همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad-toto نمایش پست ها
    درود
    دوستان كسي ميدونه ارتميا يخ زده كجا ميفروشن؟
    سلام به شعبات ماهیران سر بزنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    سلام دوستان بالاخره چند روز پیش دیسکس هایی که سفارش داده بودم رسیدن
    دو ساعت اول که انداختم توی تانک خیلی استرس داشتن و بعدش خوب شدن و اومدن غذا خوردن ولی الان دو روز که گذشته وقتی کسی نیست جلو آکواریوم میان بیرون و وقتی میخوام بهشون غذا بدم فرار میکنند و میرن و غذا نمیخورن به نظر دوستان چه مشکلی وجود داره ؟ ی موقع از غذا نخوردن تلف نشن!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_sh نمایش پست ها
    دو ساعت اول که انداختم توی تانک خیلی استرس داشتن و بعدش خوب شدن و اومدن غذا خوردن ولی الان دو روز که گذشته وقتی کسی نیست جلو آکواریوم میان بیرون و وقتی میخوام بهشون غذا بدم فرار میکنند و میرن و غذا نمیخورن به نظر دوستان چه مشکلی وجود داره ؟ ی موقع از غذا نخوردن تلف نشن!
    دوست عزيز وقتي براشون غذا ميريزيد و از جلوي آكواريوم كنار ميريد ميان غذايي كه ريختين بخورن ؟؟؟؟
    ميشه لطفا عكس بزاريد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil zokaei نمایش پست ها
    دوست عزيز وقتي براشون غذا ميريزيد و از جلوي آكواريوم كنار ميريد ميان غذايي كه ريختين بخورن ؟؟؟؟
    ميشه لطفا عكس بزاريد
    بعضی مواقع یکی دوتاشون میان
    راستی من واسه نور تان از ی ال ای دی نواری قرمز و آبی و دو عدد مهتابی 20 وات استفاده میکنم وقتی فقط آبی و قرمز روشن هست میان بیرون و مهتابی که روشن میشه اگه کسی جلو تانک باشه فرار میکنند
    توی یکی از تایپ ها نوشته بود نور آبی واسه دیسکس خوب نیست درسته ؟؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    بعضی مواقع یکی دوتاشون میان
    راستی من واسه نور تان از ی ال ای دی نواری قرمز و آبی و دو عدد مهتابی 20 وات استفاده میکنم وقتی فقط آبی و قرمز روشن هست میان بیرون و مهتابی که روشن میشه اگه کسی جلو تانک باشه فرار میکنند
    توی یکی از تایپ ها نوشته بود نور آبی واسه دیسکس خوب نیست درسته ؟؟؟
    من كه خودم از نور مهتابي استفاده ميكنم (البته به صورت غير مستقيم) و تا حالا مشكلي نداشتم.به نظرم شما وقتي ميريد جلوي تانك ور آكواريوم رو روشن ميكنيد يا اون نور مهتابي رو به روشنايي هاي ديگه اضافه ميكنيد.

دوست عزيز ديسكس هاي شما استرس دارن....به نظر من شما فقط شب ها نور آكواريوم رو خاموش كنيد اونم فقط موقعي كه نور اتاق خاموش باشه.يعني اول نور محيط خاموش بشه بعد نور آكواريوم

براي روشن كردن هم همين كار رو انجام بديد.مثل طلوع و غروب آفتاب

در ضمن يكي از مسائل ديگه رفت و آمد شما و اطرافيان جلوي آكواريوم هست...شايد اصلا كسي جلوشون رفت و آمد نميكنه و براي همين دچار استرس شدن

آكواريوم رو در نقطه اي از خونه قرار بديد كه رفت و آمد زياد باشه...نه اينكه هركسي بياد با مشت بكوبه به شيشه...فقط جايي باشه ماهيا 4 تا آدم ببينن

سوال ديگه اي كه داشتم : شما ديسكس ها رو به صورت قرنطينه شده خريداري كرديد؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil zokaei نمایش پست ها
    من كه خودم از نور مهتابي استفاده ميكنم (البته به صورت غير مستقيم) و تا حالا مشكلي نداشتم.به نظرم شما وقتي ميريد جلوي تانك ور آكواريوم رو روشن ميكنيد يا اون نور مهتابي رو به روشنايي هاي ديگه اضافه ميكنيد.

دوست عزيز ديسكس هاي شما استرس دارن....به نظر من شما فقط شب ها نور آكواريوم رو خاموش كنيد اونم فقط موقعي كه نور اتاق خاموش باشه.يعني اول نور محيط خاموش بشه بعد نور آكواريوم

براي روشن كردن هم همين كار رو انجام بديد.مثل طلوع و غروب آفتاب

در ضمن يكي از مسائل ديگه رفت و آمد شما و اطرافيان جلوي آكواريوم هست...شايد اصلا كسي جلوشون رفت و آمد نميكنه و براي همين دچار استرس شدن

آكواريوم رو در نقطه اي از خونه قرار بديد كه رفت و آمد زياد باشه...نه اينكه هركسي بياد با مشت بكوبه به شيشه...فقط جايي باشه ماهيا 4 تا آدم ببينن

سوال ديگه اي كه داشتم : شما ديسكس ها رو به صورت قرنطينه شده خريداري كرديد؟؟؟
    منظور از غیر مستقیم چیه من دوتا از مهتابی ها به کلبه تانک وصل هست و وقتی میخوام روشن کنم اول مهتابی رو میزنم و بعد نوار های آبی و قرمز رو
    من فقط به ی چیزی شک دارم و اون هم پشت تانک هست که هنوز برچسب نزدم و تازه برچسب آبی گرفتم که بزنم که باید آب تانک رو راسه جا به جا کردن خالی کنم
    اتفاقا تانک جلوی راه رو هست و همش رفت و آمد هست واز دور نمیترسن که میریم و میایم ولی وقتی نزدیک بشم که غذا بدم فرار میکنند
    قرنطینه هم نه نشدن ولی توی تانک فقط همین دیسکس های جدید هست از قبل چیزی ندارم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    13829
    سلام دوست عزیز...
    من دیدم کسانی که تجربه ای در نگهداری دیسکس دارند، معمولا در فاصله چند ساعت از ورود دیسکس به فضای جدید و در مدتی که این ماهی تحت استرس هست غذادهی ندارند و حتی این کار رو نهی می کنند. تا زمانی که ماهی با محیط جدیدش مانوس بشه از نور مصنوعی استفاده نمیکنن (مثل همین چراغها و لامپهایی که اغلب داریم) و محیط دنج و بعضا تاریکی رو برای ماهی ایجاد می کنند تا رفته رفته استرس ماهی کمتر بشه.
    اگر احیاناً اطلاعاتم صحیح نیست بقیه دوستان اصلاح کنند

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    منظور از غیر مستقیم چیه من دوتا از مهتابی ها به کلبه تانک وصل هست و وقتی میخوام روشن کنم اول مهتابی رو میزنم و بعد نوار های آبی و قرمز رو
    من فقط به ی چیزی شک دارم و اون هم پشت تانک هست که هنوز برچسب نزدم و تازه برچسب آبی گرفتم که بزنم که باید آب تانک رو راسه جا به جا کردن خالی کنم
    اتفاقا تانک جلوی راه رو هست و همش رفت و آمد هست واز دور نمیترسن که میریم و میایم ولی وقتی نزدیک بشم که غذا بدم فرار میکنند
    قرنطینه هم نه نشدن ولی توی تانک فقط همین دیسکس های جدید هست از قبل چیزی ندارم
    سلام . با تشکر از سهیل و حسام عزیز که کامل راهنمایی نمودند من هم خدمتتون عرض کنم که در روزهای اول نور تانک رو کلا خاموش کنید و بعد یکی یکی نورها رو بعد از اینکه اثرات استرس در حال از بین رفتن هست روشن کنید . من الان 4 روزه یه تعدا دیسکس هام رو از سالن آوردم خونه اصلا لب به غذا نمی زنند . در صورتی که در سالن تا باد کردن کامل معده غذا می خوردند . تا چند روزی مشکل خواهید داشت . پیشنهاد من به شما سیفون روزانه آب . استفاده از کم کننده های استرس ( تجاری با آمپول گروه ویتامین ب ) هست .
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . با تشکر از سهیل و حسام عزیز که کامل راهنمایی نمودند من هم خدمتتون عرض کنم که در روزهای اول نور تانک رو کلا خاموش کنید و بعد یکی یکی نورها رو بعد از اینکه اثرات استرس در حال از بین رفتن هست روشن کنید . من الان 4 روزه یه تعدا دیسکس هام رو از سالن آوردم خونه اصلا لب به غذا نمی زنند . در صورتی که در سالن تا باد کردن کامل معده غذا می خوردند . تا چند روزی مشکل خواهید داشت . پیشنهاد من به شما سیفون روزانه آب . استفاده از کم کننده های استرس ( تجاری با آمپول گروه ویتامین ب ) هست .
    موفق باشید
    خدا را شکر امروز صبح خوب شدن و اومدن غذا خوردن ولی تا سیر شدن دوباره فرار کردن از صبح تا حالا نور قرمز و آبی و رو زدم خیلی آروم شدن و مثل دو روز پیش که خیلی ترسو بودن نیستن فقط نمیدونم الان ای نور واسه ماهی های دیگه مشکل ایجاد نمیکنه فقط کوریدوراس و دوتا رد لاین دارم که با دیسکس ها کنار اومدن و در غذا دهی هم اول دیسکس ها میان میخورن و میرن و بعد ردلاین ها میان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    ی سوال خدمت اساتید داشتم
    من قبل از
    این که دیسکس ها رو بندازم توی تانک دو هفته قبل ماهی انداخته بودم و قبلش هم از قرص باکتزیوم استفاده کرده بودم مغازه داره گفت که دیگه اختیاجی به سیفون نداری و سیکل کامل شده به نظر شما درست میگه یا نه سیفون کنم ؟ اگه باید سیفون کنم چه مقدار آب رو سیفون کنم ؟

صفحه 190 از 412 نخستنخست ... 90140171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209240290 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)