صفحه 52 از 173 نخستنخست ... 2333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071102152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 511 به 520 از 1726
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

برای تکثیر فایتر ماهی نر و ماده فقط تا زمان تخم ریزی در کنار هم هستند و بعد از تخم ریزی و عمل لقاح ، باید ماهی ماده از تانک خارج شود . پس اگر قصد نتیجه گیری دارید باید حداقل تا بعد از تخم ریزی در کنار ماهیها باشید و ماهی ماده را جدا کنید چون در غیر اینصورت ممکنه ماهی نر به آن اسیب جدی وارد کند.

تغذیه ماهی نر زیاد مشکل نیست و با روزی یک وعده هم مشکلی پیش نخواهد آمد. اگر شرایط مساعد باشد بین 4 تا 5 روز لاروها شروع به حرکت میکنند که بعد از آن میتوانید با آب سبز یا همان آب کاهو انها را تغذیه کنید. تا قبل از این زمان نیازی به تغذیه کردن لاروها نیست.

از روز دهم و در هفته دوم و با بزرگتر شدن لاروها میتوانید آنها را با آرتمیای زنده تغذیه نمایید.

موفق باشید.
    خیلی ممنون از اینکه حوصله کردید و جواب دادید

حالا چیزی که باسم عجیبه اینه که ماهی نره من خیلی بی بخاره
    یه سری اون یکی ماهیم رو (نر) انداختم کنارش این فقط فرار کرد (اون یکی البته سنش یکم بیشتره)
    این مادهی که انداختم بقلش هم کوچک ترین ضربه ای از این نره ما نخورد
    فقط نره باسش یکم شاخ و شونه می کشید
    الان هم که بر گشتم خونه بعد از 5-6 روزی که این دو تا کناره همن هیچ اتفاقی نیوفتاده و این دو تا ماهی خیلی صاف و ساده کنار هم شنا می کنن
    الان حتی نره دیگه اذیتش هم نمی کنه

من سری پیش که از این فایتر هام بچه کشیدم روزی یه وعده که آب کاهو می دادم آب به گند کشیده شده بود
    بعد از یه دوستی شنیدم که هفته ای یه بار آب کاهو بدی کافیه
    الان چی کار کنم؟
    زرده ی تخم مرغ رو چطور؟

البته از وضعیت بازار که خودتون مطلعید
    جدا از اینکه خیلی سخت آرتمیا گیر میاد قیمت خیلی بالایی هم داره که برای منی که دارم از ماهی ارزون قیمتی بچه می گیرم که به خاطر تجربه ی کمم احتمالش خیلی کمه که بتونم بزرگ کنم به صرفه نیست
    چه چیزی رو می تونم جایگزین کنم؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط lvloh3en نمایش پست ها
    خیلی ممنون از اینکه حوصله کردید و جواب دادید

حالا چیزی که باسم عجیبه اینه که ماهی نره من خیلی بی بخاره
    یه سری اون یکی ماهیم رو (نر) انداختم کنارش این فقط فرار کرد (اون یکی البته سنش یکم بیشتره)
    این مادهی که انداختم بقلش هم کوچک ترین ضربه ای از این نره ما نخورد
    فقط نره باسش یکم شاخ و شونه می کشید
    الان هم که بر گشتم خونه بعد از 5-6 روزی که این دو تا کناره همن هیچ اتفاقی نیوفتاده و این دو تا ماهی خیلی صاف و ساده کنار هم شنا می کنن
    الان حتی نره دیگه اذیتش هم نمی کنه

من سری پیش که از این فایتر هام بچه کشیدم روزی یه وعده که آب کاهو می دادم آب به گند کشیده شده بود
    بعد از یه دوستی شنیدم که هفته ای یه بار آب کاهو بدی کافیه
    الان چی کار کنم؟
    زرده ی تخم مرغ رو چطور؟

البته از وضعیت بازار که خودتون مطلعید
    جدا از اینکه خیلی سخت آرتمیا گیر میاد قیمت خیلی بالایی هم داره که برای منی که دارم از ماهی ارزون قیمتی بچه می گیرم که به خاطر تجربه ی کمم احتمالش خیلی کمه که بتونم بزرگ کنم به صرفه نیست
    چه چیزی رو می تونم جایگزین کنم؟
    سلام

به احتمال قوی این جف شما یا حداقل یکی از آنها برای اینکار آمادگی ندارد. بهتره برای مدتی از هم جدا باشند.

در مورد تغذیه هم از آب سبز به میزان خیلی کم باید استفاده کنید. زرده تخم مرغ هم خوبه به شرطی که بلافاصله بعد از استفاده آبرا سیفون کنید.

تغذیه بچه فایتر به علت جثه کوچکی که دارند فقط در 7 تا 10 روز اول کمی مشکل هست . بعد از این مدت و با رشد سریعی که دارند میتوانید آنها را با انواع غذاهای موجود و حتی مخلوط دل که خوب میکس شده باشد تغذیه نمایید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    سلام

به احتمال قوی این جف شما یا حداقل یکی از آنها برای اینکار آمادگی ندارد. بهتره برای مدتی از هم جدا باشند.

در مورد تغذیه هم از آب سبز به میزان خیلی کم باید استفاده کنید. زرده تخم مرغ هم خوبه به شرطی که بلافاصله بعد از استفاده آبرا سیفون کنید.

تغذیه بچه فایتر به علت جثه کوچکی که دارند فقط در 7 تا 10 روز اول کمی مشکل هست . بعد از این مدت و با رشد سریعی که دارند میتوانید آنها را با انواع غذاهای موجود و حتی مخلوط دل که خوب میکس شده باشد تغذیه نمایید.
    باز هم ممنون
    از نظر ظاهری می شه تشخیص داد کدوم آماده نیست؟

الان به جایی رسیده که من به جنسیت مادم هم به شک افتادم
    آخه به عنوان ماده خیلی زیباست
    بعد از اون طرف هم وقتی یکم دقت کردم دیدم موقع غذا بعضی اوقات باله های جلوییش رو برای اون یکی مادهه باز می کنه(همونهایی که نزدیک آبششه)

در مورد سیفون هم راستش می ترسم موقعی که دارم سیفون می کنم بچه ماهی ها رو هم بکشم
    اینطوری نمی شه؟

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    باز هم ممنون
    از نظر ظاهری می شه تشخیص داد کدوم آماده نیست؟

الان به جایی رسیده که من به جنسیت مادم هم به شک افتادم
    آخه به عنوان ماده خیلی زیباست
    بعد از اون طرف هم وقتی یکم دقت کردم دیدم موقع غذا بعضی اوقات باله های جلوییش رو برای اون یکی مادهه باز می کنه(همونهایی که نزدیک آبششه)

در مورد سیفون هم راستش می ترسم موقعی که دارم سیفون می کنم بچه ماهی ها رو هم بکشم
    اینطوری نمی شه؟
    از نظر ظاهری هم قابل تشخیص هست مثل تغییر رنگ و بازکردن باله ها .ماده ها عمومن دارای جثه کوچکتر و باله های کوتاه و از نظر رنگ هم تنوع کمتری نسبت به نرها دارند. اگر به قول شما چند روز در کنار هم بودند و هیچ آسیبی به هم نرساندند پس حتمن نر و ماده هستند چون اگر غیر از این بود و هر دو نر بودند به احتمال قوی یکی از انها باید به طور جدی اسیب دیده باشد.

در مورد سیفون هم باید با دقت و از یک گوشه تانک که بچه ها در انجا تجمع ندارند اینکار را انجام دهید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    از نظر ظاهری هم قابل تشخیص هست مثل تغییر رنگ و بازکردن باله ها .ماده ها عمومن دارای جثه کوچکتر و باله های کوتاه و از نظر رنگ هم تنوع کمتری نسبت به نرها دارند. اگر به قول شما چند روز در کنار هم بودند و هیچ آسیبی به هم نرساندند پس حتمن نر و ماده هستند چون اگر غیر از این بود و هر دو نر بودند به احتمال قوی یکی از انها باید به طور جدی اسیب دیده باشد.

در مورد سیفون هم باید با دقت و از یک گوشه تانک که بچه ها در انجا تجمع ندارند اینکار را انجام دهید.
    ممنون

منظورم از تشخیص تشخیص این بود که کدومشون آماده ی جفت گیری نیستند که بتونم عوضش کنم

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    ممنون

منظورم از تشخیص تشخیص این بود که کدومشون آماده ی جفت گیری نیستند که بتونم عوضش کنم
    اگر ماهی نر آماده نباشد عکس العمل خاصی در قبال ماهی ماده نخواهد داشت ولی اگر ماهی ماده آماده نباشد به شدت از طرف ماهی نر مورد حمله قرار میگیرد تا حدی که مجبور به این کار شود.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،فنچ،عروس هلندی
    شماره عضویت
    12173
    سلام دوستان
    من میخوام یه اکواریوم با طول 110 عرض 40 ارتفاع 60 درست کنم باید از شیشه چند میل استفاده کنم ؟
    و اینکه به نظرتون عرض و ارتفاع خوبه ؟ اگر خوب نیست چه پیشنهادی دارید
    ممنون از راهنمایتون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam19 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام یه اکواریوم با طول 110 عرض 40 ارتفاع 60 درست کنم باید از شیشه چند میل استفاده کنم ؟
    و اینکه به نظرتون عرض و ارتفاع خوبه ؟ اگر خوب نیست چه پیشنهادی دارید
    ممنون از راهنمایتون

سلام دوست عزیز ..

به طور قطع باید از شیشه 10 میل استفاده کنید .. بسته به نوع ماهی که میخواید نگه داری کنید اندازه ایده الی هست ..

اگه میخواید دیسکس نگهداری کنید ارتفاع خوبی هست ..

از شیشه 10 میل استفاده کنید یه پل 30 سانتی وسط بزنید .. و 2 تا پل 10 سانتی روی هر گوشه ..

برای کف هم یه پل 35 تا 40 بزنید کف وسط کفایت میکنه ..

موفق باشید..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو-آکواریوم آب شیرین
    شماره عضویت
    12316
    سلام من دلم ماهی جدید می خواد..فقط چند وقت پیش دم شمشیریم مرد...یه مقدار بالای شکمش تیره شده بود، به نظر من یه کم هم خمیده شده بود خواستم ببینم آب آکواریمم مشکل داره؟ بعد الان 4مدل ماهی دارم که اسم دوتا شونو بلدم..نمی دونم چی بخرم 2 تا شون تتران..فقط یکیش جواهر ولی اون یکی رو نمی دونم، آنجل نر، یه دونه ام کدبانوی آکواریوممه..همه جا رو تمیز می کنه...
    مرسی

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط pegah999 نمایش پست ها
    سلام من دلم ماهی جدید می خواد..فقط چند وقت پیش دم شمشیریم مرد...یه مقدار بالای شکمش تیره شده بود، به نظر من یه کم هم خمیده شده بود خواستم ببینم آب آکواریمم مشکل داره؟ بعد الان 4مدل ماهی دارم که اسم دوتا شونو بلدم..نمی دونم چی بخرم 2 تا شون تتران..فقط یکیش جواهر ولی اون یکی رو نمی دونم، آنجل نر، یه دونه ام کدبانوی آکواریوممه..همه جا رو تمیز می کنه...
    مرسی
    سلام دوست عزیز
    دلت چیز خوبی می خواد بخر براش
    در مورد اون ماهی دم شمشیریت که مرده تا عکسنباشه و همیچنی طلاعات دقیقیاز تانکت ندی نمی شه اظهار نظر کرد عمواملی چون کیفیت بد اب و بیماری های مختلف و دما و.... می تونه باعث این مشکل بشه در صورتی که می خوایی ماهی جدید بریزی اگه از سلامت اب تانکت مطمئن نیستی سعی کن تو چند مرحله اب تانکت رو سیفون کنی و با اب بدونه کلر و هم دما جایگزین کنی تا اب تانکت کیفتش یره بالا
    در مورد خرید ماهی بهتره اولین کاری که می کنی تعداد تتراهان رو افزایش بدی تترا ماهی هست که علاقه داره داخل دسته زنگی کنه این امر هم باعث کاهش استرس در ماهی می شه و هم ماهی خودشو داخل تانک بهتر نشون می ده همچنین اگه برای انجلت دنبال یک جفت باشی زیباتر به نظر می رسه
    موفق باشی

صفحه 52 از 173 نخستنخست ... 2333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071102152 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)