کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سپیده خانم سلام.
    جدیداً کاسکوم پرآراییش خیلی زیاد شده.
    آیا به خاطر ریختن این همه پر میتونه باشه؟؟؟

یا مشکلی داره؟؟

ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سپیده خانم سلام.
    جدیداً کاسکوم پرآراییش خیلی زیاد شده.
    آیا به خاطر ریختن این همه پر میتونه باشه؟؟؟

یا مشکلی داره؟؟

ممنون

سلام . بله به خاطر اینکه تو دوران تو لکی هست و پرهای جدیدش داره در میاد .. هیچ مشکلی نداره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام آیا سبزی خوردن که ما مصرف میکنیم برای کاسکو هم میشه مصرف کرد؟؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    سلام . چند روز پیش کنار قفس کاسکوم نشسته بودم به قفس نزدیک شدم و باحال شروع به حرف زدن کردم کمکم خرخرش تبدیل به قار شد هر دفعه که قار میزد یه کلمه رو براش تکرار میکردم و و هر وقت صداشو بلند میکرد منم بلند تر کلمه رو تکرار کردم بعد دیگه شبش که رفت کاملا نزدیک قفسش که ظرف غذاشو عوض کنم اصلا قار نزد یکم خرخر کردوالان خیلی بهتر از یکی دو روز قبل شده به نظرتون کار درستی کردم ؟ اصلا تاثیر اون کار من بود ؟
    می دونم که کاسکوم ترسو نیس و خیلی از مواقع به خاطر چیز های دیگه الکی قار میزنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام آیا سبزی خوردن که ما مصرف میکنیم برای کاسکو هم میشه مصرف کرد؟؟
    ممنون
    سلام . بله میشه مصرف کرد .. فقط سبزیجات حاوی اسید اگزالیک هستن مدیریت شده باید در اختیارشون قرار بگیره مثل جعفری اسفناج

نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    سلام . چند روز پیش کنار قفس کاسکوم نشسته بودم به قفس نزدیک شدم و باحال شروع به حرف زدن کردم کمکم خرخرش تبدیل به قار شد هر دفعه که قار میزد یه کلمه رو براش تکرار میکردم و و هر وقت صداشو بلند میکرد منم بلند تر کلمه رو تکرار کردم بعد دیگه شبش که رفت کاملا نزدیک قفسش که ظرف غذاشو عوض کنم اصلا قار نزد یکم خرخر کردوالان خیلی بهتر از یکی دو روز قبل شده به نظرتون کار درستی کردم ؟ اصلا تاثیر اون کار من بود ؟
    می دونم که کاسکوم ترسو نیس و خیلی از مواقع به خاطر چیز های دیگه الکی قار میزنه
    سلام . خانومی .. طوطی شما یه خط قرمزی کشیده دور قفسش که میگه از اون جلوتر نیا لطفـــا .. به این دلیل که من هنوز به شما اعتماد ندارم . این خط قرمز برای شما و خونواده شما ممکنه یکی نباشه چون شما کارهایی انجام دادین که خوشایند یه طوطی وحشی نبوده .. دست داخل قفسش بردین ... بدون توجه به اینکه به شما اعتماد نداره نزدیکش شدین .. و چیزایی که ممکنه به طور غیر عمد اتفاق افتاده باشه .. پس زمان بر هست .. با کارهای اشتباه دیگه این شرایط بدتر میشه. پس حتما حتما قبل هر کار لطفا تو همین تاپیک بپرسید . اصلا منطقی نیست که تو اوج قار کشیدن طوطی کنارش بشینید ، تاثیر مثبتی تو رابطه شما نمیذاره ..

تو فاصله مناسب بشینید کنار قفس و کم کم و به تدریج اون صندلی رو به سمت قفس نزدیک کنید .. طوری که طوطی اصلا متوجه این حرکت نشه . این پیشرفت نباید یه روزه باشه ... یعنی تو یه روز سعی نکنید اونقدر نزدیک ببرید صندلی رو که طوطی صداش دربیاد ... نمیدونم چجوری توضیح بدم ... میلی متری نزدیک قفس بشید( تا این حد آروم ) . اصلا نبینه این حرکت رو .

فاصله مناسبی که آقای اسکندری گفتن بشینید و بهش بی توجه باشید ، یعنی جایی که طوطی قار نزنه . اینکه شما میگید من به قار زدنش بی توجهم اصلا درست نیست . منطور من این نیست که با قار زدنش فرار کنید یا ازش دور بشید . منظورم اینه که فرصتی برای قار زدن طوطی بوجود نیارید.. یعنی اونقدر نزدیک نرید که طوطی مجبور بشه قار بزنه . این عادتش رو با روش صحیح کم کم از بین ببرید .

تو هر فاصله ای که هستید و طوطی قار نمیزنه . شما میتونید با ارامش و خیلی عادی بهش کلمات رو یاد بدید و نیازی به بلند کردن تن صدا نیست ..

هر پیشرفتی رو هم اینجا اعلام کنید

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام دوستان من هروقت یکی از دستامو میبرم سمت کاسکوم و اون یکی دست خوراکی میگیرم ک باهاش روی دست اومدن تمرین کنم کاسکوم میترسه اگ فقط یک دست ببرم سمتش نمیترسه ولی اگ دوتا دست ببرم سمتش یکی از دستامو کنارش بگیرم و اون یکی خوراکی میترسه شاید روشم اشتباه بوده یا شایدم تو قفس میترسه بخاطر همین یک چوب نشیمن درست کردم و بالا قفس گذاشتمش ک هروقت بیاد بیرون باهاش تمرین کنم شاید جواب بده ولی متاسفانه بالا هم نمیره و رو چوب نشیمن ک بالا براش گذاشتم نمیشینه.

چنتا کلیپ از همین سایت نگا کردم تمرین روی دست اوردن ولی راجو لجبازی میکنه نمیزاره دست دوم بهش نزدیک شه به نظرتون چکار کنم صبر کنم تمرینو متوقف کنم یا بهش اجازه بدم بره بالا قفس اونجا تمرینو شروع کنم یا فعلن دست نگه دارم کاری نکنم؟ منقارشو خیلی راحت و اسوده میزاره لمس کنم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام دوستان من هروقت یکی از دستامو میبرم سمت کاسکوم و اون یکی دست خوراکی میگیرم ک باهاش روی دست اومدن تمرین کنم کاسکوم میترسه اگ فقط یک دست ببرم سمتش نمیترسه ولی اگ دوتا دست ببرم سمتش یکی از دستامو کنارش بگیرم و اون یکی خوراکی میترسه شاید روشم اشتباه بوده یا شایدم تو قفس میترسه بخاطر همین یک چوب نشیمن درست کردم و بالا قفس گذاشتمش ک هروقت بیاد بیرون باهاش تمرین کنم شاید جواب بده ولی متاسفانه بالا هم نمیره و رو چوب نشیمن ک بالا براش گذاشتم نمیشینه.

چنتا کلیپ از همین سایت نگا کردم تمرین روی دست اوردن ولی راجو لجبازی میکنه نمیزاره دست دوم بهش نزدیک شه به نظرتون چکار کنم صبر کنم تمرینو متوقف کنم یا بهش اجازه بدم بره بالا قفس اونجا تمرینو شروع کنم یا فعلن دست نگه دارم کاری نکنم؟ منقارشو خیلی راحت و اسوده میزاره لمس کنم
    سلام . قبل از شروع تمرین روی دست آوردن با حوصله یه تمرین دیگه باید انجام بدین . من فکر کنم شما یکی از تمرینایی که گفتم رو انجام ندادین . تمرینی که باهاش میشد دست رو روی چوب نشیمن گذاشت . یا اگه انجام دادین با یه دست بوده یا درست انجام ندادین

تو یه دست که جایزه هست = دست اول

دست بدون جایزه = دست دوم

دستی که بدون جایزه هست رو بذارید روی در قفس ( خارج از قفس) .جایی که هیچ ترسی ازش نذاشته باشه . با دست اول بهش جایزه بدین ..یکم نزدیک تر ببرید ، نترسید جایزه بدین .. رسیدین به ورودی قفس ، نترسید جایزه بدین .. فرار کرد جایزه ندین .. دست دوم روی دیواره قفس ( از داخل ) نترسید جایزه بدین با دست اول .. همینطور آروم دست شما از کنار قفس میرسه به چوب نشیمن ( مرحله به مرحله و با آرامش)

دست دوم روی چوب نشیمن هست ( نزدیک به دیوار قفس ) . طوطی هم روی نشیمن نشسته جایزه بدین .. اینجوری متوجه میشه که دست شما اگه روی چوب نشیمن باشه خطر که نداره هیچ ! جایزه هم داره ..

کم کم دست رو روی چوب نشیمن به سمت پای طوطی میبرید .. تا برسید به پای طوطی ، هر وقت فرار کرد جایزه نداره ، حرکتی نکرد جایزه داره .

وقتی عادت کرد تا چند روز همین تمرین رو انجام بدین که براش کاملا عادی بشه و بعد تمرین روی دست آوردن رو شروع کنید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . قبل از شروع تمرین روی دست آوردن با حوصله یه تمرین دیگه باید انجام بدین . من فکر کنم شما یکی از تمرینایی که گفتم رو انجام ندادین . تمرینی که باهاش میشد دست رو روی چوب نشیمن گذاشت . یا اگه انجام دادین با یه دست بوده یا درست انجام ندادین

تو یه دست که جایزه هست = دست اول

دست بدون جایزه = دست دوم

دستی که بدون جایزه هست رو بذارید روی در قفس ( خارج از قفس) .جایی که هیچ ترسی ازش نذاشته باشه . با دست اول بهش جایزه بدین ..یکم نزدیک تر ببرید ، نترسید جایزه بدین .. رسیدین به ورودی قفس ، نترسید جایزه بدین .. فرار کرد جایزه ندین .. دست دوم روی دیواره قفس ( از داخل ) نترسید جایزه بدین با دست اول .. همینطور آروم دست شما از کنار قفس میرسه به چوب نشیمن ( مرحله به مرحله و با آرامش)

دست دوم روی چوب نشیمن هست ( نزدیک به دیوار قفس ) . طوطی هم روی نشیمن نشسته جایزه بدین .. اینجوری متوجه میشه که دست شما اگه روی چوب نشیمن باشه خطر که نداره هیچ ! جایزه هم داره ..

کم کم دست رو روی چوب نشیمن به سمت پای طوطی میبرید .. تا برسید به پای طوطی ، هر وقت فرار کرد جایزه نداره ، حرکتی نکرد جایزه داره .

وقتی عادت کرد تا چند روز همین تمرین رو انجام بدین که براش کاملا عادی بشه و بعد تمرین روی دست آوردن رو شروع کنید .

واقعا ممنون اره اشتباه از بنده بود این تمرین رو انجام ندادم خیلی ممنون راهنمایی کردید

پس اینجوری شد ک کم کم دست بدون جایزه رو بزارم رو چوب نشیمن از اخر بعد کم کم به پای طوطی نزدیک کنم حالا اینجا یک سوال برام پیش اومده اینه ک اگ اروم اروم با بردن دستم نزدیک پاش ( البته خیلی اروم و در چند روز ن یک روز ) و طوطی هم هی اروم اروم عقب نشینی کرد تا اخر رسید به تهه چوب نشیمن چکار کنم؟اگ عقب نشینی کرد جایزه ندم بهش نباید اصلا عقب نشینی کنه؟سوال بعدی من اینه وقتی به پای طوطی نزدیک شدم خیلی نزدیک به پاش هم دست بزنم با خیر اینکارو نکنم همین ک تونستم دستی ک جایزه نداره رو نزدیک به پاش برسونم کافیه؟

یک چیز دیگه هم میخواستم بگم اینه وقتی من نزدیک قفسش میرم برای هرکاری تعویض زیر قفس یا برای عوض کردن اب و غذاش طوطی من میره عقب یعنی عقب نشینی میکنه و میره تهه چوب اونجایی ک طرف به دیواره اگه دستمو هم بتونم بزارم رو چوب نشیمن مطمینم همون اخر اخرا میره اخر خط اینکارش اشکالی نداره؟منظورم از عقب نشینی بالا هم همین بود ببخشید یکم سخت بیان کردم مطلب رو

بیرون نیاوردن طوطی از قفس و کار نکردن بیرون قفس برای روی دست اوردن مشکل ایجاد نمیکنه؟من همه تمرینات رو داخل قفس انجام دادم از وقتی اومده خونه شاید همش 4 بار بیرون اومده اونم درجد چند دقیقه مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    ویرایش توسط منصور : 19th September 2014 در ساعت 11:57 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    من به صورت روزانه گندم خشک در اختیار کاسکوم میزارم خواستم ببینم اشکالی نداره هر روز بهش گندم( گندم خشک)بدم؟!؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    واقعا ممنون اره اشتباه از بنده بود این تمرین رو انجام ندادم خیلی ممنون راهنمایی کردید

1. پس اینجوری شد ک کم کم دست بدون جایزه رو بزارم رو چوب نشیمن از اخر بعد کم کم به پای طوطی نزدیک کنم حالا اینجا یک سوال برام پیش اومده اینه ک اگ اروم اروم با بردن دستم نزدیک پاش ( البته خیلی اروم و در چند روز ن یک روز ) و طوطی هم هی اروم اروم عقب نشینی کرد تا اخر رسید به تهه چوب نشیمن چکار کنم؟اگ عقب نشینی کرد جایزه ندم بهش نباید اصلا عقب نشینی کنه؟

2.سوال بعدی من اینه وقتی به پای طوطی نزدیک شدم خیلی نزدیک به پاش هم دست بزنم با خیر اینکارو نکنم همین ک تونستم دستی ک جایزه نداره رو نزدیک به پاش برسونم کافیه؟

3.یک چیز دیگه هم میخواستم بگم اینه وقتی من نزدیک قفسش میرم برای هرکاری تعویض زیر قفس یا برای عوض کردن اب و غذاش طوطی من میره عقب یعنی عقب نشینی میکنه و میره تهه چوب اونجایی ک طرف به دیواره اگه دستمو هم بتونم بزارم رو چوب نشیمن مطمینم همون اخر اخرا میره اخر خط اینکارش اشکالی نداره؟منظورم از عقب نشینی بالا هم همین بود ببخشید یکم سخت بیان کردم مطلب رو

بیرون نیاوردن طوطی از قفس و کار نکردن بیرون قفس برای روی دست اوردن مشکل ایجاد نمیکنه؟من همه تمرینات رو داخل قفس انجام دادم از وقتی اومده خونه شاید همش 4 بار بیرون اومده اونم درجد چند دقیقه مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    سلام . سوالتون رو شماره گذاری کردم که بهتر متوجه شم

1. همونطور که برای نشستن کنار قفس ( روزای اول حضور در خونه ) کم کم بهشون نزدیک میشیم و به تدریج به نزدیک بودن ما عادت میکنن اینم همون حالت رو داره . شما دارید کم کم دست رو بهش نزدیک . پس نگران نباشید عادت میکنه . اگه عقب نشینی کرد شما تو مرحله قبل بیشتر باقی بمونید. ولی بابت عقب نشینی جایزه ندین .

2. آره مشکلی نداره به پاهاش هم دست بزنید و بابت اینکار بهش جایزه بدین . حتی وقتی به پاش دست زدید میتونید برای بیشتر عادت کردن به دست ، دست دادن رو قبل از روی دست آوردن بهش یاد بدین.. ولی به این مرحله که رسیدین حتما اعلام کنید ..

3. موقع تعویض غذا یا نزدیک شدن به قفس در حالت ایستاده ، اگه میره ته قفس مهم نیست . به هر حال باید بپذیریم که هنور اعتماد کامل نداره و این رفتارش طبیعیه . اصلا توجه یا عقب نشینی نکنید. اما موقع تمرین شما یهو نمیخواید دست رو ببرید رو چوب نشیمن .. مرحله به مرحله قراره عادت کنه و قرار هست که با جایزه و تشوبق شما یاد بگیره که فرار نکنه .

4. نه مشکلی پیش نمیاره . داخل قفس هم تمرین میکنن . من حتی تو روش یکی از تربیت کننده ها دیدم که میگفتن اجازه بدین طوطی یادبگیره که روی دست شما بیاد بیرون از قفس .. اما وقتی داخل قفس با شما همکاری میکنه میتونید باهاش همونجا تمرین کنید . و جدا از تمرین یکی دو ساعت هم بذارید بیاد بیرون قفس ( و بیرون قفس با دست بهش غذا بدین ) . بازم میگم بستگی به خودتون و طوطی داره که تو شرایطی این تمرین رو انجام بدین . اگه فکر میکنید بیرون همکاری میکنه و راحت تر هست . بیارید بیرون از قفس ..

نقل قول نوشته اصلی توسط Roc نمایش پست ها
    من به صورت روزانه گندم خشک در اختیار کاسکوم میزارم خواستم ببینم اشکالی نداره هر روز بهش گندم( گندم خشک)بدم؟!؟

سلام . بله میتونید . مشکلی نداره . بهتر هست که همراه با مخلوط دونه های دیگه در اختیارش بذارید .

صفحه 1032 از 1238 نخستنخست ... 3253293298210131014101510161017101810191020102110221023102410251026102710281029103010311032103310341035103610371038103910401041104210431044104510461047104810491050105110821132 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)