مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas. نمایش پست ها
    اخه ما چندین سال پیشا یه کاسکو داشتیم که خیلی شیطون بود میومد رو زمین را میرفت.از سر و کولمون بالا میرفت.خیلی دوسش داشتم.میخوام مثل اون بشه.این کاسکوم هم خیلی رامه.راحت رو دست میاد (البته وقتی بیرون از قفس باشه).ولی وقتی بیرونه سعی میکنه رو سر قفسش بشینه.یه چند دقیقه میشینه بعد میره تو.[emoji19].من دوست دارم طوطیم لوس باشه.از سر و کولم بالا بره.تو خونه راه بره.از تمام کارخرابی هایی هم که ممکنه انجام بده اگاهم و همش هم با جون و دل میپذیرم.
    اینم اضافه کنم ما اون کاسکو رو حدود پنج تا شش سال داشتیم بعد متاسفانه مجبور به فروشش شدیم.
    ببینید دوست من همه طوطی ها مثل هم نیستن شما نمیتونید یه طوطی رو شبیه یه طوطی دیگه کنید ...هر طوطی شخصیت منحصر بفرد خودش رو داره ،من 3 تا جوجه کاسکو داشتم با اینکه از یه پدر و مادر بودن اما هر کدوم ویژگی های خاص خودشون رو داشتن . فکر کنم قبلا این مثال رو زدم طوطی من به هیچ عنوان روی زمین نمیومد با وجود اینکه بیش از حد رام بود اما طوطی دوستم که یه طوطی وحشی بوده و بعد رام شده ،یکی از تفریحاتش اینه که روی زمین بگرده ... نظرمن اینه که یه سری شرایط رو خودشون با توجه به چیزی که تو ذهنشون هست ، انتخاب می کنن . ممکنه با قرار گرفتن تو یه شرایط خاص احساس ضعف کنن که تا وقتی خودشون نخوان و یا چیزی که باعث شده تو اون شرایط احساس ترس یا خطر کنن ، از بین نره ، نمیتونید انتظار داشته باشید که چیزی بشه که شما میخواید . اما میتونید امیدوار باشید که با گذشت زمان این مورد تا حدودی به دلخواه شما تغییر کنه ، چون طوطی هرچی بیشتر تو محیط خونه بمونه ، بیشتر احساس امنیت میکنه ... دقیقا یادم نیست که کی طوطی رو گرفتید اما از یکسال بیشنر نشده ، این رفتارش اصلا غیر طبیعی نیست . بعضی طوطی ها قفس رو امن ترین مکان میدونن . اگه نزدیک قفس ترجیح میده که داخل قفس بره و دور از قفس مشکلی نداره میتونید یه استند براش تهیه کنید و دور از قفس قرار بدین که در روز یه ساعت دور از قفس باشه که کم کم عادت کنه به محیط خارج از قفس ...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad_sun73 نمایش پست ها
    سلام به هـمگی
    این کاسکوی دوستمه حدود 1 سال اینا هم سن داره.همونطور که براتون عکس گذاشتم میخواستم ببینم این پرریزیه و طبیعیه یا این کاسکو داره پرکن میشه؟ممنون میشم کمکم کنید
    http://up.parsipet.ir/uploads/3_af2ba.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/1_5f2ce.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/2_87dc2.jpg

سلام دوست عزیز.
    همونطور که سپیده خانم گفتند طبیعی نیست و پرجویه.

در ضمن سنشم خیلی بیشتر از 1 ساله. شاید بین 3 تا 5/

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسگو.سگ.ماهی.خرگوش.لاک پشت
    شماره عضویت
    16272
    سلام. میخواستم اطلاع بدم که کاسکوی من خوب شده .همه چی میخوره.حرف میزنه.سرحال هم هست. فقط یکی به من بگه چیکار کنم که بیشتر از قفس بیاد بیرون ، بیاد رو زمین.؟؟؟؟؟؟؟ خیلی خیلی برام مهمه.همش تو قفسشه.
    نفس جون چرا دوس داری بیاد رو زمین؟؟؟ من کاسگومو 9 ساله که دارم...زیادی لوس شده...هر جا دلش میخواد میره...خرابکاری میکنه.سیم وسایل برقی و میجوه از مبل و پرده بالا میره...واسش خطرناکه چون به صدای بلند حساسه یهو میترسه اسیب میبینه...قفسش امنیت داره واسش بهتره...به زور میکنمش توقفس دکترش میگفت نذار بیاد بیرون ولی این تا تو قفس میمونه دادو بیداد میکنه...بذار کاسگوت تو قفس باشه...وسایل بازی واسش بذار.عاشق زنگولن.قفس ویه جایی بذار که بلندباشه خیلی ارتفاع و دوس دارن...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عـروس هـلندی
    شماره عضویت
    3163
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    یه توضیح کامل درباره این طوطی بدین .. تا چه حد رام هست ؟ چند وقت دست دوست شماست ؟ از کی پرجوی رو شروع کرده ؟تغذیه ش چطور هست ؟ چند ساعت بیرون از قفسه ؟ ارتباطش با اعضا چطور هست .. تمام توضیحاتی که فکر میکنید لازمه گفته بشه بگید که بتونیم بهتر راهنمایی کنیم .
    رام در حد اینکه دوستم نواززشش میکنه..میاد روی دستش..روزی 3 ساعت بیرون قفسه.ارتباطش با بقیه خوبه.مثلا تخمه رو از دست میگیره و اینا ولی اینکه بزاره نازش کنی نه.گاز میگیره
    تغذیشم تخمه افتابگردونه فقط.بعضی موقع ها بهش فلفل دلمه ای و هندوانه اینا هم میده.میگفت چندبار به زور پرنده رو گرفته که بکنتش توی قفس.یه بچه کوچیک داره هم داره که بعضی موقع ها ادیتش میکنه.یه بار که پایین قفس بوده انگار بچش میزنه توی سر این پرنده
    منم فکر میکنم علتش همین چیزاست.امکانش هست که پرنده پرکن بشه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام . در کنار راهنمایی دوستان باید عرض کنم به یکباره نمیشه به پاها دست زد بهتره از نوک شروع کنید و کم کم دستتون رو بالاتر ببرید . بعد از مدتی که عادت کردت بهتون و با انگشتتون سرگرم شد خودش پاشو به انگشتتون میگیره که البته اونم راهکار داری ولی فعلا شما سعی کن غذا بدی و نوکش رو لمس کنی و کم کم درباز باهاش کار کنی تا به مرور ترسش بریزه شما تا قدم بعدی رو برنداری پرنده توی همون مرحله ممکنه درجا بزنه . سوت زدن هم یه نوع برقراری ارتباط هست حالا منظورش دور شدن یا هم کلام شدن هست این رو خودش میدونه ولی همین که با سوت جواب میده خیلی خوبه .شما طبق منوال معلولی باهاش کار کنید . درسته ازتون میترسه ولی در عین ترس میخواد ارتباط برقرار کنه چون هیچ پرنده یا موجودی ترس رو دوست نداره و درصدد رفع اون اقداماتی برای خودش میکنه حالا دوست میشه یا فرار میکنه یا میترسونه یا ارتباط برقرار میکنه یا ... دقیقا مثل ما انسان ها .
    موفق باشید
    ممنون عزیز در باز منظورتون اینه ک در رو باز بذارم و از بغل بهش بدم یا در رو باز بذارم و از رو ب رو یعنی پشت میله ها باشه یا ن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    اخه ما چندین سال پیشا یه کاسکو داشتیم که خیلی شیطون بود میومد رو زمین را میرفت.از سر و کولمون بالا میرفت.خیلی دوسش داشتم.میخوام مثل اون بشه.این کاسکوم هم خیلی رامه.راحت رو دست میاد (البته وقتی بیرون از قفس باشه).ولی وقتی بیرونه سعی میکنه رو سر قفسش بشینه.یه چند دقیقه میشینه بعد میره تو.[emoji19].من دوست دارم طوطیم لوس باشه.از سر و کولم بالا بره.تو خونه راه بره.از تمام کارخرابی هایی هم که ممکنه انجام بده اگاهم و همش هم با جون و دل میپذیرم.
    اینم اضافه کنم ما اون کاسکو رو حدود پنج تا شش سال داشتیم بعد متاسفانه مجبور به فروشش شدیم.
    سلام
    همونطور که سپیده خانوم گفتند زیاد اسرار نکنید بیاد روی زمین چون دلش نمیخواد و حتی اگه با آموزش یادبگیره بیاد باز ته دلش ناراحتی و ناامنی بیداد میکنه پس اگر واقعا دوستش دارید بذارید اونطوری که خودش راحته باشه . اما برای آموزشش برای اطلاعات عمومی یه روشی هست که امتحان نکردم ولی چون پرنده ردی دست میاد میشه کم با خودتون به سطح زمین نزدیک کرد . ببخشید واضح میگم اما میتونید دراز کشیده و پرنده که روس دستتون هست روی هم سا روی بدن یا روی دست به سطح زمین نزدیک کرد . دلیل اینکار برای این هست که برای پرنده یک نوع سرگرمی ایجاد میشه و شما با پرندتون اینطوری بازی میکنید.لازمه بگید توضیح واضح تر بگم اما باز بنده این روش ها رو توصیه نمیکنم چون هم تست نکردم هم پرنده رو اذیت میکنه به مرور و ترغیبش میکنه به اون چیزی که نمیخواد .
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    همونطور که سپیده خانم گفتند طبیعی نیست و پرجویه.

در ضمن سنشم خیلی بیشتر از 1 ساله. شاید بین 3 تا 5/
    سلام .
    سن این پرنده رو کمی بالا گفتید این پرنده حدودا 2 تا 3 سال سن داره . البته واضح نیست ولی دقت کنید سفیدی چشم رو میبینید که در اثر نور خورشید کمی زرد به نظر میاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad_sun73 نمایش پست ها
    رام در حد اینکه دوستم نواززشش میکنه..میاد روی دستش..روزی 3 ساعت بیرون قفسه.ارتباطش با بقیه خوبه.مثلا تخمه رو از دست میگیره و اینا ولی اینکه بزاره نازش کنی نه.گاز میگیره
    تغذیشم تخمه افتابگردونه فقط.بعضی موقع ها بهش فلفل دلمه ای و هندوانه اینا هم میده.میگفت چندبار به زور پرنده رو گرفته که بکنتش توی قفس.یه بچه کوچیک داره هم داره که بعضی موقع ها ادیتش میکنه.یه بار که پایین قفس بوده انگار بچش میزنه توی سر این پرنده
    منم فکر میکنم علتش همین چیزاست.امکانش هست که پرنده پرکن بشه؟
    سلام
    احتمال بروز پرکنی و پر جوی به شدت بالا هست و نیاز به توجه خیلی ویژه داره . استرس هایی که شما گفتید بهش وارد شده درحد مرگ بوده و شانس آورده که پرنده سکته نکرده . باید به مرور طبق آموزش درمان بشه . اول از همه اینو صاحب باید بدونه پرندش نیاز به محبت خیلی بیشتر و رعایت بیشتر داره . کوچکترین ناراحتی نباید براش ایجاد کنن . باید طی یه دوره غذاش سرشار از ویتامین باشه طبق برنامه مرتب با شرایط ویژه حمام بشه با اسپری و پر هاش مرطوب بشه . درباره پر جوی هم دوستانی که تجربه داشتن راهنماییتون میکنن.
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15057
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام
    همونطور که سپیده خانوم گفتند زیاد اسرار نکنید بیاد روی زمین چون دلش نمیخواد و حتی اگه با آموزش یادبگیره بیاد باز ته دلش ناراحتی و ناامنی بیداد میکنه پس اگر واقعا دوستش دارید بذارید اونطوری که خودش راحته باشه . اما برای آموزشش برای اطلاعات عمومی یه روشی هست که امتحان نکردم ولی چون پرنده ردی دست میاد میشه کم با خودتون به سطح زمین نزدیک کرد . ببخشید واضح میگم اما میتونید دراز کشیده و پرنده که روس دستتون هست روی هم سا روی بدن یا روی دست به سطح زمین نزدیک کرد . دلیل اینکار برای این هست که برای پرنده یک نوع سرگرمی ایجاد میشه و شما با پرندتون اینطوری بازی میکنید.لازمه بگید توضیح واضح تر بگم اما باز بنده این روش ها رو توصیه نمیکنم چون هم تست نکردم هم پرنده رو اذیت میکنه به مرور و ترغیبش میکنه به اون چیزی که نمیخواد .
    موفق باشید

سلام .
    سن این پرنده رو کمی بالا گفتید این پرنده حدودا 2 تا 3 سال سن داره . البته واضح نیست ولی دقت کنید سفیدی چشم رو میبینید که در اثر نور خورشید کمی زرد به نظر میاد.

سلام
    احتمال بروز پرکنی و پر جوی به شدت بالا هست و نیاز به توجه خیلی ویژه داره . استرس هایی که شما گفتید بهش وارد شده درحد مرگ بوده و شانس آورده که پرنده سکته نکرده . باید به مرور طبق آموزش درمان بشه . اول از همه اینو صاحب باید بدونه پرندش نیاز به محبت خیلی بیشتر و رعایت بیشتر داره . کوچکترین ناراحتی نباید براش ایجاد کنن . باید طی یه دوره غذاش سرشار از ویتامین باشه طبق برنامه مرتب با شرایط ویژه حمام بشه با اسپری و پر هاش مرطوب بشه . درباره پر جوی هم دوستانی که تجربه داشتن راهنماییتون میکنن.
    موفق باشید
    من یه بار همینجور که رو دستم بود اوردمش روی قالی گذاشتم از رو دستم اومد پایین ولی به سرعت از مبل رفت بالا و بعدشم پرید رو سر قفسش[emoji26].حالا بازم روی فرش حاضره دو قدم برداره ولی روی پارکت حاضر نیست حتی پاشو زمین بزاره.منم دنبال راهی هستم که خودش با اشتیاق این کارو بکنه.نه به اجبار من.اگه میشه این راهو بیشتر توضیح بدین. ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    من یه بار همینجور که رو دستم بود اوردمش روی قالی گذاشتم از رو دستم اومد پایین ولی به سرعت از مبل رفت بالا و بعدشم پرید رو سر قفسش[emoji26].حالا بازم روی فرش حاضره دو قدم برداره ولی روی پارکت حاضر نیست حتی پاشو زمین بزاره.منم دنبال راهی هستم که خودش با اشتیاق این کارو بکنه.نه به اجبار من.اگه میشه این راهو بیشتر توضیح بدین. ممنون
    در پست قبل خدمتتون عرض کردم با اشتیاق هیچ راهی وجود نداره مگر اینکه خودش به مرور زمان بیاد وگر نه هرکاری که شما انجام بدید تقریبا براش حکم زور و اجبار رو داره . اگر اجبار رو میخوایین باید قفسش از دور شه موقع اونکار در غیر این صورت کاری باهاش نداشته باشید . خصلت ها با هم فرق میکنه هیچ دو پرنده مثل هم نیستند و این مقایسه ها باهم براتون مشکل ساز میشه بعدا از نظر من .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    ممنون عزیز در باز منظورتون اینه ک در رو باز بذارم و از بغل بهش بدم یا در رو باز بذارم و از رو ب رو یعنی پشت میله ها باشه یا ن
    جواب این پست رو ندادی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    جواب این پست رو ندادی
    سلام اگرميشه سوالتون رو دوباره مطرح كنيد تاراهنمايي كنيم

صفحه 940 از 1238 نخستنخست ... 4408408909219229239249259269279289299309319329339349359369379389399409419429439449459469479489499509519529539549559569579589599901040 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)