همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط painkiller نمایش پست ها
    همانطور که دوستمان گفتند این کار بدون شک باعث نقص ژنتیکی میشود البته خیلی از پرورش دهندگان از این روش برای گرفتن نژادهای خاص مثل البینو استفاده میکنند
    این نقص ممکن است به صورت فیزیکی و مشخص بروز نکند اما در سیستم دفاعی بدن پرنده اشکال به وجود میاورد
    اگر در نسلهای ککاتیل دقت کنید رده وایت فیس-البینو-لوتینو خیلی حساس تر از دیگر گونها هستند مخصوصا البینو
    والله من چی بگم من خودم با این کار اصلا راضی نبودم میخواستم عوض کنم ولی تو 2 راهی موندم 50% میگفتن مشکل پیدا میکنه 50% میگفتن هیچی نمیشه آخر سر یه روز عروس رو بردم پیش همون پرنده فروش گفتم خواهرو برادر نمیخوام گفتش چرا؟گفتم نمیخوام جوجه ها ناقص باشن از نظر ژنتیک بهم خندید گفتش خانوم کاره ما اینه خواهر و برادر جفت میندازیم فقط تاکید کرد جوجه ی خودشونو با پدر و مادر جفت نمیندازن آخر سر به زور پیشیمونم کردش که بعد دیدم تخم گذاشتن 2 تا جوجه دادن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    والله من چی بگم من خودم با این کار اصلا راضی نبودم میخواستم عوض کنم ولی تو 2 راهی موندم 50% میگفتن مشکل پیدا میکنه 50% میگفتن هیچی نمیشه آخر سر یه روز عروس رو بردم پیش همون پرنده فروش گفتم خواهرو برادر نمیخوام گفتش چرا؟گفتم نمیخوام جوجه ها ناقص باشن از نظر ژنتیک بهم خندید گفتش خانوم کاره ما اینه خواهر و برادر جفت میندازیم فقط تاکید کرد جوجه ی خودشونو با پدر و مادر جفت نمیندازن آخر سر به زور پیشیمونم کردش که بعد دیدم تخم گذاشتن 2 تا جوجه دادن
    سلام پریسا خانم ببینید برای شما نشده وجوجه ها خداروشکر سالم بودن،چه تضمینی هست که برای بقیه هم سالم باشه؟؟؟حتی اگر یک صد هزارم هم امکانش باشه که جوجه ناقص باشه چه جوجه ی خودشون چه نسل های بعد،این کار غیر اخلاقی میشه
    به نظرم دیگه به کسی توصیه نکنید که اینکار رو انجام بده.
    شاید هم برای شما صد درصد خوهار وبرادر نبودن!واگرم باشن شما فقط خدا رو شکر کن که چنین مشکلی برای جفت شما پیش نیومده.منم از اینکه جوجه های سالمی دارید خوشحالم

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام پریسا خانم ببینید برای شما نشده وجوجه ها خداروشکر سالم بودن،چه تضمینی هست که برای بقیه هم سالم باشه؟؟؟حتی اگر یک صد هزارم هم امکانش باشه که جوجه ناقص باشه چه جوجه ی خودشون چه نسل های بعد،این کار غیر اخلاقی میشه
    به نظرم دیگه به کسی توصیه نکنید که اینکار رو انجام بده.
    شاید هم برای شما صد درصد خوهار وبرادر نبودن!واگرم باشن شما فقط خدا رو شکر کن که چنین مشکلی برای جفت شما پیش نیومده.منم از اینکه جوجه های سالمی دارید خوشحالم
    من کسی رو تشویق به این کار نمیکنم ولی خودم که جواب گرفتم خودم قبولش میکنم اینم نظر شخصی من هستش.

من خودم دنبال خواهر و برادر لوتینو میگردم که بخرمش دلیلش هم اینکه چون از کوچیکی با هم بزرگ شدن راحت جفت میخورن مثل مال من هنوز نیاورده خونه 2 یا 3 روز بعدش جفت گیری کردن

نمیدونم اگه قبول کنن آقای اسکندری ازشون 2 تا لوتینو میخرم خواهر و برادر

ببینیم چی میشه اینم بگم که اگه ارزون واسه ما حساب کنن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    من کسی رو تشویق به این کار نمیکنم ولی خودم که جواب گرفتم خودم قبولش میکنم اینم نظر شخصی من هستش.

من خودم دنبال خواهر و برادر لوتینو میگردم که بخرمش دلیلش هم اینکه چون از کوچیکی با هم بزرگ شدن راحت جفت میخورن مثل مال من هنوز نیاورده خونه 2 یا 3 روز بعدش جفت گیری کردن

نمیدونم اگه قبول کنن آقای اسکندری ازشون 2 تا لوتینو میخرم خواهر و برادر

ببینیم چی میشه اینم بگم که اگه ارزون واسه ما حساب کنن
    این نقص ژنتیکی به دلیل ضعیف تر بودن کلی که در لوتینو ها نسبت به خاکستری ها بیشتر هست خیلی بیشتر توی جفت شدن خواهر برادری تاثیرات خودش رو نشون میده و به چشم میاد.پیشنهاد میکنم از این کار منصرف بشید.ضمن اینکه پریسا خانوم فردا پس فردا منکرات میاد در دکون دستگاه مارم با این ایده شما تخته میکنه

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    این نقص ژنتیکی به دلیل ضعیف تر بودن کلی که در لوتینو ها نسبت به خاکستری ها بیشتر هست خیلی بیشتر توی جفت شدن خواهر برادری تاثیرات خودش رو نشون میده و به چشم میاد.پیشنهاد میکنم از این کار منصرف بشید.ضمن اینکه پریسا خانوم فردا پس فردا منکرات میاد در دکون دستگاه مارم با این ایده شما تخته میکنه
    من اونارو نمیدونم آقای اسکندری شما 2 تا لوتینو بدین دونه خور 240 تومن منم راضی شما هم راضی میشین بریم سرو کارو زندگیمون نترسین به کسی نمیگم 240 خریدم ازتون

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    عکس های جوجو هامو دیدن دیگه کلا پر پشت سرشون کنده شده

اگه احیانا نر و ماده رو پیش هم بذارن با جوجه ها که مطمینا ماده باز پر کنی میکنه امکان مردن جوجه ها هستش چون سخته واسم اینکارارو میکنم میتونم تا دونه خور شدنشون پیش بابا مامانشون باشن؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    عکس های جوجو هامو دیدن دیگه کلا پر پشت سرشون کنده شده

اگه احیانا نر و ماده رو پیش هم بذارن با جوجه ها که مطمینا ماده باز پر کنی میکنه امکان مردن جوجه ها هستش چون سخته واسم اینکارارو میکنم میتونم تا دونه خور شدنشون پیش بابا مامانشون باشن؟
    خیر اگر ماده پیش جفت برگرده ممکنه شدت کندن پرها خیلی بیشتر بشه.بهتره این دو هفته ی باقی مونده رو هم تحمل کنید دیگه.ایشالا عید دیگه اینا هم از آب و گل در اومدن

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    خیر اگر ماده پیش جفت برگرده ممکنه شدت کندن پرها خیلی بیشتر بشه.بهتره این دو هفته ی باقی مونده رو هم تحمل کنید دیگه.ایشالا عید دیگه اینا هم از آب و گل در اومدن
    بعد 40 روز تقریبا چطوری دونه خورشون کنم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    بعد 40 روز تقریبا چطوری دونه خورشون کنم؟
    شما بعد از 40 روز دوست عزیز مقدای میوه تازه همانند سیب رنده شده در قفس قرار میدهید بعد بر روی سیب مقداری مغز تخمه و یا مقدار اندکی گردو قرار میدهید .جوجها کنجکاو میشوند و کم کم نوک میزنند در همین زمان شما حتما یک ظرف غذا از دان پرنده برای جوجها قرار دهید میتواندی از مقداری تخمه ریز به همراه ارزن درشت استفاده کنید .میزان اندکی هم تخم کافیشه داخلش باشد بد نیست البته الزامی ندارد
    دفعات سرلاک را کم کنید به مرور و در عرض 1هفته به روزی 2بار برسانید پرندها در حدود 50-55روزگی کامل دانخور شده اند
    به شخصه در قفس جوجهای جوان همیشه موز تازه و کیوی و یا مقدار اندکی جوانه هم قرار میدهم مخصوصا در روزهای اخر
    اگر قفس جوجه پران داشته باشید و جوجه را در ان قرار دهید در اینده شاهد رشد بهتر پرنده خواهید بود و میتوانید نسل پرندگان خود را اصلاح کنید و جوجهایی کشیده تر بدست اورید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام دوستان.وقتی میخوام جای عروس ها رو تمیز کنم واین گرد ریز ها بهم میخورن اذیت میشم و سرفه ام میگیره.این گردها ممکنه که مشکل ساز بشن؟راهی هست که بتونم گرد ها رو کم کنم یانه؟

صفحه 349 از 1915 نخستنخست ... 2492993303313323333343353363373383393403413423433443453463473483493503513523533543553563573583593603613623633643653663673683994498491349 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)