صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 87
    کاربر ساده

شماره عضویت
    3000
    آقا رضا کارت درسته خیلی جالبه.

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    انواع آبزیان
    شماره عضویت
    44
    سلام به همگی

امروز صبح که از خواب پاشدم داشتم میرفتم تو بالکن که گیاهامو آب بدم دیدم بیچیر کوچولوم از تانک پریده بود بیرون و از دمه تانک تا بالاکن بال بال زده بود تقریبا خشک شده بود و خون خشک شده رو بدنش بود خودشو زیاد رو زمین کشونده بوده، فکر کنم نصفه شب پریده بود بیرون خلاصه از اونجایی که شنیده بودم اینا خارج از آب چند ساعتی دووم میارن اومدم برش دارم بندازم تو تانک که در کمال تعجب تا بهش دست زدم دیدم یکی از باله های جلوییش تکون خورد، خلاصه خوشحال شدم و انداختمش تو آب و زیر نظرش گرفتم بعد از کمتر از یک دقیق شروع به تکون خوردن کرد و علاوه بر باله ها دهانشم باز و بسته میکرد داشتم امیدوار میشدم بهش اما انگار خیلی دیر شده بود و در کمتر از 10 دقیقه دار فانی رو وداع گفت :smile (269):
    من این قضیه از آب بیرون پریدنشون رو میدونستم و واسه همین ارتفاع تانکو جوری گرفته بودم که کفیه تخت براش نقشه درپوشو ایفا کنه،فقط موندم که این چه جوری از فاصله 1 سانتیه بین لبه تانک و تخت پریده بود بیرون:smile (119):

خلاصه حالمون گرفته شد اما به هر حال تجربه شد دیگه، در حال حاضر فقط یک حلزون سیب داره توش حکمرانی میکنه، منم حالا که تانک خالی شداز فرصت استفاده کردم و چند تا چوبی که چند ماه پیش از شمال آورده بودم رو بعد از کلی جوشوندن و رسیدگی های اولیه توی تانک در حال هم چگالی کردن و آماده کردنشون هستم تا در آینده یه تغییراتی توی تانک ها بدم....

موفق باشید.:smile (66):

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza_hetete نمایش پست ها
    سلام به همگی

امروز صبح که از خواب پاشدم داشتم میرفتم تو بالکن که گیاهامو آب بدم دیدم بیچیر کوچولوم از تانک پریده بودن و از دمه تانک تا بالاکن بال بال زده بود تقریبا خشک شده بود و خون خشک شده رو بدنش بود خودشو زیاد رو زمین کشونده بوده، فکر کنم نصفه شب پریده بود بیرون خلاصه از اونجایی که شنیده بودم اینا خارج از آب چند ساعتی دووم میارن اومدم برش دارم بندازم تو تانک که در کمال تعجب تا بهش دست زدم دیدم یکی از باله های جلوییش تکون خورد، خلاصه خوشحال شدم و انداختمش تو آب و زیر نظرش گرفتم بعد از کمتر از یک دقیق شروع به تکون خوردن کرد و علاوه بر باله ها دهانشم باز و بسته میکرد داشتم امیدوار میشدم بهش اما انگار خیلی دیر شده بود و در کمتر از 10 دقیقه دار فانی رو وداع گفت :smile (269):
    من این قضیه از آب بیرون پریدنشون رو میدونستم و واسه همین ارتفاع تانکو جوری گرفته بود که کفیه تخت براش نقشه درپوشو ایفا کنه،فقط موندم که این چه جوری از فاصله 1 سانتیه بین لبه تانک و تخت پریده بود بیرون:smile (119):

خلاصه حالمون گرفته شد اما به هر حال تجربه شد دیگه، در حال حاضر فقط یک حلزون سیب داره توش حکمرانی میکنه، منم حالا که تانک خالی شداز فرصت استفاده کردم و چند تا چوبی که چند ماه پیش از شمال آورده بودم رو بعد از کلی جوشوندن و رسیدگی های اولیه توی تانک در حال هم چگالی کردن و آماده کردنشون هستم تا در آینده یه تغییراتی توی تانک ها بدم....

موفق باشید.:smile (66):
    سلام
    اقا رضا تسلیت میگم امیدوارم دیگه پیش نیاد خیلی درد ناکه!
    از شما چه پنهون دیروز یکی از دیسکس هام که توتانک قرنطینه بود و 4هفته هست که دارم با کمک اساتید پارسی پت باهاشون سر و کله میزنم ... پریده بود بیرون رفتم تو اتاق(خبر نداشتم که پریده بیرون) پام رویه یه چیزی سر خورد!!!!! نگاه کردم دیدم دیسکس بود..................(وایییییییییی ییییییییی داشتم میترکیدم) من همین جوری انداختمش تو اب در کمال نا باوری زنده شد فقط 4..5 ساعت تکون نمی خورد امروز شنا میکرد! فقط کلی زخم و زیلی شده باله هاو تنش ! یه چششم باد کرده!...... اون لحظه که پام رفت روش اعصابم رو ریخته بهم!

نوع حیوان خانگی
    انواع آبزیان
    شماره عضویت
    44
    دوستان خواهش میکنم به هنگام نقل قول حتما عکسهای پستها رو پاک کنید نه تنها در آلبوم من بلکه در تمام تاپیک ها تا بی جهت صفحه ها سنگین نشه.
    با تشکر فراوان

کاربر عالی

شماره عضویت
    67
    رضا جان. میگن که پلی ها تا 8 ساعت بیرون اب زنده میمونن ولی این قضیه به نظر بنده صحت نداره.

این تجربه ی شما.
    و یکی شبیه این رو بنده حدود یک سال پیش تجربه کردم...

یک پلی تایگر حدودا" 40 سانتی که به تازگی گرفته بودم به علت فظای ناکافی به دوستم دادم.بهش گفتم در تانک رو کیپ کنه ولی یه مقدار سهل انگاری کرده بود.نهایتا" پلی تایگر از اب بیرون پریده بود ...

اون رو دوباره تو تانک انداختیم و حتی یک روز و نیم دیگه هم زندگی کرد ولی در اخر مرد.

فقط دوزیستان میتونن خارج از اب اون هم به مدت مشخصی زندگی کنن.واگر پلی تایگر ها دوزیست بودن بهشون ابزی نمیگفتن و ابشش نداشتن.پلی تایگر ها بعد از نیم ساعت پوست بدنشون خشک میشه و بافت ابشش اون ها صدمه میبینه.

با تشکر.

نوع حیوان خانگی
    انواع آبزیان
    شماره عضویت
    44
    سلام به همگی
    اول از همه خواستم بگم که سیوی واقعا گیاه کم توقع و مقاومیه الان دو ماهه که این دو شاخه سیوی رو تو تنگ 6 لیتری کاشتم و ماشالا هر دو هفته یه بار که آب تنگ سیفون میشه باید قدشونو کوتاه کنمو دوباره بکارمشون تا از تنگ نزنن بیرون، با حداقل امکانات و بدون هیچ کودی رشدشون عالیه البته جایی که تنگ هست نور غیر مستقیم عالی داره اما قبل از این دو شاخه سیوی یک شاخه ساجی تریا تو تنگ بود که سره دو هفته نشده زرد شد، خودتون ببینید :

در حال حاضر این تنگ خالی از سکنه است...

و اما عکس از کتابخونه کوچیکم که کم کم داره به ماهی خونه تبدیل میشه

با تشکر از توجه شما

نوع حیوان خانگی
    انواع آبزیان
    شماره عضویت
    44
    سلام
    خب امروز بعد از یک ماه تغذیه و تقویت جفت دوباره هم تانک شدن و ایندفعه عملیات موفقیت آمیز بود

در آغوش کشیدن...

اگر دقت کنین در این عکس تخمها مشخصند...

موفق باشید

کاربر عالی

شماره عضویت
    67
    سلام
    خب امروز بعد از یک ماه تغذیه و تقویت جفت دوباره هم تانک شدن و ایندفعه عملیات موفقیت آمیز بود

در آغوش کشیدن...

اگر دقت کنین در این عکس تخمها مشخصند...

موفق باشید
    رضا جان از صحنه های بسیار زیبایی عکس برداری کردی.

واقعا تبریک میگم بهت.

موفق باشی.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام به همگی
    اول از همه خواستم بگم که سیوی واقعا گیاه کم توقع و مقاومیه الان دو ماهه که این دو شاخه سیوی رو تو تنگ 6 لیتری کاشتم و ماشالا هر دو هفته یه بار که آب تنگ سیفون میشه باید قدشونو کوتاه کنمو دوباره بکارمشون تا از تنگ نزنن بیرون، با حداقل امکانات و بدون هیچ کودی رشدشون عالیه البته جایی که تنگ هست نور غیر مستقیم عالی داره اما قبل از این دو شاخه سیوی یک شاخه ساجی تریا تو تنگ بود که سره دو هفته نشده زرد شد، خودتون ببینید :

[

در حال حاضر این تنگ خالی از سکنه است...

و اما عکس از کتابخونه کوچیکم که کم کم داره به ماهی خونه تبدیل میشه

[]

]

با تشکر از توجه شما
    سلام
    این گیاهی که میگید خیلی خوبه بهتر از گیاه مصنوعی است که من دارم و برای فایتری که بهتون توضیح دادم گذاشتم
    فکر نمی کردم که گیاهی باشه که توی یک محفظه کوچک هم به خوبی دوام بیاره ؟ میشه بگید از کجا می تونم بخرم؟ یا اگر خودتون تکثیر می کنید از خودتون بخرم ؟
    ممنون از راهنماییتون

نوع حیوان خانگی
    انواع آبزیان
    شماره عضویت
    44
    نقل قول نوشته اصلی توسط shikra نمایش پست ها
    سلام
    این گیاهی که میگید خیلی خوبه بهتر از گیاه مصنوعی است که من دارم و برای فایتری که بهتون توضیح دادم گذاشتم
    فکر نمی کردم که گیاهی باشه که توی یک محفظه کوچک هم به خوبی دوام بیاره ؟ میشه بگید از کجا می تونم بخرم؟ یا اگر خودتون تکثیر می کنید از خودتون بخرم ؟
    ممنون از راهنماییتون
    سلام شیکرای عزیز
    من در کار تکثیر نیستم وگرنه تقدیم میکردم، اماسیوی جز رایجترین گونه هاست و در اکثرا آکواریوم هایی که گیاه میفروشند موجوده، شاخه ای 500 تومانه
    اگر منزل به غرب نزدیکه که نواب اگر به مرکز نزدیکین پلاسکو، اما به آکواریمی محلتون هم سر بزنید به احتما زیاد داره.
    در مورد نگهداریش در تنگ خدمتتون عرض کنم که تنگ باید جایی باشه که نور غیر مستقیم خوبی داشته باشه، کف تنگ حداقل 4 سانت شن رو داشته باشین، در صورت لزوم "وجود جلبک قهوه ای" هر موقع که تنگتون رو تمیز می کنید با انگشتانتان خیلی آرام رو ی برگهای آن بکشید و جلبکهارو پاک کنین، قبل ار کاشت در تنگ هم حتما خوب برگهای آن را چک کنید تا همراه آن تخم حلزون وارد تنگتون نشه.
    موفق باشین.

صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)