کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    15726
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.درگیری و تغییر جا باعث سرد شدن جفت از مستی برای تکثیر میشه.
    بعد از مدتی که قلمرو هر دو نوع پرنده مشخص شد ممکنه دیگه بینشون درگیری نباشه اما در این روش نگهداری تکثیر کاهش پیدا میکنه.
    یعنی زیاد حرکت خوبی نیست؟؟

فکر میکنم تقریبی باشه یعنی ممکن هست بصورت عادی هم جفتگیری بشه و تکثیر اما حرف شما هم درسته ، آخه از بچگی آرزوی درست کردن همچین چیزی رو داشتم!

که چند نفر از بچه های انجمن هم دیدم ساختن!

فقط یه چیزی من با این جفتی که دارم جوجه بگیرم کنارشون یا جفت بالغ؟ فکر میکنم بالغ بگیرم بهتر باشه که شاید نر و ماده ها با هم عوض شدن!

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان
    شماره عضویت
    15749
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.fench نمایش پست ها
    فروشنده میگفت نر های زرد رنگ بینیشون صورتی میشه آیا درسته؟ این روی بینیش یه لکه قهوهای است شرمنده به خاطر کیفیت عکس

این 100% مادست.
    دلیل:
    1) رنگ منقار مرغ عشق نر هیچ وقت تغییر نمیکونه(منظورم بالغ ها هست)، ولی ماده بر اساس وضعیت هورمونیش تغییر میکنه(یعنی وقت جفتگیری باشه یا نه)
    2) مرغ عشق نر یه خال پر رنگ آبی در دو گوشه پایینی صورتشون دارن ولی برای ماده کمرنگ هست.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hesam_mahmoodi نمایش پست ها
    این 100% مادست.
    دلیل:
    1) رنگ منقار مرغ عشق نر هیچ وقت تغییر نمیکونه(منظورم بالغ ها هست)، ولی ماده بر اساس وضعیت هورمونیش تغییر میکنه(یعنی وقت جفتگیری باشه یا نه)
    2) مرغ عشق نر یه خال پر رنگ آبی در دو گوشه پایینی صورتشون دارن ولی برای ماده کمرنگ هست.
    سلام.دوست عزیز نرهای بالغ هم رنگ فیبر بالای نوکشون در زمان آمادگی پر رنگتر میشه.
    این خال ها هم بین نر وماده ها مشترکه.

ارسال شده از huawei g525-u00 با استفاده از تپاتالک 2

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliFatehi نمایش پست ها
    یعنی زیاد حرکت خوبی نیست؟؟

فکر میکنم تقریبی باشه یعنی ممکن هست بصورت عادی هم جفتگیری بشه و تکثیر اما حرف شما هم درسته ، آخه از بچگی آرزوی درست کردن همچین چیزی رو داشتم!

که چند نفر از بچه های انجمن هم دیدم ساختن!

فقط یه چیزی من با این جفتی که دارم جوجه بگیرم کنارشون یا جفت بالغ؟ فکر میکنم بالغ بگیرم بهتر باشه که شاید نر و ماده ها با هم عوض شدن!
    اگر براتون تعداد جوجه مهم نیست و بیشتر زیبایی مهمه حرکت قشنگیه اما اگر براتون تعداد جوجه مهمه باید جدا باشن.
    بهتره جفت های بالغ بگیرید بندازید کنارهم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hesam_Mahmoodi نمایش پست ها
    سلام، من 1 سالی هست مرغ عشق دارم . ازشم جوجه گرفتم ولی تو قفس. با 1 عدد تلفات! داستانشم این بود که 2تا نر بودن و یک ماده بعد از گذاشتن دوتا تخم یه روز اومدم دیدم یه نرو زدن کشتن از اون به بعد رفتم یه قفس دیگه خریدم و جدا گذاشتم.
    حالا تجربه قبلی باعث یه ترسی میشه که گفتم بیام از شما بپرسم که دوباره تکرار نشه.

من یه پاسیو تقریبا بزرگ به اندازه 2مترطول و 1متر عرض و 1متر ارتفاع درست کردم اگر چنتا لونه بزارم توش امکانش هست بازم زدو خورد بشه و کشتو کشتار بشه؟!
    سلام.همیشه توی نگهداری گله ای درگیری بین نر ها و ماده های قوی و ضعیف تر برای تصاحب جفت قوی تر هست و هیچ راه چاره ای هم نداره.مورد شما هم مشابه مورد دوستمون هست که میخواد نگهداری گله ای کنه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    سلام همگی..جوجه مرغ عشقم نزدیک یک ماهشه داخل لونس هنوز پرواز نمیتونه کنه ولی پراش کاملا در اومده ماده هم از پریروز شروع کرده دوباره به تخم گذاشتن دفع قبل 4 تا گذاشت یدونه در اومد که الان یه ماهشه .ماده دیگه به جوجه مرغ عشق که یک ماهس غذا نمیده و فقط پدره گاهی اوقات غذا میده و این جوجه مرغ عشق هم همش میاد بیرون از لونه و پایین قفس راه میره دنبال غذا احتمالا میفته از اون بالا پایین چون پرواز نمیتونه کنه...الان باید چیکار کنم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima0181 نمایش پست ها
    سلام همگی..جوجه مرغ عشقم نزدیک یک ماهشه داخل لونس هنوز پرواز نمیتونه کنه ولی پراش کاملا در اومده ماده هم از پریروز شروع کرده دوباره به تخم گذاشتن دفع قبل 4 تا گذاشت یدونه در اومد که الان یه ماهشه .ماده دیگه به جوجه مرغ عشق که یک ماهس غذا نمیده و فقط پدره گاهی اوقات غذا میده و این جوجه مرغ عشق هم همش میاد بیرون از لونه و پایین قفس راه میره دنبال غذا احتمالا میفته از اون بالا پایین چون پرواز نمیتونه کنه...الان باید چیکار کنم؟
    سلام.بهتره ارتفاع لونه رو بالاتر ببرید تا نتونه جوجه به لونه برگرده و کف قفس بمونه.خودش کم کم بال زدن و خوردن ارزن رو از والدین یاد میگیره.فقط ظرف غذاش رو پایین قفس نگذارید که مجبور بشه بال بزنه برای رسیدن بهش.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.بهتره ارتفاع لونه رو بالاتر ببرید تا نتونه جوجه به لونه برگرده و کف قفس بمونه.خودش کم کم بال زدن و خوردن ارزن رو از والدین یاد میگیره.فقط ظرف غذاش رو پایین قفس نگذارید که مجبور بشه بال بزنه برای رسیدن بهش.
    بعد وقتی در کف قفس هست پدره بهش غذا میده؟گشنه نمیمونه جوجه؟بس غذا رو پایین قفس نزارم درست؟

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima0181 نمایش پست ها
    بعد وقتی در کف قفس هست پدره بهش غذا میده؟گشنه نمیمونه جوجه؟بس غذا رو پایین قفس نزارم درست؟
    سلام
    همونطور که آقای اسکندری گفتند عمل کنید پرنده به جوجش غذا میده چه داخل اونه چه بعد از بیرون اومدن از لونه فقط شما هم بیشتر حواستون به جفت و جوجه باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ و مرغ عشق
    شماره عضویت
    15464
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hesam_Mahmoodi نمایش پست ها
    این 100% مادست.
    دلیل:
    تشکر دوست عزیز دیگه معلوم شد که ماده هست الان بالای نوکش کاملا قهوه ای شده اگه شد ازش عکس میگیرم

صفحه 258 از 475 نخستنخست ... 158208239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277308358 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)