کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . طوطی شما کلا علاقه خاصی به دیوار قفس داره دقیقا روی دیوار قفس ؟ یعنی با پاهاش دیواره رو میگیره و میخوابه ؟

ممکنه چیزی باعث ترسش شده باشه یا اسباب بازی یا شل شدن چوب نشیمن .دقت کنید که چه چیزی رو در قفس یا اطراف قفس تغییر دادید. اگه هیچکدوم از این موارد نیست پس مشکلی نداره اجازه بدید هرجا که خودش احساس راحتی میکنه بخوابه .

شما کاور میذارید براش ؟
    اره متاسفانه انگاری بند نافشو رو دیواره قفس بریدن ن عزیز چیزی تغییر نکرده همونجوره ک روز اول اومده و رو چوب نشیمن میخوابیده اره میره رو دیواره و میخوابه میترسم برا پاش مشکلی پیش بیاد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    اره متاسفانه انگاری بند نافشو رو دیواره قفس بریدن ن عزیز چیزی تغییر نکرده همونجوره ک روز اول اومده و رو چوب نشیمن میخوابیده اره میره رو دیواره و میخوابه میترسم برا پاش مشکلی پیش بیاد
    سلام دوست عزیز
    نگران نباشید توی این حالات خودش میتونه از پس خودش بر بیاد . پاش درد یره میاد پایین . راحت نباشه جاشو عوض میکنه . اگه میره روی دیوار دایما هی جاشو تغییر میده هی قفس نوردی میکنه نشونه استرسه ولی میره رو دیوار ثابت میمونه نشونه خاصی نداره خودش کم کم خسته میشه میاد پایین .
    موفق باشید

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط rend_ نمایش پست ها
    مرسی بابت پاسخ دادن من صبحا معمولا بهش کلم بامیه یا فلفل یا انبه یا زرد الو هندوانه میدم ظهر ها یا نزدیک عصر هم بهش لوبیا عدس ماش پخته میدم قبل خوابش هم بهش اجیل میدم مث تخمه پسته بادام زمینی و درختی یک دونه انجیر خشک فندق از این چیزا بهش میدم خوب صدرصد عاشق تخمه هستش بامیه و بادام زمینی هم دوست داره امشب برای اولین بار بهش دانه دادم و مشغول خوردن بود فکر کنم از دانه گلرنگ از همه بیشتر خوشش اومد کلا هرچی بهش میدم کم میخوره فقط بامیه و تخمه و بادام زمینی دوست داره بقیه میوه ها کم میخوره مث انبه فلفل
    زردالو و کلم که اصلا نمیخوره اگه شما فکر میکنید بیشتر وقتا بهش تخمه بدم همینکارو میکنم چون هنوز کاملا از غار کشیدن نیفتاده فقط کمتر شده
    به نظر شما چی بهش بدم و چی بهش ندم اگه میشه شما بگید از صبح تا شب تو این روزای اول چی بهش بدم ممنون میشم
    سلام خواهش میکنم . ببینید من نگفتم فقط تخمه بدین . معمولا طوطی هایی که تو مغازه ها نگه داری میشن بیشتر بهشون تخمه داده میشه و این باعث میشه که از غذاهای دیگه استقبال نکنن . از اونجایی که تخمه غذای اصلی طوطی نیست باید از غذایی اصلیش به تدریج حذف بشه و در حد 10 15 تا دونه در روز برسه . اما این تغییرات معمولا از روزی میشه شروع کرد که طوطی به محیط عادت کرده باشه و تقریبا به صاحبش اعتماد کرده باشه ( نه کاملا رام و اهلی) یعنی دیگه استرس شدیدی که در روزای اول داره کم شده باشه. طوطی ها معمولا غذاهای جدید رو دیر قبول میکنن و اگه روزای اول این تغییرات اعمال بشه علاوه بر استرس وارد شدن به یه محیط جدید و ناشناخته ، استرس نداشتن غذا و گرسنه موندن هم بهش اضافه میشه ... اما همه طوطی ها هم مثل هم نیستن . طوطی هایی هستن که راحت غذاهای جدید رو قبول میکنن ( تقریبا مثل طوطی شما ) پس نیازی نیست فقط تخمه در اختیارش باشه چون از غذاهای دیگه هم تقریبا استقبال میکنه . طبق لیستی که دادین بیشتر غذاهاش غذاهای چرب هست . ما نمیتونیم یه برنامه غذایی برای طوطی شما پیشنهاد کنیم اما مواردی که میگم رو در نظر بگیرید

1.به نظر من شما میتونید از مقدار تخمه کم کنید و به همون اندازه دونه های دیگه بهش اضافه کنید مخلوط کنید باهم . مثلا 80% تخمه و 20% دونه های دیگه ولی به عنوان یه وعده غذایی جدا نباشه . کم کم باید این مقدار به10% تخمه و 90% دونه های دیگه تغییر پیدا کنه .

2. از بین میوه ها و سبزیجات هم هرچی دوست داره بهش بدین ( البته میوه ها و سبزیجات مجاز ) حبوبات پخته هم خیلی خوبه . ذرت هم میتونید امتحان کنید . لینک بخش تغذیه رو هم حتما مطالعه کنید . میوه های خشک هم میتونید براش بذارید

3. غذاهای چرب مثل پسته و بادوم زمینی ( که خیلی از منابع گفته شده بهتره به طوطی داده نشه ) رو در روز فقط یه دونه . یعنی اگه پسته یه دونه میدید ، دیگه فندق و گردو و غذاهای چرب دیگه ندید بهش .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    ممنون.
    تخمه را هر یه روز درمیون کردم یکم کمتر از نصف ظرف قفس 1033.
    میوه جات هم اگه خالی بدم میخوره.
    ارزن و اضافه میکنم که بیشتر مشغول باشه و هم ارزن میخوره و هم میوه.
    ارزن یکم میپاشم رو میوه فقط . وگرنه بشتر میوه جات میخوره.

زیتون هم خیلی دوست داره . مشکلی نداره بدم بهش؟؟
    خوبه به تدریج کمتر هم کنید . به روزی 10 15 عدد

خب بازم عالیه که میوه ها رو میخوره . سبزیجات و حبوبات و جوانه ها رو هم سعی کنید تو غذاییش بذارید

از ارزن هم سعی کنید واسه غذاهایی استفاده کنید که نمیخوره ..

زیتون هم ندید اصلا جز غذاهای ممنوعه هست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    نگران نباشید توی این حالات خودش میتونه از پس خودش بر بیاد . پاش درد یره میاد پایین . راحت نباشه جاشو عوض میکنه . اگه میره روی دیوار دایما هی جاشو تغییر میده هی قفس نوردی میکنه نشونه استرسه ولی میره رو دیوار ثابت میمونه نشونه خاصی نداره خودش کم کم خسته میشه میاد پایین .
    موفق باشید

نه میره رو اسباب بازی میخوابه شبا ظهر ها هم برا استراحت رو نشیمن الان اسباب بازی رو آوردم پایین تر نصب کردم شاید دیگه نره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    خوبه به تدریج کمتر هم کنید . به روزی 10 15 عدد

خب بازم عالیه که میوه ها رو میخوره . سبزیجات و حبوبات و جوانه ها رو هم سعی کنید تو غذاییش بذارید

از ارزن هم سعی کنید واسه غذاهایی استفاده کنید که نمیخوره ..

زیتون هم ندید اصلا جز غذاهای ممنوعه هست
    حبوبات که همه چی میخوره.
    بیشترم عاشق عدس و لوبیا هستن. وقتی براش میذارم 10 دقیقه نمیشه باید عوض کنم.
    جوونه گندم هم همینطور.
    در کل همه چیز میخوره.
    خرما که مشکل نداره هفته ای یدونه بدم بهش؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    حبوبات که همه چی میخوره.
    بیشترم عاشق عدس و لوبیا هستن. وقتی براش میذارم 10 دقیقه نمیشه باید عوض کنم.
    جوونه گندم هم همینطور.
    در کل همه چیز میخوره.
    خرما که مشکل نداره هفته ای یدونه بدم بهش؟
    خیلی خوبه که حبوبات هم دوست داره

بله هفته ای یه دونه کافیه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نه میره رو اسباب بازی میخوابه شبا ظهر ها هم برا استراحت رو نشیمن الان اسباب بازی رو آوردم پایین تر نصب کردم شاید دیگه نره
    معمولا اگه تو قفس جایی بالاتر از چوب نشیمنشون باشه که امکان نشستن رو داشته باشن ، اینکار رو میکنن مشکلی نیست اصلا .

من خودم برای طوطیم 2 تا چوب نشیمن میذاشتم یکی بالا و یکی پایین نزدیک ظرف غذاش ، معمولا چوب نشیمن بالا رو برای خواب انتخاب میکرد .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    معمولا اگه تو قفس جایی بالاتر از چوب نشیمنشون باشه که امکان نشستن رو داشته باشن ، اینکار رو میکنن مشکلی نیست اصلا .

من خودم برای طوطیم 2 تا چوب نشیمن میذاشتم یکی بالا و یکی پایین نزدیک ظرف غذاش ، معمولا چوب نشیمن بالا رو برای خواب انتخاب میکرد .
    میگم شاید فرار کردنش ب دیواره قفس ک میره میخواد یکم بالا تر باشه ک میره رو دیواره این نیست ؟ بهتر نیست یه نشیمن دیگه بگیرم و بذارم براش ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    میگم شاید فرار کردنش ب دیواره قفس ک میره میخواد یکم بالا تر باشه ک میره رو دیواره این نیست ؟ بهتر نیست یه نشیمن دیگه بگیرم و بذارم براش ؟
    خیر رفتن روی دیواره قفس نشونه جای راحتش نمیتونه باشه . کاسکو ها بلندی هایی رو انتخاب میکنن که توش راحت باش نه خسته بشن . چوب های نشیمن دوتا خوبه ولی پرنده شما هنوز کامل رام نشده با گذاشتن چوب دیگه استرس زیادی بهش وارد میشه . فعلا صبر کن . درباره بالا رفتنش هم نگران نباسید خسته میشه و میاد پایین .
    موفق باشید

صفحه 891 از 1238 نخستنخست ... 391791841872873874875876877878879880881882883884885886887888889890891892893894895896897898899900901902903904905906907908909910941991 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)