صفحه 41 از 475 نخستنخست ... 22232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596091141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 401 به 410 از 4744
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan sa نمایش پست ها
    سلام.یکم پیامم طولانی شه مشکل نداره؟
    دوستان اینا بچه هام منو دیوووووونه کردن......والا نفهمیدیم این نره با ماده مشکل داره یه ماده با نره مشکل داره...
    یه جوریایی حس میکنم مرغ عشق خودم که دستی بود با نره اختلاف شخصیتی داره ینی خیلی شیطونه همش می خواد بیاد بیرون و نکته ی مهم که نره ازش میترسه یعنی ماده ی خودم نمیزاره نره غذا بخوره و اکثرن با هم روی میله نمی شینن یکیشون رو میلس یکیشون رو ظرف غذا......وقتی نره می خواد غذا بخوره دوتا دونه که می خوره ماده میپره رو ظرف غذا و نره هم فرار می کنه.
    یه چند بار دیدم ماده با پاش پای نر رو گرفت انگار می خواست ب زور ازش غذا بگیره.....کلن حس می کنم با اینکه نر از ماده از لحاظ سن بزرگتره ولی ماده احساس ریاست می کنه.
    نره اروم و ساکت و ترسوه ولی ماده شیطونه یه وقتا میره رو دیوار قفس بعد کلشو از وسط پاهاش رد می کنه و پشتش رو می چسبونه به دیوار نمی دونم چرا پاش پیچ نمی خوره یا یه وقتا با یک پا از سقف اویزون میشه.
    چون دستی میارمش بیرون که یکم نره راحت باشه وقتی میاد بیرون نره شروع می کنه با خیال راحت خودشو تمیز می کنه و غذا می خوره چون ماده دیگه نیس که بزنش.
    اینکه میارمش بیرون بده؟؟؟اخه هرچی جووانه گندم میزارم همشو ماده میخوره و نره که می خواد بخوره ماده دعواش میکنه و نره هم در میره.
    حس کلی من:
    سلام.مشکل پرنده های شما اینه که پرنده ی ماده که رام هست حسودی میکنه و احساس میکنه توجه شما بهش کم شده و سعی در حذف رقیبش داره.شما سعی کنید قفسشون رو جایی قرار بدین که کمتر در دید باشه و جز تعویض آب و غذا بهشون کاری نداشته باشید تا هم ماده از میزان وابستگیش به شما کم بشه و هم نر به ماده بعنوان یک جفت اعتماد کنه.این مشکل شما توی اکثر جفت هایی که یک طرفش رام و دستی هست دیده میشه و این جور جفت ها خیلی طول میکشه عموما که بهم اعتماد کنن و جفت بخورن.سعی کنید با کم محلی و از قفس خارج نکردنش وادارش کنید با هم نوع خودش ارتباط برقرار کنه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10439
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.مشکل پرنده های شما اینه که پرنده ی ماده که رام هست حسودی میکنه و احساس میکنه توجه شما بهش کم شده و سعی در حذف رقیبش داره.شما سعی کنید قفسشون رو جایی قرار بدین که کمتر در دید باشه و جز تعویض آب و غذا بهشون کاری نداشته باشید تا هم ماده از میزان وابستگیش به شما کم بشه و هم نر به ماده بعنوان یک جفت اعتماد کنه.این مشکل شما توی اکثر جفت هایی که یک طرفش رام و دستی هست دیده میشه و این جور جفت ها خیلی طول میکشه عموما که بهم اعتماد کنن و جفت بخورن.سعی کنید با کم محلی و از قفس خارج نکردنش وادارش کنید با هم نوع خودش ارتباط برقرار کنه.
    ِِِِِِِِِِِِِِِِعجب.
    اخه منم ادم حساب نمی کنه که.......دستم رو میزنه قبلن هم میزد ولی الان بیشتر.
    جاشونم خوبه تو اتاقم رفت و اماد خاصی نیس، ولی خودم اگه برم بشینم رو تختم ماده دوس داره بیاد بیرون یعنی همش شیطونی می کنه و میاد روسقف اخه دستی که بود همش بیرون بود وقتی میارمش بیرون هم محل نمیزاره به من ولی میره می چره واسه خودش.
    جالبه انگار دوتا شخصیت داره...یه وقتا مهربونه ولی یوه چندتا نوک میزنه به نره و نره هم فرار می کنه بنظرم الان نره اماده شده ولی ماده همونطور که اشاره کردی مشکل داره.
    طبق اینایی که شما گفتی الان من باس کلی صب کنم که اینا با هم ادم بشن دیگه؟؟؟
    امممممممممممم!!!!!؟؟؟؟اگه برم یه به جای این ماده ام یه ماده دیگه بگیرم زود تر نتیجه میده یا چی؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ِِِِِِِِِِِِِِِِعجب.
    اخه منم ادم حساب نمی کنه که.......دستم رو میزنه قبلن هم میزد ولی الان بیشتر.
    جاشونم خوبه تو اتاقم رفت و اماد خاصی نیس، ولی خودم اگه برم بشینم رو تختم ماده دوس داره بیاد بیرون یعنی همش شیطونی می کنه و میاد روسقف اخه دستی که بود همش بیرون بود وقتی میارمش بیرون هم محل نمیزاره به من ولی میره می چره واسه خودش.
    جالبه انگار دوتا شخصیت داره...یه وقتا مهربونه ولی یوه چندتا نوک میزنه به نره و نره هم فرار می کنه بنظرم الان نره اماده شده ولی ماده همونطور که اشاره کردی مشکل داره.
    طبق اینایی که شما گفتی الان من باس کلی صب کنم که اینا با هم ادم بشن دیگه؟؟؟
    امممممممممممم!!!!!؟؟؟؟اگه برم یه به جای این ماده ام یه ماده دیگه بگیرم زود تر نتیجه میده یا چی؟؟؟
    همه ی رفتارهایی که نشون میده واسه جلب توجه شما نسبت به خودش مثل قبل بوده که تنها بوده.مطمئن باش این ماده چون رام بوده جفت انداختنش با یک ماده ی معمولی که اصلا به انسان عادت نکرده خیلی سخت تره.چون باید وابستگیش به انسان اول از بین بره و بعد به هم نوع خودش وابستگی پیدا کنه که زمان بر هست.بهتره با یک ماده ی خوب جفت بندازین اگر صرفا هدفتون جفت انداختنه و نه دستی کردن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10439
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    همه ی رفتارهایی که نشون میده واسه جلب توجه شما نسبت به خودش مثل قبل بوده که تنها بوده.مطمئن باش این ماده چون رام بوده جفت انداختنش با یک ماده ی معمولی که اصلا به انسان عادت نکرده خیلی سخت تره.چون باید وابستگیش به انسان اول از بین بره و بعد به هم نوع خودش وابستگی پیدا کنه که زمان بر هست.بهتره با یک ماده ی خوب جفت بندازین اگر صرفا هدفتون جفت انداختنه و نه دستی کردن.
    بله بله متوجه ام چی میگی....واقعن عجیبن نمی تونم رفتار شناسیش کنم از یه طرف جلب توجه می کنه از یه طرف دستم رو میزنه، خیلی باحاله(دختر باباییه)
    با تشکر از توضیحاتتون.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10439
    با سلام مجدد.
    ظرف غذاشون رو گزاشتم کف قفس اینطوری بیشتر روی میله باهم می شینن و هم کمتر اتاقمو کثیف می کنن........اینکه مشکلی نداره؟
    وقتی تو اتقاق هستم همش منو نیگا می کنه و میاد رو دیوار و بازم منو نیگا می کنه که بیارمش بیرون..........من نیارمش بیرون کافیه یا کلن بزارمش یه جا که منم نبینه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    با سلام مجدد.
    ظرف غذاشون رو گزاشتم کف قفس اینطوری بیشتر روی میله باهم می شینن و هم کمتر اتاقمو کثیف می کنن........اینکه مشکلی نداره؟
    وقتی تو اتقاق هستم همش منو نیگا می کنه و میاد رو دیوار و بازم منو نیگا می کنه که بیارمش بیرون..........من نیارمش بیرون کافیه یا کلن بزارمش یه جا که منم نبینه؟
    سعی کنید زیاد جای ظرف غذای پرنده رو و کلا شرایط قفس پرنده رو تغییر ندین تا پرنده اعتمادش به قلمروش از بین نره.اگرجایی باشه که اصلا شمارو نبینه که خیلی بهتره ولی هرجا هست چندان بهش توجه نکنید و بذارید توی قفس بمونه.شاید چند روزی براش سخت باشه ولی کم کم از سرش میره و به موندن توی قفس عادت میکنه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام
    احتمال داره دلیل اینکه مرغ عشق ماده اجازه نمیده که پرنده ی نر جفت گیری کنه ارتفاع پایین قفس باشه؟واین امر موجب استرس این پرنده بشه
    تازگیا دوباره نر شروع کرده به جنب وجوش فراوان

یه سوال دیگه،میتونم به مرغ عشقام هم هفت تخمه بدم؟چقدر بدم خوبه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام
    احتمال داره دلیل اینکه مرغ عشق ماده اجازه نمیده که پرنده ی نر جفت گیری کنه ارتفاع پایین قفس باشه؟واین امر موجب استرس این پرنده بشه
    تازگیا دوباره نر شروع کرده به جنب وجوش فراوان

یه سوال دیگه،میتونم به مرغ عشقام هم هفت تخمه بدم؟چقدر بدم خوبه؟
    جفت گیری فقط و فقط به آماده شدن جفت ربط داره و به ارتفاع و استرس و ...ربطی نداره.سری قبل هم خدمتت عرض کردم که هر نشونه ای رو سریع به پای جفت گیری پرنده ها نذار و تفسیر نکن.ارتفاع باید بین نیم متر تایک و نیم متر از سطح زمین باشه تا بهترین هوای اتاق رو داشته باشن.جفت وقتی آماده باشن خودشون جفت گیری میکنن و بطور غریزی کاملا به کارشون وارد هستن.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    لاک پشت
    شماره عضویت
    11045
    سلام من 4تا مرغ عشق داشتم که تو یه قفس بزرگ نگهداریشون میکردم بعد یه مدت 2تاشون مردن و یه نر و یه ماده موندن که بخاطر هوای سرد اوردمشون تو یه قفس کوچیکتر و گذاشتمشون تو خونه بخاطر امتحانام ازشون غافل شدم و الان ماده مرده و نر خیلی خیلی خیلی افسرده شده نمیدونم چیکار کنم خواهش میکنم کمک کنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط bestlover نمایش پست ها
    سلام من 4تا مرغ عشق داشتم که تو یه قفس بزرگ نگهداریشون میکردم بعد یه مدت 2تاشون مردن و یه نر و یه ماده موندن که بخاطر هوای سرد اوردمشون تو یه قفس کوچیکتر و گذاشتمشون تو خونه بخاطر امتحانام ازشون غافل شدم و الان ماده مرده و نر خیلی خیلی خیلی افسرده شده نمیدونم چیکار کنم خواهش میکنم کمک کنید
    دوست عزیز واقعا متاسف شدیم از مرگ پرنده هاتون ولی افسردگی پرنده ی نر چندان دوام دار نیست و به زودی برطرف خواهد شد.اما پیشنهادم اینه که با توجه به اینکه بهشون توجه چندانی نمیکنید برای اینکه این حیوون هم تلف نشه یا واگذارش کنید یا بفروشید که تنها تلف نشه.هرچند فکر نمیکنم تعویض یک ظرف آب و غذا وقت چندانی بگیره ولی اگر قصد نگهداری دارید حتما به پرنده رسیدگی کنید.

صفحه 41 از 475 نخستنخست ... 22232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596091141 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)