صفحه 31 از 412 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495081131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 301 به 310 از 4120
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان
    شماره عضویت
    9681
    دقیقا مشکل ایشون رو منم امروز داشتم من شغلم شیفتی هست 24 ساعت نبودم 24 ساعت بعد که اومد دیدم یکی از کف خوار هام مرده و چون من نبودم پدرم غذا میداده احساسم اینه که خیلی غذا داده که اینطوری شدن شیکم دیسکس هام هم خیلی پوره انگار باد داره متورم هست ایا باید درمونی انجام بدم ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط gholipor نمایش پست ها
    دقیقا مشکل ایشون رو منم امروز داشتم من شغلم شیفتی هست 24 ساعت نبودم 24 ساعت بعد که اومد دیدم یکی از کف خوار هام مرده و چون من نبودم پدرم غذا میداده احساسم اینه که خیلی غذا داده که اینطوری شدن شیکم دیسکس هام هم خیلی پوره انگار باد داره متورم هست ایا باید درمونی انجام بدم ؟
    سلام
    در مورد کف خوار ها باید در تاپیک خودش سوالتون رو مطرح کنید
    اما برای دیسکس ها کار خاصی لازم نیست بکنی اگه شکم پر به علت غذای زیاد باشه بعد از یه روز دفع میشه اما اگه دیدی همچنان متورمه اونوقت باید نگران باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9498
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    jocer عزیز : وجود نیتریت در تاکنتون آماده نبودن آبتون رو نشون می ده . تسریع کننده چی استفاده کردید ؟ اگر از دنیترول jbl استفاده کنید 12 ساعت بعد نیتریت آبتون صفر میشه و می تونید ماهی رو داخل آب کنید . اگر از باکتازیوم استفاده کردید چون محرک تولید مثل باکتریها هست بعد از 3 روز شروع به سیفونهای منظم بکنید . الان توصیه من به شما سیفون آب و استفاده از دوز مجدد تسریع کننده هست .

ضمنا به هیچ عنوان امکان وجود نداشتن باکتری نیست . مطمئنا آب آمازون و یا هر جایی دیگه وقتی که موجود زنده هست باکتری و میکروب هم هست . اینکه میگیم در طبیعت سیکل طی شده هست یعنی توش باکتری هست قارچ هست و انواع میکروب . در طبیعت مرگ و میر بیشتر از آکواریومهای ماست . چون غذای تترا و سرا و دل و ... نمی خورن . کرم می خوره لاشه ماهی دیگه می خوره و ... فاکتور شکار رو هم در نظر داشته باشید . با این حساب اینکه فکر کنیم بهترین شرایط در آب آمازون هست در اشتباهیم . ولی به دلیل اینکه ژنتیک دیسکس به اون آب و اون شرایط عادت کرده مطلوب اون شرایط آبی هست که اونجا زندگی می کنه . ولی خوب بازهم بیماریهای مختلف گریبانگیر اونها هم هست . ولی درجه مقاومت اونها نیز به دلیل استرس بسیار کم لیتراژ بسیار زیاد آب زندگی دسته جمعی و طبیعی بسیار قوی تر در اسارت هست .
    سلام جناب رضایی اشتباه خودم رو اصلاح میکنم. 7-8 ppm میزان نیترات اب هستش و من نوشتم نیتریت بازم عذر میخوام میزان نیتریت صفر هستش ولی کیت امونیاک سنج ندارم که اونم خدمتتون عرض کنم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    9750
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansoory نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان و آقا بابک عزیز
    دوستان من یه دیسکس دارم خیلی ضعیف هست. این ماهی ما وقتی غذا میریزم اصلا قدرت غذا خوردن رو نداره. وقتی غذا میریزم برای غذا خوردن میاد ولی اصلا نمیتونه بخوره و خیلی لاغر شده.و زیاد با غله شنا نمیکنه.و بیشتر وقت ها یه گوشه کز کرده.من عکس ماهی رو میزارم و ممنون میشم راهنمایی کنید که چکار باید بکنم.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    به نظرم چشمهاش زیادی درشت شده و دون سوز یا همون رشد سوز شده
    به نظر من وقت و هزینه صرفش نکن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط jocer نمایش پست ها
    سلام جناب رضایی اشتباه خودم رو اصلاح میکنم. 7-8 ppm میزان نیترات اب هستش و من نوشتم نیتریت بازم عذر میخوام میزان نیتریت صفر هستش ولی کیت امونیاک سنج ندارم که اونم خدمتتون عرض کنم
    سلام

اگر باید تست بزنید آمونیاک رو چون سمی ترین فاکتور آب همون آمونیاکه ولی در مجموع دیسکس نسبت به سایر ماهی های به این 3 عامل سمی بسیار مقاومه
    شما اگر آمونیاکت 0 باشه و قاعدتا نیتریت نزدیک به 0 یا خیلی کم خواهد بود.نیترات هم اصلا در اندازه های معمولی هیچ اثری روی دیسکس نداره.یعنی اون نیتراتی که آب شور رو نابود میکنه عملا دیسکس حتی حسش هم نمیکنه

برای خارج کردن نیترات هم فقط 2 راه عملی دارید.1 سیفون.2.گیاهان آکواریومی.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریومی
    شماره عضویت
    8669
    سلام
    دیسکسم فقط غذای خشک میخوره براش دل ، میگوی خام ، میگوی پخته وحتی دوتا پلاتی جفت داشتم که یچه ریختن ولی دیسکسم هیچ میلی به خوردنش نداشت فقط و فقط غذای خشک (تترا) میخوره
    دلیلش چی میتونه باشه؟

ممنون

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط tfarzadt نمایش پست ها
    سلام
    دیسکسم فقط غذای خشک میخوره براش دل ، میگوی خام ، میگوی پخته وحتی دوتا پلاتی جفت داشتم که یچه ریختن ولی دیسکسم هیچ میلی به خوردنش نداشت فقط و فقط غذای خشک (تترا) میخوره
    دلیلش چی میتونه باشه؟

ممنون
    خوب خوش به حالت دیگه بهترین غذا همین غذاهای خشکه دیگه . همه می خوان ماهیشون غذای خشک بخوره شما میگی چرا فقط غذای خشک می خوره ؟ فقط پیشنهاد می کنم حالا که غذای خشک می خوره همون غذاخشک رو هم متنوع کنید . غذاهای خشک بسیار خوبی در بازار هست . سرا و مخصوصا تترا غذاهای متنوع و خوبی برای دیسکس دارند که در رشد و سلامتی دیسکس بسیار موثرند . ضمنا دیسکس معمولا به بچه ماهی تمایلی به خوردن نشون نمیده . ( البته استثناش دیده شده !! ) من دیسکس های نئون خوار دارم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریومی
    شماره عضویت
    8669
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    خوب خوش به حالت دیگه بهترین غذا همین غذاهای خشکه دیگه . همه می خوان ماهیشون غذای خشک بخوره شما میگی چرا فقط غذای خشک می خوره ؟ فقط پیشنهاد می کنم حالا که غذای خشک می خوره همون غذاخشک رو هم متنوع کنید . غذاهای خشک بسیار خوبی در بازار هست . سرا و مخصوصا تترا غذاهای متنوع و خوبی برای دیسکس دارند که در رشد و سلامتی دیسکس بسیار موثرند . ضمنا دیسکس معمولا به بچه ماهی تمایلی به خوردن نشون نمیده . ( البته استثناش دیده شده !! ) من دیسکس های نئون خوار دارم
    ممنون از پاسختون.
    اخه این دیسکسم تنها بازمانده از بیماری هست و پس از اینکه مریضیش از بین رفته خیلی لاغر شد اوایل که استخون بدنش زده بود بیرون ولی الان 2 هفته میگذره که خیلی بهتر شده ولی به صورت نرمال هم نرسیده.گفتم شاید غذای دل یا میگو بتونه سریع تر به بهبود جسمانیش کمک کنه. ایا روغن ماهی (کپسول) واسش خوبه که با غذای خشک ترکیب کنم بهش بدم؟؟؟ با توجه به شرایط جسمتنیش شما کدوم غذای خشک رو پیشنهاد میدنین؟غذای خشک رو چند وعده در روز بهش بدم ؟ ایا لازمه مولتی ویتامین به اب اضافه کنم؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان
    شماره عضویت
    9681
    نقل قول نوشته اصلی توسط tfarzadt نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    اخه این دیسکسم تنها بازمانده از بیماری هست و پس از اینکه مریضیش از بین رفته خیلی لاغر شد اوایل که استخون بدنش زده بود بیرون ولی الان 2 هفته میگذره که خیلی بهتر شده ولی به صورت نرمال هم نرسیده.گفتم شاید غذای دل یا میگو بتونه سریع تر به بهبود جسمانیش کمک کنه. ایا روغن ماهی (کپسول) واسش خوبه که با غذای خشک ترکیب کنم بهش بدم؟؟؟ با توجه به شرایط جسمتنیش شما کدوم غذای خشک رو پیشنهاد میدنین؟غذای خشک رو چند وعده در روز بهش بدم ؟ ایا لازمه مولتی ویتامین به اب اضافه کنم؟

سلام غذاهای متنوع زیادی تو بازار هست اما دقت کنین به تاریخ مصرفش تترا پریما. تترا دیسکس پرو. سرا دیسکس. هیکاری دیسکس. تروپیکال دیسکس
    اما وعده غذایی تا میتونین بهش غذا بدین بخوره هر چقدر می تونین وعده های غذاییش رو ببرین بالا و چون غذای خشک میدین در هفته 1 روز بهشون روزه بدین و غذا ندین .
    مولتی ویتامین هم. میتونین هم به غذاشون بزنین و بدین هم داخل آب هر 1 قطره 2 لیتر آب

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    9208
    سلام خدمت همه یکی از دیسکسام روبه پایین شنا میکنه سرش رو به پایینه می خواستم ببینم چیکار کنم حالش بهتر شه ممنون

صفحه 31 از 412 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495081131 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)