کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - عروس هلندی- فنچ- بلدرچین-ماهی های آکواریومی
    شماره عضویت
    14225
    با تشکر از پاسخ های دوستان ... در مورد آبخوری زیرش یک چوپ هست که در تصویر مشخص نیست ولی در کل خیلی کم آب می خورند!! برعکس فنچها که خیلی آب می خورند .. راستش همانطور که گفتم این نر 4 ماهه را یکماه هست دارم و بعدا مطلعه شدم که در صورت نگهداری به صورت تکی مرغ عشق ها حتی در صورت دستی بودن افسرده می شوند و دق می کنند و همچنین جایی خواندم مرغ عشق خیلی سخت جفت انتخاب می کنند( در گروه باید جفتشون را انتخاب کنه) و باید در سن کم براش جفت خرید تا به هم عادت کنند برای همین این ماده را خریدم .. الان دیگه نمیشه جداشون کنم چون با جدا کردنشون همدیگر را صدا می کنند پس چی کار کنم ؟؟؟ و یک مورد جالب اینکه اگر نر را با دست بگیریم و بالای سر ماده و یا روی ماده بگذارم بینشون دعوای شدیدی مثل جنگ بین دو خروس جنگی و یا حالت جفت گیری که هر دو به منقار هم می زنند و جیغ می کشند و بعد ماده فرار می کنه!!!!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط spadana نمایش پست ها
    با تشکر از پاسخ های دوستان ... در مورد آبخوری زیرش یک چوپ هست که در تصویر مشخص نیست ولی در کل خیلی کم آب می خورند!! برعکس فنچها که خیلی آب می خورند .. راستش همانطور که گفتم این نر 4 ماهه را یکماه هست دارم و بعدا مطلعه شدم که در صورت نگهداری به صورت تکی مرغ عشق ها حتی در صورت دستی بودن افسرده می شوند و دق می کنند و همچنین جایی خواندم مرغ عشق خیلی سخت جفت انتخاب می کنند( در گروه باید جفتشون را انتخاب کنه) و باید در سن کم براش جفت خرید تا به هم عادت کنند برای همین این ماده را خریدم .. الان دیگه نمیشه جداشون کنم چون با جدا کردنشون همدیگر را صدا می کنند پس چی کار کنم ؟؟؟ و یک مورد جالب اینکه اگر نر را با دست بگیریم و بالای سر ماده و یا روی ماده بگذارم بینشون دعوای شدیدی مثل جنگ بین دو خروس جنگی و یا حالت جفت گیری که هر دو به منقار هم می زنند و جیغ می کشند و بعد ماده فرار می کنه!!!!
    خیر اصلا همچین چیزی نیست که در صورت تک بودن دق میکنن.باجریگار پرنده ی کم آبی هست و نسبتا در مقابل کم آبی هم مقاومه.
    در مورد انتخاب جفت هم باید خدمتتون عرض کنم توی گله همونطور که آقای آژیده فرمودن خودشون جفت انتخاب میکنن اما در صورت اسارت جفت تحمیلی هم قبول میکنن و خیلی ها جفت انداختن و جوجه هم گرفتن.
    طوطی های جفت خیلی نسبت به هم حسود هستن و شما با ارتباط برقرار کردن با یکی باعث رنجش دیگری میشید و این جفت شدنشون رو به تعویق میندازه.
    نیازی هم به جدا کردنشون نیست.بذارید کنار هم باشن اما لونه رو بردارید و منتظر بمونید تا از لحاظ سن و آمادگی به اوج بلوغ برسن بعد لونه گذاری کنید.
    ویرایش توسط اسکندری : 23rd August 2013 در ساعت 09:17 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    11152
    با توجه به تصاویر زیر توضیح دهید آیا این پرتده تخم دارد؟؟؟ 2.5 نمره )

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    14086
    سلام من دو مرغ عشقم را داخل پاسیو نگهداری میکنم مرغ عشق ماده من وقتی میبیند که برگی از این گیاه داخل قفس است زود ان را میخورد مشکلی که ندارد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم و طوطی ملنگوو مرغ عشق و فنچ و بلدرچین
    شماره عضویت
    12574
    تو زمانی که مرغ عشق ماده رو تخم ها خوابیده میشه که بهش گندم پخته بدم؟؟
    الان فقط بهشون ارزن میدم.

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasaminallahyari نمایش پست ها
    با توجه به تصاویر زیر توضیح دهید آیا این پرتده تخم دارد؟؟؟ 2.5 نمره )

سلام
    شما به جاي اينكه نمره بدي (تازه اونم 2.5 نمره) لطف كن يه عكس واضح از خانم مهندس بگذار

از اين عكس معلومه كه تخم داره. فكر كنم بايد به همين زودي خبر تخم گذاشتنشون رو بدي

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminakbari نمایش پست ها
    سلام من دو مرغ عشقم را داخل پاسیو نگهداری میکنم مرغ عشق ماده من وقتی میبیند که برگی از این گیاه داخل قفس است زود ان را میخورد مشکلی که ندارد

سلام
    بيشتر گل و گياهان آپارتماني سمي هستن و خوردنشون باعث ايجاد مشكلات زيادي ميشه. حتي الامكان سعي كنيد گل ها رو از دسترس پرنده ها دور نگه داريد
    موفق باشيد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfand2d نمایش پست ها
    تو زمانی که مرغ عشق ماده رو تخم ها خوابیده میشه که بهش گندم پخته بدم؟؟
    الان فقط بهشون ارزن میدم.
    سلام
    اول اين نكته رو اضافه كنم كه هميشه بايد مخلوط ارزن و تخم كتان در اختيار پرنده ها باشه ( مقدار تخم كتان بايد يك چهارم ارزن باشه) فقط به دادن ارزن اكتفا نكنيد.

اگه به مقدار كم باشه اشكال نداره. دركل زماني كه ماده روي تخم خوابيده و تخم گذاريش تمام شده بهتره فقط مخلوط ارزن و تخم كتان در اختيارشون قرار بدين و غذاهاي گرم رو از ليست غذاشون حذف كنيد تا جفت دوباره مست نشن و مشكل ايجاد كنن

بعد از اينكه تكليف تخم ها مشخص شد ميتونين هفته اي يك بار جوانه گندم يا ماش، سفيده تخم مرغ رنده شده بهشون بديد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    14086
    سلام
    چند روزی هست که مرغ عشق نر من پرهای مرغ عشق ماده را با نوک هایش تمیز میکند برای چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminakbari نمایش پست ها
    سلام
    چند روزی هست که مرغ عشق نر من پرهای مرغ عشق ماده را با نوک هایش تمیز میکند برای چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    سلام

يكي از نشونه هاي جفت بودن دوتا مرغ عشق اينه كه همديگه رو تيمار كنن يا به قول شما تميز كنن.
    بايد يه جوري به خانم بفهمونه بهش علاقه داره يا نه

صفحه 149 از 475 نخستنخست ... 4999130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168199249 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)