کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام .
    خوبین ؟
    امروز 6 روز هست که پرنده جدید خونه ما اومده . من هم طبق فرمایش شما عمل کردم . یه لباس مخصوص اونجا گذاشتم و یه لباس هم برای بیرون . هر کاری هم میکنم دستامو خوب میشورم .
    خودش هم کمتر غار میکشه. روز اول توی اتاق میموندم غار میکشید . منم کاری بهش نداشتم . فعلا فقط واسه آب و غذا سمتش میرم . اما الان که میخوام غذاشو بردارم یا بذارم خیلی کم غر میزنه . فقط یه علاقه ای به کف قفس داره . فکر کنم اونجا رو جای امن خودش میدونه. شب ها ندیدم که کجا میخوابه . اما از روزی دستشوئیش میتونم حدس بزنم که کف قفس میخوابه .
    چون توی اتاق و یه محیط بسته هست . هوا زیاد جریان نداره من شب کاور روش نکشیدم . اما تو اتاق کسی نیست که تحرکی داشته باشه . ( تا اینجا رفتار عجیبی ازش ندیدم . خدارو شکر )

فعلا براش اسباب بازی نگذاشتم . ( میشه از اسباب بازی های نفس بهش بدم ؟ یا جدا براش بگیرم ؟ )

بر خلاف نفس که وقتی خونه آوردیمش 3 روز هیچی نخورد . این وروجک غذاشو خوب میخوره . وعده غذاییشونم مثل همدیگه هست . نصفه شب ها گاهی گرسنه میشه و میره غذا میخوره .
    یه بارم دیشب یه دونه تخمه با دست بهش دادم گرفت و خورد.

اما نفس . دیروز یه دونه پر کند . توی یک ماه تقریبا یه دونه پر . خیلی وقته نفس ما رو صدا نمیکنه . اما از روزی که میریم یه سر به اون اتاق میزنیم . با چه شدتی صدامون میکنه . کاملا میفهمه . صدای پرنده که میشنوه خیلی بیتابی میکنه . هر جور شده میخواد بیاد بیرون بفهمه چه خبره . منم واسه اینکه بهش استرس وارد نشه . میارمش بیرون یه دور توی خونه میزنیم تا آرامش بگیره .
    کم غذا شده . نه صیحانه خوب میخوره نه نهار و نه شام . ( نمیدونم شاید به خاطر پرریزی باشه )

خواستم یه شرحی از این چند روز بنویسم . تا اگه نکته ای بود به من بگین یه وقت کار اشتباهی انجام ندم.

ببخشید طولانی شد .

ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام .
    خوبین ؟
    امروز 6 روز هست که پرنده جدید خونه ما اومده . من هم طبق فرمایش شما عمل کردم . یه لباس مخصوص اونجا گذاشتم و یه لباس هم برای بیرون . هر کاری هم میکنم دستامو خوب میشورم .
    خودش هم کمتر غار میکشه. روز اول توی اتاق میموندم غار میکشید . منم کاری بهش نداشتم . فعلا فقط واسه آب و غذا سمتش میرم . اما الان که میخوام غذاشو بردارم یا بذارم خیلی کم غر میزنه . فقط یه علاقه ای به کف قفس داره . فکر کنم اونجا رو جای امن خودش میدونه. شب ها ندیدم که کجا میخوابه . اما از روزی دستشوئیش میتونم حدس بزنم که کف قفس میخوابه .
    چون توی اتاق و یه محیط بسته هست . هوا زیاد جریان نداره من شب کاور روش نکشیدم . اما تو اتاق کسی نیست که تحرکی داشته باشه . ( تا اینجا رفتار عجیبی ازش ندیدم . خدارو شکر )

فعلا براش اسباب بازی نگذاشتم . ( میشه از اسباب بازی های نفس بهش بدم ؟ یا جدا براش بگیرم ؟ )

بر خلاف نفس که وقتی خونه آوردیمش 3 روز هیچی نخورد . این وروجک غذاشو خوب میخوره . وعده غذاییشونم مثل همدیگه هست . نصفه شب ها گاهی گرسنه میشه و میره غذا میخوره .
    یه بارم دیشب یه دونه تخمه با دست بهش دادم گرفت و خورد.

اما نفس . دیروز یه دونه پر کند . توی یک ماه تقریبا یه دونه پر . خیلی وقته نفس ما رو صدا نمیکنه . اما از روزی که میریم یه سر به اون اتاق میزنیم . با چه شدتی صدامون میکنه . کاملا میفهمه . صدای پرنده که میشنوه خیلی بیتابی میکنه . هر جور شده میخواد بیاد بیرون بفهمه چه خبره . منم واسه اینکه بهش استرس وارد نشه . میارمش بیرون یه دور توی خونه میزنیم تا آرامش بگیره .
    کم غذا شده . نه صیحانه خوب میخوره نه نهار و نه شام . ( نمیدونم شاید به خاطر پرریزی باشه )

خواستم یه شرحی از این چند روز بنویسم . تا اگه نکته ای بود به من بگین یه وقت کار اشتباهی انجام ندم.

ببخشید طولانی شد .

ممنون
    سلام . ممنون

چوب نشیمن طوطی جدید مشکلی نداره ؟ شل نیست؟ گه حال عمومیش مساعد هست مشکلی نداره

دمای اتاقش گرم نباشه .. چک کنید . دماسنج دیجیتالی بذارید تو اتاقش که هم رطوبت و هم دما رو اندازه گیری کنه ..

اسباب بازی طوطی اولتون رو هم میتونید بدید .. اما تا وقتی که طوطی اول شما اون اسباب بازی ها رو نبینه .. چون اگه ببینه ممکنه ناراحت بشه

کار خوبی میکنید ..

غذاهارو اگه تو ظرف نمیخوره با دست امتحان کنید . خودتون کنارش بشینید و از اون غذا بخورید . در مورد کندن پرهاش حساسیت نشون ندین . مهم نیست

گاهی اوقات اسم طوطی جدید رو براش تکرار کنید و کم کم آمادش کنید برای پذیرش این طوطی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام منم یه استند واسه طوطیم ساختم با لوله خوب درنیومد ولی بهتر از این از دستم برنمی اومد

کفشو چوب گذاشتم با طناب هم بستمش چون خیلی شل بود و میرقصید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام منم یه استند واسه طوطیم ساختم با لوله خوب درنیومد ولی بهتر از این از دستم برنمی اومد

اسباب بازی چوبی هم بهش وصل کنید که بازی کنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . ممنون

چوب نشیمن طوطی جدید مشکلی نداره ؟ شل نیست؟ گه حال عمومیش مساعد هست مشکلی نداره

دمای اتاقش گرم نباشه .. چک کنید . دماسنج دیجیتالی بذارید تو اتاقش که هم رطوبت و هم دما رو اندازه گیری کنه ..

اسباب بازی طوطی اولتون رو هم میتونید بدید .. اما تا وقتی که طوطی اول شما اون اسباب بازی ها رو نبینه .. چون اگه ببینه ممکنه ناراحت بشه

کار خوبی میکنید ..

غذاهارو اگه تو ظرف نمیخوره با دست امتحان کنید . خودتون کنارش بشینید و از اون غذا بخورید . در مورد کندن پرهاش حساسیت نشون ندین . مهم نیست

گاهی اوقات اسم طوطی جدید رو براش تکرار کنید و کم کم آمادش کنید برای پذیرش این طوطی

سلام . مرسی از جوابتون.

راستش اون اتاق دما زیاد جالب نیست . ما هم چون یه همسایه مون چند تا کبوتر داره کولر آبی رو هم جمع کردیم و اسپلیت گذاشتیم . بیشترین نگرانیم فقط واسه دمای اون اتاق هست .

چوب نشیمنش محکم هست . خیلی وقتا بالا هست و غذاشو میخوره . همین الانم بالا بود و داشت آواز میخوند . صدای تلفن در میاورد . اما واسه استراحت میره پائین .

( الان خیلی جالب بود . پرنده جدید نیم ساعت سوت میزد و صدا های مختلف در میاورد . نفس داشت پر آرایی میکرد . صداشو که شنید ول کرد و به صداش گوش میکرد . کلا پر آرایی رو فراموش کرد . بعد هم خودش شروع کرد به همراهی با اون . هم سوت میزد هم حرف میزد )

چشم براش باید یه اسم انتخاب کنم . و آشنا شون کنم .

مرسی
    یه دنیا ممنون جواب دادین

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها

سلام . خودتون اینجوری کج درست کردین یا کج شده ؟

میدادین براتون اتو میکردن بیرون که محکم بمونه

زیرش رو اینجوری درست کنید

کفشو هم روزنامه بذارید که هر سری فقط روزنامه رو عوض کنید و چوب کثیف نشه

نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام . مرسی از جوابتون.

راستش اون اتاق دما زیاد جالب نیست . ما هم چون یه همسایه مون چند تا کبوتر داره کولر آبی رو هم جمع کردیم و اسپلیت گذاشتیم . بیشترین نگرانیم فقط واسه دمای اون اتاق هست .

چوب نشیمنش محکم هست . خیلی وقتا بالا هست و غذاشو میخوره . همین الانم بالا بود و داشت آواز میخوند . صدای تلفن در میاورد . اما واسه استراحت میره پائین .

( الان خیلی جالب بود . پرنده جدید نیم ساعت سوت میزد و صدا های مختلف در میاورد . نفس داشت پر آرایی میکرد . صداشو که شنید ول کرد و به صداش گوش میکرد . کلا پر آرایی رو فراموش کرد . بعد هم خودش شروع کرد به همراهی با اون . هم سوت میزد هم حرف میزد )

چشم براش باید یه اسم انتخاب کنم . و آشنا شون کنم .

مرسی
    یه دنیا ممنون جواب دادین
    اینحوری که خوب نیست که طوطی خفه میشه ..پنجره نداره ؟ پنکه نیست که کلا هوا رو یکم به جریان بندازه تو اون اتاق ؟ به سمت طوطی نباشه

خیلی خوبه

امیدوارم دوست شن با هم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    18016
    سلام . طبق گفته شما برای رام کردن کاسکو ،من با دست به کاسکوم تخمه دادم و مدت زیادیه که این کار را می کنم هم داخل قفس هم بیرون از قفسش . ارتباطش خوب شده تا حدودی ترسش ریخته و میاد جلو برای گرفتن تخمه . میشه مرحله بعدشو بگین که چکار کنم ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط 94-pani نمایش پست ها
    سلام . طبق گفته شما برای رام کردن کاسکو ،من با دست به کاسکوم تخمه دادم و مدت زیادیه که این کار را می کنم هم داخل قفس هم بیرون از قفسش . ارتباطش خوب شده تا حدودی ترسش ریخته و میاد جلو برای گرفتن تخمه . میشه مرحله بعدشو بگین که چکار کنم ؟
    سلام خیلی عالیه . تبریک میگم بهتون

اگه طوطی شما وقتی بیرن قفسه ، روی یه سطح صاف هست . این تمرین رو باید انجام بدین . توضیحاتش داخل خود مقاله هست . بخونید و اگه سوالی داشتید بپرسید :

http://www.parsipet.ir/thread22853.html

اما اگه روی یه نشیمن مثل چوب نشیمن هست این تمرین برای شما مناسبه :

http://www.parsipet.ir/thread22828.html

کلیپش رو دانلود کنید

اگه نمیدونید ار کدوم استفاده کنید بهم بگید که طوطی شما دقیقا کجا هست وقتی بیرون قفس بهش تخمه میدین و میاد دنبال دست . تا راهنماییتون کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    با سلام کاسکوی من از دیروز تا حالا روی یکی از پاهاش می ایسته تا جایی که میتونه بنظرتون پاش ضربه خورده؟!لطفا راهنماییم کنید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط فلفلی نمایش پست ها
    با سلام کاسکوی من از دیروز تا حالا روی یکی از پاهاش می ایسته تا جایی که میتونه بنظرتون پاش ضربه خورده؟!لطفا راهنماییم کنید
    سلام . اگه فقط موقع خواب و استراحت رو پاش می ایسته که مشکلی نیست .

اگه موقع راه رفتن می لنگه با روی پاش نشونی از کبودی و زخم یا ورم میبینید حتما ضربه خورده

صفحه 1158 از 1238 نخستنخست ... 158658105811081139114011411142114311441145114611471148114911501151115211531154115511561157115811591160116111621163116411651166116711681169117011711172117311741175117611771208 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)