کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان الان 1 ماهی میشه کاسکو رو اوردم خونه اما هنوزم جیغ میزنه اما نسبت به روز اولش پیشرفت کرده سوت های جدید میزنه خیلی مونده تا جیغ هاش تموم بشه؟
    سلام اون طور هم نیست که شما فکر میکنید
    می بینی چند وقت دیگه هم غار میکشه وبعدش یک هو کلا از غار زدن میفته

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3298
    سلام

الان 4 هفتست من طوطیمو گرفتم

از روز اول خیلی بهتر شده ولی هنوز برای عوض کردن غذا میرم کمی غار میرنه. وقتی از پیشش میرم تو یه اظاق دیگه میره بالای قفس با منقارش میله ها رو محکم فشار میده و صدای خیلی بدی میده. وقتی بر میگردم اروم میشه دوباره که میرم چند تا سوت میزنه دوباره میره بالای قفس همینکار رو میکنه .ایا اینکار طبیعی است؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3766
    سلام سلام .خوبین ممنونم از راهنمایهاتون .دوستان جهت راهنمایی مختصر شرحی از وضعیت طوطیم خاسته بودند.
    که راهنماییم کنند.1 دم شکلاتی حدود9ماه داره 2 ماه است که اوردمش خونه بیشتر سوت میزنه من رو میبینه 1 سوت میزنه که بهش چیزی بدم .از زنگوله سیب بادام زمینی و جوانه گندم خیلی خوشش میاد .از دست غذا میگیره دست تو قفس مکنم غار میکشه.ممنون میشم راهنماییم کنید برای بهتر راه افتادنش. متشکرم شاد باشید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    راستش میخوام درست کنم کاسکوم بخوره . توی جاهای مختلف دیدم که نوشته بذارید خیس بخوره . اما ننوشته که کجا بذاریم
    پس بیرون توی جای خنک میذارم

من پرنده ام وحشی هستش و الان 11 روزه که پیشمه . برای حمام که فکر کنم خیلی زوده . درسته ؟؟ فضولاتی رو که به میله های کف قفس چسبیده و نیفتاده روی کفی رو چطور باید تمیز کنم؟؟
    سلام
    در مورد حبوبات همکارم کسری به شما جواب دادند
    در مورد حمام ، هنوز برای حمام بردن زوده ، فعلا به فضولاتی که به میله ها می چسبه کاری نداشته باش یه کم تحمل کن بعد از یک هفته دیگه قفس را ببر توی حمام به آهستگی کف قفس آب بگیر قبلش سینی کف را در بیار که وقتی آب میگیری و فضولات نرم میشه به همراه آب خارج بشه
    از آنجا که 11 روز است طوطی را آوردی لطفا این لینک را با دقت مطالعه کن اگر سوالی داشتی بپرس :

1.هنگامی که یک طوطی را به خانه می آوریم چگونه رفتار کنیم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان الان 1 ماهی میشه کاسکو رو اوردم خونه اما هنوزم جیغ میزنه اما نسبت به روز اولش پیشرفت کرده سوت های جدید میزنه خیلی مونده تا جیغ هاش تموم بشه؟
    سلام
    طبیعی است ، هنوز برای قطع شدن جیغ ها زوده ، گاهی اوقات بسته به سن ، شخصیت طوطی و نحوه رفتار صاحب طوطی این عادت می تونه بیشتر هم طول بکشه حتی 6 یا 7 ماه .... جای نگرانی نیست صبور باشه شما هم لطفا این لینک را مطالعه کن :
    که یک طوطی را به خانه می آوریم چگونه رفتار کنیم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi010 نمایش پست ها
    سلام

الان 4 هفتست من طوطیمو گرفتم

از روز اول خیلی بهتر شده ولی هنوز برای عوض کردن غذا میرم کمی غار میرنه. وقتی از پیشش میرم تو یه اظاق دیگه میره بالای قفس با منقارش میله ها رو محکم فشار میده و صدای خیلی بدی میده. وقتی بر میگردم اروم میشه دوباره که میرم چند تا سوت میزنه دوباره میره بالای قفس همینکار رو میکنه .ایا اینکار طبیعی است؟؟؟
    سلام
    خیلی خوبه ، پیشرفتتون خوبه ، این که قار میزنه طبیعی است ، پاسخی را که به نفر قبلی دادم را به شما می دهم لطف کنید اون لینک را مطالعه کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mosi نمایش پست ها
    سلام سلام .خوبین ممنونم از راهنمایهاتون .دوستان جهت راهنمایی مختصر شرحی از وضعیت طوطیم خاسته بودند.
    که راهنماییم کنند.1 دم شکلاتی حدود9ماه داره 2 ماه است که اوردمش خونه بیشتر سوت میزنه من رو میبینه 1 سوت میزنه که بهش چیزی بدم .از زنگوله سیب بادام زمینی و جوانه گندم خیلی خوشش میاد .از دست غذا میگیره دست تو قفس مکنم غار میکشه.ممنون میشم راهنماییم کنید برای بهتر راه افتادنش. متشکرم شاد باشید
    سلام
    همکارم سپیده به شما گفتند که دستتان را داخل قفس نبرید و دلیلش را هم براتون توضیح دادند ، شما باید کمی منظم تر با طوطی تون برخورد کنید ، هنگام غذا دادن صداش بزنید و یا از یک واژه ثابت استفاده کنید این خیلی بهتر از سوت زدن است ،بادام زمینی را به مقدار کم بو به شکل پوست کنده بهش بدهید اگر یک یا دو صفحه قبل این تاپیک را مطالعه کنید دلیلش را توضیح داده ایم ، در هفته سه یا 4 عدد بیشتر بهش ندهید ، جوانه گندم خیلی خوبه،
    مرحله اول تربیت با دست غذا دادن است این حالت باید به اندازه ای تکرار بشه که طوطی هر بار یه خوراکی دست شما می بینه با میل و رغبت یه سمت شما بیاد نه اینکه از گرسنگی به سمتتون بیاد ها و مواقعی که سیره بهتون بی محلی کنه .... وقتی طوطی به مرحله ای برسه که در هر صورت از دستتون غذا بگیره یعنی اینکه ترسش از شما ریخته ، و اینطوری اگر گاهی دستتون را داخل قفس ببرید دیگه گاز نمی گیره ، کنار قفسش بشینید باهاش حرف بزنید بهش خوراکی بدهید باید کاری کنید که ترسش از شما بریزه.........

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فلاور -دیسکس) کاسکو دم شکلاتی
    شماره عضویت
    713
    سلام
    طوطیم ندیدم که پر تو نوکش گرفته باشه ولی تمام قسمتایی که سرشو
    میبره مثل پاهاش و بالاتر از اون پر هاش ریش ریش شده و رو پاهاش شدید
    تر هست حتی بعضی از پر های بال و دور گردنش هم کمی ریش ریش شده
    ولی در بالای پاش شدیدتر هست
    وقتی خریدمش حدود 3 هفته تو مغازه بود و نوک پرهای بالش شاید
    در حد 5 میلی متر ریش ریش بود که الان خیلی بدتر شده
    ممکنه از کم خابی باشه چون روش پارچه نمیندازم ؟

[IMG].ir/files/zdhfdm8m02nrtuteobd4.jpg[/IMG]

[IMG].ir/files/nshm11rp0zr2qbt3j19t.jpg[/IMG]

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    سلام
    طوطیم ندیدم که پر تو نوکش گرفته باشه ولی تمام قسمتایی که سرشو
    میبره مثل پاهاش و بالاتر از اون پر هاش ریش ریش شده و رو پاهاش شدید
    تر هست حتی بعضی از پر های بال و دور گردنش هم کمی ریش ریش شده
    ولی در بالای پاش شدیدتر هست
    وقتی خریدمش حدود 3 هفته تو مغازه بود و نوک پرهای بالش شاید
    در حد 5 میلی متر ریش ریش بود که الان خیلی بدتر شده
    ممکنه از کم خابی باشه چون روش پارچه نمیندازم ؟

[IMG].ir/files/nshm11rp0zr2qbt3j19t.jpg[/IMG]

سلام قفسش رو کجا گذاشتی ؟تو چه ارتفاعی ؟چیز استرس آوری کنار قفسش نیست ؟
    عکساش خیلی واضح نیست .پراش هم با ریشه هست .خود پرها ریش ریش شده هستن ولی من فکر نمی کنم پراشو خودش کنده باشه .خوب دقت کن از این به بعد ببین این پرا چه وقت میوفته اگه وقت پرآرایی افتاد بدون اینکه خودش تلاشی بکنه برای کندنش، مشکلی نیست .فقط باید شرایط نگهداری و تغذیشو کنترل کنی . البته نظر شخصیه منه .دوستان دیگه هم حتما نظر میدن .چون تازه آوردیش خونه پس برای رام کردن عجله نکن و 10 15 روز برای آشنایی با محیط بهش فرصت بده و فقط ظرف آب و غذا و روزنامه کف قفس رو عوض کن و کنار قفسش توقف نکن .این لینک رو هم کاملا مطالعه کن .

هنگامی که یک طوطی را به خانه می آوریم چگونه رفتار کنیم ؟

به سوالات خانم شیکرا جواب ندادی : آیا طوطی تون مدفوعش طبیعی است ؟ بیش از حد چرت نمیزنه ؟
    ویرایش توسط sepideh : 4th February 2011 در ساعت 10:17 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فلاور -دیسکس) کاسکو دم شکلاتی
    شماره عضویت
    713
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام قفسش رو کجا گذاشتی ؟تو چه ارتفاعی ؟چیز استرس آوری کنار قفسش نیست ؟
    عکساش خیلی واضح نیست .پراش هم با ریشه هست .خود پرها ریش ریش شده هستن ولی من فکر نمی کنم پراشو خودش کنده باشه .خوب دقت کن از این به بعد ببین این پرا چه وقت میوفته اگه وقت پرآرایی افتاد بدون اینکه خودش تلاشی بکنه برای کندنش، مشکلی نیست .فقط باید شرایط نگهداری و تغذیشو کنترل کنی . البته نظر شخصیه منه .دوستان دیگه هم حتما نظر میدن .چون تازه آوردیش خونه پس برای رام کردن عجله نکن و 10 15 روز برای آشنایی با محیط بهش فرصت بده و فقط ظرف آب و غذا و روزنامه کف قفس رو عوض کن و کنار قفسش توقف نکن .این لینک رو هم کاملا مطالعه کن .

هنگامی که یک طوطی را به خانه می آوریم چگونه رفتار کنیم ؟

به سوالات خانم شیکرا جواب ندادی : آیا طوطی تون مدفوعش طبیعی است ؟ بیش از حد چرت نمیزنه ؟
    سلام
    قفسش تو سالن از یه طرف به دیوار هست که یه 10 سانتی با دیوار فاصله داره
    ارتفاعش حدود 60 سانت هست که یه صندلی گزاشتم جلوش و موقع تمرین میشنم
    روی اون و باش کار میکنم که تقریبا هم ارتفاع میشیم زیاد وحشی نبود و زود عادت کرد
    وقتی بش با دست تخمه میدم حتی غر غر هم نمیکنه و از اطراف قفس میاد و تخمه میگیره و حدود 5 -6 متر با در راهرو فاصله داره کلا یه جاییه که کسی با اونجا کاری نداره ولی همه از جلوش رد میشن غذا هم بش نخود لوبیا قرمز و سفید خیس خورده که جوونه زده میدم و تخمه هم بادست
    یه بار که پای تلویزیون بودم بش دقت کردن نمیدونم پر ارایی بود یا هرچی وقتی سرشو
    برد زیر بالش و ... یه پر که تقریبا سالم بود و فقط یک جاش باز شده بود اروم افتاد رو
    میله کف قفس و اونم بدونه توجه رفت سراغ بقیه قسمتا1 .مگه وقتی پر ارایی میکنه
    نباید یه پر رو بگیره و با نوکش بیاره جلو مثل اینکه داره چربش میکنه و پر هیچ تغییری نکنه؟ولی وقتی میره مثلا سراغ بین پاهاش سرشو بالا و پایین میکنه در حد 3 ثانیه
    بعد میره زیر بال اونم مثلا 4-5 ثانیه بعد یه نگاهی به اطراف میکنه دو باره به همون حالت میره دوره گردن و هی سرشو تکون میده که در این حین یه پر میوفته و...
    2.چرا پراشو ریش ریش کرده مخصوصا رونشو ایا به این حالت پر جوی میگن؟
    مدفوعش معموله همون سبز و سفید و اسهال هم نیست
    فکر نکنم چرت زدنش زیاد باشه معمولا بین 1 تا 4 که خونه ساکته میخوابه بعدش یه زره
    با کاج بازی میکنه یکم اینور اونور میره یا به زور و اروم از قفس میکشه بالا و با احتیاط
    دو باره میاد پایین
    3.حمام بردن میتونه مفید باشه؟
    4. چون تا حالا در مغازه با غروب افتاب میخوابیده میتونه از کم خوابی باشه؟
    5.وقتی پرنده فروشی خاست بالشو کوتاه کنه دستکش پیدا نکرد رفت یه پارچه اورد
    انداخت روش و به زور گرفتش امکان داره پارچه کثیف باشه و مثلا بدنش بخاره؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3766
    ممنون از راهنمایی خوبتون

سلام خوبید بازهم ممنون از نظر شما اشکالی نداره که 1 وقتا زنگوله طوطی رو بزارم بیرون بیاد بردارش چند روز قبلهم اماد تا بالای قفسش رفت ودوباره برگشت ت قفسش متشکرم
    ویرایش توسط sepideh : 5th February 2011 در ساعت 07:42 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    سلام
    قفسش تو سالن از یه طرف به دیوار هست که یه 10 سانتی با دیوار فاصله داره
    ارتفاعش حدود 60 سانت هست که یه صندلی گزاشتم جلوش و موقع تمرین میشنم
    روی اون و باش کار میکنم که تقریبا هم ارتفاع میشیم زیاد وحشی نبود و زود عادت کرد
    وقتی بش با دست تخمه میدم حتی غر غر هم نمیکنه و از اطراف قفس میاد و تخمه میگیره و حدود 5 -6 متر با در راهرو فاصله داره کلا یه جاییه که کسی با اونجا کاری نداره ولی همه از جلوش رد میشن غذا هم بش نخود لوبیا قرمز و سفید خیس خورده که جوونه زده میدم و تخمه هم بادست
    یه بار که پای تلویزیون بودم بش دقت کردن نمیدونم پر ارایی بود یا هرچی وقتی سرشو
    برد زیر بالش و ... یه پر که تقریبا سالم بود و فقط یک جاش باز شده بود اروم افتاد رو
    میله کف قفس و اونم بدونه توجه رفت سراغ بقیه قسمتا1 .مگه وقتی پر ارایی میکنه
    نباید یه پر رو بگیره و با نوکش بیاره جلو مثل اینکه داره چربش میکنه و پر هیچ تغییری نکنه؟ولی وقتی میره مثلا سراغ بین پاهاش سرشو بالا و پایین میکنه در حد 3 ثانیه
    بعد میره زیر بال اونم مثلا 4-5 ثانیه بعد یه نگاهی به اطراف میکنه دو باره به همون حالت میره دوره گردن و هی سرشو تکون میده که در این حین یه پر میوفته و...
    2.چرا پراشو ریش ریش کرده مخصوصا رونشو ایا به این حالت پر جوی میگن؟
    مدفوعش معموله همون سبز و سفید و اسهال هم نیست
    فکر نکنم چرت زدنش زیاد باشه معمولا بین 1 تا 4 که خونه ساکته میخوابه بعدش یه زره
    با کاج بازی میکنه یکم اینور اونور میره یا به زور و اروم از قفس میکشه بالا و با احتیاط
    دو باره میاد پایین
    3.حمام بردن میتونه مفید باشه؟
    4. چون تا حالا در مغازه با غروب افتاب میخوابیده میتونه از کم خوابی باشه؟
    5.وقتی پرنده فروشی خاست بالشو کوتاه کنه دستکش پیدا نکرد رفت یه پارچه اورد
    انداخت روش و به زور گرفتش امکان داره پارچه کثیف باشه و مثلا بدنش بخاره؟
    سلام
    دوست عزیز در پستهای قبلی شما گفته بودی که پرها خونی است اگر اشتباه نکنم برای همین من کمی نگران شدم و ازتون خواستم که در مورد شرایط عمومیش توضیح بدهید
    اما به نظر میاد که طوطی شما مشکلی نداشته باشه شما پرنده را تازه گرفتی ، پرهای پرنده ها گاهی هنگام حمل و نقل اینطوری میشه، خصوصا که گاهی اوقات بهشون چسب می زنن و وقتی چسب را می کنند این حالت برای پر پیش میاد
    نحوه پر آرایی پرنده تون که توضیح دادید طبیعی است اگر هم خودش پر را نمی جوه یا نمی کنه فکر نکنم مشکلی داشته باشه یا اینکه اگر داشته باشه الان معلوم نمیشه
    فعالا حمام نبرید ، حمام بردن در آینده باعث بهتر شدن پرها میشه اما در حال حاضر این کار را انجام ندهید طوطی شما کم سن هست و تازه هم به خانه تان آمده فعلا حمام نبرید،
    ساعت خوابش را هم تنظیم کنید بهتره ، اون لینک را هم که سپیده جان گذاشتند فعلا بر همون اساس عمل کنید
    به نظرم فعلا جای نگرانی نداره یه مهلتی بهش بدهید که به شرایط جدیدش عادت کنه ، سعی کنید زیاد هیجان زده اش نکنید اگر قار کشید اهمیت ندهید که یه وقت فکر نکنه که از فار زدنش می ترسید یا اگر قار بزنه بهش توجه می کنید عادی رفتار کنید
    باز هم یکی دو روز دیگه از رفتارش یه گزارش بدهید
    برای دانه دادن با دست زیاد بهش اصرار نکنید اگر خودش آمد گرفت خوبه اما الان چون تازه وارده زیاد بهش فشار نیارید کم کم خوب میشه سنش مناسبه و شما بسیار وقت دارید بهتره که با آرامش جلو برید
    به روشی که باهاش رفتار می کنید ادامه بدهید منظورم اینکه میشینید و باهاش حرف می زنید
    زیاد نگران نباشید .... به نظر میاد که طبیعی است با این حال همانطور که گفتم هر چند روز یه بار یه توضیحی در مورد رفتارش بدهید تا خیالمون راحت باشه که مشکلی نداره
    شاد باشی

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosi نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی خوبتون

سلام خوبید بازهم ممنون از نظر شما اشکالی نداره که 1 وقتا زنگوله طوطی رو بزارم بیرون بیاد بردارش چند روز قبلهم اماد تا بالای قفسش رفت ودوباره برگشت ت قفسش متشکرم
    سلام
    اگر از مرغوب بودن جنس زنگوله مطمئن هستید ، خیر اشکالی نداره حالا که دوست داره و باهاش بازی می کنه ، سرگرم میشه خیلی هم خوبه
    منتها همونطور که گفتم از مرغوب بودن جنسش مطمئن باشید، رنگ زده نباشه، استیل باشه و زنگ هم نزده باشه و دیگه اینکه اون منگوله ای که وسطش تکون میخوره و صدا میده به راحتی جدا نشه اگر هم جدا شد شکلش و اندازه اش طوری باشه که یه وقت تو حلق طوطی نپره و براش مشکل ایجاد نکنه ، اکثر زنگوله هایی که من دیدم به اسباب بازی ها وصل هستند متاسفانه استاندارد نیستند حالا شاید مال شما مرغوب باشه
    :smile (264):

صفحه 275 از 1238 نخستنخست ... 175225256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294325375775 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)