مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas. نمایش پست ها
    سلام به همه.نفس من خود به خود از رو چوبش افتاد زمین و مرد.دیگه هیچ وقت کاسکو نمیخرم[emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]
    دیگه از بس گریه کردم نه شب دارم نه روز.نمیتونم دوباره یه همچین چیزی رو تحمل کنم.دکتر میگه سکته کرده.ولی آخه چرااااا؟؟؟؟؟
    یعنی چی از روی چوب افتاد و مرد ؟ شاید تشنج کرده بود به خاطر کمبود کلسیم ... مطمئنی که مرده بود ؟؟ یکی از مشکلاتی که برای کاسکو پیش میاد کمبود کلسیمه که بخاظرش ممکنه طوطی تشنج کنه. طوطی یکی از دوستان هم همین مشکل براش پیش اومد و از روی چوب نشیمن افتاد مثل یه طوطی مرده افتاد زمین ...اما دوباره بهوش اومد . از مرگش مطمئن هستید ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15057
    نقل قول نوشته اصلی توسط بنیامین17 نمایش پست ها
    منم وقتی کاسکوم مرد خیلی ناراحت شدم عفونت گرفته بوددبردمش دامپزشکی می گفت قهر کرده واسه همین غذا نمی خوره بعدم که افتاد مرد بعدم رفتم یه کاسکو دیگه گرفتم
    کاسکوی شما قبل از مرگش سرحال بود؟؟غذا میخورد؟
    اون هیچیش نبود.حرف میزد ، سوت میزد ، میپرید رو شونه هام.ولی یه دفه نصفه شب یه جیغ زد بعد افتاد و مرد[emoji24][emoji24]

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15057
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    یعنی چی از روی چوب افتاد و مرد ؟ شاید تشنج کرده بود به خاطر کمبود کلسیم ... مطمئنی که مرده بود ؟؟ یکی از مشکلاتی که برای کاسکو پیش میاد کمبود کلسیمه که بخاظرش ممکنه طوطی تشنج کنه. طوطی یکی از دوستان هم همین مشکل براش پیش اومد و از روی چوب نشیمن افتاد مثل یه طوطی مرده افتاد زمین ...اما دوباره بهوش اومد . از مرگش مطمئن هستید ؟
    اره سپیده جون.الان چهار روز میگذره.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    _abce1.jpg hosted at www.xum.ir - سایت آپلود عکس زوم
    بچه ها مدفوع کاسکو من طبیعیه؟!!؟
    من مشکلی نمیبینم تو مدفوعش .

اره سپیده جون.الان چهار روز میگذره.
    تسلیت میگم . خیلی خبر ناراحت کننده ای بود . تحمل شنیدن مرگ طوطی ها رو ندارم ...

دیگه پرسیدن سوالات مختلف فایده ای نداره جز اینکه شما رو بیشتر ناراحت کنه . تصمیم با شماست ولی اگه طوطی ها رو دوست دارید ، پیشنهاد می کنم طوطی نخرید .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15057
    من مشکلی نمیبینم تو مدفوعش .

تسلیت میگم . خیلی خبر ناراحت کننده ای بود . تحمل شنیدن مرگ طوطی ها رو ندارم ...

دیگه پرسیدن سوالات مختلف فایده ای نداره جز اینکه شما رو بیشتر ناراحت کنه . تصمیم با شماست ولی اگه طوطی ها رو دوست دارید ، پیشنهاد می کنم طوطی نخرید .
    من عاشقش بووودم.همه میگفتن اینقدری که تو به این طوطی محبت میکنی به آدم های دور و برت توجه نداری.دیگه نمیخرم.تحمل ندارم یه همچین اتفاقی بیوفته.تازه داشت شیطون میشد.تازه داشت همون طوطی میشد که من میخواستم.وقتی میخواستم برم بیرون میپرید رو شونه هام تا من نتونم برم یا اونم با خودم ببرم.حیف ......

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    من عاشقش بووودم.همه میگفتن اینقدری که تو به این طوطی محبت میکنی به آدم های دور و برت توجه نداری.دیگه نمیخرم.تحمل ندارم یه همچین اتفاقی بیوفته.تازه داشت شیطون میشد.تازه داشت همون طوطی میشد که من میخواستم.وقتی میخواستم برم بیرون میپرید رو شونه هام تا من نتونم برم یا اونم با خودم ببرم.حیف ......
    واقعا متاسفم برا کاسکوتون ایشالله دیگه غم هیچ پرنده ای رو نبینید ای کاش میبردید دلیل مرگشو حد اقل میدونستید برا طوطی های بعدتون ایشالله دیگه این تجربه تلخ رو نداشته باشید .
    ب نظر منم ی کاسکو دیگه بگیرید اینجوری هست ک آروم میشید هرچند ک خودم تاحالا غم از دست دادن پرنده رو داشتم و درکتون میکنم.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    شما باید زود به زود اتاقتون رو تمیز کنید . تا تجمع گرد و پر طوطی تو اتاقتون مشکلی براتون ایجاد نکنه .

کنار قفس میرید میپره ؟ یا فقط وقتی دستتون رو نزدیکش میبرید ؟

وقتی بالای قفسه ارتفاعش از شما بیشتر میشه ؟ بهتره که ارتفاعش بیشتر باشه چون خیلی ترسو هست .

شما باید بتونید به قفس نزدیک بشید اما دستتون رو نبرید نزدیکش ( جایی که ایستاده ) . دستتون رو نزدیک لبه قفس نگه دارید که بیاد خودش از دست شما غذا بگیره نه اینکه شما غذا رو سمتش ببرید .

کلا برای اینکار باید حرکت آهسته باشید .. یعنی خیلی آروم و با احتیاط نزدیکش بشید .
    مطمنم اگه 10 ساعتم واسم و دستمو نبرم جلوش خودش نمیاد بگیره ن نکردم این کارو ارتفاعشم آره بالا تر از منه
    آخه میدونید چیه الان مثلا ی تیکه سیب از پشت میله بهش میدم میگیره بعد میاد رو نشیمن میخورش سیب رو و باز میره برا خودش بالا رو دیواره انگاریی دیگه عادت کرده ب این نمیدونم چجور ازش بگیرم این عادتو

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    اون هیچیش نبود.حرف میزد ، سوت میزد ، میپرید رو شونه هام.ولی یه دفه نصفه شب یه جیغ زد بعد افتاد و مرد[emoji24][emoji24]
    سلام دوست عزیز.
    من واقعا از این مسئله متاسفم و تسلیت میگم .
    اما درباره این واقعه نیازه توضیحی بدم . این اتفاقی که برای پرنده شما افتاده طبیعی هست . البته رایج نیست ها اشتباه نکنید ولی همون گه گاه هم طبیعی هست و دست ما نیست. کاسکو و کلا طوطی سانان و حیوانات دامنه شنوایی وسیع تری از ما دارند هرچند کم باشه . ممکنه یک صدا از یکجا به گوشش رسیده و اون رو به شدت ترسونده .
    کاسکو ها در تاریکی شب به دلیل قدرت دفاعی کم وبینایی نه چندان قوی ترسو ترین موجودات روی زمینن . خیلی از دوستان با این شرایط که توی تاریکی به یکباره پرنده جیغ بکشه یا بیافته کف قفس از ترس یا حرکات سریع که ناشی از ترس زیاده انجام میده مواجه شدن . حالا این ترس گاهی باعث بروز سکته میشه گاهی خیر این دیگه به من و شما بستگی نداره . خوده پرنده میدونه و خدای خودش .
    حالا پرنده شما یا صدایی شنیده یا خلاصه توی تاریکی چیزی دیده که باعث ترسش شده . خوده شما وقتی چراغ رو خاموش کنید گاهی برخی از اشیا براتون ترس آور هستند و ممکنه همین شی پرنده رو ترسونده یا سایه و نور ایجاد شده از پنجره یا .. یا یا.. یا .. ..
    دلیل های بسیاری زیادی وجود داره . از اونجایی که این پرنده ها در قفس و در اسارت هستند قادر به فرار نیستند . پس از یه طرفی ترس ایجاد شده و از طرفی دونستن اینکه عدم توان گریز داره ترس رو دوبرابر میکنه و باعث بروز سکته شده .
    کاسکو های وحشی در طبیعت کمتر سکته میکنن چون از محل سریع فرار میکنند یا همونجا شکار میشن . حیوانات معمولا هم توی طبیعت جای امن رو خودشون انتخاب میکنن نه مثل ما توی منزل که میخواییم به پرنده تحمیل کنیم اینجا برات جای امنی هست . عمری هم بگذره اون پرنده ذاتش و طبیعتش رو یادش نمیره .

توصیه به همگی دوستان :::

اگر در تاریکی پرندتون علائم گفته شده ( جیغ - ترس - پر زدن - نگرانی - اظطراب و عواملی که نشون میده پرنده ترسیده یا حتی گاهی موقع ترس قبلش صدای غر غر درمیارن و ... همه این ها ) اگر مواجه شدید سریعا محل استقرار پرنده رو روشن کنید و چند دقیقه صبر کیند وقتی پرنده آروم شد محیط رو خاموش کنید .
    به یکباره هم چراغ رو روشن نکنید که وحشت کنه . یک لامپ که نور متوسط داره فقط برای دیدش کافی هست . اگر هم کاور داره چند دقیقه ای کاور رو بردارید تا بفهمه خطری وجود نداره بعد کاور رو بذارید . تمام عوامل گفته شده ممکنه باعث بروز سکته بشه .

موفق باشید
    ویرایش توسط vestlaif : 12th August 2014 در ساعت 07:31 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    _c3a9e.jpg hosted at www.xum.ir - سایت آپلود عکس زوم
    نتونستم عکس بهتری بزارم.
    چشماش دودی و خیلی هم ترسو و وحشی.الان تقریا دو روزه که خریدمش ولی خیلی کم غذا خورده بخاطر استرسشه؟!؟
    و اینکه بیشتر اوقات کف قفسه و وقتی که هوا تاریک میشه و می خوام پارجه بکشم روش یا برای آب غذا میاد بالا رو چول وایمیسه چوب نشیمنگاه سفته و هوای اطرافشم سرد نیست نمی دونم بخاطر ترسش میره کف قفس یا مشکل دیگه ای داره؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام . منم این مشکلو داشتم . کاسکوم میرفت کف قفس و تا غروب که بخواد بخوابه نمیومد روی چوبش و چیزی نمی خورد . ولی کم کم رسید به ظهر و ظهر ها میومد رو چوبش از دام پزشک سوال کردم گفت عادیه بعضی پرنده ها دوست دارن ، تا فهمیدم در بالایی قفسش بازه و چون به قفس عادت داشته فرار نکرده و به خاطر این بوده که احساس امنیت نمی کرده و میترسیده و از وقتی در قفسو بستم دیگه نمیره کف قفس .
    شما هم نگران نباشید کم کم درست میشه .
    ویرایش توسط فریماه : 12th August 2014 در ساعت 07:32 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    دوستان آيا طوطي هايي مثل كاسكو ، شاه طوطي ، ملنگو فصل خاصي واسه جوجه كشي دارن يا در تمام ايام سال جوجه هاشون موجوده؟

صفحه 969 از 1238 نخستنخست ... 46986991995095195295395495595695795895996096196296396496596696796896997097197297397497597697797897998098198298398498598698798810191069 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 11 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 11 مهمان ها)