صفحه 7 از 38 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 376
    همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    سلام آقا مجید. ممنون بابت راهنماییتون. من تا حالا ۲تا رف راه اندازی کردم و ۲ سال روشون کار کردم و تو هر دوی این رف ها مشکل دیاتوم داشتم. درسته که دیاتوم کم اگه باشه مشکلی نست٬ ولی در کل زیاد شدن دیاتم و پوشیده شدن گیاها ها از دیات باعث نرسیدن نور به گیاه و خراب شدنشون میشه. این بلایی بود که تو رف اولم سرم اومد و کلی گیاه از دست دادم و پارامترهای آب همبه دلیل گندیدن گیاه ها به هم خورد. برا همین پیشنهاد میدم از اول کنترل شده اقدام کنید. در مورد سیانو هم٬ سیانوها بیشتر روی شنها شروع به رشد میکنن و بعد به گیاه ها انتقال پیدا میکنن. ولی مشکل سیانو تو استارت کار کمتر به وجود میاد. تو رف جدید که از اول کنترل شده تر عمل کردم این مشکل به مراتب کمتر بود. در کل تو اول کار برای افرادی که تجربه ندارن خیلی کنترلش سخته.
    اینها که در زیر مینویسم تجربه شخصی بنده هست. باز هم اساتید بهتر میتونن نظر بدن و خوشحال میشم ایرادی اگه میبینید بفرمایید.

مواردی که باعث درست کار نکردن رف میشه :
    خروجی نداشتن رف از سطح رف و ساکن بودن سطح آب رف. باعث جمع شدن دیاتوم ها در سطح آب به صورت یک لایه و نرسیدن نور به گیاه ها میشه. در کل پیشنهاد میشه ورودی آب رف از پایین و خروجی آب از سطح آب رف باشه.
    کم و زیاد بودن جریان آب: جریان آب باید حدود ۳ برابر حجم رف در ساعت باشه. کمتر از این باعث رشد دیاتوم و سیانو میشه و بیشترش باعث میشه گیاه هایی مثل انگوری فقط ساقه تولید کنن و برگ خیلی کم داشته باشن. از طرفی هم پادها تو جریان زیاد٬کم میشن.
    نور نامناسب: خیلی شدید باشه گیاه ها رو میسوزونه و رشدشون رو کم میکنه. خیلی هم کم باشه که باز مشخصه چی میشه و بد بودن کیفیتش باعث ایجاد دیاتوم و سیانو میشه.
    نزدن محلول آهن رشد گیاه ها رو کم میکنه. ولی زیاد زدنش هم کمک به رشد جلبک مویی تو تانک میکنه. پس پیشنهاد میشه موقع زدن آهن٬ ورودی آب رف رو یک ساعت قطع کنین و آهن رو فقط روی یک نقطه از گیاه ها نریزید. رقیقش کنید و روی همه جای رف بریزید. دز آهن رو هم برای حجم رف در نظر بگیرید.
    هرس نکردن گیاه ها. هر وقت دیدید گیاه ها اینقدر رشد کردن که باعث جلوگیری از رسیدن نور به پایین رف میشه باید هرسشون کنید تا از پوسیدن ساقه گیاه ها جلوگیری کنید.
    روی سطح رف ( بین رف و منبع روشنایی ) چیزی مثل شیشه نگذارید که باعث بد شدن کیفیت نوری که میرسه به گیاه ها میشه و دیاتومها و سیانوها منتظر همین فرصتند.
    موفق باشید.
    سلام آقا ایمان
    ممنون که تجربیاتتون را قرار دادین
    یه سری نکته به ذهنم رسید که حاصل تجربه شخصی من هست
    - حتما داخل رف یه موج ساز کوچیک بذارید چون باعث ایجاد جریان یکنواخت در تمام رف میشه و اون مشکلی که شما بهش اشاره کردید (ورود آب از پایین خروج از سطح) حل میشه همینطور دیگه دیاتوم و سیانو نمیبینید
    - بهترین نتیجه را از نور سفید 6500 کلوین میگیرید ، گیاها رشد خیلی خوبی دارن ، وقتی فقط ساقه گیاه رشد میکنه مشکل نور هست و با تغییر اون حل میشه ، من خودم از ال ای دی معمولی از همین پاور ال ای دی های 12 وات استفاده میکنم که اینقدر خوب جواب داده که رف هم داره پر کرلاین میشه
    - در مورد اضافه کردن مکمل آهن من هر دو تا سه هفته اضافه میکنم و جریان رف را حدود 6 تا 8 ساعت قطع میکنم البته موج ساز روشنه
    - میزان شن کف رف هم حدود 5 تا 8 سانت در نظر بگیرد که خودش تو کاهش نیترات خیلی تاثیر داره

و در آخر نمیدونم چرا دوستان علاقه خاصی برای بوجود امدن پاد تو رف دارن این پادها جای جای تانک اصلی وجود دارن و تو جریان بالا هم داخل رف تکثیر میشن فقط کمتر دیده میشن و بیشتر لابلای گیاها هستند

از آقا یونس هم معذرت میخوام که تو تاپیک ایشون پست زدم
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    سلام آقا ایمان
    سلام داداش مجید.
    ممنون که تجربیاتتون را قرار دادین
    وظیفست داداش.
    یه سری نکته به ذهنم رسید که حاصل تجربه شخصی من هست
    - حتما داخل رف یه موج ساز کوچیک بذارید چون باعث ایجاد جریان یکنواخت در تمام رف میشه و اون مشکلی که شما بهش اشاره کردید (ورود آب از پایین خروج از سطح) حل میشه همینطور دیگه دیاتوم و سیانو نمیبینید
    این هم روش خوبیه و موافقم. فقط یکم هزینه بالا میره و پیدا کردن موج سازی تو ابعاد به اون کوچیکی که به رف این دوستمون بخوره خیلی سخته
    - بهترین نتیجه را از نور سفید 6500 کلوین میگیرید ، گیاها رشد خیلی خوبی دارن ، وقتی فقط ساقه گیاه رشد میکنه مشکل نور هست و با تغییر اون حل میشه ، من خودم از ال ای دی معمولی از همین پاور ال ای دی های 12 وات استفاده میکنم که اینقدر خوب جواب داده که رف هم داره پر کرلاین میشه
    نور سفید ۶۵۰۰ که بهترینه و درسته. تو رف قبلیم ۵ ماه گیاه هام فقط ساقه میدادن. در آخر با کم کردن جریان آب و بدون عوض کردن نور مشکل حل شد و بلافاصله شروع به برگ دادن کردن.
    - در مورد اضافه کردن مکمل آهن من هر دو تا سه هفته اضافه میکنم و جریان رف را حدود 6 تا 8 ساعت قطع میکنم البته موج ساز روشنه
    مکمل آهن رو منبع خاصی نیست که چقدر استفاده بشه. برایتول که نوشته هر وقت لازمه. دلتا مارین میگه هفته ای یک بار ولی من تو تانک قبلیم هفته ای ۲-۳ بار میزدم و تو این تانک به دلیل مشکل جلبک مویی هفته ای یک بار میزنم. خلاصه سلیقه ایست.
    - میزان شن کف رف هم حدود 5 تا 8 سانت در نظر بگیرد که خودش تو کاهش نیترات خیلی تاثیر داره
    بسیار هم عالی
    و در آخر نمیدونم چرا دوستان علاقه خاصی برای بوجود امدن پاد تو رف دارن این پادها جای جای تانک اصلی وجود دارن و تو جریان بالا هم داخل رف تکثیر میشن فقط کمتر دیده میشن و بیشتر لابلای گیاها هستند
    پاد برای نگهداری از ماهی هایی مثل اسبک و ماندراین و ماهی هایی که غذا خور نیستن و کوچیکن بسیار عالی هست. جریان اسبک که خوب معلومه. ماندارین هم که اگه پادهای تو تانک به دلیل کم بودن سنگها ته بکشن و ضعیف بشه٬ منتقل میشه با رف تا دوپینگ کنه و از طرفی پادهای تو تانک دوباره زیاد بشن. وقی من ماهی جدیدی میارم تا زمان غذا خور شدن تو رف نگه میدارم و در کنار غذایی که بهش میدم و نمیخوره از پاد تغذیه میکنه و این کمک میکنه که زمان بیشتری برای غذا خور کردنش داشته باشم. پس هرچی بیشتر باشه بهتره. اینم که شما میگید لابلای سنگها و گیاه ها هستن درسته و شکی توش نیست. فقط با میزان جریان درست تعدادشون خیلی بیشتر میشه.

از آقا یونس هم معذرت میخوام که تو تاپیک ایشون پست زدم
    بندم شدیدا عذزخواهی میکنم و هدفم کمک بود.
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    سلام به دوستانه گلم . و يک سلامه گرم و صميمي به آقا مجيد و آقا ايمان . من من خوشحالم که دوستان نظرشونرو ميدن و اين مطالب تنها راهي هستش که من ميتونم اطلاعاتمرو تکميل کنم و نتيجه بگيرم . من چون عرضه رفرجيومم خيلي کمه فکر نميکنم موجسازي پيدا بشه تا جوابگو باشه . من واسه حله اين مشکل وروديه آبرو طوري قرار دادم تا آب کمي ازکف وارد بشه و خروجيه رف از صطح هستش . و نورش. ۶ عدد ال اي دي ۶۵٠ کلوين و ٢ عدد صورتي و ٢ عدد آبيه معمولي هستش . ..
    فقط دوستان در ادامه مشکلاتم فکر ميکنم که ال اي دي هايه آکواريومم هم يه مشکله کوچيک دار اونم زاوييه لنزها هستش که فکر ميکنم فروشنده زاوييه ۶٠ نداده و زاويه کمتر هستش چون نور خيلي متمرکز و خيلي تابشش باريک هستش بطوري که برخي قصمتها نور نميرسه و برخي جاها تمرکز نور زياد هستش که دياتومها اون نقاط رو قهو اي کردهاند . بايد زاوييه لنزهارو تغير بدم و کمي فاصلشونرو از صطحه آب بيشتر کنم . ولي الان بيشترين مشکلم نيترات هستش که فعلا باهاش درگيرم . تا کي بياد پايين خدا داند . . آمونياک و نيترات حدودا صفر هستش ولي نيترات ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332

شرايط آب

سلام به دوستانه گلم . و يک سلامه گرم و صميمي به آقا مجيد و آقا ايمان . من من خوشحالم که دوستان نظرشونرو ميدن و اين مطالب تنها راهي هستش که من ميتونم اطلاعاتمرو تکميل کنم و نتيجه بگيرم . من چون عرضه رفرجيومم خيلي کمه فکر نميکنم موجسازي پيدا بشه تا جوابگو باشه . من واسه حله اين مشکل وروديه آبرو طوري قرار دادم تا آب کمي ازکف وارد بشه و خروجيه رف از صطح هستش . و نورش. ۶ عدد ال اي دي ۶۵٠ کلوين و ٢ عدد صورتي و ٢ عدد آبيه معمولي هستش . ..
    فقط دوستان در ادامه مشکلاتم فکر ميکنم که ال اي دي هايه آکواريومم هم يه مشکله کوچيک دار اونم زاوييه لنزها هستش که فکر ميکنم فروشنده زاوييه ۶٠ نداده و زاويه کمتر هستش چون نور خيلي متمرکز و خيلي تابشش باريک هستش بطوري که برخي قصمتها نور نميرسه و برخي جاها تمرکز نور زياد هستش که دياتومها اون نقاط رو قهو اي کردهاند . بايد زاوييه لنزهارو تغير بدم و کمي فاصلشونرو از صطحه آب بيشتر کنم . ولي الان بيشترين مشکلم نيترات هستش که فعلا باهاش درگيرم . تا کي بياد پايين خدا داند . . آمونياک و نيترات حدودا صفر هستش ولي نيترات ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    سلام به دوستانه گلم.
    بعد از راه اندازيه رف و خريد گياه انگوري که در همون اوايله ورودش به رف رشد و فتسنتزش کاملا قابله لمس و مشاهده بودش و بعد از سيفونه ۴٠درصدي امروز تستها به اين شکل بودند .... آمونياک :صفر نيتريت :حدودا صفر نيترات : حدود ۴٠ . دوستان بنظر شما شرايط برايه اضافه کردنه ماهي کي مناسب هستش ؟نيترات صفر بشه يا ؟ و سواله آخر رويه شنها دياتوم زده و رويه دياتوم يه حالته ابر قهواي رنگ هستش بنظر شما اين چي ميتونه باشه يا همون دياتوم هستش .

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط يونس۵٨ نمایش پست ها
    سلام به دوستانه گلم.
    بعد از راه اندازيه رف و خريد گياه انگوري که در همون اوايله ورودش به رف رشد و فتسنتزش کاملا قابله لمس و مشاهده بودش و بعد از سيفونه ۴٠درصدي امروز تستها به اين شکل بودند .... آمونياک :صفر نيتريت :حدودا صفر نيترات : حدود ۴٠ . دوستان بنظر شما شرايط برايه اضافه کردنه ماهي کي مناسب هستش ؟نيترات صفر بشه يا ؟ و سواله آخر رويه شنها دياتوم زده و رويه دياتوم يه حالته ابر قهواي رنگ هستش بنظر شما اين چي ميتونه باشه يا همون دياتوم هستش .
    هر زمان نیترات به زیر 15 برسه
    تا عکس نزارین نمیشه نظر داد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    سلام . دوستان يه سوال واسم پيش اومده در مورد رف آيا گياهانه رفرجيوم نياز به co2 دارن يا نه ؟ املاحه مورد نياز رف چي هسش . ممنون ميشم دوستان کمک کنن .

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام . دوستان يه سوال واسم پيش اومده در مورد رف آيا گياهانه رفرجيوم نياز به co2 دارن يا نه ؟ املاحه مورد نياز رف چي هسش . ممنون ميشم دوستان کمک کنن .

سلام
    نه نیاز نداره
    یه مکمل آهن براش بخر و طبق دستور روش به نسبت حجم رف استفاده کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    سلام دوستان . من امروز تعدادي تست انجام دادم که به اين منوال بودن. آمونياک :0 نيتريت :0 نيترات :بينه ١٠تا ٢٠ .
    بنظر شما قبل از وارد کردنه اولين ماهي تست و املاحه ديگه نياز دارم تا تهيه کنم يا خير ؟ من تستر هايه آمونياک و نيتريت و نيترات و ph رو دارم و ميکرو باکتري برايتول و محلوله آهنه براتول . اگر چيزه ديگه اي مورد نياز هستش بفرمايد تا زودتر تهيه کنم . ممنون از راهنماييهاتون ..... دارم سعي ميکنم اولين عکسهارو از آکواريوم و رف بذارم ..... ک

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام دوستان . من امروز تعدادي تست انجام دادم که به اين منوال بودن. آمونياک :0 نيتريت :0 نيترات :بينه ١٠تا ٢٠ .
    بنظر شما قبل از وارد کردنه اولين ماهي تست و املاحه ديگه نياز دارم تا تهيه کنم يا خير ؟ من تستر هايه آمونياک و نيتريت و نيترات و ph رو دارم و ميکرو باکتري برايتول و محلوله آهنه براتول . اگر چيزه ديگه اي مورد نياز هستش بفرمايد تا زودتر تهيه کنم . ممنون از راهنماييهاتون ..... دارم سعي ميکنم اولين عکسهارو از آکواريوم و رف بذارم ..... ک
    سلام
    تستها نشون میده که سیکل طی شده و دیگه میتونید ماهی اضافه کنید
    بهتره اولین ماهیتون یه شاه بلنی باشه حتی میتونید چندتا کرومیس سبز آبی بخرید وقتی باهم شنا میکنن زیبایی خاصی دارن
    برای شروع بهتره مولتی ویتامین و عصاره سیر بخرید که برای تقویت ماهی ها لازم هست
    منتظر عکساتون هستیم
    موفق باشید

صفحه 7 از 38 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)