کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    سلام دوستان.
    امروز به اک نگاه می کردم چند مورد کرم دیدم مثل کرم خاکی میشه منو راهنمایی کنید که اینها چی هست ایا ضرر داره تو اک
    یا نه با اینها کاری نداشته باشم ایا ممکنه ماهی ها انها رو بخورندلطفا کمک کنید که خیلی نگرانم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    reef
    شماره عضویت
    6128
    نقل قول نوشته اصلی توسط l2eza نمایش پست ها
    هادی جان اینم 1 عکس زیبا از کلارکی داخل شقایق مکتی

سلام آقا رضا
    این موکتی ها مال تانک خودتون هست یا عکس از جای دیگری هست؟
    مرسی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط beh999 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    امروز به اک نگاه می کردم چند مورد کرم دیدم مثل کرم خاکی میشه منو راهنمایی کنید که اینها چی هست ایا ضرر داره تو اک
    یا نه با اینها کاری نداشته باشم ایا ممکنه ماهی ها انها رو بخورندلطفا کمک کنید که خیلی نگرانم.

دوست عزیز هیچ مشکلی نداره به محض اینکه یه ماهی اونو ببینه کلکشو میکنه .
    توی تانک منم زیاد بودن ولی بعد از ورود دلقک دیگه تموم شدن .
    یه سری داشتم یکیشنو بیرون میاوردم که وسط راه از دستم ول شد و رفت جلوی موج ساز و سمت شقایق رفت همونجا تو هوا دلقک کارشو ساخت و به دست ماهم نرسید .

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    سلام
    لطفا یکی کمک کنه .دیگه اعصاب نذاشتن این ماهی ها برای من .ارزو به دل موندم یه ماهی بخرم بعدش دردسر نداشته باشه.امروز کلارکی مرتب دنبال گابی جدیدی که خریدم میکرد و یکم از باله اش رو هم کنده! چون مسبوق به سابقه هم هست این کلارکی قبلا یه شاه گابی داشتم که به طور مشکوکی ابششش زخمی شد ومرد که من حدس میزنم کار همین کلارکی بوده باشه .الانم که دوباره شروع کرده به زدن این گابی طفلک اینقدر ترسیده که به دورترین نقطه ی اکواریوم نسبت به کلارکی فرار کرده و الانم و تکان هم نمیخوره.خیلی دلم براش میسوزه چون از همون اول هم شروع کرده بود به تمیز کردن کل شنها و خیلی فعال بود .حالا من چیکار میتونم بکنم؟
    گابیم هم از این نوع هست:

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    حسین جان دلقک ماهی ها همشون قلمرو طلب هستن . و از این رو نمیتونن رقیب خودشونو تحمل کنن .واسه ثابت بودن این ماهی جای نگرانی نیست کلاً ماهی آرومیه ولی به هر حال سعی کن کلارکیو رد کنی یا با سایز کوچیکتر عوضش کنی چون داره دردسر میشه .
    یه نکته خیلی مهم یادت باشه درب آکواریوم رو کاملاً بپوشونی و جایی وسه پریدن گابی نزاری علاقه شدیدی به پریدن داره .

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    حسین جان دلقک ماهی ها همشون قلمرو طلب هستن . و از این رو نمیتونن رقیب خودشونو تحمل کنن .واسه ثابت بودن این ماهی جای نگرانی نیست کلاً ماهی آرومیه ولی به هر حال سعی کن کلارکیو رد کنی یا با سایز کوچیکتر عوضش کنی چون داره دردسر میشه .
    یه نکته خیلی مهم یادت باشه درب آکواریوم رو کاملاً بپوشونی و جایی وسه پریدن گابی نزاری علاقه شدیدی به پریدن داره .
    ممنون سعید جان .امکانش نیست که کلارکی گابی رو بکشه؟ من نگران این هستم؟چون به غیر از قلمرو خودش هرجای دیگه هم که گابی رو میبینه دنبالش میکنه.من به جز گابی ماهی های دیگه ای هم بعد از کلارکی اضافه کردم و به هیچ کدومشون کاری نداشته فقط از گابیها بدش میاد مثل اینکه!به نظرت اگه یه شقایق براش بگیرم از خشونتش کم میشه؟
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    ممنون سعید جان .امکانش نیست که کلارکی گابی رو بکشه؟ من نگران این هستم؟چون به غیر از قلمرو خودش هرجای دیگه هم که گابی رو میبینه دنبالش میکنه.من به جز گابی ماهی های دیگه ای هم بعد از کلارکی اضافه کردم و به هیچ کدومشون کاری نداشته فقط از گابیها بدش میاد مثل اینکه!به نظرت اگه یه شقایق براش بگیرم از خشونتش کم میشه؟

ممنون
    مگه شقایق نداره ؟ اگه بگیری اوضاع خیلی بهتر میشه حداقل از این وضع خارج میشه. اگه زیاد بزنش احتمال مردنش هست .
    چون این ماهی سرشو میندازه پایین شروع میکنه به شخم زدنه شنها و وقتی سرشو بالا میاره میبینه که با کلارکی شاخ به شاخ شده .

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    مگه شقایق نداره ؟ اگه بگیری اوضاع خیلی بهتر میشه حداقل از این وضع خارج میشه. اگه زیاد بزنش احتمال مردنش هست .
    چون این ماهی سرشو میندازه پایین شروع میکنه به شخم زدنه شنها و وقتی سرشو بالا میاره میبینه که با کلارکی شاخ به شاخ شده .
    ممنون سعید جان .نه بابا این کلارکی شقایق نداره یعنی من هنوز شقایق نخریدم اصلا.اما ان شا الله به زودی براش یه شقایق میگیرم که کمتر عصبانی باشه.کلارکی همش میره خودش به شنها میزنه ومثل شقایق با شنها بازی میکنه.فکر کنم مشکلش با گابی هم همینه که اونم شنها رو بهم میزنه چون الان یه گابی خلیج هم دارم ولی چون به شنها کاری نداره کلارکی هم نیمزنش. چه شقایقی برای کلارکی بگیرم که همزیست بشه با هاش؟واقعا اگه با خرید یه شقایق از دستش راحت بشم همین فردا میرم یکی میگیرم چون کلا همه ی ماهی ها از دستش اذیت میشن به خصوص سه تا دلقک دیگه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    ممنون سعید جان .نه بابا این کلارکی شقایق نداره یعنی من هنوز شقایق نخریدم اصلا.اما ان شا الله به زودی براش یه شقایق میگیرم که کمتر عصبانی باشه.کلارکی همش میره خودش به شنها میزنه ومثل شقایق با شنها بازی میکنه.فکر کنم مشکلش با گابی هم همینه که اونم شنها رو بهم میزنه چون الان یه گابی خلیج هم دارم ولی چون به شنها کاری نداره کلارکی هم نیمزنش. چه شقایقی برای کلارکی بگیرم که همزیست بشه با هاش؟واقعا اگه با خرید یه شقایق از دستش راحت بشم همین فردا میرم یکی میگیرم چون کلا همه ی ماهی ها از دستش اذیت میشن به خصوص سه تا دلقک دیگه
    .
    مگه سه تا دیگه دلقک داری ؟؟؟؟؟؟
    حسین یکی یکی رو میکنی .
    این سری دعوا سره شقایقه .
    دلقکها اگه با هم جفت نباشن نمیتونن تو یه شقایق زندگی کنن .
    بهترین گزینه واسه کلارکی موکتی هستش ولی خطر ناکه .
    کلارکی یه خوبی داره توی اکثر شقایقها میره . بابل - مگنفیکا - لانگ تنتاکل و ....

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    مگه سه تا دیگه دلقک داری ؟؟؟؟؟؟
    حسین یکی یکی رو میکنی .
    این سری دعوا سره شقایقه .
    دلقکها اگه با هم جفت نباشن نمیتونن تو یه شقایق زندگی کنن .
    بهترین گزینه واسه کلارکی موکتی هستش ولی خطر ناکه .
    کلارکی یه خوبی داره توی اکثر شقایقها میره . بابل - مگنفیکا - لانگ تنتاکل و ....
    نه سعید جان دعوا نمیشه چون همون اول کلارکی اگه خوشش بیاد شقایق رو میگیره اون سه تای دیگه کلا حرفی برای زدن ندارن .دو تا اسلاریس هستند که با هم جفتند و همیشه یک گوشه ی اکواریوم کنار هم پناه میگرن و یکی دیگه هم تومیتو هست که نصف کلارکیه و گهگاهی هم کلارکی دنبالش میکنه که اونم فرار میکنه.کلا این کلارکی حسابی گرد و خاک کرده تو اکواریوم.حتی راس بیچاره هم که میره تمیزش کنه رو میزنه .یه مدت هم گیر داده بود به جراح زرد و چند بار هم دمش رو کنده بود که جراح هم ازخجالتش در اومد.به نظرت از بین این شقایقها کدومشون رو انتخاب کنم ؟

صفحه 118 از 1093 نخستنخست ... 186899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137168218618 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)