صفحه 21 از 246 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394071121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 201 به 210 از 2454
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم گیاهی
    شماره عضویت
    125
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    برای بعضی از تانکها که بسترشونو هر چقدر هم بشوری گل میشن اینجوره . معمولا بعد از چند ساعت و یا یکروز ته نشین و آب صاف میشه .

اگه منظورت تار شدن آبه که بخاطر سیکل ازت هست . با استفاده از کپسولهای تسریع کننده سیکل - بعد از چند روز آب صاف میشه .
    یکی از روش های تسریع در رفع گل آلود شدن تانک در زمان آبگیری اینه که وقتی تانک از نیمه گذشت همزمان با دو شیلنگ از یک طرف آب تمیز وارد تانک میشه و از طرف دیگه با یک شیلنگ دیگه آب رو تخلیه می کنن اینطوری خیلی سریع آب شفاف می شه ، استفاده از فیلتر هم در تسریع این امر خیلی کمک می کنه ولی کلا بهد از یک روز آب باید شفاف بشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم گیاهی
    شماره عضویت
    125
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    برای بعضی از تانکها که بسترشونو هر چقدر هم بشوری گل میشن اینجوره . معمولا بعد از چند ساعت و یا یکروز ته نشین و آب صاف میشه .

اگه منظورت تار شدن آبه که بخاطر سیکل ازت هست . با استفاده از کپسولهای تسریع کننده سیکل - بعد از چند روز آب صاف میشه .
    یکی از روش های تسریع در رفع گل آلود شدن تانک در زمان آبگیری اینه که وقتی تانک از نیمه گذشت همزمان با دو شیلنگ از یک طرف آب تمیز وارد تانک میشه و از طرف دیگه با یک شیلنگ دیگه آب رو تخلیه می کنن اینطوری خیلی سریع آب شفاف می شه ، استفاده از فیلتر هم در تسریع این امر خیلی کمک می کنه ولی کلا بهد از یک روز آب باید شفاف بشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    mahi hayeh abe shirin
    شماره عضویت
    9026
    کیوان و آروین عزیز مرسی از راهنمایی هاتون.
    ارزون ترینش چه مارکیه و چنده؟
    کسی میدونه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی
    شماره عضویت
    501
    نقل قول نوشته اصلی توسط arvwin نمایش پست ها
    سلام و شبتون خوش
    درسته حرفاتون اما اینم فراموش نشه که که املاح موجود تو آب های خونگی گاها برای بعضی گیاه های ظریف و حساس مثل baby tears or hair grass or glosso ... ..بشدت آب ro سفارش میشه از اونجایی که تو کانالوگ های شرکت ada و یا گاها باز تو فروم های حرفه ای من خیلی زیاد دیدم که حالا کامل نه اما نصف از آبro استفاده شده و خودشون به شخصه از عناصر مورد نیاز به اندازه دلخواه اضافه میکنن و حرفه ای تر هستش وتخصصی تر .. و خودم هم به شخصه برای baby teras هام تاثیرشو از وقتی ro زدم دیدم که توی آب سبک بیشتر رشد و روندگی دارن ... همین طور تو تانک های که عکس هایش( تو نت موجود هست) از جمله (( آقای پازوکیafshinra.bmhnv6...)...
    و نظر من اینه که دو سوم آب ro برای راه اندازی و سپس 1 سوم برای تعویض هفتگی خیلی خیلی هم مفیده
    در ضمن دوستان توجه داشته باشید که همین کود هایی که ما میزنیم اون درصد پتاسیم نیترات و ... رو کم زیاد میکنه دیگه چه برسه خود آب هم داشته باشه... بنا بر این تخصصی تر هست استفاده از آّب ro

البته این هم بماند که استفاده از هر دستگاه چند مرحله ایی تصفیه ممکنه عناصر نادرست اضافه آب بکنه ...(که برای نوشیدن خوب باشه اما برای گیاه نه )
    سلام دوست خوبم برای شرایطی که شما ذکر کردید حرف شما درست هستش من در شرایط کلی عرض کردم تو خیلی از تانک های حرفه ای اینکارو میکنند بعد عناصر دیگر رو با اندازه گیری و دستی وارد تانک میکنند. ما تو ایران نه امکانات چندانی داریم نه همه شرایط خرید همه عناصر مورد نیاز گیاهان آکواریومی رو بشکل مجزا دارن برای اضافه نمودن به آب رو دارن بعلاوه اکثر گیاهان در شرایط اسیدی رشد بهتری دارت فیلتر ro آب رو هم تا حدی اسیدی میکنه و این هم کمک به رشد گیاهان که اینکارو میشه بامحصولات برندهای دیگر آکواریومی مثل تترا یا برایت وال هم انجام داد. بعلاوه گیاه اشک بچه و گلاسو هم پی هاش 5 تا 7.5 که در محدوده خنثی تا اسیدی هست رو می پسندند البته گلاسو به آبی با شرایط نرم تر تا 13 دی اچ از اشک بچه (تا 20 دی اچ) نیاز داره که شما هم ذکر کرده بودید.

موفق باشید.
    ویرایش توسط K.MR : 24th June 2012 در ساعت 05:31 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8661
    سلام جدیدا به یک مشکل بسیار بزرگ برخوردم....ماهی های من برگ های گیاه اشک بچه رو میخورند.....ماهی های من:9تترای نوک نقرهایSilvertip Tetra / Hasemania nana
    ....4تترای نئون سیاهHyphessobrycon herbertaxelrodi / Black Neon Tetra ......ویک کپی نر هستند....میخواستم ببینم این عمل خوردن برگ ها طبیعیه یانه؟ایا باید ماهی ها راجدا کنم؟ روی اشک بچه تور بکشم؟............باید چیکار کرد؟ ........لطفا کمک کنید..............

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی
    شماره عضویت
    501
    نقل قول نوشته اصلی توسط gem_sniper نمایش پست ها
    سلام جدیدا به یک مشکل بسیار بزرگ برخوردم....ماهی های من برگ های گیاه اشک بچه رو میخورند.....ماهی های من:9تترای نوک نقرهایSilvertip Tetra / Hasemania nana
    ....4تترای نئون سیاهHyphessobrycon herbertaxelrodi / Black Neon Tetra ......ویک کپی نر هستند....میخواستم ببینم این عمل خوردن برگ ها طبیعیه یانه؟ایا باید ماهی ها راجدا کنم؟ روی اشک بچه تور بکشم؟............باید چیکار کرد؟ ........لطفا کمک کنید..............
    سلام دوست گرامی
    خانواده تترا معمولا همزیستی مسالمت آمیزی با گیاه دارن من تا بحال ندیدم اینم شانس شماست این گیاه نور بالایی نیاز داره تور بکشید شاید ضعیف بشه اگر مطمئن هستید گیاهانون رو میخورن و براتون امکان داره ماهی هاتون را با ماهی های جدید جایگزین کنید.

موفق باشید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    باسلام خدمت تمام دوستان من چند تا سوال و مشکل دلرم اول اینکه تمام گیاهام فتوسنتز میکنن بجز برگ اناریه که فتوسنتز نمیکنه و کل اکواریوم رو ریشه هاش پرکرده و از ریشه هاش فتوسنتز میکنه یهو یه حباب درشت از زیر شن میاد بالا و یه مورد دیگه من تانکم انواع جلبک هارو زده رشته ای یه نوع هستش مثل رشته ای هستش ولی شل نیست و سبزه و شیشه ها ی تانکم هم جلبک بسته ماهی و یا دارو چی باید بگیرم و یه سوال دیگه اشک بچه کف تانک رو پر میکنه یا نه اگه اره قیمت اشک بچه + دارو و ماهی هرکدوم چقدره چون من امروز میخوام برم نواب با تشکرaheidari24

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم گیاهی
    شماره عضویت
    125
    من برای جلبک رشته ای فقط از Azoo Algae Treatment جواب گرفتم البته 2 هفته استفاده کردم تا جواب داد و با یک هفته از بین نرفت
    اشک بچه اگه خوب نور و شرایط داشته باشه و ماهی مزاحم نداشته باشه می تونه شعاع 3 سانتی خودشو پر بکنه

راستی اگه میگو داری نمی تونی ضد جلبک بزنی چون میگو و حلزون و نرم تنان رو از بین می بره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط afshinra نمایش پست ها
    من برای جلبک رشته ای فقط از Azoo Algae Treatment جواب گرفتم البته 2 هفته استفاده کردم تا جواب داد و با یک هفته از بین نرفت
    اشک بچه اگه خوب نور و شرایط داشته باشه و ماهی مزاحم نداشته باشه می تونه شعاع 3 سانتی خودشو پر بکنه

راستی اگه میگو داری نمی تونی ضد جلبک بزنی چون میگو و حلزون و نرم تنان رو از بین می بره
    اگه چلبک خوار بگیرم جواب نمیده سامی و جلبک خوار چینی اگه اشتباه نگنم اشک بچه فقط تا سه سانت دور خودشو پر میکنه بیشتر پر نمیکنه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط aheidari24 نمایش پست ها
    باسلام خدمت تمام دوستان من چند تا سوال و مشکل دلرم اول اینکه تمام گیاهام فتوسنتز میکنن بجز برگ اناریه که فتوسنتز نمیکنه و کل اکواریوم رو ریشه هاش پرکرده و از ریشه هاش فتوسنتز میکنه یهو یه حباب درشت از زیر شن میاد بالا و یه مورد دیگه من تانکم انواع جلبک هارو زده رشته ای یه نوع هستش مثل رشته ای هستش ولی شل نیست و سبزه و شیشه ها ی تانکم هم جلبک بسته ماهی و یا دارو چی باید بگیرم و یه سوال دیگه اشک بچه کف تانک رو پر میکنه یا نه اگه اره قیمت اشک بچه + دارو و ماهی هرکدوم چقدره چون من امروز میخوام برم نواب با تشکرaheidari24

سلام دوست عزیز ...

اگه گیاهی حباب اکسیژن نده یا بقول معروف فتوسنتز نمیکنه دلیل بر مشکل دار بودنش نیست .. یا خراب شدن گیاه ..

شما اگه ساقه یا برگ هر گیاهی رو بشکنید میبینید که بعد از چند ثانیه شروع به حباب زدن میکنه ...

در مورد جلبکها هم ای کاش چند تا عکس برامون بزاری .. اما هیچ جانوری مفید تر از میگو تو اکواریوم گیاهی نیست مخصوصا نژاد امانو

که این یکی متخصص ترین نوع جلبک خوار هستش ماهی به اون صورت مفید نیست .. شما اکواریومتون سیکل رو طی کرده ؟

زیاد به تستر ها اعتماد نکن ..

اشک بچه هم قیمتش تو ابعاد 10 * 15 سانتی حدود 12 یا 10 تومان هستش

صفحه 21 از 246 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394071121 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)