صفحه 23 از 24 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 221 به 230 از 238
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    24927
    با سلام
    دوستان من احساس میکنم قناری افسردگی داره. یعنی صبح که غذا بهش میدیم میخوره و یکمی رو نی ها جابجا میشه و دیگه می شینه رو نی تا شب. هیچی هم نمیگه
    چون هوا گرم هست مجبور شدم بیارمش داخل خونه نگهداری کنم
    حداکثر کاری که میکنه وقتی برم نزدیک قفسش ، رو نی جابجا بشه و جیک جیک کنه همین.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط life24 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من احساس میکنم قناری افسردگی داره. یعنی صبح که غذا بهش میدیم میخوره و یکمی رو نی ها جابجا میشه و دیگه می شینه رو نی تا شب. هیچی هم نمیگه
    چون هوا گرم هست مجبور شدم بیارمش داخل خونه نگهداری کنم
    حداکثر کاری که میکنه وقتی برم نزدیک قفسش ، رو نی جابجا بشه و جیک جیک کنه همین.
    سلام. اگه سن دقیقشو میدونستید خوب بود. پرهای دور گردن کم پشت هست که بخاطر جوجه بودنشه و پری هم کف قفس نریخته که بشه گفت شاید شروع پرریزیشه. از طرفی سنشو نمیدونیم. البته به نظرم دو ماهشه که در اینصورت باز هم زمان پرریزیش نیست مگر اینکه در اثر هر نوع استرس . جابجایی . کمبودها . تغذیه نامناسب و گرما ، خارج از زمان ، تولک رفته باشه.
    چرا براش یک هم صحبت نمیارید؟ بعدها هم میتونن جفتهای خوبی باشن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    24927
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. اگه سن دقیقشو میدونستید خوب بود. پرهای دور گردن کم پشت هست که بخاطر جوجه بودنشه و پری هم کف قفس نریخته که بشه گفت شاید شروع پرریزیشه. از طرفی سنشو نمیدونیم. البته به نظرم دو ماهشه که در اینصورت باز هم زمان پرریزیش نیست مگر اینکه در اثر هر نوع استرس . جابجایی . کمبودها . تغذیه نامناسب و گرما ، خارج از زمان ، تولک رفته باشه.
    چرا براش یک هم صحبت نمیارید؟ بعدها هم میتونن جفتهای خوبی باشن.
    سلام و تشکر از شما
    والا سن ش باید بیشتر باشه. صاحبش که میگفت تقریبا یک سالش هست. ولی دو ماه نیست .
    فقط بالای یک ماه هست که پیش من هست.
    نه کف قفس هم اصلا پر نیست.
    از وقتی هم آمده پیش ما با توصیه شما و خواندن تاپیک ها در سایت تغذیه بهش میدن. دان میدم. هفته ای یکبار هم تخم مرغ
    روزی یکبار هم میوه یا سبزی..فقط هنوز اون ویتامین که فرمودید نخریدم براش
    هوا هم آوردمش در منزل و خوبه به نظرم
    یک ماده بیارم و در قفس جدا بزارمش نه؟ یعنی مثلا بالای قفس خودش نصب بشه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام و تشکر از شما
    والا سن ش باید بیشتر باشه. صاحبش که میگفت تقریبا یک سالش هست. ولی دو ماه نیست .
    فقط بالای یک ماه هست که پیش من هست.
    نه کف قفس هم اصلا پر نیست.
    از وقتی هم آمده پیش ما با توصیه شما و خواندن تاپیک ها در سایت تغذیه بهش میدن. دان میدم. هفته ای یکبار هم تخم مرغ
    روزی یکبار هم میوه یا سبزی..فقط هنوز اون ویتامین که فرمودید نخریدم براش
    هوا هم آوردمش در منزل و خوبه به نظرم
    یک ماده بیارم و در قفس جدا بزارمش نه؟ یعنی مثلا بالای قفس خودش نصب بشه؟
    خواهش میکنم.

ممکنه پرریزیش ناقص انجام شده باشه. چون پرهای گردن هنوز کامل نشده.

ماده بالغ که یکبار جوجه اورده باشه ، بیارید براش . روبروش بزارید یک مدت همدیگرو ببین تا اماده جفتگیری بشن. البته اگر نر ، در حال حاضر تولک باشه باید اول دورشو طی کنه و دو هفته بعد از اون جفتشون کنید.
    اگر نره و یکسالشه چرا اواز نمیخونه؟! همین مسئله میتونه نشانه تولک رفتنش باشه. اگر براتون امکان داره به یک فروشنده با تجربه قناری نشونش بدید و مشورت کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    24927
    دوستان سلام
    متاسفانه امروز مشکل دیگه بر خوردم.
    دیدم قناری رفته رو سینی و تو اون آت و آشغال و مدفوع میخواد چیزی بخوره. و شاید هم خورد و من ندیدم.
    درصورتی که اگر به گرسنگی باشه تو تا جعبه دان داره. یکی ارزن و کتان هست که کتان هم نمیخورد و کتان رو خورد کردم و بهتر میخوره
    یکی هم ترکیبی هست مثل خرفه و کاهو و ارزن
    نیم ساعت قبل از این کار رو انجام بده، براش هویج تازه رنده شده هم گذاشتم و هویج هم خورد
    گفتم شاید خیلی گرسنه هست ، رفتم یک تخم مرغ آب پز کردم و تا برگشتم دیدم باز کف سینی نشسته و میخواد چیزی بخوره
    تخم مرغ گذاشتم یکمی خورد و نه زیاد...
    نمیدانم چرا این جوری میکنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    دوستان سلام
    متاسفانه امروز مشکل دیگه بر خوردم.
    دیدم قناری رفته رو سینی و تو اون آت و آشغال و مدفوع میخواد چیزی بخوره. و شاید هم خورد و من ندیدم.
    درصورتی که اگر به گرسنگی باشه تو تا جعبه دان داره. یکی ارزن و کتان هست که کتان هم نمیخورد و کتان رو خورد کردم و بهتر میخوره
    یکی هم ترکیبی هست مثل خرفه و کاهو و ارزن
    نیم ساعت قبل از این کار رو انجام بده، براش هویج تازه رنده شده هم گذاشتم و هویج هم خورد
    گفتم شاید خیلی گرسنه هست ، رفتم یک تخم مرغ آب پز کردم و تا برگشتم دیدم باز کف سینی نشسته و میخواد چیزی بخوره
    تخم مرغ گذاشتم یکمی خورد و نه زیاد...
    نمیدانم چرا این جوری میکنه
    سلام

اگر واقعا يك ساله باشه ، اين مدت تغذيه خوبي نداشته و با كمبود ويتامين مواجه شده. همين باعث مدفوع خواري ميشه و استرس هم عامل ديگش هست . اين بچه با وجودي كه نر هست ولي اواز هم نميخونه و مشخص نيست تولكه يا نه . سيني رو زود به زود تميز كنيد كه نتونه مدفوع خواري كنه . مبتلا به انگل ميشه. سريعتر ويتامين براش تهيه كنيد و خيلي اطراف قفس نباشيد تا استرسش كم بشه . اگر دما مناسب و هوا گرم بود ، ظرف ابتني براش بزاريد و بعد از اون ،جاي خنك نباشه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    24927
    با سلام
    دوستان خواب یک قناری به صورت نرمال چند ساعت در شبانه روز هست و چه ساعتی؟
    من فکر میکنم 9 شب تا 6 صبح درسته؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    با سلام
    دوستان خواب یک قناری به صورت نرمال چند ساعت در شبانه روز هست و چه ساعتی؟
    من فکر میکنم 9 شب تا 6 صبح درسته؟
    سلام ، ساعت مشخص شده اي نداره . تحت تاثير محيط ، سن ، نور ، دما ، فصل و دوراني كه ميگذرونه متفاوته . معمولا بين ٤-٥ ساعت به طور پراكنده و در شرايط عادي. در دوران پرريزي ، ساعت بيشتري استراحت ميكنن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    24927
    با درود
    ببخشید من مجددا مزاحم شدم
    والا من اولین بار هست قناری دارم. یعنی ما یکجا کار میکردیم و تعدیل نیرو داد و گفتیم برای سرگرمی فعلا قناری بگیریم..
    دو شب هست که قناری اول که رو نی میخوابه بعد میره توی جای دونه میخوابه، دونه ها کثیف شدن و اگر بخوره مریض میشه.. چرا اینجور میکنه؟ چه کار کنم که نره اونجا بخوابه؟
    آیا پاش مشکل داره؟
    نمیدانم طبیعی هست یا نه اما موقع خواب هر چند وقت یکبار انگار تیک عصبی یکی از پاهاش میاره پائین فکر کنم که صدا میده و برمیگرده سر جاش

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    با درود
    ببخشید من مجددا مزاحم شدم
    والا من اولین بار هست قناری دارم. یعنی ما یکجا کار میکردیم و تعدیل نیرو داد و گفتیم برای سرگرمی فعلا قناری بگیریم..
    دو شب هست که قناری اول که رو نی میخوابه بعد میره توی جای دونه میخوابه، دونه ها کثیف شدن و اگر بخوره مریض میشه.. چرا اینجور میکنه؟ چه کار کنم که نره اونجا بخوابه؟
    آیا پاش مشکل داره؟
    نمیدانم طبیعی هست یا نه اما موقع خواب هر چند وقت یکبار انگار تیک عصبی یکی از پاهاش میاره پائین فکر کنم که صدا میده و برمیگرده سر جاش
    خواهش میکنم . شاید چون تا به حال قناری نداشتید حساس شدید..این عادت قناریهاست که علاوه بر نی ، روی ظرف دان میخوابن. زمانی که دوست دارند هر دو تا پا در استراحت کامل باشه و تعادل حفظ بشه.
    وقتی هم روی نی هستن هر چند دقیقه پاها رو عوض میکنن. منظورتون از مشکل چیه؟ رنگ سیاه روی پوست پای راستش؟

صفحه 23 از 24 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)