کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    حالا با نمکی که سازندش گفته شارژ کن چرا میخوای با وایتکس این کارو بکنی!!

نمک مخصوصی نیست منظورشون فکر کنم همون نمک طعامه .دلیلش اینه که وایتکس هم سریعتر عمل میکنه هم قوی تره ولی نمک باید کلی بزاری بمونه تا سفیدش کنه و جرم گیری بشه .از اونجایی که بعضی رزین ها شارژر مخصوص خودشون دارن کمی شک کردم گفتم شاید حتما باید با نمک شارژ شه تا یه چیزاییش از بین نره .نمیدونم

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan144 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان لطفا راهنمایی کنین دیگه واقعا خسته شدم هر کاری بگین برای تانکم کردم ولی هنوز نتونستم یه ماهی بیشتر از ۲۴ساعت تو تانک نگه دارم هرچی ماهی گرفتم بعد از چند ساعت بی تعادل شدن و کف تانک بی تحرک میمونن به نظرم سریع هم نفس میکشن نمیدونم عیب از کجاس دیگه میخوام آب شور و تعطیل کنم بعد از چهار ماه صبر و کلی هزینه که کردم مجبورم جمش کنم میگن جلوی ضرر و از هرجا بگیری منفعته دیگه حوصله آکواریوم ندارم .......

سلام
    یه مقدار در مورد تانک و شرایطش توضیح بدبد مثل مقدار آمونیاک و نیتریت و نیترات و ph و کلسیوم و منزیوم و شوری و سختی ، یه سری تست کامل بگیرید و اگه خودتون ندارید بدید تست کنن ، از چه نمکی استفاده کردید و مقدار دما و نوسان اون چقدره ، چطور آب به آب می کنید ، آیا تا حالا از دارو استفاده کردید تو آّ تانک
    تمام این عوامل تو مرگ و میر تاثیر داره و عوامل ناشناخته دیگه هم ممکنه باشه !

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977

سلام خدمت همه دوستان با همه دلسردی رفتم شوری سنج و هم تست کردم که دو درجه کم نشون میداد و دمای آب هم دو درجه پایین آوردم و یکدامسل شکم زرد دیگه خریدم الان ۲ساعت تو آک هست و خدا رو شکر حالش خوبه البته من زیاد امیدوار نیستم
    با عرض سلام خدمت دوست محترم
    همانطور که دوستمان فرمودند، طریقه آب به آب کردن ماهی از اهمیت بسیار زیادی بر خوردار می باشد. بهترین روش به این صورت می باشد که با استفاده از یک شلنگ هوا و شیر تنظیم هوا اجازه دهید آب به صورت قطره قطره وارد ظرف محتوای ماهی شود تا در این فرصت زمانی ماهی بتواند خود را با پارامترهای آب تطبیق دهد.
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها

سلام
    یه مقدار در مورد تانک و شرایطش توضیح بدبد مثل مقدار آمونیاک و نیتریت و نیترات و ph و کلسیوم و منزیوم و شوری و سختی ، یه سری تست کامل بگیرید و اگه خودتون ندارید بدید تست کنن ، از چه نمکی استفاده کردید و مقدار دما و نوسان اون چقدره ، چطور آب به آب می کنید ، آیا تا حالا از دارو استفاده کردید تو آّ تانک
    تمام این عوامل تو مرگ و میر تاثیر داره و عوامل ناشناخته دیگه هم ممکنه باشه !
    سلامجناب نوروزی همه تستهام خوب بودن به جز شوریکه ۲درجه پایین آوردم و دما هم آوردم ۲۸ولی فکر کنم اشکال از آب به آب کردنم بود چون بلافاصله بعد از انداختن ماهی تو آک شرایط ماهی عوض میشد .دیشب دوباره یک دمسل شکم زرد خریدم و با حوصله بیشتری آب به آب کردم با یک سرنگ که هر ۷یا۸دقیقخ ۵میل آب اضافه میکردم البته ۲۰ دقیقه گذاشتم هم دما بشه با تانک بعد از رها کردن تو تانک حال ماهی خوب بود ولی صبحی که بیدار شدم دما یه کم افت کرده بود رنگ ماهی کم رنگ شده فکر کنم تلف بشه حالا دما رو یواش یواش دارم میبرم بالا ایشالا که نمیره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    سلامجناب نوروزی همه تستهام خوب بودن به جز شوریکه ۲درجه پایین آوردم و دما هم آوردم ۲۸ولی فکر کنم اشکال از آب به آب کردنم بود چون بلافاصله بعد از انداختن ماهی تو آک شرایط ماهی عوض میشد .دیشب دوباره یک دمسل شکم زرد خریدم و با حوصله بیشتری آب به آب کردم با یک سرنگ که هر ۷یا۸دقیقخ ۵میل آب اضافه میکردم البته ۲۰ دقیقه گذاشتم هم دما بشه با تانک بعد از رها کردن تو تانک حال ماهی خوب بود ولی صبحی که بیدار شدم دما یه کم افت کرده بود رنگ ماهی کم رنگ شده فکر کنم تلف بشه حالا دما رو یواش یواش دارم میبرم بالا ایشالا که نمیره
    کاهش دما در شب یک امر عادی به حساب می آید، در محیط طبیعی هم دمای آب در شب نسبت به روز کمتر می باشد.
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    کاهش دما در شب یک امر عادی به حساب می آید، در محیط طبیعی هم دمای آب در شب نسبت به روز کمتر می باشد.
    موفق باشید
    سلام دوست عزیز مرسی از دلگرمی که بهم دادین راستش اینقدر ماهی به کشتن دادم که حساس شدم فکر میکنم همه ماهیا میمیرن با اینکه همه میگن دمسل خیلی مقاومه ولی خوب اگه ماهی چند روز تو آک بود و این اختلاف دما پیش میومد آره احتمالا چیزیش نمیشد ولی الان تو این شرایطی که تازه اومده بود تو آک شاید استرس زیاد بکشتش نمیخوام نفوس بد بزنم ایشالا که زنده میمونه
    با تشکر از شما

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    دوباره سلام دوستان این ماهی چی شده نمیتونه پایین شنا کنه یعنی اگه شنا نکنه میاد بالا حالا هم رفته یه جا خودشو گیر انداخته که بالا نره
    داره اعصابم خورد میشه شیطونع میکه ماهیو تانکو همرو بندازم تو کوچه

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    دوباره سلام دوستان این ماهی چی شده نمیتونه پایین شنا کنه یعنی اگه شنا نکنه میاد بالا حالا هم رفته یه جا خودشو گیر انداخته که بالا نره
    داره اعصابم خورد میشه شیطونع میکه ماهیو تانکو همرو بندازم تو کوچه
    سلام
    متاسفانه در حال موته و فکر نمیکنم امیدی بهش باشه
    میگید همه چی نرماله یعنی چند بوده پارامترهای آب
    به احتمال زیاد آب تانک شما مصمومه
    از چه نمکی استفاده کردی پلم بوده یا باز بود درش

Send by Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    موفق باشید
    سلام
    تا حدود یه درجه طبیعیه ولی بخواد سه چهار درجه در شبانه روز تغییر کنه باعث شک میشه

Send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    متاسفانه در حال موته و فکر نمیکنم امیدی بهش باشه
    میگید همه چی نرماله یعنی چند بوده پارامترهای آب
    به احتمال زیاد آب تانک شما مصمومه
    از چه نمکی استفاده کردی پلم بوده یا باز بود درش

Send by Tapatalk
    سلام جناب نوروزی
    آقا من یک اشتباهی که کردم این بد که دیشب یه لحظه به کمبود اگسیژن توی تانک شک کردم و یک واتر پمپ که مخصوص اسکیمر بود و تو خونه کنار واتر پمپ توی سامپ گذاشتم وقتی چراغ خاموش بود متوجه نشدم ولی امروز وقتی ماهی مرد و خواستم بیرونش بیارم چراغ آک و روشن کردم و دیدم تانک پر شده از حباب خیلی ریز فکر میکنم دلیل مردن ماهی به همین دلیل بوده لطفا راهنماییم کنین آیا دلیلش اینه راستی آبشش های ماهی هم قرمز شده بود و ماهی بیتعادل بود و همش مثل بادکنک میومد روی آب انگار توی شکمش یه تیدپ کردن که زیر آب نمیتونست بره

صفحه 628 از 1093 نخستنخست ... 128528578609610611612613614615616617618619620621622623624625626627628629630631632633634635636637638639640641642643644645646647678728 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)