صفحه 33 از 269 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515283133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 321 به 330 از 2687
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    قناری-دیسکس و ماهی آب شیرین!
    شماره عضویت
    2014
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز با توجه به تراکم ماهی یاتون سیسیفونتون کمه.دما 32+هر 20لیتر یک قاشق غذاخوری نمک بدون ید+سیفون روزانه حداقل 40% یا 50% تا سه الی 4روز موارد انجام شود در صورت عدم رفع مشکل، موکوس ماهی بوده درمان انگل پوستی انجام پذیرد اما خواهشاً قبل از درمان انگل پوستی گزارش فرمایید
    سلام و سپاس
    الان حدود 20 ساعت از سیفون 70 درصد گذشته و تا حالا مشاهده نکردم که دوباره روی فیلتر اسفنجی دیده بشند. بزارم اگه دوباره بوجود اومدند از نمک استفاده کنم؟ غذا دهی من روزی 5-6 باره گفتم شاید غذاها مصرف نشده و مونده شده!
    سپاس.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110
    با سلام خدمت دوستان عزیز..
    یکی از دیسکسهام خطوط استرسش پررنگ شده و مدفوعش هم سفید رنگه وقتی دقت کردم متوجه شدم به صورت گردنبند مرواریدی تکه تکه هستش و به محض دفع مدفوع با سرعت در کف تانک سقوط می کنه انگار که وزن سنگینی داره!...در ضمن هیچ اشتهایی به خوردن غذا از خودش نشون نمی ده حتی کرم خونی و فقط به ماسه کف تانک تک میزنه....ولی در عوض به هیچ وجه خجالتی ویا بی حال نیست ... لطفاً سریعاً راهنمایی بفرمایید چیکار باید کرد.

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام دوست عزیز:
    لطف کنید شرایط تانک و بیماری رو مطابق با لینک http://www.parsipet.ir/thread617.html بفرمائید.
    ببینید خیلی راحت از گفته های شما میشه گفت انگل روده ای،برید سراغ درمان مترونیندازول یا فلاجلول اما مدفوع سفید همیشه دلیل بر بیماری روده ای نیست.عکس ماهی کمک بسیار زیادی در راهنمایی دوستان خواهد کرد عکس فراموش نشه از کل تانک و ماهی مورد نظر و شرح موارد مطابق با تاپیک مذکور که خدمتتون عرض کردم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11337
    سلام من دیسکس هام خیلی استرس دارن وقتی طرف اکواریم میرم به شدت فرار میکنن خیلی کم رنگ شدن اما اشتهاشون خوبه اگه امکان داره را حل دارویی بدین .

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali831 نمایش پست ها
    سلام من دیسکس هام خیلی استرس دارن وقتی طرف اکواریم میرم به شدت فرار میکنن خیلی کم رنگ شدن اما اشتهاشون خوبه اگه امکان داره را حل دارویی بدین .
    سلام:
    دوست عزیز با راه حل دارویی که استرس از بین نمیره!!!!!!شما باید شرایط استرس زا رو از تانک حذف کنید.ضمن اینکه می تونید پس از رفع شدن کلیه موارد از ویتامینهای مخصوص آبزیان(الویت دارند) و در صورت عدم دسترسی از ویتامین ب6(آمپول انسانی)به ازای هر 20 لیتر یک قطره داخل آب تانک استفاده کنید.
    مطالب بسیار گسترده هست پیشنهاد می کنم تاپیکهای تانک مناسب،آب مناسب،تغذیه و .... را مطالعه کنید
    انجمن تخصصی ماهی دیسکس

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11080
    سلام
    دوستان عزیز من تقربیا 4 روز پیش یک دیسکس 6 اینچی از یک دوست گرفتم ( دیسکس نگهداری می کنه ) سالم بود و زمانی که آب به آب هم کردم مشکلی نداشت .
    ولی امروز صبح شنا کردنش خوب نیست شنا می کنه و بعد که وایمیسته ، به پایین میره و به پهلو می افته و بعد باز شنا می کنه و باز به همین صورت . گیج شدم .
    دیروز سیفون 25 درصدی از اکواریوم 250 لیتری داشتم .
    دما 29 درجه
    رنگ ماهی خوبه
    فعلا که تاز آوردمش یکی دوبار غذا خورده و با حرکت دست هم عکس العمل برای درخواست غذا هم میاد البته نه خیلی سریع ( ولی چون تاز اومده طبیعی هستش )
    شکل باله ها و پوست و غیر هم خوبه .
    ================================
    سه تا دیسکس قبلی سالم و همه خوب هستند .
    تا الان این همه دیسکس نگهداری کردم به همچین موردی برنخوردم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfilm نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز من تقربیا 4 روز پیش یک دیسکس 6 اینچی از یک دوست گرفتم ( دیسکس نگهداری می کنه ) سالم بود و زمانی که آب به آب هم کردم مشکلی نداشت .
    ولی امروز صبح شنا کردنش خوب نیست شنا می کنه و بعد که وایمیسته ، به پایین میره و به پهلو می افته و بعد باز شنا می کنه و باز به همین صورت . گیج شدم .
    دما 29 درجه
    رنگ ماهی خوبه
    فعلا که تاز آوردمش یکی دوبار غذا خورده و با حرکت دست هم عکس العمل برای درخواست غذا هم میاد البته نه خیلی سریع ( ولی چون تاز اومده طبیعی هستش )
    دیسکسو بدونه قرنطینه وارد تانک اصلی کردی؟؟؟؟
    حتی اگه 100درصدم به سلامتی ماهیت اطمینان داری 1هفته بزار تو قرنطینه
    که بیماری این باعث مرگ ماهیات نشه
    میدونی دیسکس نژادخوب 5اینچی زیر140 پیدا نمیشه

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfilm نمایش پست ها
    سلام
    دما 29 درجه
    رنگ ماهی خوبه
    سلام:

دوست عزیز اتفاقاً یه سرچی کردم و تو سایتهای دیگه، هم پیغام شما را خواندم هم نظرات دوستان را،خیلی ساده ست دلیل این رفتار :
    1-تغییرات پی اچ آب تانکتون با آبی که دیسکس تو منزل دوستتون بوده
    2-تغییرات متفاوت دکور و شرایط تانکتون و عدم آشنایی ماهی جدید با محیط
    این دو عامل باعث استرس اولیه دیسکس شده،فقط همین و بسیار طبیعیه.و همونطور که فرمودید شرایط بعد از مدتی برای ماهی جا میافته
    برای جابجایی من خودم موارد ذیل رو انجام دهید:ابتداً با این فرض که دیسکس در منزل دوستتون مدت زیادی رو سپری کرده و هیچگونه مشکل مریضی نداره 100% اطمینان از سلامتی ماهی
    1-قبل از خرید دیسکس آب تانک رو سیفون کنید
    2-کیسه محتوی دیسکس جدید رو بمدت 15 الی 20 دقیقه بذارید تو تانک اصلی(اول قسمتهای خارجی کیسه با آب تمیز حسابی شسته بشه)
    3-کیسه رو بذارید تو یک سطل پائین تانک اصلی و توسط شلنگ هوا آب تانک اصلی رو داخل پلاستیک محتوی ماهی بریزید و چک کنید و برای عدم سریز آب با لیوان و ....آب کیسه رو خالی کنید.این پروسه رو توی 15 الی 20 دقیقه انجام دهید
    4-برق تانک اصلی خاموش و ماهی به آرامی توسط تور از کسه به تانک منتقل بشه
    5-در صورت امکان 2 تا 3 ساعت برق تانک خاموش باشه اگه انتقال ماهی همزمان با تاریکی تانک و در شب انجام بشه عالیه
    6-اضافه کردن چند قطره ویتامین به آب تانک اصلی
    با رعایت کل شرایط موجود بازهم امکانش هست ماهی یه گوشه بره کز کنه،باله هاشو ببنده،تند تند نفس بکشه یا گیج بزنه اما بسیار کمتر و در نتیجه کاهش استرس را در بر خواهد داشت.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110

گزارش بیماری

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز:
    لطف کنید شرایط تانک و بیماری رو مطابق با لینک http://www.parsipet.ir/thread617.html بفرمائید.
    ببینید خیلی راحت از گفته های شما میشه گفت انگل روده ای،برید سراغ درمان مترونیندازول یا فلاجلول اما مدفوع سفید همیشه دلیل بر بیماری روده ای نیست.عکس ماهی کمک بسیار زیادی در راهنمایی دوستان خواهد کرد عکس فراموش نشه از کل تانک و ماهی مورد نظر و شرح موارد مطابق با تاپیک مذکور که خدمتتون عرض کردم
    http://up.parsipet.ir/uploads/13612109131.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/13612109133.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/13612110801.jpg
    با سلام خدمت دوست عزیزم
    اینم از عکس که البته چون شب عکس گرفتم یکم تار شده ... در مورد وضعیت آب هم PH=7 , GH=250ppm و دما 32 درجه سانتیگراد که البته تازگی نمک هم به آب اضافه کردم ولی هنوز از هیچ دارویی استفاده نکردم ...این دیسکس ها همگی 2 الی 2.5 اینچی هستن حدود سه هفته میشه که وارد تانک کردمشون همانطور که از عکس پیداست هیچ گونه تیرگی چشم یا پوست یا حفرهای کوچک و حتی خجالتی بودن دیده نمیشه فقط اشتهایی به خوردن غذا نشون نمی ده فقط ماسه کف تانک را تک می زنه و خیلی هم لاغر!
    لطفا راهنمایی فرمایید چکار باید کرد؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10824
    سلام مخلص آقا آرش خوبی عزیز . آقا من امشب موفق شدم فلاجلول بگیرم . امشب نصف آب و صیفون کردم .فلاجلول به اب اضافه کنم تا 3 روز بعد چغدر صیفون کنم ؟ ممنون .

صفحه 33 از 269 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515283133 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)