همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    مجید جان ایشون میگه رفتم هیدروکسید کلسیم بخرم اما نخریدم بجاش کلسیم کلراید خریدم. میزان 500 گرم کلسیم کلراید در 1 گالون آب تقریبا 37000 پی پی ام کلسیم داره در حالی که این مقدار واسه هیدروکسید کلسیم (همون کالک واسر یا آهک) حدود 610 پی پی امه. واسه اضافه کردن کلسیم کراید نیاز به جایگزینی از طریق آب تبخیری نیست.

((دوستان من یک هفته پیش رفتم کلسیم هیدروکسید بخرم. طرف ۱۰۰ گرمش رو میگفت ۵۰۰۰ تومان. طرف تازه میگفت نمیدونم این آهک ساختمانی هست یا از اون بار آزمایشگاهی که خریدم. خلاصه بیخیال شدم و اومدم بیرون. حالا دوستان اگه فروشگاه مطمئن و با انصاف سراغ دارن ممنون میشم شمارش رو بدن. این لینک رو هم برای خرید اینترنتی یا تلفنی پیدا کردم ولی نمیدونم چجوریاست. همونجوری که کاربر Black_Art گفتن و آقای میرنژاد هم فرمودن بهترین و ارزون ترین راه استفاده از هیدروکسید کلسیم یا همون آهک شکفته هست. منم الان یک ماهی هست دارم دنبال روش های مختلف میگردم. الان هم دارم از روش رندی هلمز که همون کلسیم کلراید و جوش شیرین هست استفاده میکنم و بسیار عالی سختی و کلسیم رو نگه داشته. ولی از این روش به صرفه تر همون آهک هست که به دلیل پیدا نکردن جنس مناسب فعلا اجراش نکردم. دوستان اگه میخان خیلی مطمئن تر باشن میتونن این دو تا محصول رو که مکمل هم هستن و کلسیم و مینزیم و استرانسیوم و عناصر نادر و سختی رو تامین میکنن از دلفیران تهیه کنن. من حساب کردم حدود ۱۰۰۰۰۰ تومان برای ۷-۸ ماه برای تانک ۴۵۰ لیتر آب با افت کلسیم ۲۰ درجه در هفته در میاد. البته برای تانک من که ۴ درجه هم در هفته افت کا اچ دارم باید یکمم جوش شیرین بزنم. طبق تحقیق من آهک با ته نشین کردن یا همون از حالت محلول درآوردن فسفات و فلزات سنگین در نهایت باعث حذف اونها هم میشه.))

سلام ایمان جان
    اگه مصرف تانک بالا باشه دیگه استفاده از هیدروکسید کلسیم جواب گو نیست
    حتی مجبور میشی با استفاده از فن میزان تبخیر را بالا ببری تا بتونی بجای آب تبخیری محلول بیشتری جایگزین کنی که خودش دردسرهای زیادی داره
    وقتی مصرف بالا میره(تانکهای فول sps) معمولا در کنار کالک راکتور از کلسیم راکتور استفاده میکنن
    بهتره بری به سمت کلسیم راکتور
    موفق باشید

این جواب من در مورد استفاده از هیدوکسید کلسیم به آقا ایمان
    اونم نقل قول شماممکنه ارتباط این دوتا را بهم بگید

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    ایشون از آهک یه شرکت استفاده کرده (شما مدعی بودی میشه از آهک ساختمانی استفاده کرد و لینک مقاله رندی را دادی در صورتی که ایشون از گرید خوراکی استفاده کرده) ولی نگفته از سایر آهک ها استفاده نکنید(نگفته هم از آهک ساختمانی استفاده کنید). آهک صنعتی همون آهک با خلوص بالاست (نخیر آهک یا هیدروکسید کلسیم با خلوص بالا گرید آزمایشگاهیه که آنالیز دقیق تمامی مواد را داره که تو صنعت کاربردی نداره ، بخاطر قیمت بالا و مقرون بصرفه نبودن)که در این مقاله هم اشاره کرده وقتی مابقی درصد آهک منیزیمه چرا نباید از آهک استفاده بشه. یه زمان شما میگید ممکنه آهک آشغال تو ایران بدن دست ملت اون بحثش جداست ولی اینکه بفرمایید از آهک صنعتی کلا استفاده نشه این غلطه نه رندی هلمز اینو گفته و نه جایه دیگه ای نوشته شده. شما فرمودید "
    دوستان عزیز خوهشا با استناد به استفاده فلان شخص یا فلان مقاله اقدام به انجام این چنین کارها نکیند" این آیا به معنی رد مقاله رندی هلمز نیست؟
    (بهتر بود ادامه مطلب منو میذاشتی چون آخرش از قید شرط استفاده کردم و کسای که از علم شیمی آگاهی دارن را مستثنا کردم
    دوستان عزیز خوهشا با استناد به استفاده فلان شخص یا فلان مقاله اقدام به انجام این چنین کارها نکیند
    چون تو اکثر مقاله ها حتی به برندهای موحود اون کشور ها اشاره کرده که تو ایران اصلا نیست و بهتره برای حفظ اکوسیستم خانگیمون از برندهای تجاری که تو بازار هست استفاده بشه مگر اینکه از علم شیمی اطلاعات کامل داشته باشی
    )

در ضمن شما زحمت بکش از همون لینکی که دادم واسم یک کیلو آهک بفرست نیوزلند
    (من منتظرم با توجه به نزدیک بودن شما به دیوار بزرگ مرجانی تانک شما را ببینم و این توجیهی باشه واسه بولد کردن محل سکونت فعلیتون )قسم میخورم تا آخرین گرمش رو اینجا امتحان کنم واستون (احتیاج به قسم خوردن نداشت ، چون من به هیچ کس استفاده از آهک ساختمانی را پیشنهاد نمیدم ، حتی شما ، مگه اینکه از آهک با خلوص بالا استفاده بشه و مخاطب از علم شیمی واسه مصرف با اون خلوص آگاهی داشته باشه )
    بهر حال ادامه این بحث بیفایدس
    ما همه اینجا جمع شدیم که بدون ادعا و خالصانه از مطالبی که از این سایت و سایتهای دیگه یاد گرفتیم و تجربه کردیم در اختیار دوستان قرار بدیم
    آرزوی موفقیت و پیروزی برای همه دوستان دارم

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiroscar نمایش پست ها
    عرض سلام ادب و احترام خدمت تمامی دوستان و اساتید
    دوستان بنظرتون برای متعادل و مطلوب نگه داشتن پارامترهای کلسیم،منیزیم،استرانسیم و KH در بهترین حالت از چه محصولی استفاده کردید و نتیجه گرفتید و پیشنهاد میکنید که استفاده کنم؟
    خودم یه سرچ زدم از بین محلول ها و پودر ها و لی نمیدونم کدوم بهتره : مکمل پودری کالک2پلاس برایت ول - تریس المنت پودری بلوتریشر - پودر کلسیم استرانسیم و سختی کربنات جی بی ال - پودر المنتال برایتول و یا محلول ریف کامپلیت سیچم ؟
    فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -مکمل پودری کالک 225 گرم برایت ول
    فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -مکمل پودری عناصر کمیاب 450 گرم بلو تریشور
    فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -مکمل پودر کلسیم _ استرانسیوم _ سختی جی بی ال
    فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -مکمل المنتال پودری 400 گرم برایت ول
    فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -محلول ریف کامپلت 500 میل سیچم

سلام
    شما اگه هر دو هفته بصورت مرتب سیفون داشته باشید (15در صد) احتیاج به اضافه کردن استرانسیوم و حتی منیزیم نخوهید داشت (البته بستگی به تعداد مرجانهای کلسیمی داره )
    برای کلسیم و آلکانیتی میتونید از محصولات اکثر شرکتها استفاده کنید فقط اصل بودن محصول مطمئن بشید
    المنتال برایت ولو من استفاده کردم و هیچ نتیجه مثبتی ازش ندیدم

استفاده از کالک یخورده احتیاط میخواد و باید براش وقت بذارید، یعنی بصورت قطره ای به تاک اضافه بشه و برای جلوگیری از تغییر و نوسان شدید پی اچ در زمان تاریکی تانک زمانی که ph در کمترین حالت هست اضافه بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام
    شما اگه هر دو هفته بصورت مرتب سیفون داشته باشید (15در صد) احتیاج به اضافه کردن استرانسیوم و حتی منیزیم نخوهید داشت (البته بستگی به تعداد مرجانهای کلسیمی داره )
    برای کلسیم و آلکانیتی میتونید از محصولات اکثر شرکتها استفاده کنید فقط اصل بودن محصول مطمئن بشید
    المنتال برایت ولو من استفاده کردم و هیچ نتیجه مثبتی ازش ندیدم

استفاده از کالک یخورده احتیاط میخواد و باید براش وقت بذارید، یعنی بصورت قطره ای به تاک اضافه بشه و برای جلوگیری از تغییر و نوسان شدید پی اچ در زمان تاریکی تانک زمانی که ph در کمترین حالت هست اضافه بشه
    سلام آقا مجید،ممنون از پاسخت
    والا هر دو هفته 20 درصد سیفون دارم و تانکم نانو 100 لیتره،مرجان هم یدونه اپن برین،مرجان بابل،همر و استار و ماشروم و شقایق بابل دارم دیگه حالا مصرفشون رو نمیدونم
    حالا که اسکیمر بابل مگاس نسبتا قدرتمندی تهیه کردم میخوام دو هفته سیفون رو به یه ماه سیفون برسونم یعنی ماهی یکبار سیفون بزنم واسه همین قصد داشتم پارامترهارو از طریق محلول جبران کنم البته نا گفته نماند عناصر کمیاب کنت بصورت هفتگی اضافه میکنم به تانک
    بازم ممنون حالا بازم اگر نظری دارید بفرمایید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مایی
    شماره عضویت
    16545
    سلام دوستان
    کمک نیاز دارم همه ی ماهی ها دارن میمیرن سنگ ها سیاه شده چه کار کنم کمک؟
    نیترات اب رو چجوری سریع کم کنم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    18354
    نقل قول نوشته اصلی توسط n e m o نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کمک نیاز دارم همه ی ماهی ها دارن میمیرن سنگ ها سیاه شده چه کار کنم کمک؟
    نیترات اب رو چجوری سریع کم کنم؟
    سنگ چجوری سیاه میشه ؟ عکس بزارید
    از کجا تشخیص دادید مشکل از نیترات بالاست؟ نیترات مگه چنده !؟ ماقی پارامترها چی؟ حال ماهیا ! لطفا سوالتون رو با توضیح کامل بپرسید تا کمک دریافت کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    18141
    با سلام
    جدیدا اسکیمرم آب سبز رنگ جمع میکنه
    در ضمن از محلول کنت پرپل هم استفاده میکنم
    مشکل خاصی که نیست؟؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    shihtzu
    شماره عضویت
    18181
    کلسیوم 500 هست و kh 9 تست (api)
    منیزیوم را با jbl تست کردم 960 بود (تست دیگه موجود نبود )
    امکان داره 960 باشه منیزیوم یا تست jbl دقیق نیست ؟
    نمک برایتول
    چون من سوال کردم گفتن با کلسیوم 500 اگر منیزیوم پایین باشد کلسیوم رسوب می کنه(درسته ؟)
    ویرایش توسط amir_dreambox : 21st October 2015 در ساعت 10:57 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    18141
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansouri71 نمایش پست ها
    با سلام
    جدیدا اسکیمرم آب سبز رنگ جمع میکنه
    در ضمن از محلول کنت پرپل هم استفاده میکنم
    مشکل خاصی که نیست؟؟
    اینم اضافه کنم که دو روز نبودم غذا ریزم زیاد غذا داده بوده طوری که رسیدم غذا کف آکواریوم بود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansouri71 نمایش پست ها
    اگه منظورت توی کاپ هست که باید سبز و لجنی باشه دیگه
    توی تاپیک خودت بپرسی و عکس بذاری زودتر به جواب میرسی

صفحه 1005 از 1093 نخستنخست ... 550590595598698798898999099199299399499599699799899910001001100210031004100510061007100810091010101110121013101410151016101710181019102010211022102310241055 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)