صفحه 63 از 269 نخستنخست ... 13444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182113163 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 621 به 630 از 2687
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    .[quote=tetra;115155]
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    دوست عزیز ماهی رو ببر تو قرنطینه:
    1-سیپروفلوکساین یا داکسی سایکلین(اگه داکسی استفاده می کنید آب اسیدی)250 میلیگرم به ازای هر 30 لیتر
    2-سرا امنیپور هر 20 لیتر 20 قطره یا 1 میلیگرم در صورت عدم دسترسی جنرال تونیک با همین دوز
    3-دمای 33+نمک 1 ق.غ.خ هر 20 لیتر
    سیفون 100% هر 8 ساعت الی 12 ساعت نهایتاً هر 24 ساعت و تعویض مجدد با آب کلرزدایی شده و همدما شده تا 7 روز

شرایط رو بعد از 48 ساعت گزارش کنید تا دوستان راهنمایی کنند

آرش جان سلام.
    ممنون،مشکلش چی هست؟احتمال مریضیه باقی دیسکس ها چقدر هست؟
    موفق باشید.
    عفونت داخلی و انگل پوستی

نقل قول نوشته اصلی توسط midnight نمایش پست ها
    اراش جان ممنونم به جر مشکل فعلیش مشکل بیناییش به قدری حاد هست که تو حالت سلامتی کامل هم نمی تونه در روز بیشتر 3-4 تا دونه رو با تلاش بسیار بخوره این مشکل رو چندین ماه داره .
    همین تلاشش واسه غذا خوردن باعث شده که نه بمیره نه خوب بشه واقعا واقعا کلافه شدم .نمونه امروز برای خوردن یک دونه غذا تترا 10 دقیقه تلاش کرد اخر موفق نشد .

واقعا فکر می کنم بهتره راحتش کنم و خودمم کمی راحت بشم از نگهداری یک ماهی 10 ماه تو قرنطینه احساس می کنم اسیر این ماهی شدم.
    شاید هیچ کدوم تجربش رو نداشتین و شاید نتونین بفهمین چقدر فکر ادم رو این موضوع خسته می کنه واقعا اذار دهندس و ازتون می خوام که کمک کنید راهی بم بگید که بتونم راحتش کنم..

دمارو گذاشتم رو 28 پمپ هوا هم خاموش کردم .نمی دونم بخاری رو اگه خاموش کنم کلا می تونه کمک کنه یا انداختنش تو رودخونه زاینده رو چی؟
    سلام:
    بذارش تو یه کاسه تو یخچال

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    آرش جان سلام.متاسفانه ماهیه مرد
    خیلی ناراحتم.از 6تا ماهی یه دفعه شدن 3تا در عرض 20 روز.الان نگران باقیشون هستم.ممنون میشم بگی چی کار کنم.2تاشون کمی استرس دارن و ترسو شدن.کمو بیش غذا میخورن.امروز واسشون ارتمیا زنده ریختم که تقویت بشن.دارو ندادم.حالا به نظرت دارو بدم به این 3تا؟
    ممنون.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

یک عکس واضح بگیرید و از وضعیت فعلی ماهی ها بزارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

یک عکس واضح بگیرید و از وضعیت فعلی ماهی ها بزارید

سلام جناب آژِیده.بعد از کلی کلنجار رفتن با آپلود سنتر موفق شدم.قضیه منم شده ابرو ماهو فلک...

خدمتون عارضم که دارویی اضاف نکردم،همونطور که توی عکس سوم مشخصه آب کاملا 100% سیفون شد.دما حدود 31 و برای هر 20 لیتر یک قاشق نمک.
    ماهی سوم حسابی غذا میخوره و بدون استرس.
    ماهی دوم کمی خجالتی و استرس داره
    ماهی اول استرس بیشتری داره و کمی رنگش تیره تر هست.البته بیشتر موافعی که جلوی تانک هستم.
    ممنونم جناب آژیده.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

اولا تعداد ماهی هاتون بسیار کمه و استرس در دیسکس های شما اجتناب ناپذیره

در ثانی به نظر بیماری حادی ندارن و بیشتر ضعیف و کمی لاغر هستند

تنها راه حل زیاد کردن تعداد دیسکس ها و رسوندن تعدادشون به 8 یا 10 عدد هست
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12129
    سلام

یکی از دیسکسهایی که گرفتم(نژاد کبالت) سوراخ در سر داشت روز اول متوجه نشدم ..
    با مترونیدازول طبق تجویز دارو عمل کردم ولی همچنان سوراخها رو سرش مونده...
    یکی دیگه که قبلا گزارش کردم همچنان گوشه گیره و غذا نمیخوره نمیدونم از تعداد کم ماهیه یا بیماری داخلی داره؟!!
    دیگه اعصاب برام نمونده خیلی وقته در گیر این اکواریوم شدم...چیکار باید کنم.؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    با سلام:
    تنها دلیل مدفوع سفید انگل روده ای نیست،موفوع سفید ماهی شما بخاطر تقضیه ناقص اونه و شما با توصیه مهدی آرتمیا رو به ماهیتون بدید فقط نیم ساعت قبل از دادن آرتمیای زنده 4 تا 5 قطره اتویتول یا فیشتامین تو آب اون آرتمیاها بریزید و بعد آرتمیا رو به ماهیتون بدید.
    سلام آرش جان
    رفتم تهران و آرتمیا خریدم و ریختم براشون. نره خیلی عالی می خوره اما مادهه آرتمیل رو میگیره دهنش و میبره اونورتر ول می کنه!! دیگه نمیدونم باید چیکارش کنم. لطفا راهنمایی کنید.
    کماکان غذا نمی خوره و مدفوعش سفید و بصورت ممتد هستش

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi87gh نمایش پست ها
    سلام آرش جان
    رفتم تهران و آرتمیا خریدم و ریختم براشون. نره خیلی عالی می خوره اما مادهه آرتمیل رو میگیره دهنش و میبره اونورتر ول می کنه!! دیگه نمیدونم باید چیکارش کنم. لطفا راهنمایی کنید.
    کماکان غذا نمی خوره و مدفوعش سفید و بصورت ممتد هستش
    اگه غذا نمی خوره چطور مدفوع داره ؟ بیماری اگر هگزامیتا هست حتما از داروی فلاجلول استفاده کنید . اگر آرتمیا می خورد می تونستید قرص میترونیدازول رو به آرتمیا ها می دادید می خوردند بعد تغذیه می کردید . البته اگر باز آرتمیا زنده دارید این کار رو بکنید یک قرص میترونیدازول رو در ظرف آرتمیا بندازید تا ازش تغذیه کنند بعد به ماهیها بدید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    اگه غذا نمی خوره چطور مدفوع داره ؟ بیماری اگر هگزامیتا هست حتما از داروی فلاجلول استفاده کنید . اگر آرتمیا می خورد می تونستید قرص میترونیدازول رو به آرتمیا ها می دادید می خوردند بعد تغذیه می کردید . البته اگر باز آرتمیا زنده دارید این کار رو بکنید یک قرص میترونیدازول رو در ظرف آرتمیا بندازید تا ازش تغذیه کنند بعد به ماهیها بدید .
    مرسی از پاسخ شما
    متاسفانه ماهی ماده اصلا غذا نمیخوره. به امید اینکه ارتمیا زنده بخوره رفتم تهران خریدم اما نمیخوره. حالا این کار رو هم انجام میدم. اگه بازم غذا نخورد چه راه حلی بنظرتون میرسه؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi87gh نمایش پست ها
    مرسی از پاسخ شما
    متاسفانه ماهی ماده اصلا غذا نمیخوره. به امید اینکه ارتمیا زنده بخوره رفتم تهران خریدم اما نمیخوره. حالا این کار رو هم انجام میدم. اگه بازم غذا نخورد چه راه حلی بنظرتون میرسه؟
    خوب ببینید ماهی که مریض باشه غذا نمی خوره . زیاد نگران غذا نخوردنش نباشید . دیسکس در برابر گرسنگی خیلی مقاومه . اول باید فکر درمان باشید .... دیسکس که هگزامیتا داره در اوایل غذا می خوره مگر اینکه خیلی از روی بیماری گذشته باشه . در این صورت درمان نیز سخت تر میشه . ولی از اینکه مدفوع داره یعنی داره غذا می خوره . من دقیقا مشکل ماهی شما رو نمی دونم ولی اگر دوستان مشکل ماهی شما رو هگزامیتا تشخیص دادن حتما باید از فلاجلول استفاده کنید متاسفانه داروهای دیگه تاثیر چندانی ندارند . بعد از درمان مشکل غذا خوردنش حل میشه .

صفحه 63 از 269 نخستنخست ... 13444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182113163 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)