معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام
    دوستان میگو آمانو توسط سیامی شکار و خورده میشه ؟ یا توسط کت برنز ؟ امروز یگی از میگو هارو دیدم ک سیامی ها داشتن میخوردنش
    سیامی بزرگه هم دوتای دیگه دو میزنه دور کنه تا خودش بخوره میگو رو
    سلام

خیر . آمانو اگه نکشه ، کشته نمی شه.
    این به این معنی نیست که اگه بمیره ، خورده نمی شه.

تنها احتمال ضعیفی وجود داره که آمانو تو مرحله پوست اندازی به مشکل خورده باشه و توسط سیامی ها خورده شده باشه.

سیامی ماهی جلبک خوار خوب و فعالیه و مثل سایر جلبک خواران به لاشه موجودات مرده علاقه شدید نشون می ده. حتی میگو ها هم جنازه میگوهای دیگه رو با اشتهای زیادی م یخورند.
    فقط وقتی زیادی بزرگ و چاق یم شه باید از تانک گیاهی خارج بشه و جاش سیامی کوچک وارد بشه.

شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوستان رشد گیاه توی تانکم بزنم به تخته خیلی خوبه . نور هم فکر کنم کامل هستش ولی باز بعضی برگای هیگرو فیلیلا ریشه زده با اینکه توی مرکز نور دهی هست . دلیلش چیه ؟
    نشانگر co2 الان سبز هست ک خب نشونه کافی بودن co2 هست با اینکه از اسپری ایستا استفاده میکنم . به نظرتون همین کافیه یا برم سمت دستساز ؟
    سوال بعدیم اینکه تغییر دکور توی تانک آبگیری شده به خاک صدمه نمیزنه ؟ اینکه گیاهان هی کاشته بشن هی برداشت بشن ؟
    ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    سلام دوستان
    این پرز های قهوه ای روی چوب و برگ کریپتون جلبک هستن؟
    برا از بین بردنشان چکار کنم؟
    حجم تانک چهل لیتری و چندتا زبرا و رنگین کمان و یک آنجل و یک کت اتو و دوتا حلزون کیلر دارم، کت اتو با اینکه کوچیکتیم و تقریبا سه سانت هست ولی فعالیت کمی داره،
    لطفا راهنمایی بفرمایید

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirrezan95 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    این پرز های قهوه ای روی چوب و برگ کریپتون جلبک هستن؟
    برا از بین بردنشان چکار کنم؟
    حجم تانک چهل لیتری و چندتا زبرا و رنگین کمان و یک آنجل و یک کت اتو و دوتا حلزون کیلر دارم، کت اتو با اینکه کوچیکتیم و تقریبا سه سانت هست ولی فعالیت کمی داره،
    لطفا راهنمایی بفرمایید
    سلام

بله جلبك قهوه اي هست . ٢ عدد جلبكخوار سيامي كوچيك بخريد تا اونهارو بخورن . تعويض هفتگي ٢٠ درصد آب رو حتما انجام بديد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فایتر و ایشالله در آینده سنگال
    شماره عضویت
    17269
    سلام.
    برای ضد عفونی کردن گیاه از چه ماده ای و چه جوری باید استفاده کرد؟از کجا باید خرید؟یه ماده ای میخوام تخم حلزون،میکروب،قارچو خلاصه هر چی آلودگی هستو بفرسته دیار باقی.واسه آلترنانترا صورتی میخوام.
    ویرایش توسط Delafonte : 21st May 2015 در ساعت 02:11 PM

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط Delafonte نمایش پست ها
    سلام.
    برای ضد عفونی کردن گیاه از چه ماده ای و چه جوری باید استفاده کرد؟از کجا باید خرید؟یه ماده ای میخوام تخم حلزون،میکروب،قارچو خلاصه هر چی آلودگی هستو بفرسته دیار باقی.واسه آلترنانترا صورتی میخوام.
    سلام

از زاج سفید استفاده کنید.
    به صورت بلورهای سفید رنگیه که می تونید از عطاری ها و داروخانه های گیاهی تهیه کنید.
    یه ظرف متناسب با گیاهاتون رو از آب تانک پر کنید و به ازای هر لیتر مقدار 1 قاشق چای خوری زاج سفید تو آب حل کنید و گیاه رو به مدت 15 دقیقه تو اون غوطه ور کنید.
    سپس با آب تمیز ( ترجیحا آب خود تانک ) آبکشی کنید و تو تانک بکارید.

مواد دیگه ای هم هست ه برای گیاهان ظریف مثل آلترنانترا مناسب نیست.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوستان
    من فیلتر سطلی ک ساختم خروجیش جریان خوبی نداره یعنی اصلا جریانی توی آب ندارم . فقط روی سطح آب تلاطم خیلی کمی ایجاد میکنه طوری ک توی تاریکی اصلا همونم قابل مشاهده نیست . بهترین فیلتر که جای کمی بگیره ( سایز لوله فیلتر 125 پلیکا هستش ) و خروجی مناسب داشته باشه برای سایز ( 70 × 30 × 40 ) . یکم هم فشار بیشتر باشه اشکال نداره چون برای خروجی شیر گذاشتم ک کنترلش کنم . پاورهد بزار بهتره یا همین فیلتر های اینترنال ؟ از موج ساز ضعیف استفاده کنم چطوره ؟چه موج سازی پیشنهاد میدین ؟
    سوال بعدیم اینه ک حد تلاطم در چه حد باید باشه ؟ همینکه کمی گیاهان تکون بخورن خوبه ؟ جون اصلا هیچ جریانی ندارم در کل تانک
    سوال بعدی اینکه تغییر دکوراسیون مثل تغییر گیاهان برای کاشت برای خاک ضرر نداره چون خاک هارو جابجا میکنه و تکون میده ؟؟؟
    ممنون

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من فیلتر سطلی ک ساختم خروجیش جریان خوبی نداره یعنی اصلا جریانی توی آب ندارم . فقط روی سطح آب تلاطم خیلی کمی ایجاد میکنه طوری ک توی تاریکی اصلا همونم قابل مشاهده نیست . بهترین فیلتر که جای کمی بگیره ( سایز لوله فیلتر 125 پلیکا هستش ) و خروجی مناسب داشته باشه برای سایز ( 70 × 30 × 40 ) . یکم هم فشار بیشتر باشه اشکال نداره چون برای خروجی شیر گذاشتم ک کنترلش کنم . پاورهد بزار بهتره یا همین فیلتر های اینترنال ؟ از موج ساز ضعیف استفاده کنم چطوره ؟چه موج سازی پیشنهاد میدین ؟
    سوال بعدیم اینه ک حد تلاطم در چه حد باید باشه ؟ همینکه کمی گیاهان تکون بخورن خوبه ؟ جون اصلا هیچ جریانی ندارم در کل تانک
    سوال بعدی اینکه تغییر دکوراسیون مثل تغییر گیاهان برای کاشت برای خاک ضرر نداره چون خاک هارو جابجا میکنه و تکون میده ؟؟؟
    ممنون
    سلام
    قدرت جابجايي آب توسط فيلتر تصفيه براي تانك گياهي بهتره كه ٤ برابر حجم آب باشه . مثلا براي تانك ١٠٠ ليتري بايستي فيلتري كه قدرت ٤٠٠ ليتر در ساعت داره بكار ببريد . در هر صورت فيلتري كه ساختين نبايد جريان زيادي در آب ايجاد كنه كه زياد گياهارو تكون بده بلكه يك حركت آرام كافيه . موج ساز هم بكار نبرديد مشكلي نيست بجاش ميتوني از واتر پمپ ٩ وات استفاده كني كه گردش آب ايجاد كنه . اما مهمتر از گردش آب - فيلتر تصفيه هست كه بتونه آب بيشتري رو در ساعت تصفيه و تميز كنه .
    زماني كه دي اكسيد تزريق ميشه و لامپها روشن هستن بهتره كه آب تلاطم سطحي نداشته باشه . فقط شبها ميتونيد خروجي فيلتر تصفيه رو طوري تنظيم كني كه با ايجاد تلاطم در سطح آب تبادل اكسيژن انجام بگيره .
    براي تعيير دكور و جابجايي گياها ميتوني بآرامي گياهارو مقداري از ريشه در بياري و بقيه رو با قيچي قطع كني كه بستر بهم نريزه

موفق باشي
    ویرایش توسط mahdi3000 : 24th May 2015 در ساعت 12:25 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام
    قدرت جابجايي آب توسط فيلتر تصفيه براي تانك گياهي بهتره كه ٤ برابر حجم آب باشه . مثلا براي تانك ١٠٠ ليتري بايستي فيلتري كه قدرت ٤٠٠ ليتر در ساعت داره بكار ببريد . در هر صورت فيلتري كه ساختين نبايد جريان زيادي در آب ايجاد كنه كه زياد گياهارو تكون بده بلكه يك حركت آرام كافيه . موج ساز هم بكار نبرديد مشكلي نيست بجاش ميتوني از واتر پمپ ٩ وات استفاده كني كه گردش آب ايجاد كنه . اما مهم از گردش آب - فيلتر تصفيه هست كه بتوني آب بيشتري رو در ساعت تصفيه و تميز كنه .
    زماني كه دي اكسيد تزريق ميشه و لامپها روشن هستن بهتره كه آب تلاطم سطحي نداشته باشه . فقط شبها ميتونيد خروجي فيلتر تصفيه رو طوري تنظيم كني كه با ايجاد تلاطم در سطح آب تبادل اكسيژن انجام بگيره .
    براي تعيير دكور و جابجايي گياها ميتوني بآرامي گياهارو مقداري از ريشه در بياري و بقيه رو با قيچي قطع كني كه بستر بهم نريزه

موفق باشي
    ممنون آقا مهدی پس بهترین کار تعویضه واتر پمپه فیلتر هستش ک هم جریان ایجاد کنه هم اینکه فیلتر بیشتری انجام بده درسته ؟ خب چه مدل واتر مپمی پیشنهاد میدین ؟ واتر پمپی ک 400 لیتر بر ساعت با توان 9 وات باشه ؟
    واتر پمپی ک الان روش هست با 1300 لیتر بر ساعت هست ولی توانشو نمیدونم پس اینی ک روشه الکیه ؟
    من الان میبینم وقتی یه ذره ریزی از سطح به کف تانک میره اصلا توی جریان کمی جابجا نمیشه ک میشه گفت آب ساکنه تقریبا
    فکر کنم همین سکون آب باعث این نوع جلبک شده درسته ؟
    البته نور هم 7 8 ساعت در روزه و کود هم روزانه دو قطره مولتی برایت میدم .
    البته وقتی خروجی تانک رو روی اسکیمر میزارم یکم حرکت توی آب دارم ولی وقتی میزارم روی مکش پایین کلا ساکنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    یه مشکل دیگه هم اینکه ساقه گیاهام شویدی خیلی ریشه میزنه و قسمت ساقه های پایینی روتالا البته روتالا پایینش خیلی پر پشت شده .
    مشکل چیه ؟

صفحه 216 از 246 نخستنخست ... 116166197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)