همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا فرجی نمایش پست ها
    سلام دوستان

یک جفت عروس دارم،دم عروس نرم در یک حادثه کلاً کنده شد (سنشم 7 ماه) استرس زیادی بهش وارده شده و از قبلم استرس جابجایی داشت( حدود 20 روزی میشه که آوردمش خونه) حالا به نظر شما برای کم شدن استرس چه کاری انجام بدم؟ و اینکه برای تسریع در رشد دمش چی براش تجویز می کنید.

پبشاپش از راهنمایی شما دوستان متشکرم
    برای کم شدن استرس که سعی کنید تا جاییکه میتونید تغییرات توی قفس و محیط پیرامون قفس رو کم کنید و از طرفی ارتفاع قفس هم بین یک الی یک و نیم متری سطح زمین قرار بدین و جز تعویض آب و غذا به قفسشون که حریمشون هم هست نزدیک نشید تا به انسان های اطرافشون عادت کنن.بابت کنده شدن دم هم نگران نباشید تا یک ماه دیگه کامل میشه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1122 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    عروس هلندی
    هام ب تازگی 5 تا تخم باز کردن ک از این 5 تا جوجه 2 و 5 مردن.زیر زبان اون ها انگاری با یه عارضه سفید متمایل ب زرد ورم کرده بود.
    الانم زیر زبان 2 تا از جوجه هام سفید متمایل ب زرد شده.حس میکنم باز کردن دهان برای جوجه آخری دشوار شده و خر خر میکنه.
    جوجه وسطی فعلا همچین مشکلی نداره.
    جوجه اولی هم زیر زبونش ب همین شکله ولی ظاهرا بسیار سالمه و هیچ مشکلی نداره.
    من تو جوجه های قبلی همچین چیزی ندیدم.
    فعلا مقدار کمی تتراسایکلین تو آب والدینشون حل کردم.
    مشکل چیه؟
    سلام.تتراسایکلین رو کاملا حذف کنید.چرک خشک کن بسیار قوی هست و ممکنه بشدت هم جفت و هم جوجه هارو تضعیف کنه.شما یا محیط لونت آلوده هست و یا داخل بدن ماده عفونتی وجود داره که داخل تخم رو آلوده میکنه و جنین بعد از رشد و تولد کم کم عفونت داخل بدنش رشد میکنه و تلف میشه.بهتره ماده رو به دامپزشکی ببرید و کشت مدفوع براش انجام بدین تا مشخص بشه.مساله ی ساده ای هست و قابل حله نگران نباشید.

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.بجز تخم پنجمی بقیه نطفه دارن و کمترینشون فکر میکنم هفت روز رو رد کرده باشه.البته حدودی و دقیق نمیشه گفت.
    آقای اسکندری اینها تخم عروس های من هستن که عکس گرفتم یکیشو دست نزدم تو لونه بود چون اونو بر میداشتم استرسشون بیشتر میشد تخم اولی رو به ترتیب میگم تاریخشونو ببینین به نظرتون با عکس جور در میاد؟
    22 دی,24 دی,26 دی,28 دی,30 دی,2 بهمن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    11132
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.تتراسایکلین رو کاملا حذف کنید.چرک خشک کن بسیار قوی هست و ممکنه بشدت هم جفت و هم جوجه هارو تضعیف کنه.شما یا محیط لونت آلوده هست و یا داخل بدن ماده عفونتی وجود داره که داخل تخم رو آلوده میکنه و جنین بعد از رشد و تولد کم کم عفونت داخل بدنش رشد میکنه و تلف میشه.بهتره ماده رو به دامپزشکی ببرید و کشت مدفوع براش انجام بدین تا مشخص بشه.مساله ی ساده ای هست و قابل حله نگران نباشید.
    قبلا هم از این جفت 2 بار جوجه گرفتم و هیچ مشکلی پیش نیومد بود.آیا ممکنه ک جدیدا این مشکل برای ماده پیش اومده باشه؟
    و در مورد کشت مدفوع،فک نمیکنم تو شهرستان ها همچین کاری انجام بشه.در هر صورت من میپرسم.
    من لونه کاملا تمیز میکنم و دفعه قبل هم مقابل آفتاب گذاشتم.اما حدس میزنم با همه این حرف ها مشکل از لونس.
    مرسی

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    آقای اسکندری اینها تخم عروس های من هستن که عکس گرفتم یکیشو دست نزدم تو لونه بود چون اونو بر میداشتم استرسشون بیشتر میشد تخم اولی رو به ترتیب میگم تاریخشونو ببینین به نظرتون با عکس جور در میاد؟
    با این عکسها که گذاشتم دیروز گرفتم میتونه 2 روز دیگه یکی از جوجه ها در بیاد؟چون 2 روز دیگه اولین تخم 21 روزه میشه؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    متاسفانه امروز دیدم اخرین جوجه عروس متولد شده که جوجه 5 هست تلف شده...
    تو چینه دانش هیچی نداشت فکر کنم از گشنگی تلف شده...
    ایا همینطور هست پدر مادر بهش غذا ندادن و تلف شده ؟ هنوز کوچیک بود و چشم هم باز نکرده بود

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    متاسفانه امروز دیدم اخرین جوجه عروس متولد شده که جوجه 5 هست تلف شده...
    تو چینه دانش هیچی نداشت فکر کنم از گشنگی تلف شده...
    ایا همینطور هست پدر مادر بهش غذا ندادن و تلف شده ؟ هنوز کوچیک بود و چشم هم باز نکرده بود
    سلام.معمولا جوجه های بزرگتر غذارو زودتر از دهان پدرو مادر میگیرن و جوجه های کوچیکتر گرسنه میمونن و جفت بعد از اینکه متوجه بشن نمیتونن همه ی جوجه هارو سیر کنن جوجه های کوچیکتر رو دیگه غذا نمیدن تا راحتتر بتونن جوجه های بزرگتر رو بزرگ کنن.مشکلی نیست و در سری های بعدی مشکل حل میشه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    با این عکسها که گذاشتم دیروز گرفتم میتونه 2 روز دیگه یکی از جوجه ها در بیاد؟چون 2 روز دیگه اولین تخم 21 روزه میشه؟
    اگر رشد جنین کامل شده باشه بله به دنیا میاد ولی اینم در نظر بگیرین که جنین ناقص بوده باشه و کامل نشده باشه که بتونه تخم رو خدایی نکرده بشکونه و توی تخم تلف شده باشه.توکل بر خدا کنید.ایشالا جوجه میشن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1122 نمایش پست ها
    قبلا هم از این جفت 2 بار جوجه گرفتم و هیچ مشکلی پیش نیومد بود.آیا ممکنه ک جدیدا این مشکل برای ماده پیش اومده باشه؟
    و در مورد کشت مدفوع،فک نمیکنم تو شهرستان ها همچین کاری انجام بشه.در هر صورت من میپرسم.
    من لونه کاملا تمیز میکنم و دفعه قبل هم مقابل آفتاب گذاشتم.اما حدس میزنم با همه این حرف ها مشکل از لونس.
    مرسی
    من احتمال میدم لونه باشه.ضمن اینکه دامپزشکی ها کشت مدفوع انجام میدن و کار خاصی نیست.البته اینم بگم اصلا ربطی به سری های قبل یا بعد جوجه دهی نداره و ممکنه این سری این مشکل پیش اومده باشه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    رشد بعضی طبیعی به نظرمیرسید و بعضی کمی کوچکتر بودن البته اگر به نوبت تخم گذاری چیده باشیدشون.

صفحه 277 از 1915 نخستنخست ... 1772272582592602612622632642652662672682692702712722732742752762772782792802812822832842852862872882892902912922932942952963273777771277 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)