کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ha2000 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    اولا اكواريوم اب شور يعني هزينه و مراقبت شبانه روزي
    دوم عرض ٣٦ براي اكواريوم اب شور با توجه به نياز چيدمان لايوراك مناسب نيست
    سوم شما حتما نياز به يك سامپ داريد
    ١ قيمت اسكيمر خوب از ٥٠٠ هزار تومان به بالاست البته ماركها كه شما نوشتيد خيلي گرونترند
    ٢ نمك از كيلويي ١٠ هزار تومان تا ٢٥ هزار تومان بستگي به مارك داره غالبا با زاي هر ٣٠ ليتر يك كيلو نمك نيازه
    ٣ لايوراك خوب هم كيلويي ٨ تا ١٢ هزار تومان هست كه به ازاي هر ٦ ليتر يك كيلو لازم داريد البته أيده الش بإزاي هر ٤ ليتر يك كيلو هست
    ٤ مواد بيولژيك بستگي به حجم سامپتون داره كه حدودا هزينه بين ٢٠٠ تا ٦٠٠ هزار تومان هزينه داره كه اون بستگي به مارك مواد تهيه شده داره
    ٥ ايده ال ترين سامپي به حجم يك سوم تانكتون هست اما يك چهارم و يك پنجم هم جواب ميده
    ٦ بجاي شن بهتره از ماسه نرم استفاده كنيد كه البته قيمتش زياد نيست
    ساير لوازمي كه نياز هست
    ١ شوري سنج ٤٥٠٠٠ تومان تا ١٥٠٠٠٠ تومان
    ٢ كيت تست نيترات و فسفات و..... اين بستگي به اين داره كه بخوايد ماهي نگهداريد يا ريف
    ٣ آور فَلَو و لوازم و اتصالات لازمه
    ٤ شما براي اب اكواريومتون بايد از اب RO يا فيلتر شده استفاده كنيد
    البته بگم اينها همه اولين لوازم اب شوره. كلا براي هزينه كردن بايد اماده باشيد
    هزینه اش اولشه
    یه بار این وسایل رو می خری بعدش دیگه رو غلطک می افته، مثلاً غذا هر سه چهار ماه یه بار می خری، یه بار یه تست می خری تا سال بعدش، ماهی و شقایق هم تا حدی می تونی بخری با توجه به ظرفیت تانکت. تازه نور و پمپ و‌موج ساز یادت نره، اما اینا همه یه باره و بعدش می شینی و لذت می بری از دیدیش.
    امیدوارم به جمع ما بپیوندی.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    سلام دوست عزيز
    اولا اكواريوم اب شور يعني هزينه و مراقبت شبانه روزي
    دوم عرض ٣٦ براي اكواريوم اب شور با توجه به نياز چيدمان لايوراك مناسب نيست
    سوم شما حتما نياز به يك سامپ داريد
    ١ قيمت اسكيمر خوب از ٥٠٠ هزار تومان به بالاست البته ماركها كه شما نوشتيد خيلي گرونترند
    ٢ نمك از كيلويي ١٠ هزار تومان تا ٢٥ هزار تومان بستگي به مارك داره غالبا با زاي هر ٣٠ ليتر يك كيلو نمك نيازه
    ٣ لايوراك خوب هم كيلويي ٨ تا ١٢ هزار تومان هست كه به ازاي هر ٦ ليتر يك كيلو لازم داريد البته أيده الش بإزاي هر ٤ ليتر يك كيلو هست
    ٤ مواد بيولژيك بستگي به حجم سامپتون داره كه حدودا هزينه بين ٢٠٠ تا ٦٠٠ هزار تومان هزينه داره كه اون بستگي به مارك مواد تهيه شده داره
    ٥ ايده ال ترين سامپي به حجم يك سوم تانكتون هست اما يك چهارم و يك پنجم هم جواب ميده
    ٦ بجاي شن بهتره از ماسه نرم استفاده كنيد كه البته قيمتش زياد نيست
    ساير لوازمي كه نياز هست
    ١ شوري سنج ٤٥٠٠٠ تومان تا ١٥٠٠٠٠ تومان
    ٢ كيت تست نيترات و فسفات و..... اين بستگي به اين داره كه بخوايد ماهي نگهداريد يا ريف
    ٣ آور فَلَو و لوازم و اتصالات لازمه
    ٤ شما براي اب اكواريومتون بايد از اب RO يا فيلتر شده استفاده كنيد
    البته بگم اينها همه اولين لوازم اب شوره. كلا براي هزينه كردن بايد اماده باشيد
    هزینه اش اولشه
    یه بار این وسایل رو می خری بعدش دیگه رو غلطک می افته، مثلاً غذا هر سه چهار ماه یه بار می خری، یه بار یه تست می خری تا سال بعدش، ماهی و شقایق هم تا حدی می تونی بخری با توجه به ظرفیت تانکت. تازه نور و پمپ و‌موج ساز یادت نره، اما اینا همه یه باره و بعدش می شینی و لذت می بری از دیدیش.
    امیدوارم به جمع ما بپیوندی.

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط meis نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من یه آکواریوم به طول ۱۵۰ عرض ۳۶ ارتفاع ۶۰ دارم
    میخواستم پلنت کنم ولی دو دل شدم که آب شورش کنم
    بیشتر روی هزینه و نگهداری مشکل دارم نمیدونم باعث دلسرد شدنم میشه یا نه

برای راه اندازی این آکواریوم بنا به تحقیقاتی که کردم نمیدونم چی بگیرم و هزینه ام چقدر میشود

۱ . اسکیمر ( بابل مگاس E 5.5 ..... رد دویل Cone RDC-900Series - اسکیمز HS2 ...فرپلاست BLUSKIMMER 550 یا رد سی )

۲. نمک چه مارکی و چقدر لازم دارم و قیمت ؟

۳. لایوراک چه مقدار و نوع کاملا بنفش رو از کجا میتونم تهیه کنم و با قیمت ؟

۴. مواد بیولوژیکی چی لازم دارم و به چه مقدار ؟

۵ . سامپ با چه ابعادی باید درست کنم ؟

۶ . شن سفید چه مقدار لازم میشه برای ۵ سانت ارتفاع و قیمت و اینکه از کجا میشه بهترینش رو تهیه کرد ؟

چیز دیگه ای هم اگه لازم هست بگین

دوست عزیزفکر نکنیدبرای اک گیاهی هم هزینه کمتری داردیه فیلترسطلی۴٠٠،سیستمco2هم حدود٧٠٠،بستر یک ملیون,نور۵٠٠،از لحاظ دارو ومواد افزودنی که در هر دو هست,کود,چوب وغیره هم هست ولی در اب شور اگه نخوای خیلی دست بالا بگیرید اسکیمر ماکرو۵۵٠،نور۵٠٠،واترپمپ٢٠ ٠،لایوراک۴٠٠،مدیا۴٠٠،موجس از١۵٠،نمک ٢٠٠،هیچ وقت قابل مقایسه نیست با اب شور ,من هر دو اک را دارم به نظر من اک شور یه چیز دیگه هست البته اینها باز برمیگرده به شرایط خودتون,این اک هم عرضش کم هست برای اب شور همچنین برای گیاهی هم میتونه کم باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    با توجه به این موارد
    لایوراک ۵۰۰
    نمک ۱۵۰
    اسکیمر مثلا بابل مگاس 5.5 ۵۰۰
    مواد بیولوژیکی ۲۰۰
    سامپ ۵۰
    شوری سنج ۶۰
    اورفلو ۵۰
    نور ۵۰۰
    موج ساز ۱۰۰

در کل حدود ۲ ملیون خرج داره

چرا نور باید ۵۰۰ تومن هزینه داشته باشه ؟؟ چند وات نور میخواد مگه ؟ از لامپ های FPL نمیشه استفاده کرد ؟
    ویرایش توسط meis@m : 22nd December 2014 در ساعت 08:46 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    با توجه به این موارد
    لایوراک ۵۰۰
    نمک ۱۵۰
    اسکیمر مثلا بابل مگاس 5.5 ۵۰۰
    مواد بیولوژیکی ۲۰۰
    سامپ ۵۰
    شوری سنج ۶۰
    اورفلو ۵۰
    نور ۵۰۰
    موج ساز ۱۰۰

در کل حدود ۲ ملیون خرج داره

چرا نور باید ۵۰۰ تومن هزینه داشته باشه ؟؟ چند وات نور میخواد مگه ؟
    بستگی داره نور چی بخری، نور حرفه ای همچین قیمتی داره، من خودم یه نور خیلی خوب گرفتم، ۲۰۰۰۰ کلوین، ۲۷۰ تومن، اس ام دی هستش، با پایه و آداپتورش و همه چی. یه T5 هم خریدم ۹۰ و‌خودم براش ترانس و قاب زدم شد ۱۷ تومن، مجموعاً ۱۰۷ تومن، نورم کامله کامله الان. تازه میرشد نورم با همین کیفیت ارزونتر هم بشه، اونموقع تازه کار بودم نمی دونستم کجا باید برم خرید.
    خودم دارم ۲ تا ال ای دی رنگی هم می سازم با قاب و ... ۵۰ تومن هم نشده، البته توی رنگی دیگه کلوین نداریم ، نانومتر می شه.
    همه اینا رو‌ خودتم می تونی بسازی، بری جمهوری، پاساژ امجد، ال ایردی یا اس ام دی با قاب و درایورش رو ‌بخری، خیلی خیلی ارزونتر برات تموم می شه.

ویرایش توسط Drax777 : 22nd December 2014 در ساعت 08:49 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    ولا از درست کردن این لامپ های LED سر در نمیارم
    از لامپ های FPL نمیشه استفاده کرد ؟ هزینش خیلی کمتره
    یه ۵۵ وات سفید و یه ۵۵ وات صورتی رو هم زمان برای تانک گیاهی قبلیم استفاده میکردم
    دوستانی که تجربه دارن میشه شماره تلفنشون رو پیغام خصوصی کنن من تلفتی مزاحمشون بشم از تجربه هاشون استفاده کنم ؟
    ویرایش توسط meis@m : 22nd December 2014 در ساعت 08:53 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    یه ۵۵ وات سفید و یه ۵۵ وات صورتی رو هم زمان برای تانک گیاهی قبلیم استفاده میکردم
    دوستانی که تجربه دارن میشه شماره تلفنشون رو پیغام خصوصی کنن من تلفتی مزاحمشون بشم از تجربه هاشون استفاده کنم ؟
    پسر خوب اصلاً لامپ آب شیرین رو با آب شور مقایسه نکن، آب شور لامپهاش باید کلوین دار باشه، زیر ۱۴۵۰۰ هم تانکت رو دیاتوم برمی داره، برو بخش نور رو کامل بخون تا بیشتر متوجه شی،اس ام دی الان یه وات هست با نور خیلی عالی، اگه نمی تونی بسازی خودت از جای مطمئن بخر وگرنه گند بالا میاد و همه اش هزینه اضافی واسه درمان.
    مصرف هرکدوم از LEDها یا SMDها هم به وات هست، مصرفش خخخیییلللسیییی پایینتر از لامپهای کم مصرف هم هست ، ساختش هم کاری نداره، فقط مهم کلوین اینا هست ، منم تازه کارم ۵ ماهه تانک زدم ولی خیلی دارم می خونم و پرس و جو می کنم. نگرون نباش، اینجا همه کمکت هستن، نمی ذاریم ضرری پیش بیاد برات.

ویرایش توسط Drax777 : 22nd December 2014 در ساعت 09:37 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اكواريوم
    شماره عضویت
    16798
    دوستان سلام پنجشنبه ١٣٠ كيلو لايوراك تصفيه شده عالي خريدم جاتون خالي ولي داخل بعضي هاش مانتيس بود گرفتم فكر كنم جنتا ديگه باشه چتور ميشه گرفتشون أصلا لازمه بگيرمشون با توجه به اينكه ١٣٠ كيلو سنگو گذشته تو اكواريوم چه راه حلي پيشنهاد ميديد

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز لامپهای fplداری کلوین۶۵٠٠هست وبدرد رف میخوره ودر خود اک کارایی نداره,شما میتونید دوتا متال١۴٠٠٠ویکی مهتابی ابی٢٠٠٠٠کلوین استفاده کنیدیا از دو ردیف ال ای دی به صورت دوتا سفید یک ابی ودر هر ردیف هم دوتا قرمز.البته اگه بخواید درست کنید باید در بخش خودش را مطالعه کنیدبعد اگه سوالی بودبهتر میشه در اون قسمت توضیح داد

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوستان سلام پنجشنبه ١٣٠ كيلو لايوراك تصفيه شده عالي خريدم جاتون خالي ولي داخل بعضي هاش مانتيس بود گرفتم فكر كنم جنتا ديگه باشه چتور ميشه گرفتشون أصلا لازمه بگيرمشون با توجه به اينكه ١٣٠ كيلو سنگو گذشته تو اكواريوم چه راه حلي پيشنهاد ميديد
    دوست عزیز میگو مانتیس بسیار خطر ناک هست ومیتونه ماهی وحتی سخت پوستان را هم شکار کنه.بنظر من سنگها را بیرون بیارید واونها را اوردوز نمک بکنید هر چند که با این کار هم شاید از بین نروندوبهتره چند روزی را در ظرفی خارج از اک نگهشون داریدوبعدش چندین ساعت انها را از اب بیرون بگذاریدودوباره داخل اب بزاریدوبه اک منتقل نکنید.وسعی کنید تا مطمؤن نشدید سنگی را وارد اک نکنید حتی اگه یک ماه هم بشه بهتر از اینه که میگو مانتیس وارد اک بشه

صفحه 841 از 1093 نخستنخست ... 341741791822823824825826827828829830831832833834835836837838839840841842843844845846847848849850851852853854855856857858859860891941 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)