همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام.یه جفت عروس هلندی هست که هر سری که جوجه میده از هر4تا تخم نهایتا 4تاش جوجه میشه و پرنده ی نر رو چند وقت بعد از ماده خریدن.
    و معمولا هم تو ی تابستون جوجه هاشون میمیرن.راستی این جفت تازه کارهم نیستن وتقریبا دوساله که دارن جوجه میدن
    حالا میخوام لطف کنید وراهنمایی کنید که ما چیکارکنیم که هرچهار تا تخم جوجه شن واز چه ی استفاده کنیم؟
    من برای این جفتad3eرو خریدم و قراره استفاده کنیم.لطفا همین امشب پاسخ بدید چون تا فردا صبح باید جواب ها رو بنویسم وبراشون ببرم(به خاطر عجله ام معذرت میخوام)
    متوجه نشدم از 4تا نهایتا 4تا؟؟مگه توقع بیشتر از چهار تا جوجه از چهارتا تخم داشتین؟البته فکر کنم اشتباه شده و تعداد جوجه از تخم ها کمتر هست.تلف شدن جوجه توی تابستون و بخصوص اواخر تیر و مرداد به دلیل گرمای هوا و خشک شدن بدن جوجه هست که در این فصل تکثیر معمولا متوقف میشه.برای اینکه نر تقویت بشه هم معمولا یک دوره تخم گذاری عقب میفته و بجاش توی این مدت از جوانه گندم و جوانه ماش استفاده میکنن و وقتی هم لونه گذاری انجام شد و جفت مشغول جا گرم کردن شدن یه دوره قطره ad3e استفاده میکنن تا نر تقویت بشه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    متوجه نشدم از 4تا نهایتا 4تا؟؟مگه توقع بیشتر از چهار تا جوجه از چهارتا تخم داشتین؟البته فکر کنم اشتباه شده و تعداد جوجه از تخم ها کمتر هست.تلف شدن جوجه توی تابستون و بخصوص اواخر تیر و مرداد به دلیل گرمای هوا و خشک شدن بدن جوجه هست که در این فصل تکثیر معمولا متوقف میشه.برای اینکه نر تقویت بشه هم معمولا یک دوره تخم گذاری عقب میفته و بجاش توی این مدت از جوانه گندم و جوانه ماش استفاده میکنن و وقتی هم لونه گذاری انجام شد و جفت مشغول جا گرم کردن شدن یه دوره قطره ad3e استفاده میکنن تا نر تقویت بشه.
    ممنون ببخشید از 4تادوتاشون زنده میمونن.چطوری یه دوره تخم گذاری عقب بیفته؟تا اونجا که میدونم اینا یه سره درحال جوجه دادن هستن.فقط دوتا سگ هم به اسم های بلفی وفیدل پیششون هستن.وجود اونا توخونه مشکلی پیش نمیاره؟(میدونم که عروس هلندی نباید با سگ نگهداری بشه ولی تو این خونه اولویت با سگ هاست وعروس ها هم صرفا جهت زیبایی!)

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی cockatiel
    شماره عضویت
    8559
    سلام، می خواستم بدونم میشه به عروس ذرت خام داد مثل کاسکو مشکلی از نظر گوارشی براشون پیش نمیاد؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    ممنون ببخشید از 4تادوتاشون زنده میمونن.چطوری یه دوره تخم گذاری عقب بیفته؟تا اونجا که میدونم اینا یه سره درحال جوجه دادن هستن.فقط دوتا سگ هم به اسم های بلفی وفیدل پیششون هستن.وجود اونا توخونه مشکلی پیش نمیاره؟(میدونم که عروس هلندی نباید با سگ نگهداری بشه ولی تو این خونه اولویت با سگ هاست وعروس ها هم صرفا جهت زیبایی!)
    برای عقب انداختن تخم گذاری اول باید غذاهای گرم حذف بشن و غذاهایی باطبع سرد بهشون داده بشه

سگها نباید با عروس ها در یک محیط آزاد باشن

اگر باعث ترس و استرسشون نشه مشکل دیگه ای فکر نمیکنم داشته باشن

فقط نباید دستشون به هم برسه

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا فرجی نمایش پست ها
    سلام، می خواستم بدونم میشه به عروس ذرت خام داد مثل کاسکو مشکلی از نظر گوارشی براشون پیش نمیاد؟

سلام میتونید بدید اتفاقا خیلی هم خوب هست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام... بهم گفتن توی خیابون پیروزی -چهارراه کوکاکولا (تهران) پرنده فروشی هست... کسی میدونه ادرس دقیقو؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    11152
    واسه اینکه دستی کنمش و بتونم حرف زدن یاد بدم بهش باید چیکار کنم؟؟؟؟؟
    حالا قیمت قفس هاش حدودی چقدره؟؟؟
    ویرایش توسط اسکندری : 17th January 2013 در ساعت 04:29 PM دلیل: احساساتتون رو کنترل کنید و در بین بیان کردن عواطف برای دیگران تبلیغ نکنید.ممنون

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    سلام دوستان من اومدم

دوستان دیروز برادرم این قفس رو برام خریده میتونین بگین چطوره واسه عروس اون درخته که توشه مشکل ساز نیست؟ لونه خودش داره به اندازه ی طول ۲۷ عرض ۲۰ ارتفاعش ۱۱؟میتونم وسایل تزیینی طوش بزارم بزرگه اگه میشه میتونین راهنماییم کنیم چی بزارم؟

یه سوال هم در مورد تخمهاش الان ۴ تا تخم گذاشته بازم تخم داره تو شکمش خودشون تشخیص میدن که تخمه نطفه دار نباشه بندازنش دور؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام من به یه مشکلی خوردم.عروس هام تویه لونه مدفوع میکنن.تا اونجا که میدونم اینکار باعث آلودگی لونه میشه.مجبور شدم لونه رو تمیز کنم.راستی تخم هم نذاشته بودن.راهی هست که اینکارو تو لونه نکنن؟پوشال هم ریختم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام... بهم گفتن توی خیابون پیروزی -چهارراه کوکاکولا (تهران) پرنده فروشی هست... کسی میدونه ادرس دقیقو؟
    سلام.دوست عزیز آدرس پرنده فروشی و این بحثها جاش توی این تاپیک نیست.توی تهران پرنده فروشی زیاده.لطفا دیگه این بحث رو ادامه ندین.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    سلام دوستان من اومدم

دوستان دیروز برادرم این قفس رو برام خریده میتونین بگین چطوره واسه عروس اون درخته که توشه مشکل ساز نیست؟ لونه خودش داره به اندازه ی طول ۲۷ عرض ۲۰ ارتفاعش ۱۱؟میتونم وسایل تزیینی طوش بزارم بزرگه اگه میشه میتونین راهنماییم کنیم چی بزارم؟

یه سوال هم در مورد تخمهاش الان ۴ تا تخم گذاشته بازم تخم داره تو شکمش خودشون تشخیص میدن که تخمه نطفه دار نباشه بندازنش دور؟
    سلام.در مورد اینکه تشخیص بدن تخم ها نطفه دارن یا نه عرض کنم که خیر نمیتونن تشخیص بدن و روی همه ی تخمها میخوابن و شما باید بر اساس تاریخ تخمگذاری تخم های پوچ رو بردارین از زیرشون.در مورد قفس هم باید عرض کنم این قفس بیشتر ارتفاع داره و عروس پرنده ای نیست که قد بلندی داشته باشه ولی قفس بدی نیست اما اون شاخه ی خشک اصلا به درد عروس نمیخوره.حتما از چوب نشیمن های افقی استفاده کنید.ضمن اینکه الان وقت جابجا کردن عروس ها که تخم هم زیرشون هست نیست.

صفحه 250 از 1915 نخستنخست ... 1502002312322332342352362372382392402412422432442452462472482492502512522532542552562572582592602612622632642652662672682693003507501250 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)