صفحه 1 از 34 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 340
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742

پرورش شاه طوطي و ملنگو

با سلام خدمت بزرگواران
    خيلي مشتاق اين بخش هستم كه توسط شما سروران كامل بشه.
    نميخواستم از سايت هاي ديگه كپي كنم و منتظر تجربه هاي شما عزيزان هستم.
    با تشكر

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5732

پرورش و تکسثیر طوطی ملنگو

با سلام
    راستش یه سوال داشتم. 1سال هست که مرغ عشق دارم و تونستم به خوبی از آن جوجه بگیرم طوری که الان 4جفت تخم گذار و حدود 10تا مرغ عشق دارم که الان با چند تا فنج در یک قفس بزرگ به طول 2متر و عرض 5/1 متر و ارتفاع 5/1 متر در داخل زیر زمین نگهداری می کنم و زندگی مسالمت امیزی با هم دارند. الان قصد دارم یک جفت طوطی سبز خرداری کنم و اونا رو هم داخل این قفس بذارم به نظر شما ایا زدو خوردی پیش نمیاد؟ با تشکر

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_hedari_65 نمایش پست ها
    با سلام
    راستش یه سوال داشتم. 1سال هست که مرغ عشق دارم و تونستم به خوبی از آن جوجه بگیرم طوری که الان 4جفت تخم گذار و حدود 10تا مرغ عشق دارم که الان با چند تا فنج در یک قفس بزرگ به طول 2متر و عرض 5/1 متر و ارتفاع 5/1 متر در داخل زیر زمین نگهداری می کنم و زندگی مسالمت امیزی با هم دارند. الان قصد دارم یک جفت طوطی سبز خرداری کنم و اونا رو هم داخل این قفس بذارم به نظر شما ایا زدو خوردی پیش نمیاد؟ با تشکر
    سلام
    دوست عزیز تکلیفتو با ما روشن کن
    تو تالار عروس هلندی همین پستو دادی و گفتی میخوام یه جفت عروس هلندی بخرم الان اینجا میگی میخوام ملنگو بخرم
    اخر چی شد ؟
    کلا پیش فنچ و مرغ عشق پرنده های دیگه ای نزار با توجه با سایز قفست
    میتونی عروس و ملنگو ها رو پیش هم بزاری البته تو یه قفس که هم طول و هم عرض مناسبی داشته باشند
    و بتونی چوب خزیدن هم برای ملنگو ها بزاری چون اونها بیشتر به راه رفتن و خورد کردن پوست درخت علاقه دارن تا پرواز کردن

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5732

چی بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط کسری نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز تکلیفتو با ما روشن کن
    تو تالار عروس هلندی همین پستو دادی و گفتی میخوام یه جفت عروس هلندی بخرم الان اینجا میگی میخوام ملنگو بخرم
    اخر چی شد ؟
    کلا پیش فنچ و مرغ عشق پرنده های دیگه ای نزار با توجه با سایز قفست
    میتونی عروس و ملنگو ها رو پیش هم بزاری البته تو یه قفس که هم طول و هم عرض مناسبی داشته باشند
    و بتونی چوب خزیدن هم برای ملنگو ها بزاری چون اونها بیشتر به راه رفتن و خورد کردن پوست درخت علاقه دارن تا پرواز کردن

سلام کسری جون راستش موندم چی بخرم!!!!!!!!! هر دوشون دوست دارم. سال پیش یه عروس داشتم ولی نمی دونم چرا درست 1هفته بعد از خرید مرد :smile (131):خیلی ناز بود:smile (2):.من خیلی به داشتن یک اتاق پر از پرنده علاقه دارم مخصوصا اگه ازاد باشن دیدن پرواز کردنشون خیلی بهم انرژی می ده ممنون میشم اگه راهنماییم کنی

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام کسری جون راستش موندم چی بخرم!!!!!!!!! هر دوشون دوست دارم. سال پیش یه عروس داشتم ولی نمی دونم چرا درست 1هفته بعد از خرید مرد :smile (131):خیلی ناز بود:smile (2):.من خیلی به داشتن یک اتاق پر از پرنده علاقه دارم مخصوصا اگه ازاد باشن دیدن پرواز کردنشون خیلی بهم انرژی می ده ممنون میشم اگه راهنماییم کنی

سلام دوست عزیز
    در مورد جفت انداختن و جوجه کشی از ملنگو و شاه طوطی تا حالا کسی اطلاع نداده که تونسته باشه اینکارو بکنه چون هم باید جفت همدیگه رو خودشون انتخاب کنن و هم شرایط لونه شون یکم فرق میکنه
    ولی عروس رو خیلی ها به طور خونگی نگهداری و تکثیر میکنن که البته باید جفت خورده و مطمئن باشن
    برای جوجه کشی که میدونید حتما باید بالغ باشن
    برای دستی کردن و رام کردن هم باید جوجه باشن

سوال دیگه ای هم اگه هست بپرسید تا دوستان جواب بدن

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5732
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    در مورد جفت انداختن و جوجه کشی از ملنگو و شاه طوطی تا حالا کسی اطلاع نداده که تونسته باشه اینکارو بکنه چون هم باید جفت همدیگه رو خودشون انتخاب کنن و هم شرایط لونه شون یکم فرق میکنه
    ولی عروس رو خیلی ها به طور خونگی نگهداری و تکثیر میکنن که البته باید جفت خورده و مطمئن باشن

سلام ممنون از جوابتون راستش تحقیقی که من درباره عروس و ملنگو کردم اینه که توی فصل جفت گیری و مساعد بودن شرایط راحت جفت می خورن مخصوصا در مورد ملنگو که تک جفتی نیستش. در مورد عروس هم به این نتیجه رسیدم که با وجود اینکه خودش جفتشو انتخاب می کنه ولی زیاد ادا در نمیاره و به قول معروف سختگیر نیست. در باره خرید جفت که تخم گذار باشه من که ساکن یزد هستم قیمتش روی 130تا 170 تومن می گن تازه اون پیر نه جوون. نظر شما چیه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    یک نکته دیگه هم هست که باید بهش توجه کنید

عروس هلندی در طول سال میتونه تا 4 بار جفت گیری و تخم گذاری کنه ولی ملنگو معمولا سالی یک بار و در موارد استثنایی 2 بار اقدام به این کار میکنه.در واقع اگر هم 2 بار این کارو بکنه با زهم تو فصل بهاره...ولی عروس هلندی همیشه و در تمام فصول اقدام به تخم گذاری میکنه(محل زندگی عروس هلندی در قست های استوایی و گرم استرالیا است)

نکته بعدی اینه که عروس هلندی مثل بیشتر طوطی های گرم سیری یک بار جفتش رو انتخاب میکنه و تا آخر عمر باهاش زندگی میکنه ولی طوطی ملنگو و شاه طوطی هر سال یک جفت جدید انتخاب میکنن

موفق باشید
    آژیده

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5732
    سلام دوست عزیز

سلام ممنون از جوابتون راستش تحقیقی که من درباره عروس و ملنگو کردم اینه که توی فصل جفت گیری و مساعد بودن شرایط راحت جفت می خورن مخصوصا در مورد ملنگو که تک جفتی نیستش. در مورد عروس هم به این نتیجه رسیدم که با وجود اینکه خودش جفتشو انتخاب می کنه ولی زیاد ادا در نمیاره و به قول معروف سختگیر نیست. در باره خرید جفت که تخم گذار باشه من که ساکن یزد هستم قیمتش روی 130تا 170 تومن می گن به نظر شما گروون نیست؟تازه اون پیر نه جوون. نظر شما چیه؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام ممنون از جوابتون راستش تحقیقی که من درباره عروس و ملنگو کردم اینه که توی فصل جفت گیری و مساعد بودن شرایط راحت جفت می خورن مخصوصا در مورد ملنگو که تک جفتی نیستش. در مورد عروس هم به این نتیجه رسیدم که با وجود اینکه خودش جفتشو انتخاب می کنه ولی زیاد ادا در نمیاره و به قول معروف سختگیر نیست. در باره خرید جفت که تخم گذار باشه من که ساکن یزد هستم قیمتش روی 130تا 170 تومن می گن به نظر شما گروون نیست؟تازه اون پیر نه جوون. نظر شما چیه؟

سلام

خب همون مساعد کردن شرایط خودش اصل کاره
    برای مثال ملنگو برای اینکه جفتش رو انتخاب کنه باید شما یه ملنگو که بالغ شده رو ببری بین یه تعداد زیادی ملنگو جنس مخالف تا از بین اونها با یکیشون به تفاهم برسه:85:

در مورد عروس هم همینجوره ولی خیلی راحت تر همو انتخاب میکنن

اگه با هم جفت نخورن ممکنه کارشون به دعوا و زد و خورد هم بکشه و به همدیگه آسیب بزنن

توی تهران جف خورده عروس حدود 180 تا 200 هست

منظورتون از پیر یعنی چه سنی؟؟؟

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5732
    سلام

خب همون مساعد کردن شرایط خودش اصل کاره
    برای مثال ملنگو برای اینکه جفتش رو انتخاب کنه باید شما یه ملنگو که بالغ شده رو ببری بین یه تعداد زیادی ملنگو جنس مخالف تا از بین اونها با یکیشون به تفاهم برسه:85:

در مورد عروس هم همینجوره ولی خیلی راحت تر همو انتخاب میکنن

اگه با هم جفت نخورن ممکنه کارشون به دعوا و زد و خورد هم بکشه و به همدیگه آسیب بزنن

توی تهران جف خورده عروس حدود 180 تا 200 هست

منظورتون از پیر یعنی چه سنی؟؟؟
    سلام حدود 10 سال رو فکر کنم دارن. آخه حتما یه مشکلی دارن که داره می فروشه چون پرنده فروشی بزرگ توی یزد نیست اینا خودشون تکثیر می کنن میفروشن حالا بدون علت که نمی خاد بفروشه

صفحه 1 از 34 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)