مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط danialkeshani نمایش پست ها
    منظورتون از غذا های پروتیینی چیه و یا ویتامین آ مثال بزنید تا براش تهیه کنم...با اینکه غذا های دیگر رو میخوره ولی احساس میکنم سیر نمیششه....طوری نیست ادامه بدم؟؟؟

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    سلام . این بخش رو مطالعه کنید http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495&
    اگه میوه ، سبزیجات و حبوبات و کلا غذاهای دیگه به جز اجیل ها رو میخوره طوری نمیشه . شب فقط براش تخمه بذارید

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using parsipet mobile app

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    17884
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . این بخش رو مطالعه کنید http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495&
    اگه میوه ، سبزیجات و حبوبات و کلا غذاهای دیگه به جز اجیل ها رو میخوره طوری نمیشه . شب فقط براش تخمه بذارید

اخه تا صبح ظرف غذاش رو میزارم جلوش و میبینه تخمه توش نیست و حبوباته...سریع اعتراض میکنه و سرو صدا و حتی با اینکه اگه اون حبوبات رو در کنار تخمه قرار بدم میخوره ولی تنها که میزارم نمیخوره...بازم ادامه بدم که عادت کنه یا تخمه رو وارد جیره ی غذایش کنم؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط danialkeshani نمایش پست ها
    اخه تا صبح ظرف غذاش رو میزارم جلوش و میبینه تخمه توش نیست و حبوباته...سریع اعتراض میکنه و سرو صدا و حتی با اینکه اگه اون حبوبات رو در کنار تخمه قرار بدم میخوره ولی تنها که میزارم نمیخوره...بازم ادامه بدم که عادت کنه یا تخمه رو وارد جیره ی غذایش کنم؟؟

عادتش بدین به نبودن تخمه. فقط شب براش تخمه بذارید ‌. روزا فقط برای جایزه بهش تخمه بدین.
    غذاها ی مختلفی که میخواید براش بذارید رو جلوی طوطی بخورید تا بدونه این غذاها برای خوردن هستن
    با دست بهش غذا بدین اگه تو ظرف نمیخوره .
    براش نخ سبزیجات درست کنید و سبزیجات و میوه جات مختلف رو بهش اویزون کنید.
    غذاهای تر رو به مدت زیاد در ظرف نگذارید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    سلام
    خواهش میکنم راهنمایی کنید
    چند روزه یک کاسکو تیمنه جوجه خریدم که سالم هست و غذا میخوره ولی دو سه روزی هست که اسهال گرفته و خیلی مدفوعش شل هست
    باید چکار کنم؟
    خیلی هم چرت میزند

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد هفت برادران نمایش پست ها
    سلام
    خواهش میکنم راهنمایی کنید
    چند روزه یک کاسکو تیمنه جوجه خریدم که سالم هست و غذا میخوره ولی دو سه روزی هست که اسهال گرفته و خیلی مدفوعش شل هست
    باید چکار کنم؟
    خیلی هم چرت میزند
    سلام
    گاهی بخاطر جا به جایی و استرس هست
    ولی اگه زیاد چزت میزنه بهتره به دامپزشک مراجعه کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام سپیده خانوم
    خوبین ؟
    همونطور که براتون گفتم . یه بچه گربه پیدا کردم . الان 20 روزه که راهروی خونه مون نگهش داشتم . نفس و نیما صداشو میشنون اما ندیده بودنش . امروز که در رو باز کردیم سریع پرید توی خونه و نفس بیرون بود و گربه رو دید . منم زود بردمش بیرون و به نفس یه پسته دادم و دور خونه چرخوندمش

بچه گربه سالمه . مشکل پزشکی نداره . با طوطی دوست نمیشه ؟
    من یه جایی آگهی زدم که بتونم به یه شخصی که میتونه تحویل بدم . اما تا وقتی پیشمه میخوام ببینم باید از طوطی ها پنهانش کنم ؟ میترسن ؟ نظرتون چیه ؟ . بچه گربه دندون تازه داره در میاره .

یه سوال دیگه اینکه نفس و نیما توی اتاقی که مشترک هست براشون کنار هم هستن . میخوام ببینم کم کم میشه نیما و نفس باهم توی اتاق نفس باشن ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    سلام
    کاسکو من همانطور که گفتم اسهال داشت که خداراشکر خیلی بهتر شد
    ولی در طول روز وقتایی که پیشش هستم چندتایی عطسه میکنه
    بابونه از عطاری بخرم و دم کردش را به صورت خنک یعنی داغ نباشه بهش بدم خوبه؟
    و اگه خوبه بدم اندازه نصف لیوان بزارم تو قفسش به مدت یک ربع و بعد بردارم خوبه؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام
    سلام تعداد عطسه هاش زیاده ؟ معمولا طوطی ها در طول روز چند تا عسطه میکنن . اگه هوای خونه خشک باشه ممکنه عسطه ها زیادتر بشه . اگه احساس میکنین طبیعی نیست برید سراغ دارو. البته از خودتون چیزی تجویز نکنین هیچوقت. چون ممکنه اوضاع رو خوب نکنه

Sent from my SM-G930F using Parsipet mobile app

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام سپیده خانوم
    خوبین ؟
    همونطور که براتون گفتم . یه بچه گربه پیدا کردم . الان 20 روزه که راهروی خونه مون نگهش داشتم . نفس و نیما صداشو میشنون اما ندیده بودنش . امروز که در رو باز کردیم سریع پرید توی خونه و نفس بیرون بود و گربه رو دید . منم زود بردمش بیرون و به نفس یه پسته دادم و دور خونه چرخوندمش

بچه گربه سالمه . مشکل پزشکی نداره . با طوطی دوست نمیشه ؟
    من یه جایی آگهی زدم که بتونم به یه شخصی که میتونه تحویل بدم . اما تا وقتی پیشمه میخوام ببینم باید از طوطی ها پنهانش کنم ؟ میترسن ؟ نظرتون چیه ؟ . بچه گربه دندون تازه داره در میاره .

یه سوال دیگه اینکه نفس و نیما توی اتاقی که مشترک هست براشون کنار هم هستن . میخوام ببینم کم کم میشه نیما و نفس باهم توی اتاق نفس باشن ؟
    سلام . گربه ها جز حیوونای شکارچی هستن و اگه پرنده ای ببینن نزدیکشون ، طبق غریزه حمله میکنن، نباید اینطور در نظر گرفته بشه که چون طوطی میتونه پرواز کنه پس در امان هست . گربه میتونه پرش کنه و در حین پرواز هم خطر داشته باشه برای طوطی. دلیل دیگه پر خطر بودن نگهداری طوطی و گربه که کمتر اتفاق میفته اینه که بزاق گربه حاویه باکتری پاستورلا هست که این باکتری عمدتا برای گربه ها بی ضرره (هر چند که گاهی اوقات می تونه باعث عفونت تنفسی و یا آبسه بشه )، اما برای پرنده ها مرگباره اگه سریع درمان نشه. طوطی هم ممکنه برای گربه یا حیوونای دیگه خطر داشته باشه ، ممکنه گاز بگیره در حدی که کار به بخیه زدن بکشه .. معمولا غیر ممکن به نظر میرسه اما همیشه اینطور نیست که گربه و طوطی نتونن با هم تو یه خونه زندگی کنن . خیلی ها هستن که همراه با یه پت ، حیوونای دیگه رو هم نگه میدارن .. میدونید که کلیپ هایی هم منتشر شده از ارتباط خوب حیوونا باهم دیگه . یه سری کارهایی هست که میشه انجام داد . بعضی ها معتقدنن که باید اینا رو با هم رو برو کرد .

راه هایی که میشه از خطرات احتمالی جلوگیری کرد اینه :

طوطی قفس مناسب ، محکم و بزرگ داشته باشه ، قفس های کوچیک و سبک به راحتی توسط گربه ضربه میخوره حتی اگه در قفس بسته باشه . قفل برای در قفس گذاشته بشه .. و کلا راه هایی که ممکنه گربه به طوطی آسیب بزنه رو ببندید .

بعضی ها ممکنه کلا حیوونا رو از هم دور نگه دارن ، اما برای نگهداری از هردو لازمه که باهم آشنا بشن ، طوری که گربه بفهمه طوطی غذا نیست ، دوسته و طوطی هم بفهمه که گربه خطری براش نداره ، چون هرچقدر هم مراقب باشید ممکنه گاهی دزدکی همدیگرو ببینن . مثل همین ورود ناگهانی گربه به داخل خونه . آروم آروم آشناشون کنید از راه دور ، طوری که طوطی کاملا جاش امن باشه ، داخل قفس باشه و اقدامات امنیتی رو رعایت کنید . اگه طوطی نمیترسه و آرومه اجازه بدین گربه به قفس نزدیک شه. اگه دیدین طوطی میترسه گربه رو از قفس دورتر کنید . اگه گربه سعی کرد بپره روی قفس و پنجه هاش رو از بین میله ها داخل قفس ببره ، بهش بلند بگید " نه " و با یه آبپاش روش آب بپاشید . یا هر روشی که برای تربیت گربه و جلوگیری از کار بد میدونید ( به جز روش های خشن ) . اوایل جلسات آشنایی 10 دقیقه ای باشه با نظارت کامل شما ، وقتی دیدین هر دو احساس راحتی میکنن میتونید این زمان رو بیشترش کنید . و اگه مطمئن شدین که گربه اصلا حمله نمیکنه حتی می تونید کم کم در حضور گربه ، طوطی رو از قفس بیرون بیارید . اما به محض اینکه دیدین گربه برای حمله به طوطی خم شده ، بذاریدش داخل قفس . پس وقتی دیدین هر دو اماده هستن ، میتونید با نظارت کامل کنار هم و تو یه محیط نگهشون دارید در حالی که طوطی بیرون قفس هست ، اما به همون دلیل که بالا گفتم نذارید طوطی با بزاق گربه در تماس باشه ( که این حالت وقتی پیش میاد که خیلی خیلی به نزدیک بشن ) . فقط حواستون باشه که وقتی خونه نیستین دوتا رو باهم تنها نذارید .

بچه گربه ها و توله سگ ها معمولا آموزش پذیر تر هستن و به طور طبیعی غیر تهاجمی تر هستن . شاید بتونن یه رابطه خوب بینشون ایجاد کنید . تلاش کنید ولی نکات ایمنی رو هم رعایت کنید . اگه قصد دارید گربه رو نگه دارید بهترین کار آموزش به گربه و طوطی برای زندگی کردن اروم در کنار هم هست . اما تصمیم با شماست .

طوطی ها رو هم میتونید تو اتاق نفس ببرید اما اگه واکنش بدی دیدین از طرف نفس اتاق رو عوض کنید . و بذارید همینجا که هستن بمونن .

آگهی گربه رو هم طراحی کنید با اطلاعات تماس و عکس ، من تو گروه های حامیان حیوانت شر میکنم . شما هم تو سایت پارسی میهن و کیتن بذارید حتما .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    همونطور که دوستمون گفتن اگه عطسه ها زیاد نیست مشکلی نداره . قفس و محیط نگهداری رو زود به زود تمیز کنید تا گرد طوطی تو هوا پخش نشه و باعث تحریک بینی نشه .
    بابونه و اینا هم نیاز نیست .

صفحه 1185 از 1238 نخستنخست ... 185685108511351166116711681169117011711172117311741175117611771178117911801181118211831184118511861187118811891190119111921193119411951196119711981199120012011202120312041235 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)