کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    17093
    میخواستم بدونم نرگسی ها اگه جوجه باشن نرش باز هم میخونه؟
    یا وقتی بالغ بشه میخونه؟

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouya112 نمایش پست ها
    میخواستم بدونم نرگسی ها اگه جوجه باشن نرش باز هم میخونه؟
    یا وقتی بالغ بشه میخونه؟
    سلام،اصولا جوجه ها بعد از 1/2ماهگی شروع میکنن به تمرین آواز خونی،تو این زمان صداشون تقریبا گوش خراش هستش و به مرور بهتر میشه,صدای فنچ نرگس خیلی ضعیفتر از هستش نسبت به نژادهای دیگه فنچ

Sent from my ASUS using Tapatlk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    14101
    سلام و خسته نباشید
    من امروز برای خرید سمت خ مولوی رفته بودم که متاسفانه وضعیت بد پرنده فروشی اونجا را دیدم یکی از همین پرنده فروش ها هم یه قفس کوچک کنار خیابان گذاشته بود و پرنده ها مریض تو یه قفس کوچک بدون اب و غذا گذاشته بود تا به قول خودش بمیرن و طفلکی ها راحت بشن
    متاسفانه من فقط تونستم 3 تا از فنچ هاشو ازش بخرم تا اگه کاری از دستم برمیاد برای نجاتشون انجام داده باشم فقط من تجربه نگهداری از فنچ ها را ندارم وقتی اوردمشون خونه پاهاشون شستم چون انقد فضله بهشون چسبیده بود که به سختی راه میرفتن خیلی هم پر ندارن بیشتر بدنشون لخته یا داره پر درمیاره یکیشون هم خیلی ضعیفه و قدرت پریدن رو میله های قفس نداره ولی کف قفس مرتب راه میره براشون اارزن گذاشتم و کمی از غذا kiki که مخلوط سبزیجات و میوه خشک تو ارزنشون ریختم (این غذا را دامپزشک برای مرغ عشق هام دادن ولی رو بسته بندی عکس فنچ هم هست ) از مولتی ویتامین مخصوص مرغ عشق هام در ظرف ابشون ریختم و کنار بخاری گذاشتمشون
    کار دیگه ایی لازمه انجام بدم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید تا بتونم بهشون کمک کنم تا سالم و سلامت بشن

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط nooshin.gh نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    من امروز برای خرید سمت خ مولوی رفته بودم که متاسفانه وضعیت بد پرنده فروشی اونجا را دیدم یکی از همین پرنده فروش ها هم یه قفس کوچک کنار خیابان گذاشته بود و پرنده ها مریض تو یه قفس کوچک بدون اب و غذا گذاشته بود تا به قول خودش بمیرن و طفلکی ها راحت بشن
    متاسفانه من فقط تونستم 3 تا از فنچ هاشو ازش بخرم تا اگه کاری از دستم برمیاد برای نجاتشون انجام داده باشم فقط من تجربه نگهداری از فنچ ها را ندارم وقتی اوردمشون خونه پاهاشون شستم چون انقد فضله بهشون چسبیده بود که به سختی راه میرفتن خیلی هم پر ندارن بیشتر بدنشون لخته یا داره پر درمیاره یکیشون هم خیلی ضعیفه و قدرت پریدن رو میله های قفس نداره ولی کف قفس مرتب راه میره براشون اارزن گذاشتم و کمی از غذا kiki که مخلوط سبزیجات و میوه خشک تو ارزنشون ریختم (این غذا را دامپزشک برای مرغ عشق هام دادن ولی رو بسته بندی عکس فنچ هم هست ) از مولتی ویتامین مخصوص مرغ عشق هام در ظرف ابشون ریختم و کنار بخاری گذاشتمشون
    کار دیگه ایی لازمه انجام بدم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید تا بتونم بهشون کمک کنم تا سالم و سلامت بشن
    سلام
    متاسفانه برخی پرنده فروشها اصلا واسشون مهم نیست که پرنده ها در چه وضعیتی باشن فقط به فکر فروش خودشون هستند،اول از همه اگر پرنده ی دیگری دارید اینها رو به اون مکان نبرید چون احتمال بیماری و انتقال اون به سایر پرنده هاتون هستش،واسشون کف دریا هم بذارید تو قفسشون،سفیده تخم مرغ،تفاله هویج،انواع سبزیجات هم واسشون بذارید،دمای اتاقشون رو ثابت نگه دارید 25تا27 بقیه چیزهای هم که گفتید رو میتونید بهشون بدید،ان شالله خوب بشن و با نگه داری شما سالمو سلامت باشن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16985
    سلام به همه –باتوجه به توصیه دوستان چند روزصبرکردم اما خبری نبود این چند روز دیگه کمتر روی تخم ها میرفتن امروز تخم ها و لانه رو دراورد و تخم ها رو شکستم تمامشون جوجه داشتن اما مرده بود و به ترتیب ازکوچیک به بزرگ بودن یعنی یه اندازه نبودن بزرگترینشون کرک روی سر و پشتش داشت فکر کنم دیگه میخواسته بیاد بیرون حالا مثل همیشه دوتا سوال دارم :
    1-بنظرتون دلیل مرگشون چی بوده میتونه سرما باشه؟ بنظرتون زیاد روشن کردن لامپ اتاق تو شب میتونه تاثیر داشته باشه؟
    2-حالا لونه واسشون نذاشتم و قصد استراحت دادن بهشون رو دارم تا تقویت بشن بنظرتون سه هفته خوبه ؟و از دوستان باتجربه میخوام کمکم کنن و یه برنامه مفید واسه تغزیشون تو این دوران بهم بدن توی تاپیک های قبلی برنامه بود اماباهم تفاوت داشتن؟
    با تشکر از همه دوستان

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfi one نمایش پست ها
    سلام به همه –باتوجه به توصیه دوستان چند روزصبرکردم اما خبری نبود این چند روز دیگه کمتر روی تخم ها میرفتن امروز تخم ها و لانه رو دراورد و تخم ها رو شکستم تمامشون جوجه داشتن اما مرده بود و به ترتیب ازکوچیک به بزرگ بودن یعنی یه اندازه نبودن بزرگترینشون کرک روی سر و پشتش داشت فکر کنم دیگه میخواسته بیاد بیرون حالا مثل همیشه دوتا سوال دارم :
    1-بنظرتون دلیل مرگشون چی بوده میتونه سرما باشه؟ بنظرتون زیاد روشن کردن لامپ اتاق تو شب میتونه تاثیر داشته باشه؟
    2-حالا لونه واسشون نذاشتم و قصد استراحت دادن بهشون رو دارم تا تقویت بشن بنظرتون سه هفته خوبه ؟و از دوستان باتجربه میخوام کمکم کنن و یه برنامه مفید واسه تغزیشون تو این دوران بهم بدن توی تاپیک های قبلی برنامه بود اماباهم تفاوت داشتن؟
    با تشکر از همه دوستان
    سلام دوست عزیز متاسفم بابت جوجه ها،مرگ جنین در تخم دلایل متفاوتی داره چند نکته رو عرض میکنم:نداشتن رطوبت مناسب در روزهای آخر باید رطوبت محیط رو بالا ببرید،کمبود کلسیم هست چون پوسته تخم نازک میشه و راهی برای نفوذ باکتری ها و میکروبها میشه،دما تاثیر گذار هست خصوصا وقتی جفت برای استراحت لونه رو ترک میکنن دما نباید به اون اندازه سرد باشه که تخمها سریع از بین برن،مهمترینش تغذیه هست و کمبود ویتامینها وعدم استراحت به جفت و...
    بهتره 1ماه به جفت استراحت بدید توی این 1 ماه لونه رو بردارید ،کف دریا حتمااا در قفس باشه،توی غذایشون مواردی رو که میگم بگنجونید:سفیده تخم مرغ،کاهو(تقویت نطفه،هفته ای 2 بار به مقدار کم)کلم بروکلی و کرفس(سرشار از کلسیم)انواع جوانه ها(جوانه گندم،عدس،ماش،بیشتر برای هفته اخر استراحت استفاده بشه)ذرت و حبوبات آبپز،تفاله هویج،سیب درختی(میوه های مجاز)مولتی ویتامین مخصوص پرندگان،فقط حواستون باشه در مصرف هیچ کدومشون زیاده روی نکنید و تعادل رو رعایت کنید،موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16985
    بنظر شما دما و رطوبت ایده ال باید چند باشه ؟یه رطوبت سنج دیجیتال ودماسنج دیجیتال دارم که به المنت و رطوبت ساز التراسونیک وصله که مال سالن پرورش قارچ ام بوده حالا میتونم یه تغییراتی بدم و بذارم نزدک قفس ها بنظر شما جواب میده؟
    سپاس از وقتی که گذاشتید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16985
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز متاسفم بابت جوجه ها،مرگ جنین در تخم دلایل متفاوتی داره چند نکته رو عرض میکنم:نداشتن رطوبت مناسب در روزهای آخر باید رطوبت محیط رو بالا ببرید،کمبود کلسیم هست چون پوسته تخم نازک میشه و راهی برای نفوذ باکتری ها و میکروبها میشه،دما تاثیر گذار هست خصوصا وقتی جفت برای استراحت لونه رو ترک میکنن دما نباید به اون اندازه سرد باشه که تخمها سریع از بین برن،مهمترینش تغذیه هست و کمبود ویتامینها وعدم استراحت به جفت و...
    بهتره 1ماه به جفت استراحت بدید توی این 1 ماه لونه رو بردارید ،کف دریا حتمااا در قفس باشه،توی غذایشون مواردی رو که میگم بگنجونید:سفیده تخم مرغ،کاهو(تقویت نطفه،هفته ای 2 بار به مقدار کم)کلم بروکلی و کرفس(سرشار از کلسیم)انواع جوانه ها(جوانه گندم،عدس،ماش،بیشتر برای هفته اخر استراحت استفاده بشه)ذرت و حبوبات آبپز،تفاله هویج،سیب درختی(میوه های مجاز)مولتی ویتامین مخصوص پرندگان،فقط حواستون باشه در مصرف هیچ کدومشون زیاده روی نکنید و تعادل رو رعایت کنید،موفق باشید
    بنظر شما دما و رطوبت ایده ال باید چند باشه ؟یه رطوبت سنج دیجیتال ودماسنج دیجیتال دارم که به المنت و رطوبت ساز التراسونیک وصله که مال سالن پرورش قارچ ام بوده حالا میتونم یه تغییراتی بدم و بذارم نزدک قفس ها بنظر شما جواب میده؟
    سپاس از وقتی که گذاشتید

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfi one نمایش پست ها
    سپاس از وقتی که گذاشتید
    خواهش میکنم دوست عزیز،دما 25 تا 28 درجه ثابت باشه و رطوبت توی روزهای اول بین 20تا 30 و توی 5،6 روز آخر بین 40تا 50 به نظرم خوب میتونه باشه،راستش در مورد رطوبت سنج شما اطلاعی ندارم عذر میخوام اما فکر نمیکنم موردی داشته باشه مهم تشخیص دقیق رطوبت هستش،مسئله دما و تغذیه مهم هستش اگر جفت ضعیف باشه مطمینن جنین و جوجه هم ضعیف میشه بیشترین تمرکزتون روی تغذیه باشه و دما رو هم که در همه ی شرایط باید ثابت نگه دارید ان شالله دفعه بعد جوجه خواهند داد شک نکنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    17093
    سلام به همه
    دوستان با این که جاواهای من بالغ هنوز نیستن
    ولی میرن کف قفس رو نامه رو میکنن!!
    روزنامه رو میخورن یا فقط باهش بازی میکنن؟
    چون فک نمیکنم بخوان لونه رو بسازن چون هنوز جوجه هستن

صفحه 264 از 348 نخستنخست ... 164214245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283314 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)