نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    rabbit
    شماره عضویت
    15052

تهیه یونجه خشک یا تازه؟

با سلام
    دوستان اصفهانی میدونن یونجه رو تو این فصل از کجا باید تهیه کنم؟ یه چند وقتیه که نتونستم برای عسلکم یونجه بخرم.
    سوال دیگه اینکه یونجه رو میشه خشک کرد و به خرگوش داد؟ یعنی الان خشکشو میفروشن؟ یا میشه کاشتش؟ البته خونده بودم کههه خشکشم میکنن.ولی یه بار واسه هوپک گذاشتم و نخورد!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    15134
    سلام
    فکر کنم یونجا الان گیر نمیاد مگه اینکه خشکش کرده باشنو بفروشن.مثلا تو گاوداریا.
    منم دسترسی ندارم و بخرگوشم سبزی میدم. البته الان سبزی هم کم شدهب به خاطر سرما و یخ زدگی سبزی ها اصلا نمیارن سبزی فروشها. باید این سرما بگذره دیگه چاره ای نیست

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    14736
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoopak نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان اصفهانی میدونن یونجه رو تو این فصل از کجا باید تهیه کنم؟ یه چند وقتیه که نتونستم برای عسلکم یونجه بخرم.
    سوال دیگه اینکه یونجه رو میشه خشک کرد و به خرگوش داد؟ یعنی الان خشکشو میفروشن؟ یا میشه کاشتش؟ البته خونده بودم کههه خشکشم میکنن.ولی یه بار واسه هوپک گذاشتم و نخورد!
    سلام دوست عزيز، بهتره هميشه از يونجه خشك استفاده كنيد. يونجه تازه باعث نفخ ميشه. در كنار اون از سبزي خشك هم استفاده كنيد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    rabbit
    شماره عضویت
    15052
    نقل قول نوشته اصلی توسط rabit نمایش پست ها
    سلام
    فکر کنم یونجا الان گیر نمیاد مگه اینکه خشکش کرده باشنو بفروشن.مثلا تو گاوداریا.
    منم دسترسی ندارم و بخرگوشم سبزی میدم. البته الان سبزی هم کم شدهب به خاطر سرما و یخ زدگی سبزی ها اصلا نمیارن سبزی فروشها. باید این سرما بگذره دیگه چاره ای نیست
    خییلی ممنون.من نگران بودم نکنه مشکل پیدا کنه.
    خشکشم آخه نیست!

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    rabbit
    شماره عضویت
    15052
    نقل قول نوشته اصلی توسط apameh نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز، بهتره هميشه از يونجه خشك استفاده كنيد. يونجه تازه باعث نفخ ميشه. در كنار اون از سبزي خشك هم استفاده كنيد.
    مرسی دوست عزیز. من دنبال خشکش هم بودم کسی نداشت. هنوز به گاوداری سر نزدم. امیدوارم به زودی پیدا کنم. سال دیگه خودم باید خشک کنم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    14736
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoopak نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز. من دنبال خشکش هم بودم کسی نداشت. هنوز به گاوداری سر نزدم. امیدوارم به زودی پیدا کنم. سال دیگه خودم باید خشک کنم
    سلام، در حالت هاي اضطراري هر كاري كه از دستتون بر مياد بايد بكنين من اين جور مواقع به سبزي فروشي ها ميرم و يك ظرف مي برم و ميگم هر موقع آشغال سبزي داشتين براي من نگه دارين بعد از چند روز ميرم و آشغال سبزي ها رو مي گيرم و ضايعات رو بيرون مي ريزم و بقيه رو ميشورم و مقداري رو خشك مي كنم و به خرگوشم ميدم و يك مقدارشم به صورت تازه ميدم مطمئنم از گرسنه بودنش بهتره. البته سعي كنين از اين به بعد قبل از اين كه فصل اتمام يونجه برسه مقداري يونجه خشك بخريد و توي خونه نگه داريد كه به مشكل نخوريد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    rabbit
    شماره عضویت
    15052
    نقل قول نوشته اصلی توسط apameh نمایش پست ها
    سلام، در حالت هاي اضطراري هر كاري كه از دستتون بر مياد بايد بكنين من اين جور مواقع به سبزي فروشي ها ميرم و يك ظرف مي برم و ميگم هر موقع آشغال سبزي داشتين براي من نگه دارين بعد از چند روز ميرم و آشغال سبزي ها رو مي گيرم و ضايعات رو بيرون مي ريزم و بقيه رو ميشورم و مقداري رو خشك مي كنم و به خرگوشم ميدم و يك مقدارشم به صورت تازه ميدم مطمئنم از گرسنه بودنش بهتره. البته سعي كنين از اين به بعد قبل از اين كه فصل اتمام يونجه برسه مقداري يونجه خشك بخريد و توي خونه نگه داريد كه به مشكل نخوريد.
    خوبه . فکر خوبی کردید. شما هم سبزیارو میشورید واسه خرگوشاتون؟ من میشستم ولی فکر کردم که شاید نباید بشورم. دلیل خاصی داره شما میشورید؟
    من کاهو الان بیشتر تونستم بهش بدم. گرسنه نمیزارمش. هیچ وقت طفلی چه گناهی داره. بعضی وقتا دلش سبزی نمی خواد و میاد سر سفره برنج سفید پخته گرم دوس داره بخوره. نون نرم هم بیشتر از نون خشک دوس داره لابلای غذاش بهش میدم.. رشته و ماکارانی هم دوس داره. عاشق گوجه س. پوست خیار هم خیلی دوس داره. ولی بیشتر از همه چیز یونجه و گشنیز دوس داره که فعلا گیر نمیاد!
    راستی بادمجان رو به همه صورت دوس داره. یعنی پوستش، خودش. سر بادمجان، چخته با گوجه، یه بار کشک و بادمجان هم خورد! یعنی میاد سر سفره هر چی دوس داره میخوره. اگه یه وقت تو یه غذای گوشت باشه که معمولا نیست خیلی از غذا بدش میاد. از بو ماهیم بدش میاد. ولی غذاهای رب دار رو دوس داره.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)