صفحه 46 از 102 نخستنخست ... 27282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646596 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 451 به 460 از 1017
    همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط babakzamani نمایش پست ها
    استاد گرامی ، صبح ده تا led دارای 3 وات قدرت و 20000 کلوین ، 100 لومن خریداری کردم به انضمام 4 پک آفتابی از led که هر پک 3 وات معادل 23 وات قدرت و 80 لومن و 6500 لوین است آیا این نور برای من کافی است اگر کم است بفرمایید چند تا ی دیگر اضافه کنم با تشکر
    چون فقط ماهی می خواید نگهداری کنید مناسب هست ولی با توجه به قیمت ال ای دی گرفتن مهتابی بصرفه تر میبود و حتی میتونستید از قب هایه مهتابی دایمکس هم استفاده کنید و نصبش هم خیلی ساده تر هم هست ولی ال ای دی هم خوبه اگر درست اسمبل بشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آب شور
    شماره عضویت
    10972
    استاد گرامی البته led ها را گران نخریدم چون خمودم تخصصم در همین کاره خیلی با صرفه تره چون اینجا مهتابی ها را خیلی گران میدهند ( 500 هزار تومان )

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    استاد گرامی البته led ها را گران نخریدم چون خمودم تخصصم در همین کاره خیلی با صرفه تره چون اینجا مهتابی ها را خیلی گران میدهند ( 500 هزار تومان )
    استاد چیه دوست عزیز ما کجا استاد کجا!!!!!
    شما کافیه که فقط مهتابیشو بخرید دیگه سرهم کردن یا تو یه قاب معمولی قرار دادن کاری نداره و قیمت مهتابی ها رو هم من ندارم ولی اونقدی نیست نهایتن100تومن
    در مورد ال ای دی هم چون مخصوص ابشور نیستن و طول موج هایه مضر برایه اکواریوم هم توش هست با مشکل رشد جلبکهایه مزاحم روبرو هستین که خودش دردسریه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آب شور
    شماره عضویت
    10972
    البته نفرمایید با توجه به مطالبی که از شما خوندم از نظر من شما استاد گرانقدری هستید که قابل احترام می باشد . از آقایی که ال ای دی ها را خریدم گفت اینها را از دبی وارد کرده و مخصوص آب شور هستش . شاید من به این نکته توجه نکردم که با وجود لایه فلئورسانس موجود بر روی مهتابی کمی از اشعه uv از حباب های آن عبور کرده که قابل کنترل نیست . آیا این مقدار اشعه عبوری می تواند از رشد جلبکهای مضر جلوگیری کند . ضمنا استاد آیا در محوطه سامپ باید تاریکی باشد و یا باید با نور مخصوصی روشن شود البته در سامپ من صخره زنده هنوز وجود ندارد و فقط فیلتر تر و خشک است .

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    البته نفرمایید با توجه به مطالبی که از شما خوندم از نظر من شما استاد گرانقدری هستید که قابل احترام می باشد . از آقایی که ال ای دی ها را خریدم گفت اینها را از دبی وارد کرده و مخصوص آب شور هستش . شاید من به این نکته توجه نکردم که با وجود لایه فلئورسانس موجود بر روی مهتابی کمی از اشعه uv از حباب های آن عبور کرده که قابل کنترل نیست . آیا این مقدار اشعه عبوری می تواند از رشد جلبکهای مضر جلوگیری کند . ضمنا استاد آیا در محوطه سامپ باید تاریکی باشد و یا باید با نور مخصوصی روشن شود البته در سامپ من صخره زنده هنوز وجود ندارد و فقط فیلتر تر و خشک است .
    اینکه از کجا میاره یا وارد میکنه مهم نیست مهم اینه که دارایه کیفیت مناسبی باشه و اگه مارک معتبری باشه و قطعن هم باید اینطور باشه میشه از رویه دیتاشیش رویه ال ای دی فهمید کیفیتش خوبه یا نه
    والا اینکه چقد اشعه ماوراءبنفش داره نمیدونم ولی حتمن کنترل شدس و رشد جلبک مربوط میشه به وجود نورهای داریه رنگ زرد و قرمز که تو منبع هایه نوری6400بیشترین حد خودشون رو دارن و تو منبع هایه
    20هزار کمترین مقدار و استفاده از لامپ14هزار که این طیفها کنترل شده هست در کنار اکتنیک(20هزار)بهترین نوع نور برایه ابشوره.در مورد سامپ هم نباید نوری روش باشه و بهتره بعلاوه فیلتر تروخشک
    از مدیاهایه مخصوص باکتریهایه هوازی هم استفاده کنید
    راستی فیلتر تروخشک رو چجوری تویه سامپ تعبیه کردین؟

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    اینکه از کجا میاره یا وارد میکنه مهم نیست مهم اینه که دارایه کیفیت مناسبی باشه و اگه مارک معتبری باشه و قطعن هم باید اینطور باشه میشه از رویه دیتاشیش رویه ال ای دی فهمید کیفیتش خوبه یا نه
    والا اینکه چقد اشعه ماوراءبنفش داره نمیدونم ولی حتمن کنترل شدس و رشد جلبک مربوط میشه به وجود نورهای داریه رنگ زرد و قرمز که تو منبع هایه نوری6400بیشترین حد خودشون رو دارن و تو منبع هایه
    20هزار کمترین مقدار و استفاده از لامپ14هزار که این طیفها کنترل شده هست در کنار اکتنیک(20هزار)بهترین نوع نور برایه ابشوره.در مورد سامپ هم نباید نوری روش باشه و بهتره بعلاوه فیلتر تروخشک
    از مدیاهایه مخصوص باکتریهایه هوازی هم استفاده کنید
    راستی فیلتر تروخشک رو چجوری تویه سامپ تعبیه کردین؟
    سلام اقا مصطفی .میشه بجای تی5 اکتنیک کنار متال 14000 از متال 20000 برا تامین نور ابی استفاده کرد .

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    دوستان کسی قیمت قاب های دایمکس را داره همون هایی که یک یا دوتا متال میخوره و کنارش مهتابی
    اگه از برندهای دیگه هم هست و قیمت دارین لطفا بگین
    مرسی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    دوستان کسی قیمت قاب های دایمکس را داره همون هایی که یک یا دوتا متال میخوره و کنارش مهتابی
    اگه از برندهای دیگه هم هست و قیمت دارین لطفا بگین
    مرسی
    الان قاب خیلی کمه تو بازار و اونایی که دارن به قیمته خیلی بالا میفروشن و قیمتا خیلی نجومی شده
    ولی این قابی که مد نظر شماس من دایمکسشو پارسال خریدم540و الان اگه900پیدا کنی رو هوا بخرش!!!

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    دوستان یه سوال دارم
    با توجه به گرون بودن قابهای آب شور میشه لامپهای متال و مهتابی های مخصوص را گرفت و روی یه قاب استیل دست ساز نصب کرد؟ این نوع لامپها احتیاج به ولتاژ و وسایل خاصی داره (مثل ترانس و ...) ؟
    یا اینکه تو بازار برای لامپ متال قابهای خاصی هست که فقط یه لامپ داخلش نصب بشه ، اگه هست لطفا با عکس بهم نشون بدین تا چندتا ایده داشته باشم
    مرسی

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    دوستان یه سوال دارم
    با توجه به گرون بودن قابهای آب شور میشه لامپهای متال و مهتابی های مخصوص را گرفت و روی یه قاب استیل دست ساز نصب کرد؟ این نوع لامپها احتیاج به ولتاژ و وسایل خاصی داره (مثل ترانس و ...) ؟
    یا اینکه تو بازار برای لامپ متال قابهای خاصی هست که فقط یه لامپ داخلش نصب بشه ، اگه هست لطفا با عکس بهم نشون بدین تا چندتا ایده داشته باشم
    مرسی
    سلام دوست عزیز
    از قاب های موجود در بازار می تونید استفاده کنید متاسفانه الان آپلود سنتر مشکل داره درست بشه میتونید قاب هایی رو که دوستان استفاده کردند ببینید! مخصوصا برای لامپ 150 وات که قاب های خیلی زیادی تو بازار پیدا میشه به راحتی

صفحه 46 از 102 نخستنخست ... 27282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646596 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)