کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :
    نظر شخصی من این هست که در هنگام استفاده از دارو ویتامین استفاده نفرمایید چون شرایط آب رو تغییر میده و از کیفیت آب کاسته میشه این نظر من یه نظر شخصی هست
    سلام دوست من
    من هم کاملاً موافق نظر شما هستم، در ماهی تحت درمان که دارو به آب اضافه میشه، مواد مغذی بهتره از طریق غذا به ماهی رسونده بشه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_tymouri نمایش پست ها
    سلام جناب آژیده و بقیه دوستان گلم

حق با شما بود من درست متوجه نشدم چون با پلیگ قبلی خیلی فرق داشت یعنی شدیدتر بود
    متاسفانه ۳ تا از ماهیامو از دست دادم درمان را روی ماهیای مریض توی قرنطینه شروع کردم امیدوارم نتیجه بگیرم
    تنفس خیلی شدیدی دارند!! از ویتامین B1 برای اروم کردنشون میتونم استفاده کنم؟ تاثیری داره؟ و اگر داره دوزش چه مقداره؟

بینهایت ممنونم
    همانطور که دوستان اشاره کردند بهتره این کار رو نکنید ، میشه عکس جدید از وضعیت دیسکس ها بزارید؟ یک عکس هم از نمای کلی آکواریوم

با تشکر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    همانطور که دوستان اشاره کردند بهتره این کار رو نکنید ، میشه عکس جدید از وضعیت دیسکس ها بزارید؟ یک عکس هم از نمای کلی آکواریوم

با تشکر

سلام مجدد

امروز حالشون بهتره ای کاش زودتر متوجه منظور شما شده بودم تا ۳ تا ماهی بیچاره تلف نشده بودند

چون دپو زیاد ندارم حجم آب را کم کردم

خیلی خیلی ممنونم
    ویرایش توسط ali_tymouri : 28th February 2015 در ساعت 08:49 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام مجدد

امروز حالشون بهتره ای کاش زودتر متوجه منظور شما شده بودم تا ۳ تا ماهی بیچاره تلف نشده بودند

چون دپو زیاد ندارم حجم آب را کم کردم

خیلی خیلی ممنونم
    سلام

با توجه به عکس دیسکس ها در حال بهبود هستند ولی ماهی سمت چپی به نظر خیلی لاغر میاد . به سایز چشم دیسکس ، لاغری پیشانی دیسکس و به طور کلی وضعیت عمومیش دقت کنید . غذا دهی رو (بعد از اتمام طول درمان) بیشتر کنید . دفعات غذا دهی زیاد ولی میزان غذا دهی در هر بار کم باشه

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    پاسخ سوالی که جناب در این تاپیک پرسیده بودند :

http://www.parsipet.ir/thread28049-4.html

دمای ۲۷ - ۲۸ درجه سانتی گراد برای دیسکس سالم مناسبه

انتخابش با شماست ، هر کس عقیده ای داره و فکر میکنه غذایی که استفاده میکنه به دلایلی بهترینه ! به هر حال غذا های خشکی مثل اسپکتروم ، هیکاری ، تترا ، سرا ، جی بی ال ، اوشن نوتریشن ، الوس و .... همگی کیفیت نسبتا خوبی دارند

در ضمن تغییرات باید خیلی خیلی به تدریج باشه نه تو چند دقیقه و یک ساعت و ...منظورم اون قسمتیست که گفتید صبر کردید تا CO2 پرید . به هر حال چیزی که مهم بوده PH بوده که چون تست نکردید پس صحبت هم راجع بهش بی فایدست . اگر دیسکس ها دچار استرس شدید نشدند احتمالا خیلی فرق نمیکرده

بهترین تانک برای دیسکس ، تانکیست بدون شن و دکوراسیون ، پس از نظر من شرایط تانک شما از نظر چیدمان عالیست . سطح آب رو بیشتر کنید . یعنی عمق آب رو افزایش بدید . دیسکس در عمق بیشتر احساس امنیت بیشتری میکنه

مخلوط دل چیز خاصی نیست ، فقط شلوغش نکنید و از ترکیبات استاندارد و رایج استفاده کنید

http://www.parsipet.ir/thread9629.html

http://www.parsipet.ir/thread25476.html

http://www.parsipet.ir/thread31759.html

منظور شما از کثیفی واتر پمپ و مدیا های فیلتر لرد و رسوبات زیاد بوده که لزوما آلودگی محسوب نمیشن . مادامی که سیستم بیولوژیک خوب کارش رو انجام میده ، نیازی به این کار نیست یا اگر هم انجام بدید خیلی تاثیری ایجاد نمیکنه . مهم مواردی مثل غذای اضافه و ... هستند . مهم میزان آمونیاک و نیتریت هست که باید ۰ باشه

منظورتون از اکسیژن پمپ هوا هست . بله باید شبانه روز و بدون وقفه روشن باشه . دیسکس به کمبود اکسیژن بسیار حساسه

توصیه من به شما اینه که دیسکس ها رو به تانک پلنت و گیاه منتقل نکنید ، به هر حال اگر اصرار به این کار دارید دمای تانک رو زیر ۲۷ نیارید .

اضافه کردن آب هم به حجمش نیست. مهم نیست ۳ دبه یا ۳۰ دبه . مهم شرایط و پارامتر های آب هست که نباید باعث تغییر ناگهانی بشه . مهم ترینشون PH و دما هستند . به هر حال KH و GH هم به صورت غیر مستقیم در تغییرات PH نقش دارند . پس همه فاکتور های آب رو در ظرف مبدا و مقصد چک کنید

در مورد اون قسمتی که خطاب به من نوشتید متوجه منظورتون نشدم ، ممنون میشم توضیح بیشتری بدید

امیدوارم کامل بوده باشه

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 1st March 2015 در ساعت 02:44 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

با توجه به عکس دیسکس ها در حال بهبود هستند ولی ماهی سمت چپی به نظر خیلی لاغر میاد . به سایز چشم دیسکس ، لاغری پیشانی دیسکس و به طور کلی وضعیت عمومیش دقت کنید . غذا دهی رو (بعد از اتمام طول درمان) بیشتر کنید . دفعات غذا دهی زیاد ولی میزان غذا دهی در هر بار کم باشه

موفق باشید
    ممنون از پیگیریتون

بله اون ماهی به همراه 6 تا دیگه که زنده موندن مال خرید اولم بود که مطالب سایت را کمتر مطالعه کرده بودم و رشد سوز شده خریدم البته توی این 2 ماهی که دارمشون وضعیتشون بهتر نشده هرچی غذا میخورند میشه چشم !!!

امروز برای غذا هم اومدند بالا با توجه به این درمان را متوقف کنم؟ تنفسشون البته خیلی شدیده هنوز! 4 بار در هر ثانیه !!!
    اگر خاطرتون باشه در مورد تنفس قبلا هم سوال کرده بودم ، کلا در مقایسه با تنفس دیسکسای دیگه که میبینم تنفسشون شدیده! البته سیکل هم مزید بر علت بود اما الان از سیکل مطمئنم ، از شدتش کم شده اما هنوزم زیاده!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ممنون از پیگیریتون

بله اون ماهی به همراه 6 تا دیگه که زنده موندن مال خرید اولم بود که مطالب سایت را کمتر مطالعه کرده بودم و رشد سوز شده خریدم البته توی این 2 ماهی که دارمشون وضعیتشون بهتر نشده هرچی غذا میخورند میشه چشم !!!

امروز برای غذا هم اومدند بالا با توجه به این درمان را متوقف کنم؟ تنفسشون البته خیلی شدیده هنوز! 4 بار در هر ثانیه !!!
    اگر خاطرتون باشه در مورد تنفس قبلا هم سوال کرده بودم ، کلا در مقایسه با تنفس دیسکسای دیگه که میبینم تنفسشون شدیده! البته سیکل هم مزید بر علت بود اما الان از سیکل مطمئنم ، از شدتش کم شده اما هنوزم زیاده!
    سلام

درمان دیسکس و کلیه ماهی ها رو باید تا روز آخر و بدون وقفه ادامه بدید . در غیر این صورت مقاومت دارویی ایجاد میشه و دفعه بعدی به طیف وسیعی ازدارو ها جواب نخواهد داد ، از طرفی بیماری به طور کامل از بین نمیره و در شرایطی مناسب بر میگرده

در مورد تنفسشون هم باید عرض کنم که مواردی مثل دمای بالا ، وجود دارو در آب آکواریوم ، سن کم (زیر ۴ اینچ یا ۶ ماه) و حتی استرس ناشی از بیماری میتونه تا چند برابر سرعتش رو بالا ببره . فعلا زوده واسه قضاوت . فعلا تمرکزتون روی سلامت و حال عمومی دیسکس ها باشه

دیسکس در آبی با دمای ۲۷ درجه سانتی گراد ، بدون وجود هر گونه دارو و کلر و بیماری و .. و بدون استرس اون هم بعد از سن بلوغ میتونه در هر ۱ ثانیه یک آبشش بزنه . کلا این خیلی ایده آله و همیشه هم اتفاق نمیفته . ۲ آبشش در یک ثانیه هم قابل قبوله در حالت کلی

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 1st March 2015 در ساعت 02:45 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    15583
    سلام
    در بیماری انگل ابششی، تخم انگل که بعد از مدتی باعث بازگشت مجدد بیماری میشه، فقط در داخل تانک هست یا در داخل بدن ماهی هم وجود داره؟
    از این جهت این سوال رو پرسیدم که چون باید بعد یه مدت مجدد دارو تکرار بشه تا تخم انگل از بین بره،.ایا میشه بعد درمان کلا ماهی رو به یه تانک دیگه منتقل کرد که دیگه اونجا تخم انگل نباشه

کاربر ساده

شماره عضویت
    17211
    سلام دوستان من یدونه کت کوچیک البینو یا شکلاتی گرفتم.
    شنیدم ک بهترین نوع کت واسه دیسکسه . درسته؟؟؟

واسه قرنطینه چی بزنم واسش دارو همین پرازی کوانتل و نمک و ... ازین قرصا بزنم؟؟؟
    چون دارو دمه دستم نیست مجبورم با این قرصا سر کنم.
    از چی استفاده کنم و تا چه وقتی؟
    ممنون..

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16298
    با سلام
    دوستان از دیروز تا بحال یکی از دیسکس هام (همین که عکس رو پروفایلمه) یک مقدار گوشه گیر شده و باله هاش رو جمع کرده و رنگش تیره شده و مقداری لکه های جزیی سفید روی بدنش هست. غذا میخوره و کم و بقیه دیسکس ها سالم هستن. دیروز آّب 100 درصد سیفون کردم و نمک هم زدم.ولی خوب نشد. بیماری جدی هست؟
    ممنون.

صفحه 206 از 269 نخستنخست ... 106156187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225256 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)