کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    دوستان راهنماییتون کردن ولی یک مورد هست که دونستنش شاید نظرتون رو عوض کنه

تخمه باید حتما خشک باشه . اگر میوه بیش از ۱ یا ۲ ساعت در کنار تخمه باشه ، احتمال مرطوب شدن تخمه ها زیاد میشه . با توجه به گرم بودن هوا و تابستانی که در پیش داریم ، محیط مرطوب ظرف غذا و پوست تخمه های مرطوب محل بسیار خوبی برای رشد عفونت های قارچی و گاهی باکتریاییست . برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید عبارت vomiting یا parrot crop infection رو در گوگل سرچ کنید

Birds Online - Health and diseases - Infectious diseases - Vomiting (crop infection)

یا هر ۱ - ۲ ساعت ظرف غذایی که تخمه و میوه توشه رو تمیز کنید و از اول پر کنید یا بهتره کلا این کار رو انجام ندید و ظرفی جداگانه برای غذا های مرطوب انتخاب کنید
    یعنی همیشه باید ظرف غذاش پر باشه ؟ من که فقط صبح و ظهر و شب تو ظرفش غذا میریزم اونم نمیدونم اندازش چجور باید باشه

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    دوستان یه دوتا سوال پیش اومده اینکه ریکی شبا که میخواد بخوابه میره رو ضرف غذاش میایسته و میخوابه و دوم اینکه عیبی نداره من تخمه و میوه رو تو یه ظرف بریزم ؟ باعث مریضی میشه ؟
    دوست عزیز طوطی هر جایی که احساس امنیت کنه یا راحت باشه میخوابه,ممکنه به دلیل اختلاف سطح نشیمن تا ظرف غذا میره اونجا یا به خاطر نزدیکی به کنج قفس یا ..... اینها جزو مواردی هستند که به خود طوطی و اخلاقش بستگی داره نه میشه گفت عیبی حساب میشه و نه میشه گفت حسنی به شمار میاد,بهتره شما هم نگران این مسئله نباشید رفته رفته عادت میکنید به این جور موارد
    غذای تر و خشک رو هم با هم مخلوط نکنید,تخمه خیس میشه و بعد از چند ساعت مزش عوض میشه و یا ممکنه آلودگی سطح تخمه همراه با غذای تر وارد بدن طوطی بشه
    2 تا ظرف مجزا تهیه کنید برای هر کدوم استفاده کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی

من یه قفس بزرگ برای کاسکوم خریدم از اینا که سقفش باز میشه و کفیش راحت در میاد

قفس قبلیش کوچیکتر بود البته در مقایسه با قفس جدید خیلی کوچیکتر !

الان میتونم منتقلش به قفس جدیدش ؟
    و اگه میشه چجوری این کارو بکنم ؟
    اگر کاسکوی شما هنوز اهلی نشده بهتره این کار رو انجام ندید چون اهلی کردن طوطی در قفس بزرگ کار خیلی دشواریه به این دلیل که قلمرو طوطی بزرگتر شده و طوطی احساس قدرت بیشتری میکنه و به راحتی تن به تمرین ها نمیده.
    بهترین قفس برای اهلی کردن طوطی های هم جثه با کاسکو قفس 1033 یا قفس های با ابعد این قفس هستند که هم زیاد بزرگ و کوچیک نیست و هم طوطی توش نسبتا راحته؛بعد از اهلی کردن طوطی میتونید قفس رو تعویض کنید که البته برای طوطی اهلی هر چه قفس بزرگتر باشه بهتره....

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    دوستان یه دوتا سوال پیش اومده اینکه ریکی شبا که میخواد بخوابه میره رو ضرف غذاش میایسته و میخوابه و دوم اینکه عیبی نداره من تخمه و میوه رو تو یه ظرف بریزم ؟ باعث مریضی میشه ؟
    نه اتفاقا تاریک تاریک که میشه اینجوری میخوابه یعنی خواب عمیق که میخواد بره /
    برا ظرف غذا هم همینکارو میکنم خواستم ببینم اگه بعضی وقتا مثلا دو نوع میوه بذارم یا کنار میوه یه چیز خشک مثه تخمه باشه مشکلی ایجاد نمیکنه
    چوب نشیمنش رو چک کنید ببینید شل نشده ؟ بعضی وقتا اگه از نشستن روی چوب نشیمن احساس امنیت نکنن ، روی ظرف غذا یا کف قفس میشینن . یا چک کنید اطراف چوب نشیمن چیزی نیست که باعث استرسش بشه ؟ اگه هیچ مشکلی وجود نداره از نظر من کاری به کارش نداشته باشید و بذارید هرجا راحته بخوابه .

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    یعنی همیشه باید ظرف غذاش پر باشه ؟ من که فقط صبح و ظهر و شب تو ظرفش غذا میریزم اونم نمیدونم اندازش چجور باید باشه
    ببینین قضیه گشنه نگه داشتن طوطی فقط برای 1-2 روز اول تمرین بود که طوطی بیاد و از دست غذا بگیره،الان دیگه نیازی نیست گرسنه نگهش دارید،همیشه باید غذا در اختیار طوطی باشه که هر وقت خواست بره و غذا بخوره.
    طوطی ها مثل انسانها نیستند که وعده غذایی داشته باشند،من گاها میبینم بعضی از دوستان صبحانه و ناهار و شام برای طوطی تعریف میکنند که اصلا نیازی نیست
    کاری که من چند ساله انجام میدم اینه که ظرف غذای تر طوطی رو صبح پر از انوان میوه و سبزی و حبوبات میکنم و شب که بر میگردم خونه برش میدارم،شب هم برای غذای خشک میزارم و چون خراب نمیشه میزارم تا شب بعد بمونه و شب بعد دوباره به اندازه 1 روزش غذا میریزم توش

نگران این نباشید که طوطی زیاد غذا بخوره،طوطی نباید غذای چرب و مضر زیاد ببخوره وگرنه شما هم هر روز برای میوه و سبزی تا میخوره بزارید خودش هر وقت سیر بشه دیگه نمیخوره،اما در مصرف تخمه و .... کنترل داشته باشید یا میتونید تخمه رو فقط برای تمرین اهلی کردن بهش بدید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    ببینین قضیه گشنه نگه داشتن طوطی فقط برای 1-2 روز اول تمرین بود که طوطی بیاد و از دست غذا بگیره،الان دیگه نیازی نیست گرسنه نگهش دارید،همیشه باید غذا در اختیار طوطی باشه که هر وقت خواست بره و غذا بخوره.
    طوطی ها مثل انسانها نیستند که وعده غذایی داشته باشند،من گاها میبینم بعضی از دوستان صبحانه و ناهار و شام برای طوطی تعریف میکنند که اصلا نیازی نیست
    کاری که من چند ساله انجام میدم اینه که ظرف غذای تر طوطی رو صبح پر از انوان میوه و سبزی و حبوبات میکنم و شب که بر میگردم خونه برش میدارم،شب هم برای غذای خشک میزارم و چون خراب نمیشه میزارم تا شب بعد بمونه و شب بعد دوباره به اندازه 1 روزش غذا میریزم توش

نگران این نباشید که طوطی زیاد غذا بخوره،طوطی نباید غذای چرب و مضر زیاد ببخوره وگرنه شما هم هر روز برای میوه و سبزی تا میخوره بزارید خودش هر وقت سیر بشه دیگه نمیخوره،اما در مصرف تخمه و .... کنترل داشته باشید یا میتونید تخمه رو فقط برای تمرین اهلی کردن بهش بدید
    آخه آقا بهزاد من شنیدم که میوه بیشتر از چند ساعت بیشتر نباید بمونه تو ظرف غذا این درست نیست ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

سلام دوست عزیز . تبریک میگم .

خرید و انتخاب قفس مناسب جز شرایط لازم قبل از خرید پرنده هست . من الان اصلا توصیه نمیکم منتقلش کنید . بخاطر استرسی که بهش وارد میشه . پرنده باید رام باشه و راحت بتونه از قفس خودش خارج بشه و وارد بشه تا بشه قفس جدید رو به مرور بهش معرفی کرد و خودش بدون ترس منتقل بشه . شما نگهدار قفس رو تا پرندت رام بشه وگر نه رام شدنش رو استرس ناشی از جابجایی خیلی عقب میندازه (انگار از صفر شروع کردی )
    موفق باشید
    سلام آقا من این دو تا قفس و کنار هم گذاشتم و در هر دوشون رو باز کردم !!

تو قفس قفبلیش هیچ اسباب بازی خاصی نبود اما تو این یکی از اول همه چی گذاشتم

دو تا قفس رو کنار هم گذاشتم و به اندازه یک دقیقه شاید کمتر رفتم که ظرف تخمه و میوشو بشورم دیدم رفته تو قفس جدیدش و نشسته رو میله !!

البته تا منو دید شروع کرد به قفس نوردی منم سریع در رو روش بستم و همون جای قبلی آویزونش کردم

با دستمم بهش سیب دادم ازم گرفت و خورد !! ظرف غذا و آب و میوشم سر جاش گذاشتم و نترسید !

الان حدود 3-4 دقیقس سیب رو توی پاش گرفته نه میخوره نه تکون میخوره !!

البته 2 تکه سیب قبلی و خورد لوبیا هم خورد !
    اما این یکی و نمیخوره !

همین الانم انداختش !

شرایط خوبه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها

سبزی فقط جعفری دیگه ؟

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    آخه آقا بهزاد من شنیدم که میوه بیشتر از چند ساعت بیشتر نباید بمونه تو ظرف غذا این درست نیست ؟
    نه خیالتون راحت خراب نمیشه چند ساله من این کارو انجام میدم
    اگر طوطی تا عصر دخل همه میوه ها رو نیاره میوه ها چیزیشون نمیشه؛اگر خودتون خونه هستید میتونید برای این که خیالتون راحت بشه در دو مرجله این میوه و حبوبات رو بدید مثلا صبح تا ظهر میوه در اختیارش بزارید بعد از ظهر تا شب هم حبوبات بزارید

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    سبزی فقط جعفری دیگه ؟
    لطف کنید تاپیک تغذیه رو بخونید جای این سوالات اینجا نیست اما سبزی شامل جعفری میشه،سبزی خوردن،اسفناح و .....

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    سلام آقا من این دو تا قفس و کنار هم گذاشتم و در هر دوشون رو باز کردم !!

تو قفس قفبلیش هیچ اسباب بازی خاصی نبود اما تو این یکی از اول همه چی گذاشتم

دو تا قفس رو کنار هم گذاشتم و به اندازه یک دقیقه شاید کمتر رفتم که ظرف تخمه و میوشو بشورم دیدم رفته تو قفس جدیدش و نشسته رو میله !!

البته تا منو دید شروع کرد به قفس نوردی منم سریع در رو روش بستم و همون جای قبلی آویزونش کردم

با دستمم بهش سیب دادم ازم گرفت و خورد !! ظرف غذا و آب و میوشم سر جاش گذاشتم و نترسید !

الان حدود 3-4 دقیقس سیب رو توی پاش گرفته نه میخوره نه تکون میخوره !!

البته 2 تکه سیب قبلی و خورد لوبیا هم خورد !
    اما این یکی و نمیخوره !

همین الانم انداختش !

شرایط خوبه ؟
    فعلا که عادی و خوب هست . شرایط عادی کلی رو باید بعد از گذشت یک روز اگه هیچ مشکلی نبود میشه گفت عادی و خوب هست . امیدوارم موفق باشید .

صفحه 851 از 1238 نخستنخست ... 351751801832833834835836837838839840841842843844845846847848849850851852853854855856857858859860861862863864865866867868869870901951 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)