کاربر موثر

شماره عضویت
    165
    با سلام خدمت دوستان
    کاسکو من چند وقته که پرهای جدید مثل اینا که تو عکس گذاشتم در میاره.خواستم بدونم هنوز هم تو لکه یا نه.[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آبشوروگیاهی..کاسکو..بیردد دراگون
    شماره عضویت
    19
    سلام به همگی دوستان
    بچه ها راهی هست که از سروصدای کاسکو کم بشه منظورم از سوتهایی که میزنه؟
    ممنون از همه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    مرسی شیکرای عزیزم . قرار بود هیچوقت مطرح نشه ولی با این بحثی که پیش اومد باید گفته میشد که همه بدونن .ولی روشایی که ما می ذاریم خوشبختانه اونایی هستن که خیلی مسالمت آمیزن و روی روش اولی که گفتی تاکید داریم ولی باز بستگی به خود بچه ها داره که کدومشو انتخاب می کنن.:smile (25):من اگه روشی باشه که به نظرم خشن بیاد اصلا نمی ذارم که امیدوارم بچه ها ببخشن:smile (142):
    سلام سپيده جان
    با همه اين بحثهايي كه بر سر گرسنه گذاشتن و گرسنه نذاشتن پرنده شد من باز هم معتقدم كه نميشه يك نسخه را براي همه پرنده ها پيچيد افرادي كه تعداد بيشتري طوطي وحشي نگهداري كردند(*نه يكي دو تا و سه تا ....)* و از طوطي هاي مختلفي هم نگهداري كرده اند با شرايط مختلف مواجه بودند

براي همينه كه من ميگم هر كسي با توجه به شرايطش مي تونه تصميم بگيره كه چه طوري و از چه رورشي بايد طوطي خودش را تربيت كنه

به عنوان مثال اگر كسي يك طوطي وحشي خريده باشه كه ترس مرضي داره هيچ روشي جز كمي گرسنگي دادن نمي تونه باعث غلبه حيوون بر ترسش بشه

لطفا دقت كنيد كه من خودم با گرسنگي دادن به هر حيواني مخالفم اما اين راهم مي دونم كه طرز برخورد با يك طوطي يكساله وحشي بايد متفاوت از طوطي دو ساله يا دو سال و نيمه وحشي باشه .... خصوصا در مورد طوطي هاي ما كه اكثرا وحشي هستند گاهي اوقات براي تربيت طوطي كمي گرسنگي دادن اجتناب ناپذير است من فكر مي كنم اينكه هر كس هر روشي را كه دوست داره بياد براي همه توصيه كنه كار درستي نيست بايد با توجه به شرايط افراد بهشون توصيه كرد در ضمن اون فرد هم خودشه كه مي تونه در نهايت تصميم بگيره كه ميخواد از چه روشي براي تربيت طوطيش اسفاده كنه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط s-a-l-i-m نمایش پست ها
    من دیروز طوطیم رو اوردم بیرون و بالش رو هم کوتاه نکردم اخه گفتم بزار کمی پرواز کنه اعتمادش بیشتر شه به محیط...
    نزدیک 2 دقیقه طول کشید تا بیاد بیرون و تا امد بیرون یک کار زشت کرد و بعدش رفت زیره یک میز قایم شد و بیرون نمیومد منم که دیدم بعد یک مدت بیرون نمیاد رفتم نزدیکش و قفسش رو بهش نزدیک کردم تا بره تو اما تکون نخورد حتی با بادام زمینی که براش غش می کنه تکون نخورد..
    بعدش میز رو برداشتم ولی اون رفت بالای قفس و پرید رو تخت من و من هم اونجا با هزار زحمت بردمش تو قفس { بدون اینکه دست بهش بزنم }
    حالا خواستم بپرسم که بیا این حال بازم بیارمش بیرون یا نه ؟؟؟
    برای بالهاش هم رفتم یکجا ولی مرده گفت من رو بکشی کوتاش نمی کنم { چون میگفت نوکش خیلی قویه } حالا من موندم و کاسکو...

تا زمانی که بالش کوتاه نشده نباید بیارینش بیرون اینم فکر نکن امروز بالش کوتاه شه اصلا دیگه نمی پره طوطی منم بالهاش کوتاه شده 8ماهی هست اوایل که همچنان می پرید الانم نیمچه پروازی می کنه . شما علاوه بر کوتاه کردن بال هنوز زود هست طوطیت رو بیاری بیرون باید 2-3 ماهی تو قفس باهاش کار کنی و بعد اون جاهایی بیاریش بیرون که زیر میز و اینا نداشته باشه و به راحتی با سر قفس بگیریش بزاریش سر جاش.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    [QUOTE=khaled3;11246][B][I][COLOR="Blue"]با سلام خدمت دوستان
    کاسکو من چند وقته که پرهای جدید مثل اینا که تو عکس گذاشتم در میاره.خواستم بدونم هنوز هم تو لکه یا نه.

سلام دوست عزيز
    اينجوري از روي عكسي كه گذاشتيد نميشه گفت كه پرنده هنوز توي لك هست يا نه براي اينكه پرنده ها هميشه در طول سال يك تعدادي از پرهاي خودشون را از دست ميدن و جاش پر جديد در ميارن *(*البته ميزانش بسيار كمتر از دوران پر ريزي يا تو لكي هست) در دوران توي لكي تعدا پرهايي كه كف قفس ميريزه از زمانهاي ديگه بيشتر است اگر اين تعداد پرها كم شده مي توني نتيجه بگيري كه تولكي اش تموم شده در ضمن مدت زمان تولكي هر طوطي خاكستري با طوطي خاكستري ديگه اي بسته به شرايطي كه داره، نوع تغذيه و دماي محل زندگيش فرق مي كنه... مال بعضي ها چند هفته طول ميكشه مال بعضي ها دو ماه ... تازه اين پرنده ها چون در اسارت زندگي مي كنن گاهي اتفاق مي افته كه در طول سال بيشتر از دو بار تولكي داشته باشند از بس محيطهايي كه نگهداري ميشوند در زمستان و تابستان به طور مصنوعي گرم و سرد ميشه اين اتفاق ممكنه بيفته

اگر احساس كردي كه پرهايي كه اطراف قفس يا كف قفس ميريزه كم تر شده مي توني حدس بزني كه تولكيش داره تموم ميشه بعضي از طوطي ها هم در زمان تولكي اخلاقشون كمي عوض ميشه از اين تغيير و عدم تغيير هم ميشه فهميد :smile (248):

نقل قول نوشته اصلی توسط m.zamani نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان
    بچه ها راهی هست که از سروصدای کاسکو کم بشه منظورم از سوتهایی که میزنه؟
    ممنون از همه
    دوست عزيز با رام تر شدن طوطي اين سوتها كمتر ميشه ولي هيچ وقت از بين نميره تقريبا كاريش نميشه كرد اين از اون خصوصياتي است كه بايد پذيرفتش :smile (142):

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    منظورم همون نصب بود.به همين روشي كه گفتيد.
    اصلا دوست نداره.
    با روش اين كه بخوام بدم تو دستش هر چندوقت يكبار يه تيكه بدم دستش؟
    ممنون
    دوست عزيز برخورد شما با كف دريا مثل برخورد با يك تكه ميوه و غذاست در صورتي كه غلطه....شما بايد كف دريا رو از هر نوع رنگ يا طعمي كه هست توسط سيمهاي پشتش از داخل نصب كنيد به ديواره قفس نزديك چوب نشيمن تا هر وقت كه طوطي خودش صلاح دونست بياد و نوكي بهش بزنه.....ممكنه 2 ماه هم بگذره و هيچ نگاهي هم بهش نكنه و يا ممكنه 2 روزه خوردش كنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    میلاد جان دفعه بعد که سنگ مینرال گرفتی بهتره مدل دارها و طعم دارهاشو بگیری طوطی منم سفیدشو دوست نداره یا براش جالب نیست ولی این طعم دار رو دوست داره . انگار تازه فهمیده این چیه؟ شما اینو وصل کن معمولا خودشون بر حسب نیازی که دارن می خورن یکموقع ها می بینی همش سرشن یک موقع هم اصلا لب نمی زنننه تنها طوطی من رو فنچ و قناریمم می بینم همین هست. برای تامین میرنال و به خصوص کلسیم که طوطی خاکستری بیشتر از سایر طوطیها بهش احتیاج داره از مواد غذایی بیشتر استفاده کن.مثل گردو پوست تخم مرغ هر 2هفته یکبار اندازه سر چاقو پنیر بهترم هست مدل کم چرب و کم نمکش باشه ماهی 1-2 بار کمی ماست کم چرب و همینوطر میوه ها و سبزیجات.
    شهرزاد جان يه كاري رو من و شما و ديگر دوستان بايد در پارسي پت انجام بديم....از امروز در اينترنت بگرديم و ببينيم كه بالاخره لبنيات براي طوطي ها خوب هست يا نه.....من 2 تا كتاب مرجع خارجي در مورد نگهداري از طوطي ها دارم....در اونها نوشته كه كليه لبنيان و تمامي غذاهايي كه از شير مشتق شده با سيستم گوارش طوطي ها سازگاري نداره .....من هم فكر مي كنم حرف غلطي نباشه چون هيچ طوطي در طبيعت شير يا ماست يا پنير حتي يكبار هم در زندگيش نمي خوره....اما بعضي ها به شدت اعتقاد دارن كه بايد به طوطي ماست داد....حالا ما بايد حرف كدومها رو باور كنيم؟ حرف غربي ها و نوشته هاي كتابشون رو يا حرف ايراني ها رو؟ در ضمن منطق هم ميگه كه شير هيچ ارتباطي به طوطي نداره...خلاصه بد نيست كه اينجا چند لينك از چند سايت معتبر معرفي كنيم كه در اون گفته شده ماست و پنير براي طوطي ها بد نيست.....در فروم قبلي يه آقايي بود كه پرورش ككاتيل مي داد و جوجه هاش رو به بچه ها مي فروخت.....همه شما مي شناسيدش.....يكي از ككاتيلهاي ماده اون كه مولد بود كمي ضعيف شده بود و به دليل فقر كلسيم پر هاش ژوليده بود ....به اين آقا گفتن بهش پنير بده تا نياز كلسيمش برطرف بشه...اين آقا چند بار بهش پنير داد و اين ككاتيل دچار ورم معده شد و مرد.....حالا تكليف چيه ؟

ببخشید اگه عکس کمی بده { چون این طوطیم هی بالا و پایین میره.
    لینک:
    http://.ir/viewer.php?file=q0...ms79g66pcr.jpg
    امان از دست اين پرنده فروشها ....اين آقايون ميگن كه كاسكو اگر چشمش سفيد شده باشه 2-2.5 سالشه(كه البته درست هم ميگن) اما ديگه نميگن كه كاسكوي چشم كرم يا زرد بالاي 3.5 سالشه و بالغه و ديگه جوجه نيست...من چشم كاسكوي شما رو كرم مايل به زرد ميبينم مگر اينكه چشمم اشتباه ببينه.

راستی طوطی من مشکل کلسیم داره چون پاش پوسته میده و من هر چی بهش میوه میدم تیکه تیکه می کنه و میندازه..چیکارش کنم؟؟
    فردا می خوام ببرم دکتر تا اگر گفت بهش قطره کلسیم بدم..
    نظر شما چیه ؟؟؟
    من الان بهش قطره avisol 2cc میدم فهته ای یکبار و به اضای هر 100cc باید بهش 2,5 cc داد ...
    اما ظرفی که درون قطره هست به ml هست حالا من چقدر بریزم؟؟؟ { ظرفش 213 ml هست }
    دوست عزيز قطره Avisol يك مكمل ويتاميني(ساخت تركيه) هست كه در اون فقط و فقط انواع ويتامينها وجود داره و هيچ دردي رو از كاسكوي شما كه مي فرماييد فقر كلسيم داره دوا نمي كنه چون در تركيباتش اصلا كلسيم وجود نداره....شما از همين كشور و كارخونه مي تونيد قطره Avi-mineral رو تهيه كنيد كه اون داراي كلسيم هست......ويتامين و مينرال 2 مقوله جدا از هم هست .
    دستورش هم در زير آورده شده كه بايد طبق اون به طوطي بديد :
    1-دستور العمل avimineral:

برای پرنده ها با سه دوز در سه فاز (هر فاز برابر یک هفته ) به شرح زیر استفاده می شود:

هفته اول: شصت قطره در دو لیتر

هفته دوم : سي قطره در دولیتر
    هفته سوم: پانزده قطره در دو لیتر

بعد دو هفته استراحت می دهید اگر نیاز بود دوره را بعد از دو هفته تکرار کرد.
    کاملا واضح است که حجم ظرف های آب ما دو لیتر نیست. می توان با حفظ نسبت میزان آن را تغییر داد :

هفته اول: سي قطره در یک لیتر
    هفته دوم : پانزده قطره در یک لیتر
    هفته سوم: هفت قطره در یک لیتر

می توانید که محلول یک لیتری تهیه و روزانه از آن استفاده نمایید فقط دقت نمایید که محلول را دور از نور یا ظروف تیره رنگ و در دمای معمولی نگهداری کنید چون تابیدن نور به محلول باعث تجزیه و بی اثر شدن محلول می شود اگر هم خیلی زرنگ باشید میتوانید خودتان دوز مورد نیاز برای پانصد سی سی یا دويست و پنجاه سی سی محاسبه کنید.

2-دستور العمل avi-vit :

شما بايد آب جوشيده سرد شده رو به اندازه نصف جاي آب طوطي بريزيد و با پيمانه به ميزان حدود اندازه يك عدس (اگر بيشتر بريزيد آب خيلي زرد ميشه و بو ميگيره و طوطي ممكنه خوشش نياد) از پودر با پيمانه در آب بريزيد و هم بزنيد.به مدت 10 روز بايد هر روز آب رو تعويض كنيد و دوباره مكمل بدين.يعني مكمل حد اكثر 24 ساعت در آب بمونه بعد آب رو دور ميريزيد و دوباره مكمل اضافه ميكنيد.

توجه:اين دو مكمل رو هم زمان نديد....يكي از مكملها رو طبق دستور بالا در دوره خودش ميديد و 20 روز صبر ميكنيد بعد مكمل دوم رو ميدين و دوباره 20 روز صبر ميكنيد.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    من دیروز طوطیم رو اوردم بیرون و بالش رو هم کوتاه نکردم اخه گفتم بزار کمی پرواز کنه اعتمادش بیشتر شه به محیط...
    نزدیک 2 دقیقه طول کشید تا بیاد بیرون و تا امد بیرون یک کار زشت کرد و بعدش رفت زیره یک میز قایم شد و بیرون نمیومد منم که دیدم بعد یک مدت بیرون نمیاد رفتم نزدیکش و قفسش رو بهش نزدیک کردم تا بره تو اما تکون نخورد حتی با بادام زمینی که براش غش می کنه تکون نخورد..
    بعدش میز رو برداشتم ولی اون رفت بالای قفس و پرید رو تخت من و من هم اونجا با هزار زحمت بردمش تو قفس { بدون اینکه دست بهش بزنم }
    حالا خواستم بپرسم که بیا این حال بازم بیارمش بیرون یا نه ؟؟؟
    برای بالهاش هم رفتم یکجا ولی مرده گفت من رو بکشی کوتاش نمی کنم { چون میگفت نوکش خیلی قویه } حالا من موندم و کاسکو...
    سلام دوست عزيز
    هنوز خيلي زوده كه طوطي را بياري بيرون بايد يك يا دوماهه ديگه صبر كني و قبلش هم حتما حتما حتما حتما بايد پرهاش را كوتاه كني و توصيه شهرزاد خانم را هم عمل كن

من ميخوام اين را بهت بگم :
    نكته بسيار مهم ديگه اين كه از الان تا دوماهه ديگه كه ميخواي بياريش بيرون بايد اين تمرين را هر شب انجام بدي
    شب كه موقع خواب چراغ را خاموش مي كني و پارچه ميكشي روي قفسش(*البته اگر از پارچه استفاده مي كني )* چند بار با صداي واضح و بلند بگي شب به خير يا باي باي (*يا هر واژه ديگه كه دوست داري) اين جوري ياد ميگيره شب به خير يعني خوابيدن و داخل قفس بودن ... بعد كه از ميخواي از قفس بياريش بيرون كمتر مشكل جا كردن خواهي داشت بهش بگي شب به خير يا باي باي ( ياهر واژه اي كه دوست داشتي )*مي فهمه كه بايد بره سر جاش يادت باشه اين روش وقتي اثر ميذاره كه به مدت يك يا دوماه هر شب به طور منظم تكرار بشه .... ممكنه به نظر سخت بياد ولي بعدش كه ديگه مشكلي با جا كردنش نداشته باشي متوجه ميشي كه ارزشش را داره
    الان خيلي از دوستان هستند كه با جا كردن پرنده شون مشكل دارند و اين جوري مثل شما با پرنده درگير ميشن اين خاطره بدي در ذهن پرنده ايجا مي كنه
    من طوطي خودم را با همين روشي كه گفتم تربيت كردم و بعد از چند ماه طوري شده بود كه هر كجاي خانه كه بودم و ميگفتم شب به خير ميرفت توي قفسش
    موفق باشي

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    دوست عزيز برخورد شما با كف دريا مثل برخورد با يك تكه ميوه و غذاست در صورتي كه غلطه....شما بايد كف دريا رو از هر نوع رنگ يا طعمي كه هست توسط سيمهاي پشتش از داخل نصب كنيد به ديواره قفس نزديك چوب نشيمن تا هر وقت كه طوطي خودش صلاح دونست بياد و نوكي بهش بزنه.....ممكنه 2 ماه هم بگذره و هيچ نگاهي هم بهش نكنه و يا ممكنه 2 روزه خوردش كنه.

شهرزاد جان يه كاري رو من و شما و ديگر دوستان بايد در پارسي پت انجام بديم....از امروز در اينترنت بگرديم و ببينيم كه بالاخره لبنيات براي طوطي ها خوب هست يا نه.....من 2 تا كتاب مرجع خارجي در مورد نگهداري از طوطي ها دارم....در اونها نوشته كه كليه لبنيان و تمامي غذاهايي كه از شير مشتق شده با سيستم گوارش طوطي ها سازگاري نداره .....من هم فكر مي كنم حرف غلطي نباشه چون هيچ طوطي در طبيعت شير يا ماست يا پنير حتي يكبار هم در زندگيش نمي خوره....اما بعضي ها به شدت اعتقاد دارن كه بايد به طوطي ماست داد....حالا ما بايد حرف كدومها رو باور كنيم؟ حرف غربي ها و نوشته هاي كتابشون رو يا حرف ايراني ها رو؟ در ضمن منطق هم ميگه كه شير هيچ ارتباطي به طوطي نداره...خلاصه بد نيست كه اينجا چند لينك از چند سايت معتبر معرفي كنيم كه در اون گفته شده ماست و پنير براي طوطي ها بد نيست.....در فروم قبلي يه آقايي بود كه پرورش ككاتيل مي داد و جوجه هاش رو به بچه ها مي فروخت.....همه شما مي شناسيدش.....يكي از ككاتيلهاي ماده اون كه مولد بود كمي ضعيف شده بود و به دليل فقر كلسيم پر هاش ژوليده بود ....به اين آقا گفتن بهش پنير بده تا نياز كلسيمش برطرف بشه...اين آقا چند بار بهش پنير داد و اين ككاتيل دچار ورم معده شد و مرد.....حالا تكليف چيه ؟

امان از دست اين پرنده فروشها ....اين آقايون ميگن كه كاسكو اگر چشمش سفيد شده باشه 2-2.5 سالشه(كه البته درست هم ميگن) اما ديگه نميگن كه كاسكوي چشم كرم يا زرد بالاي 3.5 سالشه و بالغه و ديگه جوجه نيست...من چشم كاسكوي شما رو كرم مايل به زرد ميبينم مگر اينكه چشمم اشتباه ببينه.

دوست عزيز قطره avisol يك مكمل ويتاميني(ساخت تركيه) هست كه در اون فقط و فقط انواع ويتامينها وجود داره و هيچ دردي رو از كاسكوي شما كه مي فرماييد فقر كلسيم داره دوا نمي كنه چون در تركيباتش اصلا كلسيم وجود نداره....شما از همين كشور و كارخونه مي تونيد قطره avi-mineral رو تهيه كنيد كه اون داراي كلسيم هست......ويتامين و مينرال 2 مقوله جدا از هم هست .
    دستورش هم در زير آورده شده كه بايد طبق اون به طوطي بديد :
    1-دستور العمل avimineral:

برای پرنده ها با سه دوز در سه فاز (هر فاز برابر یک هفته ) به شرح زیر استفاده می شود:

هفته اول: شصت قطره در دو لیتر
    هفته دوم : سي قطره در دولیتر
    هفته سوم: پانزده قطره در دو لیتر

بعد دو هفته استراحت می دهید اگر نیاز بود دوره را بعد از دو هفته تکرار کرد.
    کاملا واضح است که حجم ظرف های آب ما دو لیتر نیست. می توان با حفظ نسبت میزان آن را تغییر داد :

هفته اول: سي قطره در یک لیتر
    هفته دوم : پانزده قطره در یک لیتر
    هفته سوم: هفت قطره در یک لیتر

می توانید که محلول یک لیتری تهیه و روزانه از آن استفاده نمایید فقط دقت نمایید که محلول را دور از نور یا ظروف تیره رنگ و در دمای معمولی نگهداری کنید چون تابیدن نور به محلول باعث تجزیه و بی اثر شدن محلول می شود اگر هم خیلی زرنگ باشید میتوانید خودتان دوز مورد نیاز برای پانصد سی سی یا دويست و پنجاه سی سی محاسبه کنید.

2-دستور العمل avi-vit :

شما بايد آب جوشيده سرد شده رو به اندازه نصف جاي آب طوطي بريزيد و با پيمانه به ميزان حدود اندازه يك عدس (اگر بيشتر بريزيد آب خيلي زرد ميشه و بو ميگيره و طوطي ممكنه خوشش نياد) از پودر با پيمانه در آب بريزيد و هم بزنيد.به مدت 10 روز بايد هر روز آب رو تعويض كنيد و دوباره مكمل بدين.يعني مكمل حد اكثر 24 ساعت در آب بمونه بعد آب رو دور ميريزيد و دوباره مكمل اضافه ميكنيد.

توجه:اين دو مكمل رو هم زمان نديد....يكي از مكملها رو طبق دستور بالا در دوره خودش ميديد و 20 روز صبر ميكنيد بعد مكمل دوم رو ميدين و دوباره 20 روز صبر ميكنيد.

جان من از رو مطالب ترجمه شده به طوطیم ماست ندادم من با مجوز داکتربرهانی کیا بهش ماست دادم.اگر هر کس در مورد هر چیز شک داره دیگه بهترین کار این هست که با دامپزشکش مشورتی داشته باشه که مقدار مصرفی رو هم همون دکترشون بگه. می دونین چرا کاکاتیلش مرد؟چون اندازه رو نگه نمی دارن شما شک نکن هر روز بهش نون و پنیر می داده. باور کنین آشنای خود من طوطیشو دکتر برده بود بهش گفته بود میوه نمی خوره بهش آب میوه بده این روزی 1 لیوان آب سیب می گرفت می ریخت تو حلق طوطی آخر طوطی مرد.

خوب حالا نمی شه گفت سیب و آب سیب کشندست که ولی 1لیوان آب سیب به یک پرنده با این وزن؟!!!
    ویرایش توسط Shahrzad : 8th September 2010 در ساعت 04:49 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    جان من از رو مطالب ترجمه شده به طوطیم ماست ندادم من با مجوز داکتربرهانی کیا بهش ماست دادم.اگر هر کس در مورد هر چیز شک داره دیگه بهترین کار این هست که با دامپزشکش مشورتی داشته باشه که مقدار مصرفی رو هم همون دکترشون بگه. می دونین چرا کاکاتیلش مرد؟چون اندازه رو نگه نمی دارن شما شک نکن هر روز بهش نون و پنیر می داده. باور کنین آشنای خود من طوطیشو دکتر برده بود بهش گفته بود میوه نمی خوره بهش آب میوه بده این روزی 1 لیوان آب سیب می گرفت می ریخت تو حلق طوطی آخر طوطی مرد.

خوب حالا نمی شه گفت سیب و آب سیب کشندست که ولی 1لیوان آب سیب به یک پرنده با این وزن؟!!!
    من هم با دادن ماست به طوطي ها موافقم در پاسخ به يكي از دوستان هم به طور كامل توضيح دادم ماست كم چرب و پنير بي نمك كم چرب از منابع خوب كلسيم هست نه تنها دكتر برهاني كيا بلكه دامپزشكان خارجي هم بارها و بارها در سايتهاي معتبر اين را تاكيد كردند (*علاوه بر آنكه باهاشون مكاتبه هم داشتم و سوال پرسيدم چون من خودم اوايل با دادن اين مواد به طوطي زياد موافق نبودم )*

ممكنه كه كمي طوطي ها در هضمش مشكل داشته باشند ولي بهتر از ساير غذاهاي بيفايده اي است كه بعضي از دوستان به طوطي هاشون ميدن

منتها همونطور كه شما هم گفتيد اينجا كافيه آدم يك حرف بزنه ... يا حرف آدم را عوض مي كنند و نقل قول مي كنند يا اينكه بدون توجه به ميزان ومقدار خوراكي كه توصيه ميشه عمل مي كنند و با زياده روي به طوطيشون آسيب مي رسونن

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671

با سلام

مصرف لبنیات صرفا بخاطر داشتن لاکتوز توصیه نمیشه ... مقادیری که شما به عسل میدید بهیچ وجه مشکل ایجاد نمیکنه...مقدار زیادش برای پرنده مشکل سازه ولی تاثیر منفیش برروی کاسکوها متفاوته ،اصطلاحا به بعضیشون اصلا نمیسازه و برای بعضیشون هم مشکلی ایجاد نمیکنه ... میشه اینرو راحت فهمید ... اگر پرنده بعد از مصرف دچار اسهال بشه یعنی بهش نمیسازه....

درباره منابع خارجی که بعضا لبنیات (مخصوصا پنیر) رو به عنوان یکی از اصلیترین غذاها معرفی میکنند هم عرض کنم که همونطور که عزیزان میدونند بالغ بر صدها نوع پنیر در کشورها تولید میش که بخش عمده ای از اونها بدون لاکتوز و یا کم لاکتوز هستند که بعضا فرآوری هم میشوند ...این نوع پنیرها برای کاسکو لازم و مفیده (من خودم هر بار که میرم سفر حتما برای ناتسی میارم و چند وقتی بهش میدم)...

در ایران هم شیر کم لاکتوز برای افرادی که مشکل هضم شیر رو دارند تولید میشه ... عزیزان میتونن خودشون از این شیرها ماست و پنیر درست کنند و به کاسو ها بدن که بسیار مفیده..

حتی اختلاف نظرها درباره مصرف شیر خشک برای کاسکو هم صرفا بخاطر لاکتوزشه و استفاده از شیرخشکهای مخصوص (بدون لاکتوز) بسیار خوبه....

موفق باشید

صفحه 142 از 1238 نخستنخست ... 42921231241251261271281291301311321331341351361371381391401411421431441451461471481491501511521531541551561571581591601611922426421142 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)