صفحه 6 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 114
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    با عرض سلام به دوستان عزیز و گرامی

میخواستم بدونم در صورت نداشتن شن مناسب میتونم از ماسه بادی (جوشیده شده) در تانک دیسکس استفاده کنم ؟
    ماسه بادی آب شور خیر . نمیشه . بار ها توضیح داده شده دلایلش
    در دراز مدت برای دیسکس اصلا مناسب نیست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ک
    شماره عضویت
    11205
    با سلام به همه دوستان بلاخص آقا بابک عزیز
    و تشکر از پستهای ایشون.
    آقا بابک پست plague رو مطالعه کردم و از مطالبتون استفاده کردم.
    سوال ؟
    نظرتون در باره ژنراتور ازون چیه؟
    http://tehchem13.*********.com/post/107
    اینطور که گفته میشه (من مطالعه کردم)ازون تقریبا میتونه همه چی رو توی آب اکسیده کنه بالاخص دیواره های سلولی تک یاخته ای ها ، ویروسها و قارچها
    فکر میکنید این دستگاه میتونه جوابی برای plague باشه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . بابک عزیز فرمودند من هم مطالبی رو خدمتتون عرض می کنم . قبل از هر چیز ازتون می خوام که فکرتون رو بذارید برای زیبا و بزرگ کردن دیسکسهاتون . حالا بحث تکثیر از دیسکس بحث دیگری هست که به موازات این قضیه خواهد اومد . مشکلاتی که در تانک شما فعلا می بینم بجز وجود سنگهای آهکی که بابک عزیز فرمودند وجود سنگهای رنگی مصنوعی به احتمال قوی آهکی ( چون معمولا سنگهای آهکی رنگ خوبی می گیرند ) - وجود آنجل در کنار دیسکس که من زیاد موافق با وجودش نیستم . فیلتر داخلی پر قدرت که با عث ایجاد جریان شدید میشه و نیاز به فشار شکن برای کم کردن استرس تانک هست . در ضمن گیاهان طبیعی به دلیل اینکه گاهی نیاز به افزایش دما داریم برای تانک دیسکس مناسب نیست .
    گوپی رو هم به هیچ عنوان مناسب تانک دیسکس نیست . به نظرم نور تانکتون هم مقداری زیاد هست . دیسکس نور زیاد رو نمی پسنده .

جسارت بنده رو ببخشید ولی مطالبی بود که نظرم رسید خدمتتون عرض کنم . پیروز باشید .

از کجا بفهمیم که سنگا اهکین ؟
    یک جا خودنوم ولی یادم رفته

نکته بعدی ماسه های عربی اهکین؟
    همونا که خیلی سفیده

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    از کجا بفهمیم که سنگا اهکین ؟
    یک جا خودنوم ولی یادم رفته

نکته بعدی ماسه های عربی اهکین؟
    همونا که خیلی سفیده
    یکی از ساده ترین روش ها استفاده از سرکه هست . که سنگهای آهکی با سرکه واکنش شیمیایی می دن و مشخص میشن که آهکی .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadtest1 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان بلاخص آقا بابک عزیز
    و تشکر از پستهای ایشون.
    آقا بابک پست plague رو مطالعه کردم و از مطالبتون استفاده کردم.
    سوال ؟
    نظرتون در باره ژنراتور ازون چیه؟
    http://tehchem13.*********.com/post/107
    اینطور که گفته میشه (من مطالعه کردم)ازون تقریبا میتونه همه چی رو توی آب اکسیده کنه بالاخص دیواره های سلولی تک یاخته ای ها ، ویروسها و قارچها
    فکر میکنید این دستگاه میتونه جوابی برای plague باشه؟
    سلام

ازن قدرت بیشتری نسبت به uv داره ولی درد سر ها و خطرات استفاده ازش هم به همون نسبت بیشتره . در ضمن هر وقت تصمیم گرفتید راه های عجیب تر و غیر رایج رو استفاده کنید اول کمی فکر کنید ببنید چرا بزرگان این صنعت از این روش ها استفاده نمیکنند؟ لازم نیست حتما به دلیلش هم پی ببرید . حتما دلیلی داره که نمیکنند...

در ضمن

زمانی که دیسکس به ویروس پلیگ آلوده میشه و علائم بیماری پلیگ در دیسکس نمایان میشه دیگه مشکل اصلی شما آب نیست....بله ازن آب رو از بیشر انگل ها و باکتری ها پاکسازی میکنه ولی مشکل داخل بدن خود دیسکسه...

قبل از ابتلا به پلیگ هم باز هم استفاده از این تجهیزات توجیهی نداره . بهتره به جای کشتن ارگانیسم های آب ، سیستم ایمنی بدن ماهی رو تقویت کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ک
    شماره عضویت
    11205
    با تشکر از اظهار نظرتون.

میدونید تا جایی که اطلاع دارم قدرت سیستم ایمنی بدن خونسردا با حرارت محیط نسبت مستقیم داره ، یعنی بالا بردن حرارت آب به افزایش متابولیسم بدنشون کمک می کنه البته اونم تا به محدوده ای که آنزیمهای و هرمونهای بدنشون دچار اختلال یا تجزیه نشن !
    از طرف دیگه دمای مناسب برای رشد باکتریها از 4-5 درجه تا نزدیک نقطه جوش هست ! یعنی بالا بردن دما هم سقف داره ،
    همینطور مصرف پنی سیلین ها ضمن امکان ایجاد مقاومت در باکتربها و تضعیف بدن ماهی در دراز مدت اثرات بسیار بدی رو اعضای داخلی ماهی میگذاره.
    یعنی مصرف پنی سیلین ها هم باید خیلی با دقت انجام بشه.طی دوره نقاهت ماهی به علت اینکه بهش غذا داده نمیشه مسلما نحیف و ضعیف خواهد شد(اگه بخاطر غذا هم نباشه بخاطر پنی سیلین حتما میشه) یعنی مسلما ماهی که یخورده ضعیف باشه و مبتلا بشه امکان موندنش خیلی کم خواهد بود! از طرف دیگه عوامل بیماری زا معمولا با دارو از بین میرن و گیاه هم که قربونشون برم اسم دارو رو براشون میبری خودبخود فاتحشون خوندس !

موضوع ازون : مصرف ازون میتونه باکتریها (فرصت طلبها) ، قارچها و حتی جلبک ها رو از بین ببره و یه محیط استریل به ماهی بده به علاوه گیاها باهاش مشکلی ندارن و خیلیم سرحال میان (حذف جلبک).البته گمان میکنم مصرف همزمانش با آنتی بیوتیک باعث تجزیه مولکول آنتی بیوتیک بشه و عملا دارو بی اثر میشه.اما مسلما برای استریل کردن آب عالیه ؛ مثل کاری که توی استخرا میکنن.
    از طرف دیگه ازون ناپایداره و توی آب سریعا به اکسیژن تجزیه میشه ؛کلر احتمالی و خیلی از فلزات سنگینی که ممکنه توی آب معلق باشن رو سریعا اکسیده میکنه (حتی به سنگ هوا هم رحم نمیکنه ) همنطور فوری میتونه جذب آب شش ماهی بشه.

آزمایش و نتیجش :

با نظرتون در مورد وجود مشکل در بدن ماهی موافقم،چون دقیقا همین مشکلی که فرمایش کردید برای خودم پیش اومد ، البته من دوبار در روز ازون رو روی ماهی های تانک سالم آزمایش کردم و منتظر بودم که با استریل شدن محیط بدن ماهی خودش از عهده عفونت بر بیاد، متاسفانه جواب نداد و دوستان آبی من سیاه شدن و تشریف بدن توی محیط قرنطینه، ظاهرا عفونت داخلی ماهی خیلی سریع اتفاق می افته و لازمه حتما دوره نقاهتش با آنتی بیوتیک سپری بشه.

تئوری من :
    هرچه عوامل تشدید بیماری کمتر ،پیشرفت بیماری کندتر؛ پس اولویت روی حذف عومل داخلی و خارجی تشدید کننده و افزایش بنیه و قوای ایمنی بدن ماهی :
    طبق فرمایش شما( و پیشنهاد خودم ) :
    مصرف پنی سیلین (تترا سایکلین + مترونیدازول) (3 کپسول 250 و یک قرص کامل مترو در 50 لیتر)
    افزایش دما تا 34 درجه (بین 32 تا 34 )
    سیفون روزانه 50-70 درصد آب ابتدا سه روزیکبار و سپس روزی یکبار تا 10-15 روز.
    آب حتما همدما تعویض شود،
    آب حتما استریل شود.(جوشانده و یا ازوناسیون)
    مصرف ویتامین و ترکیبات آهندار ممنوع(تداخل دارویی با آنتی بیوتیک).
    در صورت امکان یک قاشق سرکه در 50 لیتر(اسیدی کردن آب)
    در صورت امکان یک قاشق نمک در 50 لیتر(جلوگیری از رشد قارچ و باکتری های ضعیف)
    غذا دادن ممنوع.
    اکسیژندهی بالا.
    حذف نور محیط قرنطینه تا حد امکان(استرس).
    مسلما ورود مواد غذایی کافی کمک بسیاری به سرعت ترمیم ماهی میکنه از طرف دیگه احتمال اینکه ماهی از غذا رفته باشه زیاده و نتیجتا به غذا توجه نمی کنه و خود غذا میشه محل رشد میکروبها.

مصرف چه دارویی رو با ترکیبات بالابرای افزایش قدرت ایمنی ماهی مناسب میدونید ؟ به شرط اینکه از طریق آبشش جذب بشه و خودش تولید کننده باکتری هم نشه؟

آیا مصرف یک عدد قرص ویتامین c در 50 لیتر روزانه رو برای بالا بردن قدرت ایمنی بدن ماهی مناسب و کارآمد میدونید ؟

آیا تا بحال به ماهی تزریق کردید؟ این موضوع میتونه سرعت تاثیر آنتی بیوتیک رو بالا ببره ! فکر میکنید این روش میتونه موثر باشه ؟

اگه پاسخ مثبته چه داروهایی رو میشه تزریق کرد؟ و آیا آموزش در مورد تزرق به ماهی دارین؟

با کمال تشکر مهرداد.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadtest1 نمایش پست ها
    با تشکر از اظهار نظرتون.

میدونید تا جایی که اطلاع دارم قدرت سیستم ایمنی بدن خونسردا با حرارت محیط نسبت مستقیم داره ، یعنی بالا بردن حرارت آب به افزایش متابولیسم بدنشون کمک می کنه البته اونم تا به محدوده ای که آنزیمهای و هرمونهای بدنشون دچار اختلال یا تجزیه نشن !
    از طرف دیگه دمای مناسب برای رشد باکتریها از 4-5 درجه تا نزدیک نقطه جوش هست ! یعنی بالا بردن دما هم سقف داره ،
    همینطور مصرف پنی سیلین ها ضمن امکان ایجاد مقاومت در باکتربها و تضعیف بدن ماهی در دراز مدت اثرات بسیار بدی رو اعضای داخلی ماهی میگذاره.
    یعنی مصرف پنی سیلین ها هم باید خیلی با دقت انجام بشه.طی دوره نقاهت ماهی به علت اینکه بهش غذا داده نمیشه مسلما نحیف و ضعیف خواهد شد(اگه بخاطر غذا هم نباشه بخاطر پنی سیلین حتما میشه) یعنی مسلما ماهی که یخورده ضعیف باشه و مبتلا بشه امکان موندنش خیلی کم خواهد بود! از طرف دیگه عوامل بیماری زا معمولا با دارو از بین میرن و گیاه هم که قربونشون برم اسم دارو رو براشون میبری خودبخود فاتحشون خوندس !

موضوع ازون : مصرف ازون میتونه باکتریها (فرصت طلبها) ، قارچها و حتی جلبک ها رو از بین ببره و یه محیط استریل به ماهی بده به علاوه گیاها باهاش مشکلی ندارن و خیلیم سرحال میان (حذف جلبک).البته گمان میکنم مصرف همزمانش با آنتی بیوتیک باعث تجزیه مولکول آنتی بیوتیک بشه و عملا دارو بی اثر میشه.اما مسلما برای استریل کردن آب عالیه ؛ مثل کاری که توی استخرا میکنن.
    از طرف دیگه ازون ناپایداره و توی آب سریعا به اکسیژن تجزیه میشه ؛کلر احتمالی و خیلی از فلزات سنگینی که ممکنه توی آب معلق باشن رو سریعا اکسیده میکنه (حتی به سنگ هوا هم رحم نمیکنه ) همنطور فوری میتونه جذب آب شش ماهی بشه.

آزمایش و نتیجش :

با نظرتون در مورد وجود مشکل در بدن ماهی موافقم،چون دقیقا همین مشکلی که فرمایش کردید برای خودم پیش اومد ، البته من دوبار در روز ازون رو روی ماهی های تانک سالم آزمایش کردم و منتظر بودم که با استریل شدن محیط بدن ماهی خودش از عهده عفونت بر بیاد، متاسفانه جواب نداد و دوستان آبی من سیاه شدن و تشریف بدن توی محیط قرنطینه، ظاهرا عفونت داخلی ماهی خیلی سریع اتفاق می افته و لازمه حتما دوره نقاهتش با آنتی بیوتیک سپری بشه.

تئوری من :
    هرچه عوامل تشدید بیماری کمتر ،پیشرفت بیماری کندتر؛ پس اولویت روی حذف عومل داخلی و خارجی تشدید کننده و افزایش بنیه و قوای ایمنی بدن ماهی :
    طبق فرمایش شما( و پیشنهاد خودم ) :
    مصرف پنی سیلین (تترا سایکلین + مترونیدازول) (3 کپسول 250 و یک قرص کامل مترو در 50 لیتر)
    افزایش دما تا 34 درجه (بین 32 تا 34 )
    آب حتما همدما تعویض شود،
    آب حتما استریل شود.(جوشانده و یا ازوناسیون)
    مصرف ویتامین و ترکیبات آهندار ممنوع(تداخل دارویی با آنتی بیوتیک).
    در صورت امکان یک قاشق سرکه در 50 لیتر(اسیدی کردن آب)
    در صورت امکان یک قاشق نمک در 50 لیتر(جلوگیری از رشد قارچ و باکتری های ضعیف)
    غذا دادن ممنوع.
    اکسیژندهی بالا.
    حذف نور محیط قرنطینه تا حد امکان(استرس).
    مسلما ورود مواد غذایی کافی کمک بسیاری به سرعت ترمیم ماهی میکنه از طرف دیگه احتمال اینکه ماهی از غذا رفته باشه زیاده و نتیجتا به غذا توجه نمی کنه و خود غذا میشه محل رشد میکروبها.

مصرف چه دارویی رو با ترکیبات بالابرای افزایش قدرت ایمنی ماهی مناسب میدونید ؟ به شرط اینکه از طریق آبشش جذب بشه و خودش تولید کننده باکتری هم نشه؟

آیا مصرف یک عدد قرص ویتامین c در 50 لیتر روزانه رو برای بالا بردن قدرت ایمنی بدن ماهی مناسب و کارآمد میدونید ؟

آیا تا بحال به ماهی تزریق کردید؟ این موضوع میتونه سرعت تاثیر آنتی بیوتیک رو بالا ببره ! فکر میکنید این روش میتونه موثر باشه ؟

اگه پاسخ مثبته چه داروهایی رو میشه تزریق کرد؟ و آیا آموزش در مورد تزرق به ماهی دارین؟

با کمال تشکر مهرداد.
    سلام و احترام

ایراداتی به پست شما وارده هر چند طبق فرمایشتون نظرات شخصی است ولی....

یک قاشق غذا خوری سرکه به ازای هر ۵۰ لیتر!؟؟!! این دیگه چجور تجویزیست!؟

اولا بدون اطلاع از ظرفیت بافرینگ آب (که در هر نقطه از تهران و شهرستان ها با نقطه دیگر متفاوت است) و ارتباط مستقیم پایداری یا عدم پایداری اسیدیته آب با همین سختی موفق یا kh چطور میتونید حتی از یک قاشق اسیدی که درصد و خلوصش اثبات شده استفاده کنید؟!

مشکل مهم تر و بعدی اینه که اصلا چطور میتونید اطمینان داشته باشید درصد اسید استیک یک قاشق سرکه تولید مثلا کارخانه n با اسید استیکه تولید کننده y برابره!؟!؟

سوال بعدی ... بر فرض صحیح بودن سرکه و قاشق و ... روی چه حسابی میفرمایید :

. بسته به ظرفیت بافررینگ آب ، بعد از گذشت زمانی معلوم (نیاز به محاسبه دقیق دارد) آب مجددا به سمت قلیایی شدن پیش خواهد رفت....روی چه حسابی ۳ روز یک بار و بعد هم روزی یک بار باید ۷۰ و ۱۵ درصد سیفون کرد که ماهی دچار شوک ph نشود؟!!؟

موارد دیگری هم هست که جای بحث داره .... شما ۳ مورد از بدیهیات رو آنچنان نقض کردید که دیسکس ۱۰۰٪ سالم هم احتمالا نابود میشه وای به حال دیسکسی که طاعون گرفته ... به جای همه این کار ها میتونید دیسکس رو از آب خارج کنید تا با زجر کمتری بمیره

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 5th January 2014 در ساعت 08:20 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ک
    شماره عضویت
    11205
    با سلام مجدد و احترام
    در خصوص ph آب اولیه باید عرض کنم با توجه به اینکه کشور ما یه کشور بیابانی (وکوهستانی) محسوب میشه چون درگذشته این مناطق در ارتفاع کمتری قرارداشتند و دریا یا دریاچه بودن که به مرور زمان خشک شدن و فقط املاح اونها باقی مونده که در آب مصرفی خودشو بصورت سختی آب و قلیایی شدن نشون میده . آب مصرفی ما عمدتا از مسیر رودخانه یا سد تهیه میشه ، جالب بدونید من آب شهر رو توی چند محله تست زدم. هم با تستر جی بی ال هم تستر اراک کیت ، پاسخ همه هم قلیایی بود ، البته منطقی هم هست ، چون اپه آب اسیدی باشه ظرف مدت کوتاهی تمام اتصالات فلزی لوله کشی خونه ها رو میخوره.اما همونطور که میدونید خورده شدن لوله های فلز آب سالیان سال طول میکشه.پس آب اسیدی نیست و ما با اظافه کردن سرکه یا آبلیمو مقدار کمی اسیدیش میکنیم. در خصوص بافرینگ آب هم باید عرض کنم با توجه به تعویض روزانه آب ، آب آنچنان تغییر فاحشی نخواهد داشت.
    وجود سرکه به مقدار 1 قاشق غذا خوری در 50 لیتر آب مسلما ph آب رو از 5 کمتر نمیکنه در حالیکه همینطور که میدونید ph مطلوب دیسکس 5-7 هست.پیشنهاد سرکه هم به دلیل در دسترس بودن اونه ؛ آبلیمو هم به علت داشتن ویتامین c میتونه گزینه خوبی باشه.
    علت سیفون سه روز اول یکبار و در روزهای دیگه (10 روز متوال) روزانه :
    در روزهای اول بیماری ماهی بسیار نروس هست ، تغییرات دما،احساس ضعف و ترس و بی حالی ماهی و تمایل به مصرف اکسیژن بیشترش کاملا واضحه، تعویض سریع آب در این حالت هیچ اثر مثبتی روی ماهی نداره چون ویروس وارد بدنش شده و الان ویروس فعال هست (مثل اسب تروا که حالا ویروس توی رم دستگاه رزیدنت شده) مثل اکثر بیماریهای ویروسی فورس روی 24-48 ساعت اول هست تا سیستم ایمنی بیمار بتونه خودشون جمع و جور کنه و ماهی قوای جسمیش رو صرف غلبه بر استرس و تغییرات شرایط آب نکنه و اصطلاحا قدرت بدنیش حفظ شه ( مثل وقتی آدم سرما میخوره اگه 48 ساعت اول خوب استراحت کردی سریعا خوب میشی اما اگه پرو بازی در بیاری 7-14 روز توبدنته و توی این مدت نه تو از زندگیت لذت میبری نه ویروسه ) .
    پس ما شرایطی رو فراهم کنیم که ماهی به بیماریهای دیگه آلوده نشه به همین خاطره که من پیشنهاد استفاده از آب استریل برای قرنطینه رو دادم . به علاوه PH پائین برای یسیاری از میکروبها قابل تحمل نیست و فرصت کلونی سازی پیدا نمیکنن.
    فراموش نکنید که وقتی ماهی تغییر رنگ داده ( بسته به میزان پیشرفت بیماری ) رنگش تیره تر ، شنا نا متوازنتر و تمایل به گرما و اکسیژنش بیشتره این یعنی اینکه مدتهاست که ویروس فعالیتش رو شروع کرده ماهی رو از رمق انداخته و اینها همه عوارض ضعف عمومی هست که برای ماهی پیش اومده. پس در روزها اول بهتر اولویت رو روی کمک به دفع استرس و ایجاد آرامش برای ماهی کنیم.

علت تعویض 50-70 درصد آب :
    میدونید که وجود مترونیدازول و تتراسایکلین به عنوان آنتی بیوتیک در این درمان دارای دوره درمانی مشخص و همینطور نیمه عمر محدود هستند. پس موندن بیشتر از زمان عمرشون مفیدشون توی آب بی حاصله و فقط به کلیه و کبد ماهی فشار میاره.
    به علاوه امکان انتقال بیماریهایی که ممکنه ماهی ها توی این فاصله بهشون آلوده شده باشن هست و ممکنه از طریق آب تانک قرنطینه به بقیه هم سرایت کنه (البته مسلما آب قرنطینه مملو از ویروس PLAGUE هم هست ) که از طریق سیفون کردن میتونیم مقادیر قابل توجهی ازشون رو خارج کنیم و تعدادشون رو به حداقل برسونیم.
    تازه در روزهای اول به علت عفونت که ماهی داره موکوس زیادی تولید میکنه که واقعا مشمئز کننده است دست کم واسه حاله خودمون تعویض آب خوبه

علت اضافه کردن نمک :همه میدونن نمک واسه دیسکس خوب نیست ، البته به شرطی اونو بخوره ! وقتی نمک توی آب محلول هست خیلی از باکتریها و قارچها فرصت رشد و حمله به بدن دیسکس بی دفاع رو پیدا نمی کنن. از طرف دیگه دیسکس توی 10 روز اول غذایی بهش داده نمیشه که بخواد نمک بخوره و دل درد بگیره ؟!!!
    من از این روش روی 7 عدد دیسکس باقی موندم استفاده میکنم. الان روز 7 هست و رنگ و روشون کاملا باز شده خیلی راحت و بدون مشکل شنا میکنن. قصد دارم تا 10 -15 روز(3-8 روز دیگه) روندو ادامه بدم (به علت دوره مصرف آنتی بیوتیک 14 روز ).

دفعه بعد که دیسکم مریض شه اول یه آنتی بیوتیک بهش تزریق میکنم و چند ساعت بعد هم یه تقویتی ( سه روز اینکار انجام خواهم داد) روش تزریق به ماهی خیلی سادس لینک زیر واسه علاقمند دان که میخوان امتحان کنند :
    روش تزریق :
    How To: Fish Baytril Injection - YouTube
    داروهای قابل تزریق :
    ******.com/showthread.php?t=2866
    به نظر میرسه در شرایط حاد تنها راه حل تزریق هست، خیلی سریع مواد مورد نیاز وارد بدن ماهی میشه و سریعا جذب سلولهاش میشه. فکر میکنم اگه توی آب آلودگی خاصی نباشه و محل زخم تزریق عفونت نکنه بهترین و سریعترین روش درمانی همینه. تازه چون چیزی در آب حل نمیشه شاید بشه داروهای تقویتی هم همزمان بهش تزریق کرد. اما اینکار تبحر وتمرین میخواد چون اشتباه بزنی ماهی رو با دست خودت کشتی ؟!!!!

دوستانی که امتحان کردن لطفا نتیجه رو اعمال بفرمائید.
    با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ک
    شماره عضویت
    11205
    با اجازه دوستان بحث رو به موضوع بیماری plague میکنم.
    http://www.parsipet.ir/thread12531.html
    با تشکر مهرداد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110
    سلام خدمت اساتید ..
    آیا استفاده از ذغال اکتیو باعث میشه فسفات و در نتیجه جلب ها رو نابود کرد و در کل استفاده از ذغال اکتیو ضرری برای دیسکوس نداره؟تانک دیسکوس که دارم توش گیاه کریپتون کاشتم تو یه ظرف سفالی ولی دور ظرف جلبک سبز زده البته جلبک قهوه ای هم داشت که کت ها حلزون ها خوردنش!! ولی جلبک سبز از بین نمیره برای همین می خوام از ذغال اکتیو استفاده کنم آیا به نظرتون با شرایطی که دارم تاثیر گذار هست یا مضره؟؟
    با تشکر
    علی نژاد

صفحه 6 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)