همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط رها آزاد نمایش پست ها
    سلام . خسته نباشید . ببخشید چند روز طول می کشه که جوجه های فنچ از لونه خارج بشن . من هفته دیگه مهمونی دارم و مهمونهام هم چند تا بچه کوچیک دارند . تا اون موقع جوجه بزرگم تقریبا بیست و دو سه روزشه . می خواستم ببینم می تونم قفس رو جا بجا کنم یا نه . می ترسم بچه ها اذیتشون کنند . ممنون از لطفتون
    سلام دوست عزیز،معمولا جوجه فنچها 20 روزگی به بعد از لونه میان بیرون(این زمان متغییر هست)فکر نمیکنم تغییر قفس اگر بدون استرس و آروم باشه مشکلی پیش بیاد واسشون،موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17879

یه سوال دیگه

نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،معمولا جوجه فنچها 20 روزگی به بعد از لونه میان بیرون(این زمان متغییر هست)فکر نمیکنم تغییر قفس اگر بدون استرس و آروم باشه مشکلی پیش بیاد واسشون،موفق باشید
    ببخشید من خیلی سوال می کنم . الان دو روزه جوجه بزرگه از لونه میاد بیرون . هنوز پرواز بلد نیست و کف قفس مشینه . می خوام بذارمش تو لونه می پره ولی خیلی کم . به نظرتون کارم درسته ؟ بازم باید بذارمش تو لونه یا دیگه نیازی نیست ؟ ممنون

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    ببخشید من خیلی سوال می کنم . الان دو روزه جوجه بزرگه از لونه میاد بیرون . هنوز پرواز بلد نیست و کف قفس مشینه . می خوام بذارمش تو لونه می پره ولی خیلی کم . به نظرتون کارم درسته ؟ بازم باید بذارمش تو لونه یا دیگه نیازی نیست ؟ ممنون
    سلام خواهش دوست گرامی، این که دست تو قفس کنید و جوجه رو بگیرید و بذارید تو لونه بیشتر به جفت استرس وارد میکنه تا اون جا به جای یک شبه!نیاز نیست اینکار رو انجام بدید و این افتادنها عادی هست،پس نگرانی نداره بهتره فقط از نظر تغذیه و بهداشت بهشون برسید بقیشو بذارید به عهده خود جفت،موفق باشید

Sent from my ASUS PadFone using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17879
    وااااای . یکی از جوجه فنچام تو لونه مرده . حدودا ده دوازده روزه . چه کارش کنم ؟ تو رو خدا زود جواب بدید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    وااااای . یکی از جوجه فنچام تو لونه مرده . حدودا ده دوازده روزه . چه کارش کنم ؟ تو رو خدا زود جواب بدید
    از لونه خارج کنید. سعی کنید زیاد به جفت استرس وارد نشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17879

24 تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_ir نمایش پست ها
    از لونه خارج کنید. سعی کنید زیاد به جفت استرس وارد نشه
    ممنون که راهنماییم کردید . از لونه خارجش کردم . فکر کنم چند روزی بود که مرده بود . نمی دونم با این همه رسیدگی چطور متوجه نشده بودم . خیلی بد شده بود . اصلا وحشتناک بود .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    ممنون که راهنماییم کردید . از لونه خارجش کردم . فکر کنم چند روزی بود که مرده بود . نمی دونم با این همه رسیدگی چطور متوجه نشده بودم . خیلی بد شده بود . اصلا وحشتناک بود .
    خواهش. امیدوارم دیگه همچین اتفاقی واستون نیوفته.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17738
    سلام

چند روزه فنچ نرم میفته دنبال مادش و مادهه همش فرار میکنه ... بنظرتون علتش چیه؟ماده آماده نیست ؟ انگار ماده دوست نداره جفت گیری کنه .... الان 5 ماهه دارمشون ولی تخم نزاشتن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط دولفین نمایش پست ها
    سلام

چند روزه فنچ نرم میفته دنبال مادش و مادهه همش فرار میکنه ... بنظرتون علتش چیه؟ماده آماده نیست ؟ انگار ماده دوست نداره جفت گیری کنه .... الان 5 ماهه دارمشون ولی تخم نزاشتن

ممکننه دلایل مختلفی داشته باشه ولی احتمال اونی که خودتون گفتید یعنی آماده نبودن فنچ ماده از همه بیشتره. بعضی وقتا هم به ۱۰۰۱ دلیل جفت نمیشن با هم ولی همین ۲ فنچ رو اگر در گله رها کنید هر کدوم با پرنده دیگه ای جفت میخورن و تخم گذاری هم میکنند.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17738
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    ممکننه دلایل مختلفی داشته باشه ولی احتمال اونی که خودتون گفتید یعنی آماده نبودن فنچ ماده از همه بیشتره. بعضی وقتا هم به ۱۰۰۱ دلیل جفت نمیشن با هم ولی همین ۲ فنچ رو اگر در گله رها کنید هر کدوم با پرنده دیگه ای جفت میخورن و تخم گذاری هم میکنند.
    جالبیش اینه که با هم میرن تو لونشون و شبها اونجا میخوابن و موقع آبتنی فنچ نر جاشو به ماده میده ... این یعنی جفت شدن دیگه
    احتمالا ماده یه مشکلی داره

صفحه 292 از 348 نخستنخست ... 192242273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311342 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)