همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی های خوبتون
    فکر کنم مشکل سیلور رو پیدا کردم دو روز پیش که گفتم سیلور تا وقتی بیرون از قفسه سرحاله ولی تا چشم چپشو میبنده کسل میشه و میره میخوابه
    ممکنه از چشمش باشه الانم که دقت کردم بالای چشمش ورم کرده دارو هاشم گرفتم هم یه دارو انتی بیوتیک هم ویتامین که میریزمشون توی ابش
    ممکنه بالای چشمش عفونت باشه؟
    الان رفتارش تاوقتی سرشو میخارونم یا با اسباب بازی سرگرمش میکنم حالش کاملا نرماله ولی تا اینکه یکم زمان میگذره میره میخوابه مدفوعش هم با توضیحات سپیده خانم نرماله
    اینم عکس چشمش[IMG][/IMG]

در زمینه بیماری نمیشه توصیه ای کرد

ولی هم ملنگوم هم عروسم وقتی اینجوری بالای چشمشون ورم کرده بود دکتر گفتن بخاطر سینوس هاش هست و عفونت کرده بهم قطره برای چشم و داروی خوراکی دادن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    صبر کنید تا یکی از دوستان دامپزشکم بیاد راهنماییتون کنه

همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3
    سلام

طوطی شما دچار پر ادراری و biliverdinuria است که شدیدا نشان دهنده بیماری های کبدی است . همچنین دچار سینوزیت است.

از داروخانه دامپزشکی Enrofloxacin محلول در آب بگیرید و به میزانی که روی بسته بندی نوشته مصرف کنید. در صورت در دسترس نبودن دارو از داکسی سایکلین 100 استفاده کنید. ( محتویات هر کپسول در 250 CC آب حل شود- از داروخانه انسانی تهیه شود) هر دو دارو هر 12 ساعت تعویض شود.

درمان فوق فقط در صورتی موفق خواهد بود که پرنده به اندازه کافی از آب آشامیدنی حاوی دارو استفاده کند اگر روند بیماری به جایی رسیده که پرنده آب نمی خورد باید درمان را به روش تزریقی با دامپزشک مربوطه (پرندگان زینتی )پیگیری کنید.

برای درمان سینوزیت : اگر با داروی فوق بهبود حاصل نشد . ممکن است نیاز به شستشو سینوس ( nasal flush) باشد و یا کار به جراحی بکشد. که در این صورت نیاز به دامپزشک متخصص دارید.

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام ایا کاسکو سخنگو ( صاحبش میگفت صحبت میکنه )بعد از منتقل شدن به خونه جدید بعد از 15 روز هیچی نگفته حتی تو گلویی میشه صاحبش دروغ گفته باشه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام ایا کاسکو سخنگو ( صاحبش میگفت صحبت میکنه )بعد از منتقل شدن به خونه جدید بعد از 15 روز هیچی نگفته حتی تو گلویی میشه صاحبش دروغ گفته باشه؟
    امکانش هست .

ولی به اینم بستگی داره که ترسش از شما و محیط ریخته باشه یا نه .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    سلام به همه دوستان عزیز و اساتید محترم
    کمک فوری نیاز دارم.
    الان که رسیدم خونه دیدم مانی کلی پر کنده( فکر کنم به پر کنی افتاده) 40 50 تاییی کنده.الان زیر سینش بد شده.کسی میتونه کمک کنه بدتر نشه؟
    الان ترسش کمتر شده و غار کمتر میکشه، به نظرتون به خاطر مریضی ؟براش اسباب بازی بزارم؟ اجازه بدم بیاد بیرون قفس؟
    لطفا تا بدتر نشده راهنماییم کنید.
    راستی بعضی وقتی عطسه میکنه.یعنی سرما خورده؟ مدفوش ایرادی نداره،سفید رنگه با کرمه سبز رنگ.
    هنوز حموم نبردمش، به نظرتون ببرم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز و اساتید محترم
    کمک فوری نیاز دارم.
    الان که رسیدم خونه دیدم مانی کلی پر کنده( فکر کنم به پر کنی افتاده) 40 50 تاییی کنده.الان زیر سینش بد شده.کسی میتونه کمک کنه بدتر نشه؟
    الان ترسش کمتر شده و غار کمتر میکشه، به نظرتون به خاطر مریضی ؟براش اسباب بازی بزارم؟ اجازه بدم بیاد بیرون قفس؟
    لطفا تا بدتر نشده راهنماییم کنید.
    راستی بعضی وقتی عطسه میکنه.یعنی سرما خورده؟ مدفوش ایرادی نداره،سفید رنگه با کرمه سبز رنگ.
    هنوز حموم نبردمش، به نظرتون ببرم؟
    عطسه که گفتم اگه در روز کم باشه مشکلی نیست

واقعا دردسره اگه یه طوطی وحشی پرکن بشه . طوطی شما خیلی استرس داره . می تونید به یه جای آروم تر و کم رفت و آمد تر منتقلش کنید ؟؟ طوطی شما تازه اومده خونه . نذارید هر کسی بره سمتش مخصوصا بچه ها .

شما کاری که من گفتم رو انجام دادید ؟؟ الان کی بهش رسیدگی می کنه ؟؟

اسباب بازی بخرید و جای دور از قفس که فقط بتونه ببینه بذارید . و هر روز یکم ببرید نزدیک تر . یهو نذارید تو قفس که بدتر می ترسه و برای اینکه خودش رو آروم کنه پرش رو می کنه

به یه اتاق آروم تر منتقلش کنید . ارتفاع قفس رو هم بیشتر کنید . جوری که شما رو از بالا ببینه . وقتی براش آب و غذا می ذارن یکی از اعضای خونوادتون ، دیگه کنارش توقف نکنن .

بالش رو کوتاه کردید ؟

نه استرسش بیشتر میشه با حموم کردن . بذارید آروم بگیره بعد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    عطسه که گفتم اگه در روز کم باشه مشکلی نیست

واقعا دردسره اگه یه طوطی وحشی پرکن بشه . طوطی شما خیلی استرس داره . می تونید به یه جای آروم تر و کم رفت و آمد تر منتقلش کنید ؟؟ طوطی شما تازه اومده خونه . نذارید هر کسی بره سمتش مخصوصا بچه ها .

شما کاری که من گفتم رو انجام دادید ؟؟ الان کی بهش رسیدگی می کنه ؟؟

اسباب بازی بخرید و جای دور از قفس که فقط بتونه ببینه بذارید . و هر روز یکم ببرید نزدیک تر . یهو نذارید تو قفس که بدتر می ترسه و برای اینکه خودش رو آروم کنه پرش رو می کنه

به یه اتاق آروم تر منتقلش کنید . ارتفاع قفس رو هم بیشتر کنید . جوری که شما رو از بالا ببینه . وقتی براش آب و غذا می ذارن یکی از اعضای خونوادتون ، دیگه کنارش توقف نکنن .

بالش رو کوتاه کردید ؟

نه استرسش بیشتر میشه با حموم کردن . بذارید آروم بگیره بعد

سلام سپیده خانم.
    اتفاقا الان 2 یا 3 روزی هست که ارومتر شده، دیگه غاار کمتر میکشه، ترسش خیلی کمتر شده. بله خواهرم بهش میرسه،البته من از دور میگم و ایشون انجام میده.
    تا دیشب مشکلی نبود،امشب که رسیدم خونه دیدم کلی پر ریخته و زیر سینش بهم ریخته هستش،
    کسی سمتش نمیره به همه تو خونه گفتم، بله کوتاه کردم همون روز اول که خریدمش هم اونجا کوتاهش کرد.
    جای کم رفتو امد بدتر افسردش نمیکنه؟؟؟ اجازه بدم بیاد رو قفس؟ حتما باید نردبان باشه نا بیاد بیرون؟
    خیلی ناراحتم براش.الا ن یک ساعت باهاش صحبت کردم 1 کم ارومتر شده.
    وقتی تنها میمونه این کارو میکنه؟ چون از وقتی اومدم دیگه نکنده!!!
    به نظرتون اسبا بازی براش چی بگیرم بهتره؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    سلام سپیده خانم.
    اتفاقا الان 2 یا 3 روزی هست که ارومتر شده، دیگه غاار کمتر میکشه، ترسش خیلی کمتر شده. بله خواهرم بهش میرسه،البته من از دور میگم و ایشون انجام میده.
    تا دیشب مشکلی نبود،امشب که رسیدم خونه دیدم کلی پر ریخته و زیر سینش بهم ریخته هستش،
    کسی سمتش نمیره به همه تو خونه گفتم، بله کوتاه کردم همون روز اول که خریدمش هم اونجا کوتاهش کرد.
    جای کم رفتو امد بدتر افسردش نمیکنه؟؟؟ اجازه بدم بیاد رو قفس؟ حتما باید نردبان باشه نا بیاد بیرون؟
    خیلی ناراحتم براش.الا ن یک ساعت باهاش صحبت کردم 1 کم ارومتر شده.
    وقتی تنها میمونه این کارو میکنه؟ چون از وقتی اومدم دیگه نکنده!!!
    به نظرتون اسبا بازی براش چی بگیرم بهتره؟
    پس معلوم شد دلیل این همه استرسش چیه . اون لحظه که پرش رو کوتاه می کردین کنارش بودین ؟احتمالا اون لحظه شما رو دیده که الان فقط با شما مشکل داره و برای شما قار میزنه . یا اگه شما رو ندیده موقع کوتاه کردن پر ، چون تو اون لحظه اونجا بودید شما رو هم شریک جرم میدونه . شک نداشتم که پرش رو کوتاه کردین همون روز .

یه چی بگم من واقعا خیلی حالم بد شد وقتی اینا رو گفتید چون چیزی که تعریف کردین " اومدین خونه دیدین کلی پر ریخته " منم تجربه کردم . واقعاااا حس بدیه . تفاوتش اینه که طوطیه من اهلیه و طوطیه شما وحشی و ترس و استرس باعث پرکنیه طوطی شماست . نه بی توجهی . به ن بگید روزا که خونه نیستین دقت کنه ببینه کی پر می کنه ؟ وقتی کنارش نیستید یا وقتی میرید سمتش یا کنارش هستین ؟ اگه خونتون شلوغ نیست و همه رعایت می کنن نیازی نیست جاش رو تغییر بدین . فقط ارتفاع قفس نباید کمتر از شما باشه .

خواهـــر تون چی کار می کنه در روز ؟ فقط تعویض آب و غذا ؟؟ وقتی میره سمتش دقیقا مانی چی کار می کنه ؟؟ می ترسه ؟؟

اینکه تنها می مونه پر می کنه رو خواهر شما باید بگه . امشب که شما هستین . فردا بگید کاملا زیر نظر داشته باشه مانی رو . ببینه چه زمانی شروع می کنه به پر کندن . فقط عکس و العملی نشون نده به کندن پرش .

اگه قفسش 1033 هست به نردبون نیازی نداره . پرش هم کوتاهه . میشه بیاد بیرون . ولی شما می تونی تضمین کنی که اگه بیاد بیرون و یه چیزی باعث ترسش بشه، نمی پره و به در و دیوار برخورد نمی کنه و ترس و استرسش بیشتر نمیشه و بدتر پر نمی کنه ؟؟می تونی بدون اینکه استرس بهش وارد کنی دوباره ببریش داخل قفس ؟؟

من طوطیم کلا آزاده تو خونه ولی رامه کاملا (البته نمی گم کار خوبیه که کلا آزاد باشه ولی هست دیگه ) . طوطیه شما وحشیه اینا رو باید در نظر بگیری که استرس بیشتری بهش وارد نکنید . طوطی که می ترسه برای اینکه استرسش رو کم کنه پر می کنه ، اینجوری آروم تر میشه . پس استرس بهش وارد نکنید .

هر نوع اسباب بازی خریدید با همه نوع باید آشنا بشه دیگه. فرق می کنه کدوم اول معرفی بشه به طوطی . فقط به هیچ وجه سریع نذارید تو قفس . باید کم کم آشنا بشه باهاش

یه چیز دیگه اینکه در روز به این موضوع فکر نکنید . هرچی به این اتفاق بییشتر فکر کنید و حساسیت نشون بدید بدتر میشه . عادی باشید . میدونم سخته و نمیشه ناراحت نبود ولی فقط زمانی می تونید کاملا کنترلش کنید که بی تفاوت باشید .

فردا خبرش رو بدید حتما . منتظرم
    ویرایش توسط sepideh : 8th October 2012 در ساعت 09:30 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    پس معلوم شد دلیل این همه استرسش چیه . اون لحظه که پرش رو کوتاه می کردین کنارش بودین ؟احتمالا اون لحظه شما رو دیده که الان فقط با شما مشکل داره و برای شما قار میزنه . یا اگه شما رو ندیده موقع کوتاه کردن پر ، چون تو اون لحظه اونجا بودید شما رو هم شریک جرم میدونه . شک نداشتم که پرش رو کوتاه کردین همون روز .

یه چی بگم من واقعا خیلی حالم بد شد وقتی اینا رو گفتید چون چیزی که تعریف کردین " اومدین خونه دیدین کلی پر ریخته " منم تجربه کردم . واقعاااا حس بدیه . تفاوتش اینه که طوطیه من اهلیه و طوطیه شما وحشی و ترس و استرس باعث پرکنیه طوطی شماست . نه بی توجهی . به ن بگید روزا که خونه نیستین دقت کنه ببینه کی پر می کنه ؟ وقتی کنارش نیستید یا وقتی میرید سمتش یا کنارش هستین ؟ اگه خونتون شلوغ نیست و همه رعایت می کنن نیازی نیست جاش رو تغییر بدین . فقط ارتفاع قفس نباید کمتر از شما باشه .

خواهـــر تون چی کار می کنه در روز ؟ فقط تعویض آب و غذا ؟؟ وقتی میره سمتش دقیقا مانی چی کار می کنه ؟؟ می ترسه ؟؟

اینکه تنها می مونه پر می کنه رو خواهر شما باید بگه . امشب که شما هستین . فردا بگید کاملا زیر نظر داشته باشه مانی رو . ببینه چه زمانی شروع می کنه به پر کندن . فقط عکس و العملی نشون نده به کندن پرش .

اگه قفسش 1033 هست به نردبون نیازی نداره . پرش هم کوتاهه . میشه بیاد بیرون . ولی شما می تونی تضمین کنی که اگه بیاد بیرون و یه چیزی باعث ترسش بشه، نمی پره و به در و دیوار برخورد نمی کنه و ترس و استرسش بیشتر نمیشه و بدتر پر نمی کنه ؟؟می تونی بدون اینکه استرس بهش وارد کنی دوباره ببریش داخل قفس ؟؟

من طوطیم کلا آزاده تو خونه ولی رامه کاملا (البته نمی گم کار خوبیه که کلا آزاد باشه ولی هست دیگه ) . طوطیه شما وحشیه اینا رو باید در نظر بگیری که استرس بیشتری بهش وارد نکنید . طوطی که می ترسه برای اینکه استرسش رو کم کنه پر می کنه ، اینجوری آروم تر میشه . پس استرس بهش وارد نکنید .

هر نوع اسباب بازی خریدید با همه نوع باید آشنا بشه دیگه. فرق می کنه کدوم اول معرفی بشه به طوطی . فقط به هیچ وجه سریع نذارید تو قفس . باید کم کم آشنا بشه باهاش

یه چیز دیگه اینکه در روز به این موضوع فکر نکنید . هرچی به این اتفاق بییشتر فکر کنید و حساسیت نشون بدید بدتر میشه . عادی باشید . میدونم سخته و نمیشه ناراحت نبود ولی فقط زمانی می تونید کاملا کنترلش کنید که بی تفاوت باشید .

فردا خبرش رو بدید حتما . منتظرم
    سلام سپیده خانم
    امروز زودتر اومدم خونه براش 3 تا اسباب بازی خریدم.راستش نه اون روز منو ندید چون رفتم بیرون مغازه وایسادم اما دفعه بعد که بردمش دکتر صدامو شناخته چون غااار میزدو منم صداش میکردم تا اروم بشه . مانی خیلی باهوشه از طرز برخوردش مشخصه همه چیزو خیلی با دقت نگاه میکنه،حتی رو صدا خیلی دقیقه.

بله خواهرم و مادرم خونه هستن و خواهرم فقط غذا و اب و براش میزاره. میگه وقتی حواسمون بهش نیست میکنه که ما نمیبینیم.از ساعت 2 که اومدم خونه تا الان نکنده( صبح کنده زیر قفس ریخته)
    اسبا بازیو نزدیکش گزاشتم تا ترسش بریزه.صبح یک کتاب کاسکو گرفتم و در مورد پرکنی مطالبشو خوندم. به نظر نویسنده عوامل زیادی باعسش میشه و یکیشم حمام نکردن بود. الان 1 ماه بیشتره که مانی پیشم.ممکنه به همین خاطر باشه؟
    البته از دیروز بازی و صوت زدنش خیلی کم شده.
    فقط میخوره و نگاه میکنه.براش میوه هم گزاشتم خورده ( سیب و هویج و فلفل دلمه رو یکم خورده)
    باز اگه ایرادی تو کارم هست راهنمایی کنیین ممنون میشم.

صفحه 529 از 1238 نخستنخست ... 294294795105115125135145155165175185195205215225235245255265275285295305315325335345355365375385395405415425435445455465475485796291029 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)