صفحه 8 از 26 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 257
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiroscar نمایش پست ها
    سلام دوستانامروز یدونه بلنی بایکالر گرفتم و به تانک اضافه کردماولش تا انداختمش توی تانک رفت لای لایوراک ها قایم شد ، میترسیدم سودوکرومیس اذیتش کنه اما یه چیز جالب اتفاق افتاد که یه لحظه دیدم به سمت هم رفتن و هجوم بردن واسه دعوا و بلنی یه ضربه بهش زد، بلنی با اینکه تازه وارده داره پادشاهی میکنه توی لایوراکها و سودوکرومیس بدبخت جرات نداره دورو ور بلنی و لایوراکها بدهکلا بلنیه خیلی پر رو و تهاجمیه نسبت به سودوکرومیسه
    سلام.مبارک باشه یه تصویر میزاشتی بد نبود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام.مبارک باشه یه تصویر میزاشتی بد نبود
    سلام، ممنون تشکر جناب نوروزی
    والا بلنیه خیلی خجالتیه
    چشم در اولین فرصت حتما میزارم اگر تونستم شکارش کنم
    ویرایش توسط amiroscar : 28th September 2014 در ساعت 01:07 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    دوستان دلقک هام موقعی که نور خاموشه شنا کردنشون عوض میشه انگار کجکیه اما وقتی که نور روشنه عادی و خوب شنا میکنن، طبیعیه؟
    در ضمن دلقک ها با هم خوب شنا میکنن و از روز اول کل تانک رو دور میزدن اما الان دو روزه یکیشون همش یه محدوده شنا میکنه و زیاد نمیاد کل تانک رو دور بزنه ، ولی اون یکی کل تانک رو دور میزنه و وقتی میان پیش هم با هم خوب شنا میکنن اما اون یکی باز میره تو اون محدوده شنا میکنه، گهگداری در حد چند دقیقه میاد کل تانک رو شنا میکنه اما باز میره همونجا، دیشب نور رو که خاموش کردم از اون محدوده اومد بیرون و تو تاریکی با اون یکی همه جا شنا میکردن، شنا کردنشم عادیه و مشکوک نیست البته ناگفته نمونه غذا هم میخورن
    بنظرتون مشکلش چیه؟ طبیعیه یا مریضه؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    دوستان دلقک هام موقعی که نور خاموشه شنا کردنشون عوض میشه انگار کجکیه اما وقتی که نور روشنه عادی و خوب شنا میکنن، طبیعیه؟
    در ضمن دلقک ها با هم خوب شنا میکنن و از روز اول کل تانک رو دور میزدن اما الان دو روزه یکیشون همش یه محدوده شنا میکنه و زیاد نمیاد کل تانک رو دور بزنه ، ولی اون یکی کل تانک رو دور میزنه و وقتی میان پیش هم با هم خوب شنا میکنن اما اون یکی باز میره تو اون محدوده شنا میکنه، گهگداری در حد چند دقیقه میاد کل تانک رو شنا میکنه اما باز میره همونجا، دیشب نور رو که خاموش کردم از اون محدوده اومد بیرون و تو تاریکی با اون یکی همه جا شنا میکردن، شنا کردنشم عادیه و مشکوک نیست البته ناگفته نمونه غذا هم میخورن
    بنظرتون مشکلش چیه؟ طبیعیه یا مریضه؟
    سلام
    با این نشانه هایی که شما گفتید نمیشه گفت که مریضه و یا سالمه ولی احتمال استرس بیشتره در این حالت تا مریضی
    آیا شبها تانک کاملا تاریکه یا نه ، اگه کاملا تاریک باشه احتمال استرس مال همونه
    در کل وقتی ماهی غذا میخوره زیاد جای نگرانی نیست
    من ده روز پیش دوتا تومیتو گرفتم کاملا سرحال و غذا خور ولی وقتی اومدن تو تانک من یکیشون غذا نخورد تا جمعه مرحوم شد
    سعی کنید از غذاهای متنوع استفاده کنید

send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    با این نشانه هایی که شما گفتید نمیشه گفت که مریضه و یا سالمه ولی احتمال استرس بیشتره در این حالت تا مریضی
    آیا شبها تانک کاملا تاریکه یا نه ، اگه کاملا تاریک باشه احتمال استرس مال همونه
    در کل وقتی ماهی غذا میخوره زیاد جای نگرانی نیست
    من ده روز پیش دوتا تومیتو گرفتم کاملا سرحال و غذا خور ولی وقتی اومدن تو تانک من یکیشون غذا نخورد تا جمعه مرحوم شد
    سعی کنید از غذاهای متنوع استفاده کنید

send by Tapatalk
    کلا نور رو ساعت ۳ و ۴ ظهر روشن میکنم و ۱۲ شب خاموش میکنم، بله کاملا دیگه تاریک میشه تانک
    ولی خوب غذا میخورن، اینش واسم جالبه که یکیشون کامل شنا میکنه و تا همو میبینن با هم شنا میکنن اما تنها که میشه دیگه نمیاد بچرخه و فقط یه گوشه شنا میکنه و وقتی میرم نزدیک آکواریوم خوب شنا میکنه و میاد بالا، کلا وقتی میرم پیششون انگار روحیه میگیرن و حرکاتشون عو ض میشه و همش میان جلو بازی میکنن
    فکر کنم به شرایط تانک عادت کنه درست بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    دوستان و اساتید محترم چندتا سوال داشتم
    ۱-روی شن ها و شیشه خیلی دیاتوم بسته و حس میکنم نور رو که روشن میکنم بیشتر میشه، کلا ۸ ساعت روشن میکنم، نیتراتم هم نزدیک به صفره، از خیلیا پرسیدم میگن که چون تانک تازه تاسیسه طبیعی، یکی بهم گفت که بعد دو سه ماه کلا از بین میره و آثاری ازش نمیمونه،نظرتون چیه؟
    ۲-برای از بین بردن دیاتوم ها از رو شیشه از شیشه پاک کن استفاده میکنم اما برای شن ها از چی استفاده کنم؟ دیاتوم ها میرن یا باید ماهی خاصی مثل گابی اضافه کنم؟
    ۳-گابی شنخوار میگن زود میمیره،کدوم گابی خوبه بگیرم که هم دیاتوم ها رو نوش جان کنه هم نمیره مثل گابی شنخوار؟
    ۴-بلنی بایکالر که خریدم اصلا ندیدم مثل دلقکها یا سودوکرومیسه بیاد بالای تانک و غذا از دست بگیره،اما غذا در حد دو سه دونه میفته پایین و خورده نمیشه، و بلنی رو دیدم روی شن ها ناخونک میزنه یا از شیشه نوک میزنه، آیا طبیعتش اینه؟ پس مونده غذا رو بعدا میخوره که کف افتاده یا نه باید بیاد بالای شیشه مثل باقی ماهی ها غذا بخوره؟

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    دوستان و اساتید محترم چندتا سوال داشتم
    ۱-روی شن ها و شیشه خیلی دیاتوم بسته و حس میکنم نور رو که روشن میکنم بیشتر میشه، کلا ۸ ساعت روشن میکنم، نیتراتم هم نزدیک به صفره، از خیلیا پرسیدم میگن که چون تانک تازه تاسیسه طبیعی، یکی بهم گفت که بعد دو سه ماه کلا از بین میره و آثاری ازش نمیمونه،نظرتون چیه؟فسفات و سیلیکات عامل به وجود اومدن دیاتوم هست
    اون موردی هم که گفتین تانکای تازه تاسیس دارن و طبیعیه استفاده از لایوراک و موادی هست که با اون وارد تانک میشه البته اگه اب ro باشه،در غیر این صورت اب شیر هم یکی از علت هاست
    اگه شروع به سیفون هفتگی کنید درسته بعد یکی دو ماه از بین میرن در غیر این صورت خیر

۲-برای از بین بردن دیاتوم ها از رو شیشه از شیشه پاک کن استفاده میکنم اما برای شن ها از چی استفاده کنم؟ دیاتوم ها میرن یا باید ماهی خاصی مثل گابی اضافه کنم؟
    ۳-گابی شنخوار میگن زود میمیره،کدوم گابی خوبه بگیرم که هم دیاتوم ها رو نوش جان کنه هم نمیره مثل گابی شنخوار؟در شرایط خوب همچین چیزی نیست وگابیا به راحتی میمونند گابی خال نارنجی گزینه خوبیه
    ۴-بلنی بایکالر که خریدم اصلا ندیدم مثل دلقکها یا سودوکرومیسه بیاد بالای تانک و غذا از دست بگیره،اما غذا در حد دو سه دونه میفته پایین و خورده نمیشه، و بلنی رو دیدم روی شن ها ناخونک میزنه یا از شیشه نوک میزنه، آیا طبیعتش اینه؟ پس مونده غذا رو بعدا میخوره که کف افتاده یا نه باید بیاد بالای شیشه مثل باقی ماهی ها غذا بخوره؟از روی جلبک ها تغذیه میکنه و بعد مدتی ممکنه به غذای اماده هم عادت کنه
    ....................................

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Marine (Salt Water) Aquarium
    شماره عضویت
    16500
    سلام به شما دوست عزيز
    من هم ١ ماهه كه از همين آكواريوم ماهيران راه انداختم و الان ٩ تا ماهي توشه
    در مورد نور تجربه كم من تو اين مدت و مطالعاتي كه داشتم و پرس و جويي كه كردم بايد بهت بگم كه اولا اره طبيعي هست در ابتداي راه اندازي اكواريوم، در ضمن با توجه به اينكه از محصولات jbl استفاده ميكني حتما فسفات گير هم داري پس فسفات هم مشكلي نيست. اما بهترين گزينه شاه بلني هست (همون بلني خزه اي) من كه گرفتم اتفاقا روي سنگهاي اكواريومم حسابي قهوه اي شده بود، ٣ روزرفتم مسافرت اومدم ديدم حسابي سنگ رو تميز كرده! واقعا كارش درسته اگه بتونم بعدا يه فيلم از نحوه خوردنش ميذارم تا ببيني
    براي شن ها هم من هنوز گابي شن خور نگرفتم، ولي خب در آينده نزديك ميگيرم گزينه خيلي خوبيه مخصوصا نوع استيپر و البته سر طلايي! ولي خب يه نوع بلني هست به اسم بلني برفي كه روي شن ها فعاليت مي كنه
    اميدوارم موفق باشي

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    دوستان و اساتید محترم چندتا سوال داشتم۱-روی شن ها و شیشه خیلی دیاتوم بسته و حس میکنم نور رو که روشن میکنم بیشتر میشه، کلا ۸ ساعت روشن میکنم، نیتراتم هم نزدیک به صفره، از خیلیا پرسیدم میگن که چون تانک تازه تاسیسه طبیعی، یکی بهم گفت که بعد دو سه ماه کلا از بین میره و آثاری ازش نمیمونه،نظرتون چیه؟۲-برای از بین بردن دیاتوم ها از رو شیشه از شیشه پاک کن استفاده میکنم اما برای شن ها از چی استفاده کنم؟ دیاتوم ها میرن یا باید ماهی خاصی مثل گابی اضافه کنم؟۳-گابی شنخوار میگن زود میمیره،کدوم گابی خوبه بگیرم که هم دیاتوم ها رو نوش جان کنه هم نمیره مثل گابی شنخوار؟۴-بلنی بایکالر که خریدم اصلا ندیدم مثل دلقکها یا سودوکرومیسه بیاد بالای تانک و غذا از دست بگیره،اما غذا در حد دو سه دونه میفته پایین و خورده نمیشه، و بلنی رو دیدم روی شن ها ناخونک میزنه یا از شیشه نوک میزنه، آیا طبیعتش اینه؟ پس مونده غذا رو بعدا میخوره که کف افتاده یا نه باید بیاد بالای شیشه مثل باقی ماهی ها غذا بخوره؟
    سلام.همونطوریکه گفتید دیاتوم روی شنها در ابتدای راه اندازی طبیعیه ولی بجز نیترات ، سیلیکات و فسفات و نور نامناسب و جریا کم هم باعث ایجاد دیاتوم میشه ، شما به آهستگی با یه وسیله بلند روی شنها رو هم بزن تا شنهایی که دیاتوم داره بره زیر (خیلی کم ) و بر اثر نرسیدن نور از بین میرن،بلنیهای شن خوار چون بعد مدتی شنها تمییز میشن و دیگه مواد غذایی بهشون نمیرسه و در کل من پیشنهاد نمیدم شنخوار بگیرید و به روشی که گفتم شنها رو تمییز کنید، رفتار ماهیها همه مثل هم نیست ، تازه ممکنه که یه نوع ماهی در آکواریوم های مختلف رفتارهای مختلفی داشته باشن و اگه این بلنی رو تازه خریدید باید یک تا دو هفته صبر کنید تا با شرایط تانک آشنا بشه
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 30th September 2014 در ساعت 01:27 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    سلام دوستان
    امروز بعد از ۲ روز خاموشی و تمیز کردن دیاتوم ها از شیشه و شن ها یک سیفون ۱۰ درصدی زدم، البته با آب نمکی که از آب معدنی با نیترات صفر و از ۲۴ ساعت قبل تهیه شده، پشم شیشه هم کاملا شستم چون خیلی قهوهای شده بود.حس میکنم سودوکرومیس و بلنی خودشونو به لایوراک میمالن، حتی روی بدنشون رو دقیق و کامل نگاه کردم اما نه خبری از سیفدک و انگل بود نه شپشکبنظرتون مشکل چی میتونه باشه اعصابمو خورد کرده، یا ینظرتون طبیعی هست
    آمونیاک ۰
    نیتریت ۰
    نیترات نزدیک به صفر(بین ۱و ۱.۵)
    شوری ۱.۰۲۲
    دما ۲۸
    ویرایش توسط amiroscar : 3rd October 2014 در ساعت 03:09 PM

صفحه 8 از 26 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)