صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 71
    همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed3015 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون مقاله مربوط به سیانو رو خوندم تا اوجایی که من فهمیدم و تست گرفتم نیترات 10 و فسفات 0.1 بود ولی تست سیلیکات ندارم که بگیرم وقتی به یکی از بچه های که تو کار آکواریوم بود تو نواب گفتم که شن سانسیبار خریدم گفت سانسیبار نریز سیلیکات آب رو بالا میبره و باعث میشه جلبک بزنه تو تانک ولی وقتی از مدیرشون پرسیدم گفت نه مشکلی نداره ولی مثل اینکه اون بنده خدا راست میگفت و به من پیشنهاد کرد که شن زنده بگیرم و من تا زمانی که نور مناسبی برای رشد نداشتم مشکلی نبود ولی از وقتی این ال ای دی رو نصب کردم به مرور رشد باکتریها و جلبکها زیاد شد
    اسکیمرم هم ریف اختاپوس هست واقعا ازش راضیم البته اول که نصب کردم تا زمانی که آب بندی بشه کاپش سریع پر میشد و مجبور بودم سریع خالیش کنم بعد تو یوتیوب یه ویدیو دیدم که توضیح داده بود برای آب بندی باید شیر خروجی رو ببندم و درب مخزن رو بردارم تا آب به مدت 48 ساعت از بالا سر ریز بشه من هم همین کار رو کردم و مشکلم حل شد [emoji5] [emoji3] [emoji3] [emoji5]
    دوست عزیز همونجور که دوستمون گفت این جلبکها موقع راه اندازی اک تا چند ماه عادیه وبنظر من اصلا نیاز نیست خودتون را درگیر کنید شما اگه شرایط اب خوب باشه .جریان در حد مجاز باشه وهمچنین نور هم مناسب باشه کم کم از بین میروند وکم کم کرولاینها جاشون را میگیرند.اسکیمر هم باید قدرتش دوتا سه برابر حجم تانک باشه اینکه ریف اختاپوس باشه یا بابل مگاس بنظر من مهم نیست .مثلا همین اقای منصوری که میگن بابل مگاسم خوب نبوده یه اسکیمر بابل مگاس فکر کنم کرو ۷گذاشتند برای یه تانک بزرگ حدود ۶۰۰لیتر اگه اشتباه نکرده باشم که قاعدتا برای تانک ریف جواب نخواهد داد ولی حالا رفتند یه اسکیمر ریف اختاپوس که یادم نیست مدلش چی بود که کاپش اندازه اون اسکیمر قبلی هست گرفتند .که چون مناسب اکشون هست شرایط را بهتر کرده من خودم برای تانک جدیدم اول یه اسکیمر ریف اختاپوس ۳۰۰۰اینترنال گرفتم همون موقع یه اسکیمر بابل مگاس c99برای یکی از دوستانم گرفتم با اینکه قیمتش حدود دویست هزار تومان بیشتر گرانتر نبود ولی خیلی بهتر بود واسکیمر ریف اختاپوس اندازه دهنه بابل مگاس بود همچنین کفش هم چند برابر بود که چون تانک دوستم کوچکتر بود ه ریف اختاپوس را دادم اون وبابل مگاس را برای خودم برداشتم اینجوری هم برای اون که تانکش ۵۰۰لیتر هست عالیه وهم من که تانکم حدود۱۰۰۰لیتر هست مناسبه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    دوست عزیز همونجور که دوستمون گفت این جلبکها موقع راه اندازی اک تا چند ماه عادیه وبنظر من اصلا نیاز نیست خودتون را درگیر کنید شما اگه شرایط اب خوب باشه .جریان در حد مجاز باشه وهمچنین نور هم مناسب باشه کم کم از بین میروند وکم کم کرولاینها جاشون را میگیرند.اسکیمر هم باید قدرتش دوتا سه برابر حجم تانک باشه اینکه ریف اختاپوس باشه یا بابل مگاس بنظر من مهم نیست .مثلا همین اقای منصوری که میگن بابل مگاسم خوب نبوده یه اسکیمر بابل مگاس فکر کنم کرو ۷گذاشتند برای یه تانک بزرگ حدود ۶۰۰لیتر اگه اشتباه نکرده باشم که قاعدتا برای تانک ریف جواب نخواهد داد ولی حالا رفتند یه اسکیمر ریف اختاپوس که یادم نیست مدلش چی بود که کاپش اندازه اون اسکیمر قبلی هست گرفتند .که چون مناسب اکشون هست شرایط را بهتر کرده من خودم برای تانک جدیدم اول یه اسکیمر ریف اختاپوس ۳۰۰۰اینترنال گرفتم همون موقع یه اسکیمر بابل مگاس c99برای یکی از دوستانم گرفتم با اینکه قیمتش حدود دویست هزار تومان بیشتر گرانتر نبود ولی خیلی بهتر بود واسکیمر ریف اختاپوس اندازه دهنه بابل مگاس بود همچنین کفش هم چند برابر بود که چون تانک دوستم کوچکتر بود ه ریف اختاپوس را دادم اون وبابل مگاس را برای خودم برداشتم اینجوری هم برای اون که تانکش ۵۰۰لیتر هست عالیه وهم من که تانکم حدود۱۰۰۰لیتر هست مناسبه.
    ممنون از شما دوست عزیز بابت راهنمایی الان یه تست گرفتم
    Ph. 7.8
    Ammoniac. 0.1-0.2
    Nitrite. 0
    Nitrate. 0
    Phosphate. 0.1
    میخواستم بدونم شرایط مناسب هست ؟
    نیترات 0 خوبه ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    ممنون از شما دوست عزیز بابت راهنمایی الان یه تست گرفتم
    Ph. 7.8
    Ammoniac. 0.1-0.2
    Nitrite. 0
    Nitrate. 0
    Phosphate. 0.1
    میخواستم بدونم شرایط مناسب هست ؟
    نیترات 0 خوبه ؟
    نه خوب نیست درکل نیترات در حد یک وفسفات هم نزدیک صفر خوبه.برای کاهش نیترات وفسفات از چی استفاده میکنید ،همچنین با چه تستی اب اکتون را تست کردید؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    چیزی برای نیترات استفاده نکردم فقط اول باکتری به آب اضافه کردم همونه یه ماه پیش هم یکبار باکتری زدم نصف دوز همیشگی واسه فسفات هم از مدیا استفاده کردم
    تسترم هم api هست
    ویرایش توسط Saeed3015 : 2nd May 2016 در ساعت 03:08 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    سلام دوستان دیروز رفتم نواب گفتم شرایط آب رو گفت api مورد اطمینان نیست.
    واقعا اینجوریه که میگن ؟
    باید ببری با هانا تست بگیری
    ویرایش توسط Saeed3015 : 5th May 2016 در ساعت 10:27 AM

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    سلام دوستان دیروز رفتم نواب گفتم شرایط آب رو گفت api مورد اطمینان نیست.
    واقعا اینجوریه که میگن ؟
    باید ببری با هانا تست بگیری
    سلام :
    تست های api دقت و کیفیت هانا رو نداره اما نه اینکه کلا نتایجش غیر قابل اعتماد باشه . تست api هم فاصله ی بین اعدادش (اصطلاحا فاصله ی واحدها) زیادتر هست هم کمی خطاش بیشتر . اما مثلا اگه شما نیترات رو با api روی 20 به دست اوردین دیگه با هانا 5 یا 50 در نمیاد بلکه ممکنه مثلا 5 واحد بالا یا پایین تر باشه .
    یک شرط مهم هم برای هر تستی تاریخ شروع استفاده ازش هست . هر چه به تاریخ انقضاش نزدیک تر بشه خطاش هم بیشتر میشه . اگه تاریخ گذشته باشه که اصلا دیگه معتبر نیست . مورد دیگه هم روند دقیق اجرای تست طبق دستور العمل داده شده هست . یک ایراد تستهای api رو هم خطای چشمی در تشخیص رنگ نهایی میدونم که در تسترهای عددی این مشکل اصلا وجود نداره
    برای یک اکواریوم sps حرفه ای که حساسیت به برخی پارامترها خیلی با دقت نیاز هست به نظرم تست هانا خیلی بهتره اما مثلا برای یک تانک فیش اونلی نه .
    موفق باشید
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 7th May 2016 در ساعت 02:18 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    سلام یه سامپ جدید واسه تانک جدیدم ساخت البته هنوز کامل نشده
    آب از ورودی میریزه داخل بافر بعد از سر ریز پس از گذشت فیلترها ساکس وارد محوطه اسکیمر و راکتور میشه بعد در مرحله بعد رفیوجیوم و پس از گذشت از media stag وارد بافر دوم و بعد به وسلیه پمپ بازگشت به تانک.

ویرایش توسط Saeed3015 : 11th September 2016 در ساعت 09:06 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    البته یه مخزن ATO هم به همراه فلوتر میخوام نصب کنم که ظرفیت تبخیر 3 روز آب تانک رو داشته باشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    سلام بسیار عالی شده
    منم در حال ساخت همچین سامپی هستم میشه یکم دقیقتر و بیشتر توضیح بدین و از لحاظ متریال و ابعاد هم توضیح بدین که منم بتونم با توجه به اندازه هام درست کنم طبق الگوی شما تشکر

Sent from my HTC One_M8 using Parsipet mobile app

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18286
    ببخشید اب چه جوری از فیلتر ساکس اولی میره تو فیلتر ساکس دومی ؟

صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)