کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    خب اینم از کاسکوی دومم ...

از سپیده خانم و خانم ِ شیکرا و دیگر اساتید چند تا سوال داشتم

- زیاد قار نمیکشه ، فقط وقتی که خیلی اذیتش کنی قار میکشه
    - خیلی کول برخورد میکنه و اصلا" نمیترسه و خیلی آرومه ، مال ِ بچگیشه یا طوریشه ؟ ( فضله ش خوبه )
    - خیلی زیاد چرت میزنه ( از وقتی آوردمش به جای اینکه شاخ در بیاره که کجاس داره چرت میزنه ، یه ساعتی هست که چرت داره میزنه ) و خیلی بالهاشو کش میده ( قبلیه اصلا" بالهاشو واسه خستگی کش نمیداد )
    - معمولا" یه چشمشو موقع چرت زدن بیشتر باز میذاره
    - از الان براش اسباب بازی گذاشتم ، اشکال نداره ؟
    - نکته ی عجیبی که داره ، اینه که انقدر ریلکسه ( یا شایدم بیبخاره ) که وقتی مثلا دستمو از پشتش میبرم سمت ِ قفس ، دور نمیزنه ، همون طوری که پشتش به من ، سرش رو بر میگردونه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    نقل قول نوشته اصلی توسط manuelcalavera نمایش پست ها

- خیلی کول برخورد میکنه و اصلا" نمیترسه و خیلی آرومه ، مال ِ بچگیشه یا طوریشه ؟ ( فضله ش خوبه )
    - خیلی زیاد چرت میزنه ( از وقتی آوردمش به جای اینکه شاخ در بیاره که کجاس داره چرت میزنه ، یه ساعتی هست که چرت داره میزنه ) و خیلی بالهاشو کش میده ( قبلیه اصلا" بالهاشو واسه خستگی کش نمیداد )
    باسلام
    اول از همه مبارکه انشالله بتونی ازش به خوبی مراقبت کنی
    غار زدن طوطی امری طبیعیه که در مواقع خطر ازش به عنوان یک صلاح استفاده میکنن و همون طوری که خودتون میدونید طوطی کم سن مثلا چشم دودی از ادم ها به مراتب کمتر میترسه و این درورد غار زدن که طبیعیه
    و این نکته ی کلی رو در نظر داشته باشین که رفتار هر طوطی مثل ما ادم ها با هم متفاوته یکی عادت داریه وقتی خستگی شو در میکنه بالش رو بکشه یا این طور نباشه مثلا طوطی خودم عادت داره زیاد نوکشو روی چوبش بکشه .
    چرت زدنش هم البته به نظر من میخواهد اطرافشو زیر نظر بگیره البته با اون یک چشم بازی که شما میگین و شما باید فرصت کافی رو بش بدی که با محیط و خودتون کاملا اشنا بشه
    اسباب بازیشم خوبه چون به دلیل جابه جایی ممکنه کمی استرس داشته باشه و اسباب بازی سرگرمش میکنه
    موفق باشی
    (این نظر من بود اگه مشکل داشت دوستان اصلاح میکنن)

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9

- نکته ی عجیبی که داره ، اینه که انقدر ریلکسه ( یا شایدم بیبخاره ) که وقتی مثلا دستمو از پشتش میبرم سمت ِ قفس ، دور نمیزنه ، همون طوری که پشتش به من ، سرش رو بر میگردونه
    سلام
    به نظرم اینها که گفتی طبیعی است اگر علامت دیگه ای دیدی بگو .... ببخشید دقیقا چند روزه که آوردیش خونه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم اینها که گفتی طبیعی است اگر علامت دیگه ای دیدی بگو .... ببخشید دقیقا چند روزه که آوردیش خونه؟
    دقیقا" 5 ساعته :دی
    قبلیه که تب طوطی گرفتم و مرد ، دیگه ترسیدم گفتم از لحظه ی اول توی فروم بریم جلو ...
    الان از دستم بادوم گرفت با منقارش و گذاشت توی دستش شروع کرد خوردن !!!!! موقع غذا خوردنش هر چقدر اینتراپت کنی نمیترسه و به خوردنش ادامه میده ، اگه عکس العمل نشون نمیداد همون یه ذره میگفتم نکنه کوره که انگار نه انگار

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    قبلیه که تب طوطی گرفتم و مرد ، دیگه ترسیدم گفتم از لحظه ی اول توی فروم بریم جلو ...
    الان از دستم بادوم گرفت با منقارش و گذاشت توی دستش شروع کرد خوردن !!!!! موقع غذا خوردنش هر چقدر اینتراپت کنی نمیترسه و به خوردنش ادامه میده ، اگه عکس العمل نشون نمیداد همون یه ذره میگفتم نکنه کوره که انگار نه انگار
    سلام دوست عزیز
    میگم خدا رو شکر که دارید طبق نظرات فروم میرید جلو وگرنه تا آوردینش خونه بهش بادوم با دست میدادید. :smile (4):نمیگذاشتید 5 ساعت بعد
    پرنده شما چشماش مشکی این یعنی اینکه حدود 6 ماه . پس خیلی مراقب باشید. 15 روز اول فقط برای آشنایی و تقویت جسمانیش بگذارید استراحت کنه. اسباب بازی احتیاج نداره الان.
    قفس رو جایی بگذارید که کم رفت و آمد باشه و سعی کنید کمتر نزدیک قفسش برید
    استرس باعث میشه اگر بیماری نهفته داشته باشه بروز کنه و چون بدنش به خاطر راه طولانی و سختی که اومده هنوز ضعیفه ممکنه طاقت نیاره و از پا بیوفته
    پس با آرامش 20 روز رو بگذارید تا استراحت کنه . حتی باهاش صحبت هم نکنید فقط آب و غذا و 2-3 روز یکبار بدون هیچ سر و صدایی و در آرامش کامل زیر قفسش رو تمیز کنید اگر هم قار کشید انگار نه انگار بدون حرف فقط به کارتون ادامه بدید و به هیچ عنوان دست رو داخل قفس نبرید.

میتونید براش کته هم درست کنید بدون نمک و روغن . این باعث میشه رطوبت روده هاش رو بگیره.

و خواهش میکنم صبر داشته باشید و عجله نکنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    ممنونم عسل جان ، یعنی اسباب بازیشو وردارم ؟ یا بذارم باشه ؟ چون باید دست ببرم توی قفس
    یه مشکل دیگه که دارم فکر میکنم تیک داره :دی وقتی داره استراحت میکنه یه بالش میپره یه ذره ، انگار مثلا شپش داره ها ، اونمدلی ، علتش چی میتونه باشه ؟ پر در آوردن نیس علتش ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    ممنونم عسل جان ، یعنی اسباب بازیشو وردارم ؟ یا بذارم باشه ؟ چون باید دست ببرم توی قفس
    یه مشکل دیگه که دارم فکر میکنم تیک داره :دی وقتی داره استراحت میکنه یه بالش میپره یه ذره ، انگار مثلا شپش داره ها ، اونمدلی ، علتش چی میتونه باشه ؟ پر در آوردن نیس علتش ؟
    در مورد اسباب بازیش دوستان نظر میدن پریدن بال هم میتونه بال های قیچی شده باشه اخه من سیلور رو 4شب پیش قیچی کردم وقتی میخوابید یکم اذیتش میکرد بال هاش رو یک دفعه میورد بالا و
    در ضمن شما هم خیالتون راحت باشه این طوریا هم که فکر میکنید نیست اخه شما یه تجربه ی بد هم دارین مثلا شما الان میگین دستت رو نمیکنم توی قفس برای برداشتن اسباب بازی این حساسیت هست
    شما نباید اذیتش کنید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    حالا وردارمش یا نه ؟ طرفش نرفته
    الان که دقت کردم دمشم میپره ، تیک داره واقعا فک کنم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

سلام .تبریک می گم طوطیه جدیدتون رو :smile (4):.

خیلی اذیتش کنید قار می کشه ؟ این یعنی چی ؟ مگه قرار برای اینکه صدای قارش رو بشنوید اذیتش کنید ؟:smile (142):من قبلا هم گفتم .طوطی های سن پایین سیستم ایمنیه ضعیفتری دارن .من اینو بهش اعتقاد دارم که طوطی های سن پایین تر نسبت به طوطی های سن بالاتر ممکنه با آدما خیلی راحت تر برخورد کنن ولی به همون نسبت شایدم بیشتر نسبت به استرس حساس ترن .پس شما باید دقیقا مثل یکی که طوطیه سن بالا می گیره و طوطیش قار می زنه با طوطیه جدیدتون برخورد کنید .
    این که قار نمی زنه و خیلی آرومه به نظرم مشکلی نیست و بخاطر سن پایینشه .خوابش هم خیلی غیر نرمال به نظر نمیرسه .اینکه خودش رو کش هم میده طبیعیه .بعد از هر خواب اینکار رو انجام میدن .چشماش هم مشکلی نداره معمولا طرفی که از نظرشون بیشتر نا امن باشه روش دقت بیشتری دارن و حواسون رو جمع می کنن .

اما اشتباهات شما تو این 5 ساعت:

اول اینکه می گید وقتی اذیتش می کنم قار می زنه . که اینکارو دیگه نکنید .اگه قار نمی زنه یعنی نمی ترسه پس این کار فقط استرسش رو بیشتر می کنه و همونطور که قبلا به شما گفتم بعضی از ویروسا با استرس فعال می شن .

دوم اینکه از الان واسه چی براش اسباب بازی گذاشتید ؟ اسباب بازی ای که تا حالا ندیده . اون الان داره محیط رو ارزیابی می کنه باید اول محیط خونه و بعد قفس براش قابل اعتماد بشه بعد اسباب بازی رو باید خیلی آروم و مرحله به مرحله بهش معرفی کنید .من خودم طوطی سن پایین داشتم .از زمانی که چشم باز کردن رفتارهایی که ممکنه در برابر افراد ، وسایل یا اسباب بازی جدید از خودشون نشون بدن رو دیدم .چون جوجست و قار نمی کشه دلیل نمیشه که نترسه .ترس رو باید تو قیافشون دید .تو چشماشون .تو ضربان قلبشون ... .

سوم اینکه شما دستتون رو چرا می برید پشت قفس ؟همین که بر می گرده یعنی اینکه این حرکت شما رو زیر نظر داره و حواسش رو جمع کرده که یه وقت خطری تهدیدش نکنه .

چهارم اینکه واسه چی با دست بهش غذا میدین ؟ ما اینجا به همه افرادی که طوطی می گیرن ( مخصوصا کاسکو ) می گیم که 10 تا 15 روز اول رو فقط ظرف آب و غذا یا کف قفس رو تعویض کنن . این همه عجله واسه چیه .طوطی شما جوجست خیلی هم نسبت به طوطی های سن بالاتر راحت تر رام و تربیت میشه ( البته بستگی به شما داره ) .

پس شما این لینکی که پایین می ذارم روحتما مطالعه کنید و این مواردی که الان گفتم رو دیگه انجام ندید تا طوطیه شما بهتون اعتماد پیدا کنه نه اینکه بترسه .

هنگامی که یک طوطی را به خانه می آوریم چگونه رفتار کنیم ؟

حالا وردارمش یا نه ؟ طرفش نرفته
    الان که دقت کردم دمشم میپره ، تیک داره واقعا فک کنم
    آره اسباب بازی ها رو برش دارید .اون تیک نیست .معمولا می خوان بخوابن بالهاشون رو به تنشون می کوبن ( یعنی اینجوری نشون می ده )یا حالا هرچی که خودتون می بینید ازش .ممکنه با یه بال اینکارو انجام بده .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    نه خودشو میزنه یک گوشه قفس و قار میزنه از چوبش میاد پایین و ته قفس میشینه و قار میزنه امروزم یک چیزی متوجه شدم تا بهش میگم سلام قار میزنه ولی بهش میگم اقا خوبی سوت میزنه جالب هست
    سلام .خوب شما همین کارایی که تو پست قبلی گفتم رو انجام بده . در طوطی روز چندین بار بشین تو فاصله مناسب و باهاش حرف بزن و یک ساعت استراحت بده و دوباره شروع کن .هربار هم نزدیکتر شو به قفس .ولی نگران نباش اصلا غیر عادی نیست .بعضی از طوطی ها دیر از قار میوفتن .

موفق باشی

صفحه 294 از 1238 نخستنخست ... 194244275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313344394794 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)