صفحه 11 از 246 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293061111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 2454
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط aheidari24 نمایش پست ها
    ممنون از اینه جواب دادید من اکواریوم ترکید الان سنگهارو ریختم توی تانک دیگه دوباره راه اندازی کردم ولی همچنان کدر هستش از ذغال چه مقدار استفاده کنم برای 60 لیتر؟
    ممنون aheidari24

خواهش میکنم دوست عزیز . امیدوارم این حادثه دیگه برات رخ نده و متحمل خسارت نشده باشی . شن عربی یک مقدار شستنش سخت هست چون هر چی میشوری باز هم ازش املاح در میاد چون یکم جنسش زبره به هم دیگه مالیده میشه و باعث میشه شستنش طاقت فرسا بشه . در مورد ذغال الان نمیدونم هر بستش برای چه مقدار آب هستش اما یک بسته کاملش رو شما استفاده کن . اگه خواستی مطمئن شی نگاه می کنم و بهتون میگم .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط infinity نمایش پست ها
    سلام حامد جان
    ممنون از وقتی که گذاشتید . با توجه به مسائلی که روشن کردید ، فکر کنم بهتر باشه به همین شیوهء خودم پیش برم ( بدون co2) ، چون دیسکس ها در اولویت هستند.
    برای تعداد ماهی ها هم 8 تا دیسکس هستند که 5 تاشون "5 اینچی و 3 تاشون "4 -"3 اینچی هستند ، و 30 تا هم ماهی های مختلف ریز دارم . ابعاد 150*50*70 هست.
    درمورد نور هم تا الان به دلیلی که گیاهام به نور کم احتیاج داشتن به مشکلی بر نخوردم.
    حامد جان میشه لطف کنید و گیاهانی که فکر میکنید میتونم با شرایط آکواریومی که دارم ( نور نه چندان زیاد ، و دمای 29-30 درجه ، بستر ریز و غنی کردن دستی به وسیله قرص) میشه نگهداری کرد رو به من بگید. البته گیاه هایی که بشه پیدا کرد در ضمن کریپتون ، آنوبیاس و جاوا فرن هم دارم.
    فکر کنم اوکینادوروس رو میتونم نگهداری کنم ، نیلوفر هم دوستان داشتن توی شرایط مشابه و خوب بوده ، در مورد کابومبا ، الودئا ، ساژیتاریای کوتوله و قدح مریم میشه بگید میتونم نگهداری کنم یا نه؟
    ارادتمند.

سلام دوست عزیز . بله منم فکر میکنم بهترین تصمیم رو گرفتی . البته تعداد ماهی هات هم کفایت میکنه . اما یه مسئله ای وجود داره و اونم ارتفاع وحشتناک اکواریومتونه 75 سانتی متر خیلی زیاده . الان همین گیاهانی که دارید بهترین ها و محتاج نور کمی هستند . شما میتونید خزه جاوا موس رو روی چوب بلند ببندید که اون بالا از نور بهره ببره . چون این گیاه تقریبا مقاوم هست و با هر شرایطی کنار میاد. گیاهان بلند تقریبا همگی به نور زیاد احتیاج دارند . گیاهانی هم که رنگ قرمز دارند هم به نور متوسط تا زیاد و هم به co2 احتیاج دارند . اکیندروس هم جزو گیاهان محتاج به نور متوسط تا کم هستش بله میتونی نگه داری . اما کامبومبا و الودئا و قدح مریم با نور کم نمیتونن رشد جالبی داشته باشند . با توجه به سایز اکواریومتون خیلی حق انتخاب ندارید شما . شما نژادهای مختلف کریپتو کورین . انوبیاس رو میتونی جمع آوری کنی و به کمک چوبهای خوش قد و قواره و انوبیاسهای مختلف اکواریوم زیبایی جمع کنی . من خودم عاشق دیسکوسم اما به خاطر پلنت گذاشتمش کنار چون به نور و co2 که جزو نیازهای حیاتی گیاه هست مشکل داره .
    موفق باشی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    ممنون از اینه جواب دادید من اکواریوم ترکید الان سنگهارو ریختم توی تانک دیگه دوباره راه اندازی کردم ولی همچنان کدر هستش از ذغال چه مقدار استفاده کنم برای 60 لیتر؟
    ممنون aheidari24
    سلام دوست عزیز . هر بسته 100 گرمی ذغال اکتیو سرا برای 100 لیتر آب شیرین و 50 لیتر آب شور هستش برای مدت 6 هفته که شما این 6 هفته رو زیاد جدی نگیر تا نهایت 15 روز

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    با سلام دوستان من حدود 1 ساعت پیش co2 درست کردم الان شروع به هوا دهی میکنه مشکل از کجاست؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    با سلام دوستان من حدود 1 ساعت پیش co2 درست کردم الان شروع به هوا دهی میکنه مشکل از کجاست؟
    یعنی چی شروع به هوادهی میکنه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    یعنی چی شروع به هوادهی میکنه؟
    بله شروع به هوا دهی میکنه اخه همه میگفتند بعد از دو روز من بعد از یه ساعت رفتم دیدم قوطی سفت شده راه هوا باز کردم شروع به هوا دهی کرد الانم داره هوا میده
    aheidari24

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    سلام دوست عزیز
    مواد رو با چه نسبتی مخلوط کردید؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا امیرجانی نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    مواد رو با چه نسبتی مخلوط کردید؟
    قوطر نوشابه 1.5 لیتر رو پر کردم 10 سانت خالی گذاشتم ا لیوان پر شکر 1 قاشق غذا خوری مخمر 1 قاشق مربا خوری جوش شیرین با هم مخلوط کردم تکون دادم یه ساعت بعد هوا دهی شروع شد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    قوطر نوشابه 1.5 لیتر رو پر کردم 10 سانت خالی گذاشتم ا لیوان پر شکر 1 قاشق غذا خوری مخمر 1 قاشق مربا خوری جوش شیرین با هم مخلوط کردم تکون دادم یه ساعت بعد هوا دهی شروع شد
    دلیلش همین 1 ق غ خ مخمره
    مخمر واکنش رو سریع میکنه
    1 ق چ خ کافیه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا امیرجانی نمایش پست ها
    دلیلش همین 1 ق غ خ مخمره
    مخمر واکنش رو سریع میکنه
    1 ق چ خ کافیه
    اگه 1 قاشق غذا خوری بریزم تا چند روز دووم میاره؟

صفحه 11 از 246 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293061111 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)