صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریوم دیسکس
    شماره عضویت
    17835

24 کمک فوری. دیسکس هام دارن میمیرن.

چند سالی است دیسکس نگهداری میکنم. این هفته: سه شنبه 4 دیسکس نو گرفتم و بدون قرنطینه وارد آکواریوم اصلی شدن. از نواب آرتمیا هم برای تغذیه دیسکسها (برای اولین بار ) گرفتم. بنا به توصیه یک فروشنده قرص مترونیدازول 250 mg رو 48 ساعت در آب سبز آرتمیا ها گداشتم و سپس چهار شنبه شب به دیسکس ها دادم. پنج شنبه صبح هم 10% آب سیفون کردم و فیلتر اسفنجی مکانیکال را شستم و کمی آب آکواریوم در حد مختصر کدر شد . از پنج شنبه عصر دیسکس ها تنفس تند دارند. چند تایی به هم تکیه داده و در کف آب و یا سطح آن به حالت کج . مایل در یک مکان منزوی هستند. هیچ آثار فیزیکی در بدن و باله و چشم آنها از بیماری نیست.
    با شک به سمیت آب در اثر مصرف مترونیدازول دیسکس ها رو به آکواریوم دیگر دارای دیسکس فامیل ها منتقل کردم. دما روی 32-33 و هوا دهی بالا است.(دیروز) امروزم در حجم 140 لیتر آب 10 قاشق غذاخوری نمک (از نوع ید دار چون بدون یدش در دسترسم نبود) ریختم.
    آیا بیماری میکروبی است (انگل -باکتری- ویروس-قارچ) یا مسمومیت ناشی از دارو و یا چیز دیگر؟
    چکار بکنم؟

یکی از دیسکس ها امروز مرد و حال 6 تای دیگر هم خوب نیست. 8 تا خوب هستند (سایز 2-3 اینچ)
    لطفا سریع کمک کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    سلام دوست عزیز
    چه مقدار آرتمیا به دیسکس ها دادین؟
    میزان سیفون آب بعد از دادن آرتمیا چقدر بود؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahkashi نمایش پست ها
    چند سالی است دیسکس نگهداری میکنم. این هفته: سه شنبه 4 دیسکس نو گرفتم و بدون قرنطینه وارد آکواریوم اصلی شدن. از نواب آرتمیا هم برای تغذیه دیسکسها (برای اولین بار ) گرفتم. بنا به توصیه یک فروشنده قرص مترونیدازول 250 mg رو 48 ساعت در آب سبز آرتمیا ها گداشتم و سپس چهار شنبه شب به دیسکس ها دادم. پنج شنبه صبح هم 10% آب سیفون کردم و فیلتر اسفنجی مکانیکال را شستم و کمی آب آکواریوم در حد مختصر کدر شد . از پنج شنبه عصر دیسکس ها تنفس تند دارند. چند تایی به هم تکیه داده و در کف آب و یا سطح آن به حالت کج . مایل در یک مکان منزوی هستند. هیچ آثار فیزیکی در بدن و باله و چشم آنها از بیماری نیست.
    با شک به سمیت آب در اثر مصرف مترونیدازول دیسکس ها رو به آکواریوم دیگر دارای دیسکس فامیل ها منتقل کردم. دما روی 32-33 و هوا دهی بالا است.(دیروز) امروزم در حجم 140 لیتر آب 10 قاشق غذاخوری نمک (از نوع ید دار چون بدون یدش در دسترسم نبود) ریختم.
    آیا بیماری میکروبی است (انگل -باکتری- ویروس-قارچ) یا مسمومیت ناشی از دارو و یا چیز دیگر؟
    چکار بکنم؟

یکی از دیسکس ها امروز مرد و حال 6 تای دیگر هم خوب نیست. 8 تا خوب هستند (سایز 2-3 اینچ)
    لطفا سریع کمک کنید.
    سلام:
    بهتربود ماهیان را در تانک قرنطینه نگهداری میکردید این علائمی که شما فرمودیداحتمالا نشان از بیماری پلیگ دارد از ماهیانتان عکس بزارید و مبحث زیر را مطالعه فرمائید
    http://www.parsipet.ir/thread11415.html
    ویرایش توسط B@B@K : 12th June 2015 در ساعت 06:06 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریوم دیسکس
    شماره عضویت
    17835
    نقل قول نوشته اصلی توسط پيمان پژوهان نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    چه مقدار آرتمیا به دیسکس ها دادین؟
    میزان سیفون آب بعد از دادن آرتمیا چقدر بود؟

در عرض 2 روز 3 تا کیسه 5 هزار تومانی (مقدار وزنی اش رو نمیدونم . دو تا از کیسه ها رو توی ظرف آب معکوس یک لیتری گذاشته بودم که بعد از یک روز مردن احتمالا به علت تراکم بالا و کیسه سوم که تراکم کمتر داشت توش مترونیدازول خرد شده ریختم و بعد از 2 روز که به ماهیها دادم زنده بودن)

فقط کس از آخرین بار که به دیسکس ها دادم آب رو 10% سیفون کردم. چون دارو رو تو غذای ماهیها داده بودم بنظرم نیامد که سیفون کردن لازم باشد. سیفونی هم که کردم جزو روتین سیفون هفتکی بود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریوم دیسکس
    شماره عضویت
    17835
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام:
    بهتربود ماهیان را در تانک قرنطینه نگهداری میکردید این علائمی که شما فرمودیداحتمالا نشان از بیماری پلیگ دارد از ماهیانتان عکس بزارید و مبحث زیر را مطالعه فرمائید
    با تشکر
    رنگ دیسکس ها ختی اونی که مرده عوض نشده. ترشح موکوسی پوست ندارند. فقط یکی یه لکه مشکوک آبی تیره 2-3 mm داره بقیه چیزی ندارند. ولی شنایشان مثل عکس های مبحث است. یعنی مایل و به هم چسبیده هستند. عکسشون را میگذارم. باید بروم خانه پدرم چون همانطور که نوشتم آنجا به آکواریوم انجا منتقل کردم . امشب عکسشونو میذارم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    منم یکبار با دادن آرتمیا به دیسکس هام به مشکلی مشابه مشکل شما رو به رو شدم.
    و سیفون صد در صد کردم و بعد از گذشت 5 ساعت تنفس و حالت ماهی ها به حالت اصلی برگشت.
    نتیجه ای که خودم گرفتم این بود که مقدار آرتمیایی که داده بودم بسیار زیاد بود و از همه مهم تر آرتمیا ها به مقدار 50% درصد هچ شده و نصف دیگر به حالت تخم و هچ نشده بودند که احتمال اینو دادم که تخم میگو ها وارد آبشش دیسکس ها شده بود و در تنفسشون اختلال به وجود آورده بود.
    این نظر شخصی بنده هست و شاید مشکل دیسکس های شما چیز دیگه ای باشه اما با سیفون 100% هیچ مشکلی برای ماهی هاتون پیش نمیاد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12503
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام:
    دوست عزيز ، همونطوركه استاد بابك فرمودند ، به احتمال فراوان ديسكس هاتون پليگ گرفتند( البته ضروري هست كه عكس قرار بديد ). سريعا مطلب ويروس پليگ رو مطالعه كنيد.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    چکار بکنم؟

لطفا سریع کمک کنید.
    سلام، اگر تاپیکی رو که آقای بابک وزیرپور لینکش رو دادن خوندید احتمالا متوجه شدید چه بلایی سر دیسکس ها اومده!

این راهیست که من به شما توصیه میکنم :

۱.دما رو بیارید روی ۳۰
    ۲.صد درصد آب رو با آب بدون کلر و همدما تعویض کنید
    ۳.یک آنتی بیوتیک وسیع الطیف مثل سیپروفلوکساسین با دوز ۲۵۰ میلیگرم به ازای هر ۳۵ لیتر آب
    ۴.یک ضد انگل و ضد قارچ قوی مثل سرا مایکاپور یک قطره هر یک لیتر و برای جلوگیری از عفونت ها و بیماری های ثانویه
    ۵.یک قاشق غذا خوری نمک به ازای هر ۲۰ لیتر آب برای کنترل طیف خاصی از انگل ها، باکتری ها و قارچ ها

۷ روز پیاپی و هر ۲۴ ساعت یک بار (حتما سر ساعت باشه تا آنی بیوتیک اثر واقعیشو نشون بده) آب رو ۱۰۰٪ سیفون کنید و مجددا دارو ها رو تجدید کنید

نکته : نور مستقیم تانتک رو خاموش کنید. آب سیفون شده باید ۱۰۰٪ بدون کلر و هم دما باشه. غذا دهی رو متوقف کنید

اگر سرا مایکاپور دم دست نست و پیدا نمیکنید محلول آکریفلاوین میتونه جایگزین بشه
    اگر سپروفلوکساسین ندارید، اریترومایسین هم بد نیست

ممکنه دیسکس هایی که الان سالم هستند چند روز بعد یا حتی چند هفته بعد بگیرن. یا اگر خوش شانس باشید قبلا این سویه از ویروس پلیگ رو گرفتند و درمان شدند و به این دلیله که نگرفتن....

موفق باشید!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریوم دیسکس
    شماره عضویت
    17835
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_mohamad نمایش پست ها
    دوست عزيز ، همونطوركه استاد بابك فرمودند ، به احتمال فراوان ديسكس هاتون پليگ گرفتند( البته ضروري هست كه عكس قرار بديد ). سريعا مطلب ويروس پليگ رو مطالعه كنيد.
    عکس دیسکس ها
    عکس اول دیسکسهای سالم هستند. دومی و سومی بیمارها که به حالت کج و نا متعادل شنا میکنند

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

عکس دیسکس ها
    عکس اول دیسکسهای سالم هستند. دومی و سومی بیمارها که به حالت کج و نا متعادل شنا میکنند
    نور آکواریوم رو خاموش کنید!!

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)