کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    دوست عزیز باید اول فیلتر ممبرین رو ببینید که ۱۰ لایه نباشه و ۱۵ لایه باشه. فیلترهای ۵ و ۶ رو اگر از دستگاه برای آب شرب استفاده نمیکنید بگید نمیخاین و بردارن و هزینش رو براتون کم کنن. اگرم استفاده میکنید بگید برای آکواریوم از بین فیلتر ممبرین و فیلتر ۵ یک خروجی بگیرن. اون فیلتر هم که tds رو صفر میکنه رزین میکسد بد هست که معمولا ندارن و باید ببینید کدومشون دارن و ازش بخاین براتون بعد از ممبرین نصب کنن. موفق باشید
    ممنون
    چطوری ممبرین ببینم؟ در این فیلترها باز می شه ؟
    اینو می خوام زیر سینک بدم برا نصب، هم شرب هم آک. من گفتم بهش از بعد غز فیلتر ۶ بره به سینک و فیلتر ۷ رو بعد از اون خروجی بذارن و از اون هم یه شیر کوچیک بیاد برا آک، گفت الان ندارم اما هر فیلتری خواستی بگو شرکت میاره، فقط از کجا بفهمم فیلترهاش جنس خوبن و درست عمل می کنن و اصلاً این جنس تایوان هست یا نه...!!!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    ممنون
    چطوری ممبرین ببینم؟ در این فیلترها باز می شه ؟
    اینو می خوام زیر سینک بدم برا نصب، هم شرب هم آک. من گفتم بهش از بعد غز فیلتر ۶ بره به سینک و فیلتر ۷ رو بعد از اون خروجی بذارن و از اون هم یه شیر کوچیک بیاد برا آک، گفت الان ندارم اما هر فیلتری خواستی بگو شرکت میاره، فقط از کجا بفهمم فیلترهاش جنس خوبن و درست عمل می کنن و اصلاً این جنس تایوان هست یا نه...!!!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
    اگر منظورتون از فیلتر ۷ همون رزین میکسد بد هست که باید بعد از فیلتر ۴ یا همون ممبران یک دو راهی بذارن و یک خروجیش رو بدن به فیلتر ۵ برای آب شرب و یک خروجیش رو بدن به رزین میکسد بد. بهتر هم هست که بعد از دو راهی که میره به فیلتر ۵ ( قبل از فیلتر ۵ ) یک سوپاپ یکطرفه بذارن که آب نتونه برگرده. فهمیدن اصل بودن فیلتر ها هم مشکله. ولی فیلتر های یک تا ۳ خیلی مهم نیست و بیشتر فیلتر چهار یا همون ممبران مهمه. اینم عکس از مقایسه ۱۰ لایه و ۱۵ لایه فیلتر ممبرین که باید فیلتر شما ۱۵ لایه باشه. پیروز باشید.

ویرایش توسط imaan : 18th February 2015 در ساعت 09:02 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Fish
    شماره عضویت
    6315
    1- ایا میشه با سیمان و خرده مرجان صخره به شکل دلخواه درست کرد و تبدیل به لایو راک کرد یا بهتر بگم میشه لایوراک مصنوعی درست کرد تا شکل دلخواه باشه اگر جواب مثبته با چی و چطوری ؟
    2- کسی میتونه منو تو ساختن چنین اور فلوئی کمک کنه , به پلکسی کاراها مراجعه کردم ولی میگن اب بندی نمیشه و یا بهانه میارن.

ویرایش توسط hjkesler : 18th February 2015 در ساعت 09:41 PM

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط hjkesler نمایش پست ها
    1- ایا میشه با سیمان و خرده مرجان صخره به شکل دلخواه درست کرد و تبدیل به لایو راک کرد یا بهتر بگم میشه لایوراک مصنوعی درست کرد تا شکل دلخواه باشه اگر جواب مثبته با چی و چطوری ؟
    2- کسی میتونه منو تو ساختن چنین اور فلوئی کمک کنه , به پلکسی کاراها مراجعه کردم ولی میگن اب بندی نمیشه و یا بهانه میارن.

اسم این اور فلوghost over flow هست تو گوگل سرچ کنید میتونید نمونه هاشو ببینید
    احتیاج به ابندی اونجوری هم نداره اون کسی که بهش گفتین ظاهرا خوب متوجه نشده چی میخواین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    سلام دوستان،
    من یه جراح قهوه ای دارم که حدود 3 هفته تا 1 ماه هست که داخل تانک هست، دیشب یه جراح بادبانی هم سایز خودش رو اضافه کردم که به شدت درگیر شدن و البته بادبانی بود که فقط فرار میکرد و کمی آسیب دید، بعد با توری جدا کردم جراح قهوه ای رو و اون رو داخل تور توی آکواریوم گذاشتم، میخواستم ببینم حدودا چه مدت باید اینطوری باشه تا بعد بتونم بیارمش بیرون ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من یه جراح قهوه ای دارم که حدود 3 هفته تا 1 ماه هست که داخل تانک هست، دیشب یه جراح بادبانی هم سایز خودش رو اضافه کردم که به شدت درگیر شدن و البته بادبانی بود که فقط فرار میکرد و کمی آسیب دید، بعد با توری جدا کردم جراح قهوه ای رو و اون رو داخل تور توی آکواریوم گذاشتم، میخواستم ببینم حدودا چه مدت باید اینطوری باشه تا بعد بتونم بیارمش بیرون ؟

سلام
    قانون خاصی نداره که بگی چقدر و چطور

ولی بهتر بود جراح دومی بزرگتر ایتخاب میشد ، چون هر دو از یک خانواده هستند (zebrasoma) یا اینکه حراح اولی یه مدت تو قرنطینه نگهداری بشه
    شما یه مدت اونو از تانک خارج کنید تا ماهی دومی خودشو پیدا کنه و بتونه از خودش دفاع کنه بعدا به تانک اصلی برشگردونید
    بهتره حدود یک هفته جدا بشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    16848
    دوستان سلام.
    چند وقته یه دلققک ملون گلد دارم که امروزم یه اسلاریس گرفتم و به تانک اضافه کردم, ولی الن یه ساعته یه سره داره می زنش, چه کارش کنم؟ اینا با هم همزیست نیستن؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط masiha666 نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    چند وقته یه دلققک ملون گلد دارم که امروزم یه اسلاریس گرفتم و به تانک اضافه کردم, ولی الن یه ساعته یه سره داره می زنش, چه کارش کنم؟ اینا با هم همزیست نیستن؟
    دوست عزیزاین کار دلقک مرون عادی هست شما یه مدتی دلقک مرون را داخل توری یا جای دیگه ای نگهش دارید تا اسلاریس با اک خو بگیرد البته بنظر من دوباره هم به تانک بیاد بازهم میزنتش شاید کمتر بشه,اگه دوباره زدش بنظر من بهتره یکیش را خارج کنید,

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    سلام،
    دوستان من یه دمسل شکم زرد و یه گابی خال نارنجی دارم ( داشتم !! ) که از صبح هر چی میگردم پیداشون نمیکنم !! کلا 14 کیلو لایوراک دارم و جای زیادی برای پنهان شدن ندارن، همیشه هم در معرض دید بودن ! دیروز لای لایوراک ها یه چیزی شبیه به خرچنگ دیدم که البته سریع تا خواستم بگیرمش رفت داخل لایوراک. میخواستم ببینم ممکنه توسط اون شکار شده باشن ؟!؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    سلام،
    دوستان من یه دمسل شکم زرد و یه گابی خال نارنجی دارم ( داشتم !! ) که از صبح هر چی میگردم پیداشون نمیکنم !! کلا 14 کیلو لایوراک دارم و جای زیادی برای پنهان شدن ندارن، همیشه هم در معرض دید بودن ! دیروز لای لایوراک ها یه چیزی شبیه به خرچنگ دیدم که البته سریع تا خواستم بگیرمش رفت داخل لایوراک. میخواستم ببینم ممکنه توسط اون شکار شده باشن ؟!؟
    نگران دمسله نباش نه ميميره نه كشته ميشه فقط دق ميده

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

صفحه 889 از 1093 نخستنخست ... 389789839870871872873874875876877878879880881882883884885886887888889890891892893894895896897898899900901902903904905906907908939989 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)