کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    11035
    با سلام خدمت اساتید محترم
    شرمنده این مدت مشغول امتحانات بودم سرم خیلی سرم شلوغ بود
    سپیده خانم این کاسکوی من وضعیتش خیلی بد شده اون چندتا پر ریزم که داشت در میاورد کنده با وجود اینکه خیلی آرومتر شده ولی پرکنیش شدیدتر شده دیگه نمیدونم چیکار کنم رفته بودم داروخونه براش قطره کیسیم بگیرم دکتره میگفت باید براش جفت پیدا کنم؟؟؟؟؟؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMAN2011 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید محترم
    شرمنده این مدت مشغول امتحانات بودم سرم خیلی سرم شلوغ بود
    سپیده خانم این کاسکوی من وضعیتش خیلی بد شده اون چندتا پر ریزم که داشت در میاورد کنده با وجود اینکه خیلی آرومتر شده ولی پرکنیش شدیدتر شده دیگه نمیدونم چیکار کنم رفته بودم داروخونه براش قطره کیسیم بگیرم دکتره میگفت باید براش جفت پیدا کنم؟؟؟؟؟؟؟
    سلام . تو این مدت چقدر باهاش ارتباط برقرار کردین؟؟ هیچ پیشرفتی داشتین ؟ منظورم کنترل پرکنی نیست . گفته بودم باید کارری کنید که به شما اعتماد کنه بیشتر ، چیکار کردین ؟

جفت همیشه راه حل خوبی نیست . ممکنه طوطی پرکن پرای جفتش رو هم بکنه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    11035
    این مدت خیلی پیشرفت داشتیم تقریبا ترسش از من کمتر شده سیب و کلم و کلم بروکلی و لوبیای سبز رو میگرفت لوبیارو میشه گفت در میاوره میخوره ولی بقیه اشونو فقط ریز ریز میکنه صبح که میارمش سر جاش کاورشو ور میدارم تو قفس دور میزنه منم درشو باز میکنم میاد بیرون البته خودش میاد بیرون یکم بال بال میزنه ولی اکثرا خودش بر نمیگرده تو قفسش مجبورم سر فقسو وردارم تا بره سر جاش دستمو که آروم میبرم طرف منقارش بعضی وقتا میزاره لمسش کنم ولی خیلی کم بعد آروم خودشو میکشه عقب منم دستمو میکشم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    این مدت خیلی پیشرفت داشتیم تقریبا ترسش از من کمتر شده سیب و کلم و کلم بروکلی و لوبیای سبز رو میگرفت لوبیارو میشه گفت در میاوره میخوره ولی بقیه اشونو فقط ریز ریز میکنه صبح که میارمش سر جاش کاورشو ور میدارم تو قفس دور میزنه منم درشو باز میکنم میاد بیرون البته خودش میاد بیرون یکم بال بال میزنه ولی اکثرا خودش بر نمیگرده تو قفسش مجبورم سر فقسو وردارم تا بره سر جاش دستمو که آروم میبرم طرف منقارش بعضی وقتا میزاره لمسش کنم ولی خیلی کم بعد آروم خودشو میکشه عقب منم دستمو میکشم
    تقریبا میشه گفت اتفاق خاصی نیفتاده بین شما.

خب شما هم باید مثل کاربر voroojak90 تمرین رویدست اومدن و جلب اعتماد طوطی رو انجام بدین . این کلیپ هایی که گذاشتم بازی یا ترفند نیست جز مراحل اهلی شدنه

http://www.parsipet.ir/thread10936-49.html#post93878

این پستم رو بخونید و کلیپ ها رو ددانود کنید

فرق شما باکاربر voroojak90 اینه که میتونید این آموزش رو هم داخل و هم بیرون قفس انجام بدین. یعنی کاری کنید که طوطی برای گرفتن غذا هرجایی ازقفس که دستتون هست بیاد و جایزه رو بگیره . از یه غذایی که خیلی دوست داره مثل تخمه استفاده کنید. این برای طوطی یه نوع بازی هم محسوب میشه اگه یاد بگیره ( برای از بین بردن عادت پرکنی هم کمک می کنه ) گفته بودم که طوطی باید در طول روز فکرش مشغول باشه . در روز چندین بار این تمرین رو انجام بدن فقط خستش نکنید

امیدوار باشید درست مثل اولین روزایی که اینجا درباره ایوا صحبت کردیم و شما حس کردین داره بهتر میشه . نگران نباشید وهر روز به این فکر کنید که ایوا کاملا خوب شده حتی اگه یه روز پرکنیش شدید شد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    11035
    ممنون سپیده خانم از راهنماییتون
    فقط من وقتی چوب یا هر چیزی به پاش نزدیک میکنم خیلی میترسه یه پاشو میچسپونه به قفس کلا اگه از مرز تعیین شده توسط ایوا رد بشم همینطوره
    نمیدونم چطوری باید شروع کنم وقتی گشنه است میشه گفت تقریبا میاد دنبال غذا ولی مثل فیلم امتحان نکردم که هر کجای فقس بیاد
    بیرون قفسم خیلی گشنه باشه با ترس بدونشو میکشه تخمه ارو میگیره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    11035
    امروز تخمه اشو گذاشته بودم بیرون قفس گشنه اشم بود میخواست بیاد پایین از قفسش زیادم سعی کرد ولی آخرش نیومد پایین و از قفس جدا نشد و دوباره تشریف بردن بالای قفس

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سگ طوطى
    شماره عضویت
    4461
    من فكر ميكنم اگر به كاسكو باintonation صحبت كنيد قطعاً زودتر ياد مى گيره چون بيشتر خوشش مياد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سگ طوطى
    شماره عضویت
    4461
    [QUOTE=Eliii;94150]من فكر ميكنم اگر به كاسكو باintonation صحبت كنيد قطعاً زودتر ياد مى گيره چون بيشتر خوشش مياد هيج وقت در قفس نياندازيد روى قفس أزاد باشه اعتماد پيدا كنه زودتر ياد ميگيره فقط محبت حتى زمانى كه خرابكارى ميكنه فقط عشق اين رمز يادگيرى طوطيهاست

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنون سپیده خانم از راهنماییتون
    فقط من وقتی چوب یا هر چیزی به پاش نزدیک میکنم خیلی میترسه یه پاشو میچسپونه به قفس کلا اگه از مرز تعیین شده توسط ایوا رد بشم همینطوره
    نمیدونم چطوری باید شروع کنم وقتی گشنه است میشه گفت تقریبا میاد دنبال غذا ولی مثل فیلم امتحان نکردم که هر کجای فقس بیاد
    بیرون قفسم خیلی گشنه باشه با ترس بدونشو میکشه تخمه ارو میگیره
    امروز تخمه اشو گذاشته بودم بیرون قفس گشنه اشم بود میخواست بیاد پایین از قفسش زیادم سعی کرد ولی آخرش نیومد پایین و از قفس جدا نشد و دوباره تشریف بردن بالای قفس
    سلام

من درباره چوبی حرف زدم که به پاش قراره نزدیک بشه؟

من اول یه توضیحی بدم راجع به چوب

دو نوع چوب داریم تو این کلیپ ها

یکی چوب نشانگر که طوطی با منقارش باید لمسش کنه تا جایزه بگیره . اوایل اگه ازش می ترسه حتی اگه فقط یکم نزدیک چوب نشانگر بشه هم سریع بهش جایزه میدن . تا طوطی بفهمه با نزدیک شدن به اون چوب می تونه جایزه بگیره .کم کم اونقدر میاد نزدیک که با منقار لمسش می کنه . چون اسمش چوب نشاتگر هست دلیل نمیشه که حتما چوب باشه . می تونه یه خلال دندونه کوچولو یا مداد خودکار یا یه تیکه از اسباب بازی و ... باشه . ممکنه این شی یا به اصطلاح چوب نشانگر چیزی باشه که طوطی تا حالا ندیده . پس طبیعیه که ازش بترسه و جلونیاد . واسه همین درست مثل یه اسباب بازی جدید که تازه براش خریدیم باید بهش معرفی کنیم . مثلا من وقتی یه چیز جدید یا یه اسباب بازی جدید به طوطیم معرفی می کنم . اول ازش فاصله میگیره و طوری نگاه میکنه بهش که انگار داره می گه :" این دیگه چه موجودیه ؟؟ از قیافش معلومه اگه نزدیک من شه یه بلایی سرم میاد پس نیارش جلو اگه بیاری ، من که نمیمونم یا دور میشم یا نهایتش می پرم واسه اینکه جونمو نجات بدم " یه همچین استدلالی میشه داشت از برخوردشون با اشیا جدید . این یعنی وقتی شما چوب رومیاری سمت پاش حق داره فرار کنه چون نمی شناسه این شی رو و کاملا درست متوجه شدین یه خط قرمز دارن که از اون اگه عبور کنیم مطمئنا واکنش نشون می دن یا فرار میکنن یا گاز میگیرن و قارمی کشن ...

پس اول باید از دور بهشون نشون بدیم این شی جدید رو.

اینم اضافه کنم که چوب نشانگر به تنهایی یه بازی محسوب میشه . اگه تو تمرین ها از چوب نشانگر استفاده کنید دو تا چیز یاد میدین به طوطی. یکی اینکه یاد میگیره چوب رولمس کنه ( هر جا که می خواد باشه). دوم اینکه به شما بیشتر اعتماد میکنه .

این تعریف چوب نشانگر بود.وجودش توی تمرین ضروری نیست .میتونید فقط از دست استفاده کنید بدون هیچ چیز اضافی مثل کلیپ اول

دومین چوب که تو یکی ازکلیپ هایی که براتتون گذاشتم میتونید ببینید ، چوب نشیمن هست که بعضیها چون به هر دلیلی نمیخوان یا نمیتونن طوطی رو مستقیم روی دست بیارن ،ازش استفاده می کنن . بهتره چوبی باشه که طوطی باهاش آشناست( چه بهتر اگه چوب نشیمن خودش باشه ) ولی همه نمی تونن ازش استفاده کنن چون طوطی کلا میترسه از چوب .دست خودش نیست پس بهتره کلا ازش استفاده نکنن این افراد .چون کار روخراب تر میکنه .

درباره ایوا شما نمیتونین از چوب نشیمن استفاده کنید . چون علاوه بر اینکه می ترسه . به کار شما هم نمیاد فعلا .ما هدفمون روی دست آوردن ایوا نیست فعلا میخوایم یه بازی ( که یکی از مراحل اعتماد طوطی هست ) رویادش بدیم.

میمونه چوب نشانگر که گفتم میتونه هر چیزی باشه چوب کوچیک یا هرچی که ایوا باهاش آشنایی داره یا قراره که شما بهش معرفی کنین. میتونید ازش استفاده هم نکنید .

خب گفتید که اگه گرسنه باشه میاد دنبال غذا .همین خوبه. قراره با تمرین مدوام مثل کلیپی بشه که براتون گذاشتم. طوطی همون اول سریع دنبال دست نمیاد . مثلا یه متر دور تر از طوطی با دست براش غذا نگه دارین بگید بیا ایوا بیا ... معلومه نمیاد ..اول باید از فاصله کوتاه شروع کنید مثلا روز اول تقریبا یکم دور تر ازطوطی تخمه روبا دست نگهدارید . که برای رسیدن بهش فقط یه قدم از جاش تکون بخوره .. همون روز اول به فکر پیشرفت نباشید مثلا اگه دیدین داره یاد میگیره فاصله رو زیاد نکنید . بذارید اعتماد کنه بهتون . روزای بعد 5 سانت بیشتر... چندوقت که بگذره میشه مثل همون کلیپ . وقتی این تمرین روخوب خوب یاد گرفت که با بردن دست شما به هر سمت بیاد و غذا رو بگیره ، یعنی موفق شدین .

نکته اول : سواستفاده نکنید .وقتی به شما کمی اعتماد کرد که حاضر شد برای گرفتن غذا چندقدم برداره ، یهو تصمیم نگیرید که مثلا حالا که تا اینجا اومده ، امتحانش ضرری نداره که ببینم میاد رودست ؟؟ نـــه اینکار خیلی اشتباهه . یادتون باشه که اون هنوز حواسش هست که به شما چقدر اجازه نزدیک شدن داده ازش بگذرید ، اعتمادش رو از دست میده..

نکته دوم : طوطی بالای قفس یا حتی بعضی هاشون داخل قفس احساس امنیت می کنن . همه جارو زیر نظر دارن از اون بالا .پس طبیعیه که هر چیزی حتی اگه مورد علاقشون باشه و بتونه برای چند لحظه توجهشون رو جلب کنه که باعث شه طوطی بره سمتش ، خیلی سریع برمیگرده به جایی که احساس امنیت میکنه .همین اتفاقی که برای شما هم افتاد . پس طبیعیه . گفتم که از فاصله های کوتاه شروع کنید و اگه برگشت سخت نگیرید

این کلیپ روهم ببینید

Pionus Parrot Target Training (Mika)(4).flv

با چوب نشانگر داره با طوطی تمرین میکنه . طوطی یاد گرفته با لمس چوب جایزه میگیره.حالا این چوب هر سمتی میخواد باشه ، طوطی میره به سمتش .

مشکلی بود بپرسید حتما ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    11035
    واقعا ممنون راستشو بخوایین من الان متوجه شدم کاربرد چوب نشانگر چیه دستتون درد نکنه خیلی توضیحات کاملی بود سپیده خانم
    دویاره هر پیشرفتی یا مشکلی با ایوا داشتم حتما خدمتتون عرض میکنم چون واقعا راهنماییاتون کاملترین وموثرترین راههایی بودن که از بین اینهمه دکتر و آدمای به قول خودشون با تجربه بهم گفتن دستتون درد نکنه

صفحه 552 از 1238 نخستنخست ... 524525025335345355365375385395405415425435445455465475485495505515525535545555565575585595605615625635645655665675685695705716026521052 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)