همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط efra2mb5 نمایش پست ها
    سلام ببخشید من یک جفت عروس هلندی دارم که تا حالا چند دفعه تخم گذاشتن و بچه هاشونو بزرگ کردن هر دفعه سه تا 4 تا تخم میذاشتن که از اونا هردفعه دو تاشون بزرگ میشدن یا سر از تخم بیرون میاوردن.ایندفعه 4 تاشون از تخم بیرون اومدن تو مدت 5 روز
    حالا یکی اولیش به ترتیب تا اخری از همه بزرگترن میترسم به این آخری که از همه کوچیکتره غذاشو ندن بنظرتون باید چیکار کنم که به اون کوچیکتره هم غذا بدن؟
    سلام . به صورت طبیعی جوجه بزرگتر بیشتر از بقیه جوه ها غذا می گیرد و جوجه های اول درشت و قوی تر هستند .
    اما کاری که شما می توانید انجام دهید این است که به دفعات غذا برای جفت قرار دهید مثلا 2 یا 3 بار در روز تا جفت باندازه کافی غذا برای تغذیه جوجه ها در اختیار داشته باشند در ضمن 4 جوجه خیلی زیاد نیست و انشالله جفت با تجربه شما از پس بزرگ کردنشان بر می آید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عقاب
    شماره عضویت
    14926
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    سلام . به صورت طبیعی جوجه بزرگتر بیشتر از بقیه جوه ها غذا می گیرد و جوجه های اول درشت و قوی تر هستند .
    اما کاری که شما می توانید انجام دهید این است که به دفعات غذا برای جفت قرار دهید مثلا 2 یا 3 بار در روز تا جفت باندازه کافی غذا برای تغذیه جوجه ها در اختیار داشته باشند در ضمن 4 جوجه خیلی زیاد نیست و انشالله جفت با تجربه شما از پس بزرگ کردنشان بر می آید
    واقعا ممنونم.ولی یعنی 4تا کمه واقعا؟چیکار کنم که دفعه ی بعدی بیشتر تخم کننو بزرگشون کنن؟

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط efra2mb5 نمایش پست ها
    واقعا ممنونم.ولی یعنی 4تا کمه واقعا؟چیکار کنم که دفعه ی بعدی بیشتر تخم کننو بزرگشون کنن؟
    خواهش می کنم
    نه 4 تا کم نیست اما این قدر هم نیست که یک جفت با تجربه نتوانند بزرگشان کنند.
    شما برنامه منظم برای تغذیه و تقویت جفتتان داشته باشید و استراحت کافی بین دوره های تخم گذاری را لحاظ کنید تا پرنده ها قوی و سالم باشند
    به نظرم مهم تر از اینکه ماده چند تخم می گذارد اینست که چه تعداد از تخم ها بارور میشوند و جوجه هایی که از تخم بیرون می آیند چقدر سالمند و زنده می مانند

کاربرفعال

شماره عضویت
    15092
    سلام
    میدونم شاید اینجا جاش نباشه، اما به کمکتون احتیاج دارم.
    من واسه عروسم نیاز به یه سری لوازم جانبی داخل قفس دارم که هیچ کجا نتونستم پیدا کنم، گفتم اینجا بپرسم شاید کسی کمکی کرد.
    از اینا میخوام کسی سراغ داره؟

بعد اینکه توی کلیپهای مربوط به کاکاتیل دیدم یه گیاه هائی هست که خشک شده و به عروسها میدن، اینا چیه و از کجا گیر میاد؟
    و مورد آخر میگن چوب نشیمن نباید صاف و سیقلی باشه ! از چون نشیمن زبر هم نمیشه زیاد استفاده کرد خواستم ببینم چوب طبیعی از کجا میشه تهیه کرد که سیقلی نباشه و تمیز و طبیعی هم باشه؟
    ممنون
    ویرایش توسط 1champion : 8th July 2014 در ساعت 12:55 AM

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1champion نمایش پست ها
    سلام
    میدونم شاید اینجا جاش نباشه، اما به کمکتون احتیاج دارم.
    من واسه عروسم نیاز به یه سری لوازم جانبی داخل قفس دارم که هیچ کجا نتونستم پیدا کنم، گفتم اینجا بپرسم شاید کسی کمکی کرد.
    از اینا میخوام کسی سراغ داره؟
    بعد اینکه توی کلیپهای مربوط به کاکاتیل دیدم یه گیاه هائی هست که خشک شده و به عروسها میدن، اینا چیه و از کجا گیر میاد؟
    و مورد آخر میگن چوب نشیمن نباید صاف و سیقلی باشه ! از چون نشیمن زبر هم نمیشه زیاد استفاده کرد خواستم ببینم چوب طبیعی از کجا میشه تهیه کرد که سیقلی نباشه و تمیز و طبیعی هم باشه؟
    ممنون

این اسباب بازیها را اگر بصورت آماده بخواهید می توانید در گوگل اسباب بازی طوطی سانان را جستجو کنید که موارد زیادی خواهید دید اگر هم تصمیم دارید خودتان بسازید باید سفارش قطعات را به خراطی بدهید
    در مورد گیاهی که گفتید اطلاعی ندارم
    می توانید از چوب طبیعی استفاده کنیداول بجوشانید و بعد ضدعفونی کنید و در آفتاب بگذارید تا خشک شود

کاربرفعال

شماره عضویت
    15092
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها

اول بجوشانید و بعد ضدعفونی کنید و در آفتاب بگذارید تا خشک شود
    این پیچ و مهره هائی که به چوب نشیمن وصل میشن از کجا گیر بیارم؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1champion نمایش پست ها
    این پیچ و مهره هائی که به چوب نشیمن وصل میشن از کجا گیر بیارم؟
    برای چوب نشیمن میتونید از دسته تی یا دسته بیل استفاده کنید
    اون پیچ و مهره داره هایی که بسته بندیه فکر میکنم نشیمن سوهان دار باشه همش
    اگر استند معمولی میخواید که نیازی به اون پیچ و مهره دارها نیست و دسته بیل هم مناسبه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14724
    سلام خدمت دوستان گل
    طاعات قبول باشه
    قبل هرچیز یه تقاضا
    خواهش میکنم استثناعا تعارف رو کناربزارید و هرکی هرنظری داره بده ، نه اینکه مثلا چون یه عزیز نظر داده دیگه بقیه نظرشونو ندن ،برام مهمه ممنون
    من یه عروس گرفتم صاحبش میگه 14 ماهشه ، خیلی رامه رنگش گلباقالیه ولی باتوجه به اینکه میگن اکثر گل باقالیا ماده ان بازم شک دارم
    میخوام راهنماییم کنید که نره یا ماده
    دوم اینکه یه نر نطفه داره خوب برا جفت زدن میخوام چطور میتونم یه همچین چیزی رو تشخیص بدم
    یه ابلغ دیدم عکسشو میزارم نظرتون راجع بهش چیه
    ممنونم از همگیاینم نره که میگم

ویرایش توسط adwin : 8th July 2014 در ساعت 07:03 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط adwin نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان گل
    طاعات قبول باشه
    قبل هرچیز یه تقاضا
    خواهش میکنم استثناعا تعارف رو کناربزارید و هرکی هرنظری داره بده ، نه اینکه مثلا چون یه عزیز نظر داده دیگه بقیه نظرشونو ندن ،برام مهمه ممنون
    من یه عروس گرفتم صاحبش میگه 14 ماهشه ، خیلی رامه رنگش گلباقالیه ولی باتوجه به اینکه میگن اکثر گل باقالیا ماده ان بازم شک دارم
    دوم اینکه یه نر نطفه داره خوب برا جفت زدن میخوام چطور میتونم یه همچین چیزی رو تشخیص بدم
    سلام دوست عزیز.
    من نظرمو میدم شاید اشتباه باشه شایدم درست باشه.

به نظر من گلباقالی شما مادست و فکر کنم یکم کمبود مواد معدنی داشته باشه. حتما حتما سنگ کف دریا در اختیارش بذار و تغذیشو کامل بهش برس تا موقع جفت انداختن مشکلی برات پیش نیاد.
    اینکه بفهمی که نر نطفه داره یا نه که فکر نکنم پرنده ای باشه که نطفه نداشته باشه کار سختیه.
    شما این نری که عکسشو گذاشتی نر خیلی خوبیه اینو بگیر و بهشون برس و خوب تقویتش کن.
    شک نکن به موفقیت میرسی.
    موفق باشید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط adwin نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان گل
    طاعات قبول باشه
    قبل هرچیز یه تقاضا

ماده زیبایی هس
    نمیشه از جثه تشخیص داد کمبودهاشو بعضی از عروس ها ذاتا کمی ریز دستر هستن که مشگلی نداره
    در مورد تغذیه هم که مدتی باید صرف تقویتش کنید
    سنش هم بالای 14 ماه هستش
    در مورد نرها که رنگهای تیره تر و غالب معمولا از نظر نطفه نر هم قویترن هم بهتر اما این هم قطعی نیست
    در مورد عقیم بودن نرها این فکرو نکنید خیلی احتمالش کمه اما ضعیف بودنشون خیلی دیده شده
    اما میشه با تخم بلدرچین و کاهو و هویج و قطره های شرکت تابرنیل نر رو هم قوی کرد

صفحه 1050 از 1915 نخستنخست ... 505509501000103110321033103410351036103710381039104010411042104310441045104610471048104910501051105210531054105510561057105810591060106110621063106410651066106710681069110011501550 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 12 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 12 مهمان ها)