کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    دوستان من نور رفرجیومم امروز تعطیل شد میخوام یه نور خوب بزارم که به رشد گیاه کمک کنه چه نوری بزارم چه رنگی باشه از کجا تهیه کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون
    آقا من یک پیشنهاد رادیکال بهتون دارم که شاید از نظر بحثهای تئوریک خیلی قابل توجیه نباشه ولی من به صورت تجربی نتایج فوق العاده ای ازش گرفتم و تقریبا یک سالی هست که برای اکثر مشتریهام از همین نور استفاده می کنم و توی همه موارد هم که حدود 200 نفری میشن نتایج مثبت بوده.
    ترکیب نوری که در موردش دارم صحبت میکنم شامل دو عدد لامپ هست یک عدد متال 6500 کلوین و یک عدد لامپ خیاری بخار سدیم مضاعف 2000 کلوین. البته استفاده از این لامپها را در صورتی توصیه می کنم که : 1-هزینه برق واستون مهم نباشه. 2-رف بزرگی داشته باشین ( حداقل 80 لیتر ) 3-مشکلی با گرمایی که تولید میشه نداشته باشین ولی در صورت استفاده از این ترکیب شاهد رشد انفجاری گیاههاتون خواهید بود و البته گیاههاتون هم از سلامتی خیلی خوبی بهره مند خواهند شد.

مشخصات لامپها:

متال: 70 و 150 وات - لومن به ترتیب 4800 و 11000

بخار سدیم: 150، 250 و 400 وات - لومن به ترتیب 14500، 27000، 48000

[IMG]http://upload.tehran98.com/img1/qvcbqqo***48c9cidzge.jpg[/IMG]

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542
    توی پست قبلی عکسی که مشخصات لامپ بخار سدیم را نشون میده نمایش داده نمیشه به همین دلیل توی این پست دوباره گذاشتمش.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم!
    جهت نگهداری آکواریوم فیش اونلی به همراه حفظ و رشد پولیپ ها و جلبکهای کورالاین روی لایوراک ها و همچنین رشد و سالم ماندن آبزیانی مانند ستاره دریایی و میگوی کلینر از محصولات ذیل استفاده می کنم:
    Purple Tech از شرکت KENT، بلک پادر، محلول ید و استرانسیوم از شرکت برایت ول، پودر منیزیم از شرکت برایت ول.
    ضمناً پودر منیزیم را به مقدار چهار قاشق غذا خوری در یک بطری یک و نیم لیتری آب تصفیه شده حل نمودم و به صورت هفتگی مقداری وارد آکواریم می نمایم.
    آیا این محصولات کفایت می کنند یا محصولی باید اضافه گردد.
    پولیپ ها و جلبک های کورالاین روزانه به چند ساعت نور نیار دارند به صورتی که جلبک های مزاحم ایجاد نشوند.
    با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    بخشید ولی فکر کنم اونوقت باید کل درامدمو پول برق بدم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10895
    سلام دوستان شما بیشتر از کدوم مغازه تو نواب تهیه میکنید من دنبال یه جا میگردم که یه جراح زرد سالم بخرم کجا پیشنهاد میدید

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEHDI MIRZAIE نمایش پست ها
    دوست عزیز فکر کنم اشتباه کردین توی نوشتن چون رنگ آبی توی طیف نور کمترین اثر را روی فوتوسنتز داره.
    نه دوست عزیز بر عکس نوری که برای فتوسنتز توسط گیاها جذب میشه نور قرمز و آبی هست اگه دقت کرده باشید دوستان که تانک گیاهی دارن از رنگ صورتی استفاده میکنن و اون دلیلش اینه که محیط گیاهان آب شیرین نزدیک به طیف قرمز هست اما در آب شور موضوع فرق میکنه محیط دریا بیشتر نزدیک به طیف آبی هست!!
    نمیدونم بر چه مبنایی گفتین نور آبی باعث فتوسنتز نیست؟ اما نور زرد که بین این دو رنگ هست کمترین اثرو داره!
    مگه مرجان ها فتوسنتز نمیکنن؟ پس اگه اینطوره کلا نور آبی به چه درد می خوره تو آب شور!
    اما برای پایین آوردن هزینه همون نور سفید یا زرد تو رف های کوچیک کفایت میکنه!

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم!
    جهت نگهداری آکواریوم فیش اونلی به همراه حفظ و رشد پولیپ ها و جلبکهای کورالاین روی لایوراک ها و همچنین رشد و سالم ماندن آبزیانی مانند ستاره دریایی و میگوی کلینر از محصولات ذیل استفاده می کنم:
    Purple Tech از شرکت KENT، بلک پادر، محلول ید و استرانسیوم از شرکت برایت ول، پودر منیزیم از شرکت برایت ول.
    ضمناً پودر منیزیم را به مقدار چهار قاشق غذا خوری در یک بطری یک و نیم لیتری آب تصفیه شده حل نمودم و به صورت هفتگی مقداری وارد آکواریم می نمایم.
    آیا این محصولات کفایت می کنند یا محصولی باید اضافه گردد.
    پولیپ ها و جلبک های کورالاین روزانه به چند ساعت نور نیار دارند به صورتی که جلبک های مزاحم ایجاد نشوند.
    با تشکر
    دوست عزیز شما با توجه به این که فیش اونلی دارین نگهداری میکنین همین مکمل ها کفایت می کنه حتی زیادم هست البته اون بلک پودر نمیدونم چیه! نور دهی هم بین 6-9 ساعت در روز خوبه مثلا میتونین 7 ساعت تمام نور هارو روشن کنید و 1 ساعت نور های آبی رو بیشتر روشن بزارید که جمعا میشه 8 ساعت! اگه نورتون خوب و کافی باشه نگران جلبک مزاحم نباشید البته فسفات و نیترات بالا هم جلبک هارو تحریک میکنه!

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط alikm نمایش پست ها
    سلام دوستان شما بیشتر از کدوم مغازه تو نواب تهیه میکنید من دنبال یه جا میگردم که یه جراح زرد سالم بخرم کجا پیشنهاد میدید
    آکواریوم فروشی هایی که منصف ترن به نظرم آقای خدادی و آکواریوم شهر(آقای بهبودی) هستن اما اگه جراح زرد می خواین بیشتر آکوا مارین و کاسپین می آرن!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    بخشید ولی فکر کنم اونوقت باید کل درامدمو پول برق بدم
    درسته که مصرف برقش زیاده ولی نه اونقدری که شما فکر میکنین من واسه تانک خودم از 1 متال 150 و 1 سدیم 150 استفاده می کنم که جمعا میشه 300 وات که به نظر من 300 وات خیلی هم زیاد نیست در صورتی که میتونین از 1 متال 70 و 1 سدیم 70 هم استفاده کنین ( البته بسته به حجم رف تون ) که جمعشون میشه 140 وات و این دیگه واقعا زیاد که نیست هیچ به نظر من مناسب و معقول هم هست اما از نظر دیگه فکر می کنم حتی 300 وات بیشتر هم ارزشش داره چون نتیجه کار فوق العاده هست و اگر شما نتیجه را دیده بودین مطمئنم که حتی یک لحظه هم تردید نمی کردین.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    نه دوست عزیز بر عکس نوری که برای فتوسنتز توسط گیاها جذب میشه نور قرمز و آبی هست اگه دقت کرده باشید دوستان که تانک گیاهی دارن از رنگ صورتی استفاده میکنن و اون دلیلش اینه که محیط گیاهان آب شیرین نزدیک به طیف قرمز هست اما در آب شور موضوع فرق میکنه محیط دریا بیشتر نزدیک به طیف آبی هست!!
    نمیدونم بر چه مبنایی گفتین نور آبی باعث فتوسنتز نیست؟ اما نور زرد که بین این دو رنگ هست کمترین اثرو داره!
    مگه مرجان ها فتوسنتز نمیکنن؟ پس اگه اینطوره کلا نور آبی به چه درد می خوره تو آب شور!
    اما برای پایین آوردن هزینه همون نور سفید یا زرد تو رف های کوچیک کفایت میکنه!
    به نظر من اختلاف خیلی زیادی بین حرفهای من و شما نیست ولی میتونم با چندتا مثال موضوع را واستون روشن کنم. شما حتما دیدین که توی محیط دریا کلونی اصلی جلبکها ( هم ماکرو و هم میکرو ) توی عمق های کم دیده میشه و رشدشون توی عمق کم دلیل بر این امر هست که به نورهای با طول موج زیاد نیاز دارن ولی وقتی عمق زیاد میشه تقریبا دیگه اثری از جلبک دیده نمیشه با وجود اینکه در عمقهای زیادتر نور آبی به وفور یافت میشه و این یعنی که اگر نور آبی لازم باشه واسه فوتوسنتز اما کافی نیست.
    از طرفی در بعضی از مواقع از نور آبی به عنوان یک روش بازدارنده واسه رشد جلبک ها استفاده میشه - لامپهایی که عمدتا واسه رف استفاده میشه لامپهای کلوین پایین هستند که نور آبی بسیار کمی دارند و در کل شما نمی تونین جایی ببینین واسه رف نور آبی بگذارن - شما در مورد فوتوسنتز مرجانها صحبت کردین اگر نیاز مرجانها مانند جلبکها بود که دیگه دلیلی نداشت واسه تامین نور مرجانها اینقدر به خودمون عذاب بدیم و از همون لامپهای کم مصرف استفاده میکردیم.
    در کل در موارد محدودی که از نور آبی واسه جلبکها استفاده میشه به این دلیل هست که نور آبی حامل مقدار زیادی انرژی هست و به عنوان مثال در آبهای سرد برای تامین انرژی برای جلبکها که بتونن عمل فوتوسنتز را انجام بدن از نور آبی استفاده میکنن و در این حالت نور آبی فقط انرژی به جلبک میرسونه و نیازهای فوتوسنتزی جلبک از همون نورهای دارای طول موج زیاد تامین میشه.

امیدوارم که تونسته باشم کمکی بکنم به روشن شدن مطلب ولی اگر بازهم کامل قانع نشدین بفرمایین تا به جای مثال به صورت علمی واستون شرح بدم.
    سربلند باشید

صفحه 333 از 1093 نخستنخست ... 233283314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352383433833 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)