کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab نمایش پست ها
    ممنون از پاسخگویی

ولی من تیمنه ای دیدم که جثه اش خیلی بزرگتر بود اندازه کنگوها.من خودم کاسکو دارم رنگ بالهاش خیلی تیره تر هست.به نظرم بر میگرده به همون منطقه زندگیشون.مثلا کامرون و کنگو و سایر مناطق آفریقا.به هر حال اون کاسکو تیمنه رو که دیدم واقعا خوشگل بود حالا مثلا رنگ دمش یکم فرق کنه باید مثلا 50 یا 100 بیشتر باشه قیمتش؟؟!!! جای تعجب داره به قول شما هم که در استعداشون هم فرقی نیست.یه پرنده فروش میگفت تو ایران کنگو را بیشتر از تیمنه دوست دارند.من خودم اگه اون موقع که اون تیمنه رو دیدم پول داشتم میخریدم.یه تیمنه هم دیدم مثل گفته شما جثه اش کوچیک بود ولی خیلی اهلی بود تو مغازه دستم بردم تو قفس نازش کردم حرکتی نکرد گازم نگرفت با اینکه اولین بار بود من میدید.قیمتش 750 میگفت .میگفت حرف میزنه ولی من که اونجا نیم ساعت بودم چیزی نشنیدم.

خداییش ببینید چه نازه.این تبلیغ اگه میشه دوستان محبت کنند یکم کوچیکترش کنند که عکسی که آپلود میکنیم اینطوری نصفه دیده نشه.

ممنون
    سلام دوست عزیز
    عکسی که شما گذاشتید یک عکس معروف در یکی از بلاگ های معروف طوطی هاست ... این عکس خیلی هم قدیمی است ... منظورتون از گذاشتن این عکس چی بوده ؟ تمام کسایی که به دنبال طوطی خاکستری توی نت سرچ می کنند این عکس را میشناسند ... من حتی مطالب نوشته شده زیر این عکس در بلاگ مربوطه را هم در جاهای مختلف دیدم که کپی شده ...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirzed نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    تا اونجایی که من شنیدم و مطالعه کردم تیمنه ها سخنگو های بهتری هستند و زود تر به حرف میان .اما در مورد تعداد کلمات من فکر نمی کنم ربطی به تیمنه بودن یا کنگو بودن داشته باشه .به وقت و نحوه اموزش و صاحبشون مر بوطه .
    در ضمن نژاد تیمنه زود تر رام میشن و کم تر د چار پرکنی میشن
    تنها مزیت کنگو به تیمنه جثه بزرگ و رنگ روشن تر و دم قرمز شونه
    ببخشید که دخالت کردم تو بحثتون
    بزرگوار

1- من نمیدونم شما از کی و کجا خواندید یا شنیدید که تمینه ها از کنگوها قابلیت بیشتری در یاد گیری کلمات دارند ولی مطمئنا با پرسش از با تجربه ها نظرتون فرق خواهد کرد.
    2-همه انسانها به یک نسبت هوش دارند؟ شنیدید که نژاد زرد یکی از دیر فراگیرترین نژاد انسان است؟ در کاسکوها هم همینطور است تا بحال کاسکو امازون دیده اید؟چون کاسکو است پس مثل کنگو و تمینه قدرت فراگیری داره؟
    یادگیر قطعنا به تمرین دهنده وابسطه است ولی تا قدرت یاد گیری نباشه .... به گنجشک میتونید با روزی 20 ساعت تمرین یک کلمه حرف یاد بدید؟
    3-در رابطه با زود تر رام شدن و یا پرکنی خودتون هم میدونید که زیاد پایه علمی و تجربی نداره !اگر هم بر فرض محال اینطور باشه خود ثابت میکنه که کنگوها حساس تر و باریک بین تر هستند و احساسات رو بیشتر در ک میکنند که با استرس و ترس با عارضه پرکنی دچار میشن!
    به هر حال ممنون که اطلاعات خودتون رو انتقال دادید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    عکسی که شما گذاشتید یک عکس معروف در یکی از بلاگ های معروف طوطی هاست ... این عکس خیلی هم قدیمی است ... منظورتون از گذاشتن این عکس چی بوده ؟ تمام کسایی که به دنبال طوطی خاکستری توی نت سرچ می کنند این عکس را میشناسند ... من حتی مطالب نوشته شده زیر این عکس در بلاگ مربوطه را هم در جاهای مختلف دیدم که کپی شده ...
    سلام شیکرا جان

منظوری ندارم(مثلا چه منظوری میتونم داشته باشم؟؟؟؟؟؟شما از پستم چی برداشت کردید؟؟؟؟).در مورد کاسکو کنگو و تیمنه داشتم تحقیق میکردم ببینم کدومش بهتره که به صورت اتفاقی این عکس دیدم خیلی خوشم اومد اگر زیر عکس ببینید چی نوشتم متوجه میشید.هدف من اینه که این نوع کاسکو هم خیلی نازه چرا پس اینها قیمتشون پایین تره؟حتی تو فروشگاه همین سایت هم کاسکو تیمنه رو 200 زدن ولی کنگو رو 250 البته اونها که سنشون بالاتره.فرق این 2 در حدود 50 تومن به نظرم در مورد این موجود زیبا انصاف نیست.من که خیلی دوسشون دارم.

ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    سلام شیکرا جان

منظوری ندارم(مثلا چه منظوری میتونم داشته باشم؟؟؟؟؟؟شما از پستم چی برداشت کردید؟؟؟؟).در مورد کاسکو کنگو و تیمنه داشتم تحقیق میکردم ببینم کدومش بهتره که به صورت اتفاقی این عکس دیدم خیلی خوشم اومد اگر زیر عکس ببینید چی نوشتم متوجه میشید.هدف من اینه که این نوع کاسکو هم خیلی نازه چرا پس اینها قیمتشون پایین تره؟حتی تو فروشگاه همین سایت هم کاسکو تیمنه رو 200 زدن ولی کنگو رو 250 البته اونها که سنشون بالاتره.فرق این 2 در حدود 50 تومن به نظرم در مورد این موجود زیبا انصاف نیست.من که خیلی دوسشون دارم.

ممنون

دوست عزیز اقا شهاب
    از قدیم گفتند هیچ ارزانی بی علت نیست و هیچ گرانی نیز!
    پیشنهاد میکنم به بازار پرنده فروشها و مغازه ها سر بزنید تون صدای تمینه و کنگو رو بررسی کنید و پیرامونش تحقیق محیطی کنید ولی پیشنهاد نمیکنم از ایشان بخرید این امر به تصمیم شما بستگی داره!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    مطلب زیر از سایت wikipedia است و جهت توضیح نامهای گذارده شده بر روی کاسکو است. البته در ایران گفته میشه که این کاسکو مال سوریه است یا مال پاکستان است که همه این نامها بی ربط است و صرفا پرنده از این مبادی قاچاق شده است.

وجود دارد که این سه گونه عبارتند از:
    • ۱. کاسکوی کنگو Psittacus erithacus
    گاهی به آن طوطی خاکستری کامرون نیز می*گویند. برخی معتقدند که طوطی کامرون با طوطی کنگو تفاوت دارد اما در حقیقت تفاوت چندانی بین این دو وجود ندارد وبرخی از واردکنندگان وفروشندگان این پرندگان سعی می*کنند با توجه به اندازه وتنوع رنگ پر وبال نام*های مختلفی برآن*ها بگذارند. آنان معمولاً طوطی*های مناطق مختلف را جمع آوری نموده ودر یک محموله جای می*دهند وپس از رسیدن محموله به کشور مقصد، با توجه به رنگ پر وبال آن*ها اقدام به جدا کردن آن*ها به عنوان گونه کنگو ویا کامرون می*نمایند. پر وبال پرنده به رنگ خاکستری ودم آن کاملاً سرخ است ورنگ دم در جوجه*های کمتر از یک سال نیز سرخ با لبه*های سیاه است که تیره گی لبه*های پردم بعد از اولین پر ریزی ناپدید می*شود. منقار پرنده کاملاً سیاه است. طول بدن ۳۰ تا ۴۵ سانتی متر وفاصله بین دو بال ۴۵ تا ۵۲ سانتی متر است. وزن بدن آن ۴۵۰ تا ۶۰۰ گرم است که گاهی اوقات به ۷۰۰ گرم نیز می*رسد ودر حدود ۵۰ تا ۶۰ سال عمر می*کند. پرنده*ای بسیار با هوش است وبرخی از دانشمندان هوش آن را به هوش بچه چهار ساله تشبیه کرده*اند. قدرت زیادی برای تقلید صدای آدمی ندارد ولی قدرت خوبی برای برقراری ارتباط با آدمی از طریق صحبت کردن دارد. در مقایسه با سایر انواع طوطی نسبتاً آرام است و کمتر جیغ می*زند.[۱]

کاسکو - ویکی‌پدیا

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام به دوستان
    میخواستم بپرسم آیابه کاسکو مولتی ویتامین [بچه] رو بدم مشکلی نداره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    دوست عزیز اقا شهاب
    از قدیم گفتند هیچ ارزانی بی علت نیست و هیچ گرانی نیز!
    پیشنهاد میکنم به بازار پرنده فروشها و مغازه ها سر بزنید تون صدای تمینه و کنگو رو بررسی کنید و پیرامونش تحقیق محیطی کنید ولی پیشنهاد نمیکنم از ایشان بخرید این امر به تصمیم شما بستگی داره!
    سلام آقای فائقی نژاد
    چی بگم والا حتما اونطوری هست که شما میگید بالاخره تجربه حرف اول میگه من از ظاهر گفتم.من خودم کنگو دارم.به قول شما یه چیزی هست که تیمنه ارزونتره.

ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamalicool نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    میخواستم بپرسم آیابه کاسکو مولتی ویتامین [بچه] رو بدم مشکلی نداره
    سلام
    اگر نمی تونید که مولتی ویتامین مخصوص پرنده تهیه کنید ... خیر اشکالی نداره .... ترکیب مولتی ویتامین بچه هم مثل مولتی ویتامین پرنده هاست ... بخری به اشتباه فکر می کنند که مولتی ویتامین بچه آهن داره .... که این طور نیست ترکیب دارو را روی بسته نوشته اند ... تنها تفاوت در دوز مصرف هست .... من از دکتر برهانی کیا پرسیدم ... ایشون هم فرمودند میشه مولتی ویتامین کودک داد ( اگر دوز مصرفش رعایت بشه )
    دوز مصرفش هست 5 الی 6 قطره در 250 سی سی آب .... به مدت بیست روز به صورت روزانه در آب پرنده ریخته بشه ...

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام آقای فائقی نژاد
    چی بگم والا حتما اونطوری هست که شما میگید بالاخره تجربه حرف اول میگه من از ظاهر گفتم.من خودم کنگو دارم.به قول شما یه چیزی هست که تیمنه ارزونتره.

ممنون

سلام
    ضمن احترام به دوست خوبمان آقای فائقی نژاد .... نظر من در مورد قابلیت یاد گیری تیمنه کمی با ایشون متفاوت هست
    توانایی سخنگویی تیمه و کنگو با هم فرقی نداره ... البته کنگو خوش صدا تر است ... اما در میزان تکرار کلمات ... خیر ... دلیل اینکه تیمنه هایی که در بازار ایران هست معمولا تعداد کلمات کمتری را یاد میگیرند به خاطر سنشون هست ... تغییر رنگ چشم تیمنه مثل کنگو به شکل دقیق گویای سن پرنده نیست ... 90 درصد تیمنه هایی که در ایران به فروش میرسند چشم سفید هستند ... تیمنه های چشم سیاهی هم که به فروش میرسند و معمولا در تابستان زیاد وارد بازار ایران میشوند اکثرا می میرند .... ( به همون دلیلی که بارها بحث شده ) .... منظورم اینه تیمنه کم سن و سال که مناسب تربیت و آموزش باشه در مقایسه با کنگو خیلی کم هست و اکثرا سنشون طوری است که از قابلیت یاد گیری کمتری برخوردارند

سه تا از دوستان من تیمنه دارند و هر کدام هم تعداد کلمات زیادی را یاد گرفته اند .. ( بیش از صد کلمه اما همانطور که گفتم در مورد تعداد کلمات نمیشه به آمار تجربی بسنده کرد )

ولی در یک مورد با آقای فائقی نژاد موافقم .... و آن تن صدای کنگو هست ... کنگو صداها را دقیق تر تقلید می کنه ...

هر چند که در اونها هم خوش صدا و بد صدا داریم ولی کنگو می تونه صدای صاحبش را طوری تقلید کنه که اگر شما گوینده را نبینی فکر کنی یک آدم داره صحبت می کنه این قابلیت را در تیمنه کمتر دیدم ... یکی از دلایلی که باعث شده کنگو محبوب باشه همین توانایی تقلید دقیق تر صداها در مقایسه با تیمنه است به نظر من بین این دو نکته فرق هست ...
    - توانایی تکرار کلمات ( در تعداد ) : در کنگو و تیمنه تقریبا برابر است ( در این مورد در ایران نمیشه به تجربه بسنده کرد برای اینکه تعداد افراد علاقه مند به نگهداری تیمنه کمتر از کنگو است و اگر کسی بخواهد آمار درستی داشته باشد - حتی به لحاظ تجربی - نمیشه روش حساب کرد - جامعه آماری خوبی نداریم - اما در مباحث علمی این مسئله کاملا ثابت شده است ....

- توانایی تکرار کلمات ( در کیفیت صدا ) : در کنگو فوق العاده عالی است .. چه به لحاظ تجربی چه به لحاظ علمی هم این مسئله تایید شده است ...

عامل دیگه هم زیبایی و جثه است است .... من تعداد افراد کمتری را دیدم که از رنگ خاکسرتی تیره ، دم قهوه ای رنگ و جثه کوچک تیمنه خوششون بیاد ... ولی رنگ خاکستری روشن ... دم قرمز رنگ و جثه درشت کنگو به شدت ( نه تنها در ایران بلکه در دنیا )*طرفداران زیادی داره ....

این دو عامل باعث میشه که کنگو محبوب تر باشه ...
    ویرایش توسط Shikra : 5th July 2011 در ساعت 07:58 AM

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    این سیلور من هنوز توی حالت پرریزی هست چقدر این حالت طول میکشه؟
    یک سوال ایا بعد از گذشت 2 ماه نباید به من عادت کنه و گاز نگیره هنوزم گاز میگیره من طبق گفته های اقای اژیده جلو رفتم

صفحه 382 از 1238 نخستنخست ... 282332363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396397398399400401432482882 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)