صفحه 37 از 475 نخستنخست ... 18192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555687137 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 361 به 370 از 4744
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    من یه جفت دارم که با هردو از یه والدین هستند.امروز جوجه شون که دوهفته اش بود مرد.یکی از جوجه هاشم همونیه که نوکش مشکل داشت. الان دیگه مططططمئنم که جفت شدنشون کار اشتباهی بوده.الان لونه برداشتم و آإادشون گذاشتم که دوباره به فکر تخم گذاشتن نیافتن.
    میخواستم بدونم راهی هست که این دوتا رو با عشقی های دیگه جفت کنم؟ جفت دیگه ای رو قبول میکنن؟ آخه اینا یه ساله با همن و خیلی به هم وابسته ان
    شما مطمئن باشید که درست ترین کار ممکن رو انجام میدین.چون در عرف هم جفت انداختن یک جفت از یک نسل رو درست نمیدونن و مطمئن باشید که بعد از این هم این مشکل رو خواهید داشت.بهتره اگر میتونید یکی از طرفین جفت حالا نر یا ماده رو کلا از اون محیط دور کنید چون توی اون محیط هم که باشه شما صدبار هم جفت رو عوض کنید محال ممکن هست که جفت دیگه ای رو قبول کنن و جفت بخورن.حالا چه به صورت گله ای چه قفسی به این سادگی مرغ عشق جفتش رو رها نمیکنه.

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    شما مطمئن باشید که درست ترین کار ممکن رو انجام میدین.چون در عرف هم جفت انداختن یک جفت از یک نسل رو درست نمیدونن و مطمئن باشید که بعد از این هم این مشکل رو خواهید داشت.بهتره اگر میتونید یکی از طرفین جفت حالا نر یا ماده رو کلا از اون محیط دور کنید چون توی اون محیط هم که باشه شما صدبار هم جفت رو عوض کنید محال ممکن هست که جفت دیگه ای رو قبول کنن و جفت بخورن.حالا چه به صورت گله ای چه قفسی به این سادگی مرغ عشق جفتش رو رها نمیکنه.
    ممنون.فقط یه موضوعی هست.تمام پرنده هام توی اتاقم آزادن.اگه بخوام یکیشون رو از بقیه جدا کنم طاقت نمیاره و ممکنه دچار اقسردگی بشه. به نظرتون باید یکیشون رو با جفت چدید تو یه فقس بزارم و ببرم تو یه محیط چدید؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    من یه جفت دارم که با هردو از یه والدین هستند.امروز جوجه شون که دوهفته اش بود مرد.یکی از جوجه هاشم همونیه که نوکش مشکل داشت. الان دیگه مططططمئنم که جفت شدنشون کار اشتباهی بوده.الان لونه برداشتم و آإادشون گذاشتم که دوباره به فکر تخم گذاشتن نیافتن. میخواستم بدونم راهی هست که این دوتا رو با عشقی های دیگه جفت کنم؟ جفت دیگه ای رو قبول میکنن؟ آخه اینا یه ساله با همن و خیلی به هم وابسته ان
    سلام ریحانه عزیز بله میشه با باقیه جفت بخورن.در مرغ عشق در بیشتر موارد با اینکه جفت چند 2 نسل جوجه هم داده باشن با شینیدن صدای جنس مخالف از قفس دیگه ای تحریک بشن و جفت خودشونو ول کنن.البه هیو جدا شون نکنی و اول هم با نر شروع کن یه قفسه دیگه با دوتا ماده بزار کناره قفسشون (من خودم دیدم که حتی از بین میله ها نوکاشونو به هم میرسوندن)واسه ماده هم همین کارو بکن بعد اینکه دیدی نر به ماده دیگه علاقه نشون میده.21 روز طول میکشه ولی روش مطمعنیه.*تجربه*

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    سلام ریحانه عزیز بله میشه با باقیه جفت بخورن.در مرغ عشق در بیشتر موارد با اینکه جفت چند 2 نسل جوجه هم داده باشن با شینیدن صدای جنس مخالف از قفس دیگه ای تحریک بشن و جفت خودشونو ول کنن.البه هیو جدا شون نکنی و اول هم با نر شروع کن یه قفسه دیگه با دوتا ماده بزار کناره قفسشون (من خودم دیدم که حتی از بین میله ها نوکاشونو به هم میرسوندن)واسه ماده هم همین کارو بکن بعد اینکه دیدی نر به ماده دیگه علاقه نشون میده.21 روز طول میکشه ولی روش مطمعنیه.*تجربه*
    يعني ميگين عشقي نره رو با يه ماده ديگه اولش جدا توي دوتا قفس بزارم بعد كه واسه هم بي تابي كردن بزارمشون پيش هم؟ يعني همون كاري كه واسه قناري ها انجام ميدن؟!!!

من گيييييييييييييج شدم.

ميشه يه كار ديگه هم بكنم؟يه چندروزي نره رو تنها تو يه محيط جديد كه هيچ مرغ عشقي نباشه بزارم بعد اون ماده اي كه مورد نظرمه رو بزارم پيشش.اينجوري ممكنه سريعتر قبولش كنه؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.این پرنده بشدت آسیب دیده و ممکنه ناقل بیماری شده باشه و جفت انداختن براش هم برای خودش ضرر داره و هم برای پرنده ای که قراره کنارش قرار بگیره.اگر میتونید حتما روی زخمش رو پانسمان کنید تا زخمش عفونی نشه.بجای جفت یه قطره جنتامایسین براش بخرین و به همراه مولتی ویتامین بهش بدین بخوره تا هم زخمش زودتر ترمیم بشه و هم عفونت وارد خونش نشه که خدایی نکرده تلف بشه.
    سلام زخمش کل بسته و اصلا خون نمیاد ولی باعت تعجب من هست به شدت سر حال هست همش داره میخونه و اینور قفس میپره میپره اونور از میله ها بالا پایین میره خیلی واسم جالب هست اب و غذا هم میخوره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    يعني ميگين عشقي نره رو با يه ماده ديگه اولش جدا توي دوتا قفس بزارم بعد كه واسه هم بي تابي كردن بزارمشون پيش هم؟ يعني همون كاري كه واسه قناري ها انجام ميدن؟!!! من گيييييييييييييج شدم. ميشه يه كار ديگه هم بكنم؟يه چندروزي نره رو تنها تو يه محيط جديد كه هيچ مرغ عشقي نباشه بزارم بعد اون ماده اي كه مورد نظرمه رو بزارم پيشش.اينجوري ممكنه سريعتر قبولش كنه؟
    نه دوست گلم مرغ عشق مثل قناری نیست .جفت الانتونو جابجا نکنید فقط 2 تا ماده تویه قفس دیگه بزارید کنار قفسشون.ماده ها هم بعد چند روز به تنها نری که نزدیکشون باشه چراغ سبز نشون میدن و تحریکش میکنن بعد که دیدن نر دیگه به جفت الانش محل نمیده اون وقت با مادهای بزارنشون تویه یه قفس. ایجوری هم میشه ولی اگه میخوان درصد جفت خوری با ماده جدید بالا باشه باید 20 تا 25 روز تنها باشه جوری که حتی صدای ماده رو هم نشنوه(دوره جفت گیری. امیزش واسه اولین تخم تا آخرین تخم.جدایی نر و ماده از هم . دوره 20 تا 25 روزه ست

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    نه دوست گلم مرغ عشق مثل قناری نیست .جفت الانتونو جابجا نکنید فقط 2 تا ماده تویه قفس دیگه بزارید کنار قفسشون.ماده ها هم بعد چند روز به تنها نری که نزدیکشون باشه چراغ سبز نشون میدن و تحریکش میکنن بعد که دیدن نر دیگه به جفت الانش محل نمیده اون وقت با مادهای بزارنشون تویه یه قفس. ایجوری هم میشه ولی اگه میخوان درصد جفت خوری با ماده جدید بالا باشه باید 20 تا 25 روز تنها باشه جوری که حتی صدای ماده رو هم نشنوه(دوره جفت گیری. امیزش واسه اولین تخم تا آخرین تخم.جدایی نر و ماده از هم . دوره 20 تا 25 روزه ست
    خیر دوست عزیز این کار کاملا اشتباه هست.جفت مولد به سادگی همدیگرو رها نمیکنن حتی اگر جفت خیلی آماده ای پیدا کنن.ضمن اینکه ممکنه درگیری بین ماده ها بوجود بیاد و باعث مرگ پرنده ها بشه چون بشدت همدیگرو زخمی میکنن و به هم صدمه میزنن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    يعني ميگين عشقي نره رو با يه ماده ديگه اولش جدا توي دوتا قفس بزارم بعد كه واسه هم بي تابي كردن بزارمشون پيش هم؟ يعني همون كاري كه واسه قناري ها انجام ميدن؟!!!

من گيييييييييييييج شدم.

ميشه يه كار ديگه هم بكنم؟يه چندروزي نره رو تنها تو يه محيط جديد كه هيچ مرغ عشقي نباشه بزارم بعد اون ماده اي كه مورد نظرمه رو بزارم پيشش.اينجوري ممكنه سريعتر قبولش كنه؟
    راهی که به ذهنتون رسیده کار مناسبی هست و دور نگه داشتن چند وقته و اضافه کردن یک جفت به جفت باقی مانده ممکنه روند جفت شدن رو خیلی تسریع کنه.

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    ممنون آقاي اسكندري و همچنين شما آقاي هخامنش
    خود منم موافق نگه داشتن ماده ها با هم نيستم.چون آخرين بار يكي از ماده ها بدجور خواهرش رو زد و باعث شد بالش بشكنه و نتونه پرواز كنه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    ببخشید یه سوال که برای خودم عجیب بود:آیا مرغ عشق ها وقتی میخوابن دلیلی داره که از هم جدا بخوابن واینکه نسبت به هم دورترین فاصله رو روی قفس داشته باشند؟یا یکی از جفت ها نر یا ماده روی میله ی قفس بخوابه؟منظورم اینه که خودشو از میله های قفس آویزون کنه وبخوابه واون یکی روی چوب ها باشه

صفحه 37 از 475 نخستنخست ... 18192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555687137 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)