صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 31
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    mahi hayeh abe shirin
    شماره عضویت
    9026
    از همه دوستان متشکرم بابت راهنمایی واقعا مرسی ,.
    در مورد نور ارتفاع لامپها تا کف زیر 50 سانت هست به نظرتون کمترش کنم یا خوبه؟

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    شما گیاهای گلاسو و یا اشک بچه رو بگیر و در کف مهار کن . اگه رشدی نداشتن اونوقت ارتفاع لامپها رو با سطح آب کمتر کن .

موفق باشی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    سلام مجدد دوست عزیز ...

تجهیزاتتون خوبه .. من چند تا نکته رو میگم بهتون در حد پیشنهاد اینکه دوست داشتید عمل کنید یا نه کاملا به نظر شخصیه خودتون مربوط میشه ...

1 - دفیوژر رو انتقال بدید به سمت راست تانکتون .. جایی که خروجی فیلتر سطلیتون قرار داره ..

2- از اونجایی که تجربه اولتون هست یکم توی کاشتن گیاهها و شیب دادن کودتون و احتمالا آبگیری تانکتون به مشکل خوردید ..

یکم سخت و طاقت فرساست اما واقعا ارزشش رو داره چون تجهیزاتتون تقریبا کامل هست .

شما تمام گیاهها رو بریز توی سطل از آب خود اکواریوم بریز توش .. اگه امکان داشت کل آب اکواریوم رو خارج کن توی منبع دیگه دور نریز که مجددا بر گردونیش ..

وضعیت ظاهری بستر رو درست کن .. دوستان توی تایپیک دکوراسیون تانک گیاهی به روایت تصویر - صفحه 3

نکته ها و عکسهای بسیار مفیدی رو ارسال کردن که واقعا میتونه کمکت کنه .. یه شیب قشنگ بهش بدید بعد مجددا آب و گیاها رو برگردونید داخل تانک ..

3- منظور من از گیاههای با کیفیت گیاهان نژاد دار و خوب .. کوتاه قامت .. کفپوش ..برگ ریز در رنگهای مختلف .. شما بیشتر گیاهای جلو رو از گیاهانی که مخصوص تانکهای بزرگتره انتخاب کردید..

4- اینکه بار خوب نبود مجبور شدی اینها رو بگیری دلیل خوبی نبود میتونستید منتظر بمونید اون هم ارزشش رو داشت .. تازه تا اونوقت اکواریومتون سیکلش رو هم طی کرده بود ..

5- الان دوره اکواریومهای گیاهی شلوغ تقریبا سر اومده الان جلوه اکواریوم و طرز چیدمان استفاده از سنگ و چوب به همراه گیاهان زیبا خیلی بیشتر به آدم آرامش میده تا شلوغی و بی نظمی ..

6- همین گیاهات به محض ریشه دادن انقدر پیچ در پیچ و شلوغ میشن که نمیتونی کاری انجام بدی داخل اکواریوم .. بعد تازه به فکر گیاهان کفپوش میوفتی که دیگه دیر شده ..

7- موقع آبگیری تانکتون وقتی کارتون تمام شد .. یه نایلون یا یه بشقاب روی بسترتون بزارید و بعد شیر آب روباز کنید. آب رو به صورت نقطه ای و فشاری روی بسترتون نریزید

که باعث به هم ریختن بستر نشه..

اما باز هم میگم تانکت الان هم زیبا و قشنگه .. امیدوارم روز به روز زیبا تر بشه ..

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    mahi hayeh abe shirin
    شماره عضویت
    9026
    مرسی از همه , خداییش وجود این سایت با این بچه های با مرام و با اطلاعات نعمت , دم همه گرم
    حامد جان مرسی خیلی کمکم کردی , چشم حتما این کارارو میکنم....
    فقط یه سوال , مگه دیفیوزر برای حل شدن بیشتر co2 در آب نباید در کم طلاطم ترین قسمت تانک باشه؟
    مرسی مرسی مرسی....

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    mahi hayeh abe shirin
    شماره عضویت
    9026
    دوستان یه سوال , الان دمای تانک 27 هستش , من از فن استفاده کنم و دمارو بیارم پایین یا خوبه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط baphomet نمایش پست ها
    مرسی از همه , خداییش وجود این سایت با این بچه های با مرام و با اطلاعات نعمت , دم همه گرم
    حامد جان مرسی خیلی کمکم کردی , چشم حتما این کارارو میکنم....
    فقط یه سوال , مگه دیفیوزر برای حل شدن بیشتر co2 در آب نباید در کم طلاطم ترین قسمت تانک باشه؟
    مرسی مرسی مرسی....

سلام .. خواهش میکنم ... وجود دوستانی مثل شماست که باعث پر رونق تر شدن این سایت میشه ..

این چیزی که من تو عکس شما میبینم شما دفیوژر رو گذاشتید جایی که ورودی فیلتر سطلیتون هست ..

یعنی جایی که آب رو مکش میکنه میبره داخل فیلتر .. شما باید بزارید زیر اون یکی که وقتی آب از فیلتر برمیگرده

بتونه همه جای تانک پخش بشه ..

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    دوستان یه سوال , الان دمای تانک 27 هستش , من از فن استفاده کنم و دمارو بیارم پایین یا خوبه؟

بین 26 و نهایت 27.5 هم نگهش دارید خیلی خوبه .. البته گیاهاتون تا 28.5 هم تحمل میکنن ولی خب استاندارد بین 26 تا 26.7 نهایت تا 27 هستش..

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    mahi hayeh abe shirin
    شماره عضویت
    9026
    حامد جان مرسی , پس پایین تر رفتن دما از این حد جالب نیست درسته؟
    آخه یه بابایی تو نواب میگفت ذمای 25 خیلی بهتره!!!
    ولی ظاهرا زیر 26 درجه تجزیه برگها و گیاهان و جلبکهای مرده از بین میره و این یعنی جلبک بیشتر!!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    حامد جان مرسی , پس پایین تر رفتن دما از این حد جالب نیست درسته؟
    آخه یه بابایی تو نواب میگفت ذمای 25 خیلی بهتره!!!
    ولی ظاهرا زیر 26 درجه تجزیه برگها و گیاهان و جلبکهای مرده از بین میره و این یعنی جلبک بیشتر!!
    با اجازه حامد جان باید بگم که اتفاقا به نظر من بر عکس هستش این قضیه جلبک در دمای بالاتر بیشتر ازدیاد میشه تا دمای پایین تر !

و اینکه محمد جان بهترین دما برای سازگاری گیاه و ماهی 27 هستش که شما به مرور میتونید این دما رو تا 26 هم بیارید

ولی اگه نمیخواین ماهی داشته باشین این دمارو تا 25 هم میتونید بدون هیچ ترسی پایین ببرین !

99% گیاه های حال حاضر بازار به راحتی این دمارو تحمل میکنن

همیشه برگ های مرده و جدا شده از تانکتون رو بیرون ببرید که مشکل پیدا نکنید

موفق باشی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    بله تو همین دما نگه دارید کافیه .. زیر 26 دیگه معنایی نداره و به سختی میتونید ماهی و میگو و حلزون هم نگه دارید ...

سرد بودن آب هم باعث رشد جلبک میشه ..

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)