کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16276
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    لونه پایین گذاشتن تا الان این کارو نکردم هم خود شما فکر کنم کم تجربه ای هم جفت تازه کارن ،،،این کارو شاید افراد با تجربه سایت بتونند انجام بدن اما شما انجام ندی بهتره
    گفتم کف قفس که نمیشه،،، روی چوب ها هم بهتره جفت فضای لازم برای کارشون را داشته باشن!!!
    در مورد بی تجربگی نرت هم اصلا ناراحت نباش تا 2 و 3 دوره هم جوجه نشدن یا مردن طبیعیه بعد افتادن تو خط تولید بعدا میتونی جلوشون رو بگیر ،،،تاوان خرابی قفستم میدن
    اقا نیما مشکله اینکه نر نمیذاشت ماده بره تو لانه حل شد و الان دوتای باهم میرن تو لانه

روی تیرک دنبال هم میکنن

اما میان پایین کف قفس جفت گیری میکنن دو سه تا جفت گیری اخرشونو که دیدم هر کدوم حدود یک دقیقه سی ثانیه شد

نمیدونم چیکار باید بکنم که برن روی تیرک .تیرکی که گذاشتم هم برزگه هم فضای اطرافش بازه. کف لانه هم جفت گیری میکنن

ببخشید که عکس زیاد میزارم چون میخوام دوستان بهتر راهنمایم کنن البته حجم عکسها رو بسیار پایین میارم

با تشکر
    ویرایش توسط amir5030 : 23rd August 2014 در ساعت 12:10 PM

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir5030 نمایش پست ها
    اقا نیما مشکله اینکه نر نمیذاشت ماده بره تو لانه حل شد و الان دوتای باهم میرن تو لانه

روی تیرک دنبال هم میکنن

اما میان پایین کف قفس جفت گیری میکنن دو سه تا جفت گیری اخرشونو که دیدم هر کدوم حدود یک دقیقه سی ثانیه شد

نمیدونم چیکار باید بکنم که برن روی تیرک .تیرکی که گذاشتم هم برزگه هم فضای اطرافش بازه. کف لانه هم جفت گیری میکنن

ببخشید که عکس زیاد میزارم چون میخوام دوستان بهتر راهنمایم کنن البته حجم عکسها رو بسیار پایین میارم

با تشکر
    دقیقا متوجه سوالتان نشدم چون الان هم اجازه ورود ماده به لانه را میدهد و هم جفتگیریشان درست شده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16276
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    دقیقا متوجه سوالتان نشدم چون الان هم اجازه ورود ماده به لانه را میدهد و هم جفتگیریشان درست شده.
    خدمتتون عرض کنم که مشکل اینه که کف قفس جفت گیری میکنن و اینطور که دوستان گفتن جفت گیری کف قفس ممکنه جفت گیری کاملی نباشه و بهتره روی تیرک انجام بشه

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    خدمتتون عرض کنم که مشکل اینه که کف قفس جفت گیری میکنن و اینطور که دوستان گفتن جفت گیری کف قفس ممکنه جفت گیری کاملی نباشه و بهتره روی تیرک انجام بشه

نه اصلا این طور نیست . مهم اینست که جفتگیری کامل صورت گیرد .هر جفتی یک مدل هست.خودم هم تجربه این مدل جفت را داشتم تخم هایشان هم بارور میشود

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888

شاید با جا به جا شدن تیرک ها مشکل حل بشه اگه نشه یا باید بزارم کف قفس یا میله های قفسو ببرم بزارمش بیرون قفس
    اما من هنوز فکر میکنم که نر بی تجربه باشه

گذاشتن لونه کف قفس اصلا مناسب نیست چون مدفوع پرنده روش میریزه به سختی پاک میشه و بوی بدی میگیره تو خونه به خصوص مدفوع پرنده زمان تخم گذاری در کل تصمیم نهایی با خودتونه

درباره جفت گیری کف قفس اگر پشت هر دو پرنده به هم میرسه حتما تخم بارور میشه اگر این طور نمیشه احتمال بارور شدن تخم خیلی پایینه

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط dena97 نمایش پست ها
    گذاشتن لونه کف قفس اصلا مناسب نیست چون مدفوع پرنده روش میریزه به سختی پاک میشه و بوی بدی میگیره تو خونه به خصوص مدفوع پرنده زمان تخم گذاری در کل تصمیم نهایی با خودتونه

درباره جفت گیری کف قفس اگر پشت هر دو پرنده به هم میرسه حتما تخم بارور میشه اگر این طور نمیشه احتمال بارور شدن تخم خیلی پایینه

در مورد گذاشتن لانه کف قفس در صورتیکه مجبور شدید حتما توجه کنید که لانه زیر چوب نشیمن نباشد
    در کل توصیه نمی کنم و اصراری هم روی این قضیه ندارم چون یکی از کاربران گفتند که نمی خواهم میله های قفس را ببرم خدمتشان عرض کردم اما اگر شرایط و محل قرار گرفتنش مناسب باشد موردی هم ایجاد نمی کند.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    دوستان سلام.
    یه مشکلی عجیب برای من پیش اومده.

تخمی که عروس مادم قبل از مرگش گذاشته بود دو تا بودند و نر تا وقتی رگ توش تشکیل بشه روش خوابیده بود . اما الان حدود 4 روزه که تخم و از زیرش برداشتم و گذاشتم داخل ارزن
    و روزی چند بار تخمو میچرخونم. اما تا الان جوجه داخل تخم هنوز زندست و داخل تخم که کندلینگ میکنم داره جوجه هرروز بزرگ و بزرگ تر میشه.

به نظرتون امکان داره جوجه در بیاد اگه محیط همینطوری بمونه؟؟
    اگه قرار باشه در بیاد به نظرتون 1 روز مونده دربیاد بذارم زیر نرم بزرگش میکنه؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها

در مورد گذاشتن لانه کف قفس در صورتیکه مجبور شدید حتما توجه کنید که لانه زیر چوب نشیمن نباشد
    در کل توصیه نمی کنم و اصراری هم روی این قضیه ندارم چون یکی از کاربران گفتند که نمی خواهم میله های قفس را ببرم خدمتشان عرض کردم اما اگر شرایط و محل قرار گرفتنش مناسب باشد موردی هم ایجاد نمی کند.
    خانم پویش حرف های شمادرست و منطقی از همه نظر بنده قبول دارم ولی من فکر میکنم دوستمون قرار پرندهارو مثل من تو خونه نگهداره چون عروس همه جا سرک میکشه روی لونه میرن و مدفوع میکنن با شرایطی که ایشون دارن به نظر شخصی لونه باید خارج از قفس بزارن یا قفس ببرن یا همه چیزو بپذیرن بو کثیفی وکل مشکلات دیگه
    تصمیم نهایی خودشون بگیرن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888
    دوستان بلاخره لونه نصب کردم البته جاشو کمی تغییر دادم بازم دوست دارم نظرتونو اعلام کنید به خاطر این کار 5 تا از میلهای قفسو بریدم تقریبا لونه در قسمت بالایی قفس زدم نظرتون چیه؟

ماشالله یادت نره

ویرایش توسط Hussein : 23rd August 2014 در ساعت 07:54 PM

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط dena97 نمایش پست ها
    دوستان بلاخره لونه نصب کردم البته جاشو کمی تغییر دادم بازم دوست دارم نظرتونو اعلام کنید به خاطر این کار 5 تا از میلهای قفسو بریدم تقریبا لونه در قسمت بالایی قفس زدم نظرتون چیه؟

ماشالله یادت نره

لانه خوب است انشالله که به سلامتی نتیجه بگیرید فقط چسب چوبی که استفاده کردید را ممکن است پرنده ها بخورند.
    فکر می کنم می توانستید بدون اینکه میله ها را ببیرید در آب یا دانه یا در وسط را باز می کردید و ورودی لانه را از آنجا قرار میدادید.

صفحه 1129 از 1915 نخستنخست ... 12962910291079111011111112111311141115111611171118111911201121112211231124112511261127112811291130113111321133113411351136113711381139114011411142114311441145114611471148117912291629 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)